EEN HUIS WORDT GESTAAKT. eene MARKT Zomerdienst der spoorwegen BEKENDMAKING VEBKOOPEN De geannonceer de publieke ver- kooping der vaste goederen te Bezooijenbehoorende aan Mej. de weduwe A. A. YAN DONGEN c. s. aldaar, RANTnotaris. Burgerlijke Stand LAATSTE BERICHTEN den 24 Juni van elk jaar ADYERTENTIEN. Linnen, Laken, Paarden, Hoornvee, SchapenVar kens en landelijke voort brengselen, Slotboom's Halve-Guldens-Uitgave, te Waalwijk, zal te BEZOOIJEN bij VEILING op Maandag 26 Mei 1884, 315de STAATSLOTERIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van 's-HERTOGENBOSCH brengen ter kennis van belanghebbenden dat, met behoud van de op den eersten en derden Wo ens dag van elke maand bestaande VEEMARK TEN, voortaan J. M. F. FICQ-De Ruijter. ANTOON T1ELEN. VAN DER DOES DE WILLEBOIS. J. N. G. SASSEN. park zijn op korten afstand van elkander bogen Yan kolossale afmeting opgerichtdie door lam pions in kleuren en a giorno zullen worden verlicht. Op de voornaamste punten verrijzen reusachtige viao-gen-tropeën en om den vijverwaar de fontein hare kristalheldere waterstralen hoog in de lucht werpten 's avonds een prachtig vuur werk zal worden ontstoken, is een amphiteaters- crewijs staketsel opgericht, welks bogen, kleurrijk beschilderd, door tallooze lichtjes zullen worden behangen die zich in den waterspiegel duizend voudig weerkaatsend, bij gunstig weder een tooverachtig effect zullen te weeg brengen en een glansrijk sluitpunt der aan te brengen verlichting vormen. De 20 Mei en beide volgende dagen beloven, voor zoover reeds nu uit de gesprekken, die men hier en daar zoowel op publieke wandelplaatsen als in de café 's hoort voeren voor België 's vorst en volk ware feestdagen te zullen zijn. En geen wonder. Het bezoek van onzen koning en koningin aan het Belgische hof zet de kroon op het groote verzoeningswerk tusschen de beide natiën wier belangen in zoo menig opzicht zoo nauw aan elkander verbonden zijn. Was bet een treffend schouwspel toen nu ongeveer een jaar geleden de beide vorsten zich op het balkon van het paleis op den Dam aan de opgetogen menigte vertoonden niet minder grootsch zal de aanblik zijn, wanneer zij a. s. Dinsdag wederen ditmaal van het bordes van het koninklijk paleis in België 's hoofdstad, aan de beide natiën het bewijs zullen geven dat alle vroegere veten, trouwens reeds lang vergeten, voor altijd zullen zijn uitgewischten hunne verschijning op dat oogenblik het symbool zal zijn eener duurzame verbroedering die niet dan gunstig werken kan op den bloei der beide rijken. De kunst- en prijs-wedrennen van den heer Carrébij s-Gravenhage welke Donderdag wegens het ongunstige weder moesten uitgesteld worden hebben Zaterdag bij heerlijk weder plaats gehad. De uitslag is zeer bevredigend geweest. Vooral de wedren op de vlakke baan door 5 heeren van het gezelschap voldeed algemeen. Men kon het aan den draf der paarden zien dat zij niet ge drongen waren in hun keurslijf van de ronde manége. Hier liepen zij eene renbaan van ruim 500 meter. Een der ruitersde heer Philippi, tuimelde van zijn paard zonder letsel te bekomen. Zijn ros hield echter de eer van zijn berijder op, daar het tot een der eerst aangekomenen be hoorde. De prijswinner reed tweemaal de baan om in 1 min. 15 seconden, de daaropvolgende tn 1 min. 16 seconden en de derde in 1 min. 172/5 seconde. De ponny - wedrennen waren hoogst vermake lijk. In plaats van jockeys werden de hitten bereden door opgezette apen in het costuum van die rijders. De clown- wedrennen op ponnys slaagden minder gelukkig. Daarentegen was men opgetogen over de wed rennen staande te paard de jockey-rennen en amazone wedrennen. Het verschil tusschen kunstrijders en liefhebbers zooals men ze op de wedloopen buitenslands en hier te lande ontmoet, was zeer merkbaar. De paarden reden snel en gelijkmatig, en op de houding der berijders viel weinig af te dingen. Met ongeëvenaarde koel bloedigheid volbrachten zij den