Spanje. Italië. Engeland. Duitschland. Zwitserland. Rusland. BINNENLAND. geklaagd van deelnemiug aan de jongste gewel- dadiglieden tegen de joden aldaar. Twee hunner zijn vrijgesproken en de tien overigen veroordeeld tot eene gevangenisstraf van een tot 14 dagen. De instructie tegen de andere beklaagden wordt voortgezet. Te Perpignan is dezer dagen een man aage- liouden die een wagentje voortduwde of beter gezegd een koffer op vier wielen waarin zich een menschelijk wezen bevond en waarvan slechts het hoofd en een deel van het lichaam zichtbaar was. De ongelukkige werd uit zijne gevangenis verlost en naar het gasthuis gebracht. Hier werd door de geneesheeren geconstateerd dat net li chaam langen tijd in den koffer was opgesloten geweest en zich niet had kunnen ontwikkelen. De beenen gedurende jaren onder het lichaam gevouwen in dezelfde houdingwaarin zij eerst geplaatst werden waren geheel vergroeid ter wijl de borst was ingedrukt. Slechts het hoofd en de handen wareu onbelemmerd gebleven, doch met wouden bedekt. Het slachtoffernog zeer jongis weldra overleden. De rechtbank heeft den beul tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld. digd op den invoer van uit Frankrijk komende ongelooide huiden afval van katoen vederen lompen beddegoed oude kleedingstukken (uit gezonderd reisbagage) en ongewasschen wol. Aan het spoorstation te Genève worden alle reizigers komende uit Toulon Marseille of Avignon met hunne bagage aan eene ont smetting onderworpen insgelijks alle goederen, die van dien kant worden aangebracht. Op de strengste wijze worden alle onderhan- lingendie op de conferentie plaats hebben geheim gehouden zoodat het vermoeden dat de leden der conferentie een mot-ielijke taak te vervollen hebben meer grond wint. In een rapport, dat de heer Edgar Vincent aan de re geering te Cairo gezonden heeftwordt eene aanmerkelijke vermindering der belastingen in Opper-Egyple volstrekt noodzakelijk geacht. Deze verklaring van den bekwamen deskundige zal voorzeker niet weinig bijdragen tot de ver wikkelingen welke de Daily Telegraph in den boezem der conferentie voorspelten die van zulk een aard kunnen worden dat de toestand ten eenemale verandert en de conferentie weldra uiteengaat. Volgens de Engelsche bladen zou Frankrijk met meer eischen voor den dag komen dan die reeds in het met Engeland gesloten tractaat zijn ingewilligd. Aan den anderen kant zou Rusland dat steeds op Konstantinopel het oog gevestigd houdt geneigd zijn de onzijdigverklaring van de straat der Dardanellen te vragen het wenschtdat de Bosphorus onder de controle der mogendheden geplaatst worde evenals voor het Suez-kanaal is voorgesteld. Te Cairo heeft dezer dagen weer het gerucht geloopen dat de mahdi naar Khartoum was opgemacheerd maar genoodzaakt werd terug te trekken wegens verdachte bewegingen van een concurreerenden mahdi in Darfour. De stam der Hamah's zou hem op dien terugtocht hebben aangehouden en nu niet willen vrijlaten. Daily Telegraph meldt daarentegen, dat Khar toum den mahdi reeds in Mei in handen viel. Gordonwien men het leven en de vrijheid lietzou zich gezond en wel te midden der muzelmannen bevinden. In de omstreken van Suakin wordt voortdu rend gevochten des nachts wordt de stad aan houdend beschoten. De commandant heeft de bevriende inboorlingen van geweren voorzienten einde hen in staat te stellen met eenige kans op goede uitkomst de opstandelingen te kunnen bestrijden. Verleden Dinsdag had eene schermutseling plaats, waarin zij overwinnaars bleven en eenige gevangenen naar Suakin brachten. Er wordt thans strijd gevoerd over