gevaarlijken tocht. De wedrennen dei dames waren insgelijk zeer belangwekkend. Mile Wanda won het slechts met 15 deel eener seconde van mile Laura. In de slot steeple chase behaa'de het schoone ge slacht de zege en legde de bekwame rijder Antinelli het af tegen mile Wanda, dezelfde die in den amazoEe wedreu de blauwe vlag wist te verovereD. Tusschen de nummers van het programma deed de Heer Carré eenige proeven van de hooge rij school met verschillende schoone paarden. De gemeenteraad van Moergestel heeft zijn besluit van 21 Februari 1882 waarbij was be sloten tot aanleg vat eeu kunstweg van Moer gestel Diessen Westelbeers voor zoover dit eerstgemelde gemeente aangaatingetrokken daar het provinciaal subsidie van 60°/0 te gering mistent. De kist bevatte niet minder dan 45 kostuums waarvan het meerendeel rijk met goud en zilver bezette jockey-kostuums benevens flu— weelen kleederdrachten uit den tijd van Lode— wijk XV Poolsche en Spaansche jassen en ja- quets enz. enz. De commissaris van politie in de 2e afdeeling te Rotterdam verzoekt opsporing aanhouding en bericht. Woensdag heeft eene 40-jarige vrouw, die nu in dan aan verstandsverbijstering leed hare woning te Roermond verlaten en is nog niet te ruggekeerd. Men vreestdat zij in de rivier de Roer verdronken is. Donderdag avond circa 9 uur brak er te Roermond in de nabijheid van het station een hevige brand uit, in het houtmagazijn van J. Fa- lisen. Om 10 uur was reeds het geheele maga zijn met voorraad houtgeheel vernield. Aan blusschen viel niet te denken. Oorzaak onbekend. Alles was verzekerd. vrouwelijk geslacht van Nicolaas Brok en Hen- drina van Son, Simon Rijken, oud 3 maanden. SPRANG. Getrouwd: Karei Jonson 25 jaren met Johanna de Bie .23 j., Joost Molegraaf 24 j. met Cornelia van Oosterhout 21 j., Adriaan van Dommelen 26 j. met Johanna Chabot 26 iaren. OndertrouwdChristiaan de Rooij jm. 27 jaren met Maria Pieternella Uijthoven jd. 28 jaren. GeborenThomas z. van Johannes van Zeist en "Willemijna Chabot, Cornelia d. van Cornelis Kruijf en Anna Oerlemans, Maria Pieternella d. van Pieter Vos en Maria Pieternella Hubert. Overleden: Catharina Leenen 2 jaren. is. Het goed gelukken van den eersten 'arte- sischen put te Venloo heeft tot het aanleggen van nog twee dergelijke aanleiding gegeven waarvan één aan de niéuw gebouwde school. Te Oosterhout werd in eene tot dus verre onopgemerkte opening bij de afdeeling drukwer ken aan de brievenbus van het postkantoor eene zeer groote verzameling drukwerken gevonden zelfs van vele jaren herwaarts. Hoofdzakelijk waren het circulaires van handelshuizen. De af zenders hebben zoo veel mogelijk hunne exem plaren terug ontvangen. De woning met den inboedel van Marcelis van den Heuvel te Haren en Megen is geheel afgebrand zonder dat iets tegen schade verze kerd is, Een zeldzaam vruchtbaar oord schijnt de bouwmanswonir.g Zuiderhove te zijn aan den Zuidendijk onder Dubbeldam bewoond door den landbouwer K. van Pelt. Binnen tweemaal 24 uren in de vorige week werden daar door een kip 19 en door een eend 14 kuikens uitgebroed, wierp een hond 9 een tweede hond 8 en een konijn 11 jongen terwijl last not least de vrouw var. den bewoner een welgeschapen dochter ter wereld bracht. In het geheel dus zagen op die hoeve 62 nieuwe wereldburgers binnen twee dagen tijds het levenslicht. In de vorige week werd van een stoep aan den Mosseltrap te Rotterdam weggenomen een withouten kist, gesloten met een zwart hangslot en toebehoorende aan den directeur van eene ker- Uit Nijmegen is met de noorderzon verdwenen H. V. (Duitscher), barbier en wonderdokter aldaar, met zich nemende ruim 500 mark, welke bij van een vriend en landgenoot in bewaring had ontvangen. Men vermoedt dat hij zich over Rotterdam of Amsterdam met zijn gezin naar Amerika zal begeven. Men spreekt ook van meer kwade praktijken van dezen wonderdokter. De zaak is in handen der politie gesteld. Zondagochtend werd op de rivier aan het Kralingsche Veer door den golfslag van een daar passeerende stoomboot omvergeslagen eene giek, waarin zich vijf jongelieden bevonden. Zij hielden zich allen zwemmende boven water en werden daarop gered door de werklieden van de heeren Fop Smit Co. door middel van eene roeiboot. Nadat de drenkelingen van droge kleederen waren voorzienkonden zij hun tocht verder mat de giek vervolgen. Zaterdagavond zaten in eene woning op de Gedempte sloot te 's-Hage twee kinderen aan de tafel te spelen door hunne bewegingen viel de petroleumlamp om, met het ongelukkig gevolg, dat een der kinderen een mesije van 8 jaren, zware brandwonden bekwam. De ouders waren afwezig maar op het geschreeuw snelden de buren ijlings ter hulpe en verleenden zooveel mogelijk hulp. De kleine werd per brancard naar het ziekenhuis vervoerd en is daar aan de gevolgen overleden, Zondagavond te half elf brak in de wegens de onmiddelijke nabijheid van het fort Blauwkapel van hout gebouwde woning van den boomkweeker van der Werff een felle brand uitnadat de bewoners reeds geruimen tijd te bed waren. Alles stond reeds in laaie vlamtoen de bewoners door den rook en 't knetteren der vlam gewekt werden. Door toevallige omstandigheden waren de brand meesters dadelijk ter plaatse en werd de ge meentespuit s )oedig aangevoerd dank zij de voorbeeldelooze ijver en toewijding van onder officieren en manschappen van het 1 regiment vestingartillerie, begon die onverwijld krachtig te werken. Zeldzaam mag het dan ook ge noemd wordendat uit dat in volle vlam staande houten gebouw door het garnizoen bijna alle tilbare have werd gered. Door eene verkeerde opvatting vau den fortwachter, die de sleutels der remise voor de militaire spuit niet wilde afgegeven begon deze pas laat te werkenmaar toen werd de laatste vonk onder eene zee van water gebluscht. Een en ander was geassureerd. (U. D.) Vrijdag brak te Lochein hevige brand uit in een huis van drie woningenbewoond door den heer J. B. aan het einde der stad. De brandweerhoewel spoedig ter plaatse kon in den beginne weinig uitrichtenaan gezien het bezwaarlijk ging het benoodigde water te verkrijgen. Binnen l1/2 uur was echter de brand gebluscht. Alleen het ach terhuis brandde uit. De inboedel werd groo- tendeels gered. Door de kamer van koophandel en fabrie ken te Waalwijk is het volgende adres ver zonden Aan zijne excellentie den lieer minuter van waterstaathandel en nijverheid ie 'sHage, De kamer van koophandel en fabrieken te Waalwijk heeft met leedwezen kennis geno men van uwer excellence's afwijzende be schikking op het adres dezer kamer dd. 10 Maart jl., waarbij verzocht werd, bestendiging van den dienst ten postkantore alhier en het bestellen der brieven zooals een en ander was voor den ln dier maand. Onze kamer heeft deze decisie met het oog op het belang van handel en nijverheid jetreurd. Intusschen heeft de ondervinding sedert de invoering van den ge wijzigden dienst doen zien, dat de eerste bestelling der brieven op Zon- en feestdagen ongerief veroorzaakt deze heeft plaats omstreeks 7V2 uur 's mor gens, zoodat de brieven, die met den stoom tram van Tilburg te 9 uur voormiddag aankomentot de tweede bestellingdie eerst des namiddags omstreeks 1 uur plaats heeft, blijven liggen. In het belang van handel en nijverheid ware het dus zeer wenschelijkdat de eerste bestelling, in plaats van ll/2 ure, geschiedde na aankomst van den stoomtram ten 9 ure des voormiddags. De kamer neemt mitsdien de vrijheid uwe excellentie beleefd te verzoeken, de eerste distribrutie der brieven op Zon- en feestdagen in voorschreven zin te willen wijzigen. De kamer van koophandel en fabrieken te Waalwijk. Waalwijk, 20 Mei 1884. De Notaris. ter herberge van A. Van der Zaken, bij AFSLAG op Maandag 9 Juni 1884, ter herberge van W. Brokken, telkens des avonds om 7 uur, in het openbaar Looierij, Erf en v Tuinaan de West- zijde langs de Steeg, thans kadastraal bekend sectie C., Nos. 624-, 623 en Noordelijk deel van 622, ter grootte van 5 aren 70 centi aren, behoorende aan CHRISTIAAN GLAU- DEMANS, leerlooier te Bezooijen. Een gedeelte der koopsom kan als le hy potheek op 't verkochte gevestigd blijven. getrokken prijzen. (Naar de geschreven lijst.) 3de klasse. Trekking van 19 Mei. No. 3756 en 12965 ieder f1000; no 20037 f400; no 15252 f200; no 1627 1999 6958 9952 11510 12944 13799 19307 f100. 3de klasse. Trekking van 10 Mei. No. 13568 f25,000 no. 5206 f5000 No. 18773 f2000; no. 12238 f1500; nos. 6756, 7692 en 11703 f 1000; nos. 659,14888, 15304, en 19648 f400; nos. 2800 6712 en 13929 f200; nos. 4136 5667 7589 9278 11363 en 12640 f 100. Van den 9 Mei tot en met den 16 Mei 1884. WAALWIJK. Getrouwd-. Antonius Gerardus Klerx niet Jo hanna Smolders, Pieter Willem Varossieau met Cornelia van der Schans. Ondertrouwd: Gerardus Everardus Wilhelmus van Dijck met Maria Nouwens, weduwe van Cornelis Waltherus de Zeeuw. Bevallen: Cornelia Theodora Mulders geb. van Eeten z. Margaretha Geertruida Petronella Krab bendam geb. Rietdijk z., Goverdiena Groenen geb. van Eggelen z., Antonetta Maria Eibers geb. Dingemans z. Overleden -. Levenloos aangegeven kind van het BRUSSEL20 Mei. Alles is in feestgewaad een gunstig schoon eenigszins winderig weder verhoogt de opgewekte stemming. Overal wap peren de Nederlandsche en Belgische vlaggen. Aan het Noorderstation is het prachtige salon vol bloemen en groen, terwijl overal rijke dra peries van rood fluweel zijn aangebracht. Reeds te 12 uren zit de estrade, die op goe derenwagens is aangebracht, vol belangstellenden. De gereserveerde plaatsen zijn ingenomen door de hooge dignitarissen, voor de overige plaatsen ontvingen de leden der Hollandsche club eene uitnooaiging. Langs net perrondat met kostbare loopers is bedek L, staan de grenadiers met hunne muziek. Te 12,45 arriveerden H. M. de koningin, als mede H. II. K. K. H. II. de graaf er. de gravin van Vlaanderen en prins Bauaouin aan het station en begaven zich een kwartier later naar het perroneven vóór het oogenblikwaarop de koninklijke trein verscheen, die te 1.4 het station binnenreed. Onmiddellijk hief de muziek het Wien Neer- landsch Bloed aan en het Wilhelmus van Nas- sauwenwaarna de lucht trilde van 't gejuich „Leve Willem III!" De geestdrift was op dit oogenblik onbeschrijfelijk. Daarop begroetten de vorstelijke personen el kander op hartelijke wijze. De beide koninginnen waren in 't zwart ge kleed de koningen waren in generaals-uniform, terwijl koning Leopold en de graai van Vlaan deren het grootkruis der orde van den Neder- landschen Leeuw droegen. Koning Willem IIIdie een overjas over zijn uniform droeg, inspecteerde daarop de grenadiers, waarna het hooge gezelschap zich in het salon begaf. Hier strooien aanvallige meisjes, m 't wit gekleed met oranjesjerpen ombloemen voor de voeten der koninklijke gasten. Met bloemen trouwens was overal kwistig om gesprongen de locomotief was er mee behangen, terwijl het geheele station er mee bedekt scheen. Het hooge gezelschap vertrok in open rijtuigen. Op de Place des Nations stond een dubbele rij van lanciers en huzaren'terwijl middenin het aangespannen geschut stond. St. Jansmarkt TE wordt gehouden voor Bevallen van een welgeschapen DOCHTER: Waaalwijk18 Mei 1884. a 5 cents verkrijgbaar bij Waalwijk. onder bepaling dat, wanneer die MARKT op eenen FEESTDAG invalt, zij den vol genden dag en op ZATERDAG invallende den daaropvolgenden Maandag wordt gehouden. 's-Hertogenboscii, den 5 Mei 1884, Burgemeester en Wethouders voorn., De Burgemeester De Secretaris, No. 1. Kikkerstudiënvan R. Koop- mans van Boekeren. No 2. Twee huiselijke Novellen, van A. J. Servaas van Rooijen. No, 3. Uit het leven eener Dienst bode J. W. Scbeltema Ezn. No. 4. Echte en Valsche Steenen, van Mevr. La Chapelle Roobol. Ter Perse: No. 6. Humoristische Novellen, van Ozona. Uitgave D. S. SLOTBOOMBeverwijk.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3