een op merkelijke quaestie. De rijksdag heeft op voorstel der heeren Ackermann c. s. bepaald dat aan ieder die een industrieel beroep of bedrijf uit oefent en geen lid is van eene vakvereeniging in dat bedrijf of beroep verboden kan worden werkleerliugen te houden. Doch nu heeft de rijksdag vergeten eene straf te bepalen voor degenen, die zich aan dat verbod niet storen. Wat nu De rijksdag is uiteengegaan en kan er dus niets meer bijvoegen. Sommigen meenen, dat de nijverheids wet wel termen aan de hand geeft om de overtreders te dwingenanderen echter betwisten dit. En voor 't oogenblik is het nog de vraaghoe jegens de onwilligen te handelen. Een rijtuigwaarin vijf heeren gezeten waren kwam in de nabijheid van Siegburg in aanraking met een spoortrein op den overweg die niet door een hek is afgesloten doch waar de locomotief door luide signalen haar aankomst aankondigt. Toen het rijtuig op de rails was bespeurden de rijders pas dat er een trein in de onmiddelijke nabijheid was. Allen sprongen er uit en een hunner kwam op de locomotief waar men hem greephij kwam er met een gebroken rib af. Twee anderen bleven geheel ongedeerd. De vierde had een ernstige hoofd wond en de vijfdedie door de locomotief een I eind werd voortgeschoven en toen terzijde ge worpen had een paar ernstige beenwonden.^ Het rijtuig zelf werd geheel verbrijzeld doch' het paard bleef ongedeerd. In de dynamietfabriek te Schlebusch, nabij Opladen in de Pruisische Rijnprov., heeft eene ontploffing plaats gehad waarbij drie werklieden gedood en zeven gewond werden. De lijken der drie omgekomenen lagen geheel uit elkaar gescheurd. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De bondsregeering heeft een verbod uitgevaar- Tusschen Valmontone en Genazano niet ver van Romeis dezer dagen 's morgens te half negen de postwagen door een troep van 12 roo- vers aangevallen en geplunderd. Twee mannen vatten de paarden bij den teugeleenige an deren hielden met hunne geweren de elf passa giers in bedwangdie ongewapend waren en geen weerstand boden aan de overige roovers toen dezen hun al hun geld en kostbaarheden ontnamen. Nadat de roovers zich toegeëigend hadden wat van hun gading waslieten zij den postwagen met de reizigers weder voortrijden. Er werden uit Genazano en Palestrina patrouilles gezonden om hen te zoeken maar tot dusverre werd nog geen der vermetele baudieten ontdekt. Het doodvonnis van den soldaat of gendar me Marino die een zijner kameraden gedood hadis te Napels aan hem voltrokken. Dat zijn twee in het tijdsverloop van eenige dagen plaats gehad hebbende executiën nadat er in Italië in lange jaren geen doodvonnis was vol trokken. Uit Warschau wordt aan de Temps geseind dat generaal Gurko gouverneur vau Polen Woensdag uit Petersburg het bevel heeft ont vangen zijn ambt aan baron Krüdenër over te dragen. Tengevolge van dit, bevel moet generaal Gurko onmiddellijk naar het buitenland ver trokken zijn. Dat men hem eensklaps uit zijn ambt heeft ontzetmoet toegeschreven worden aan zijne steeds vijandige gezindheid jegens Duitschland. Waalwijk, 9 Juli 1884. Met grootc voldoening zeker zullen vele in gezetenen met ons gezien hebben, dat gisteren een aanvang gemaakt is met het boren van een Northonpomp ten dienste der brandweer. Wij hopen dat deze eerste proef goed moge uitvallen en aanleiding geven tot het slaan van Northon- buizen op meerdere punten der gemeente, waar die noodig zullen blijken. Ook merkten wij met genoegen, dat verleden Zaterdagnamiddag de zinkputten der rioleering zijn schoon gemaakt. De wijze echter, waarop dit geschiedde, laat veel te wenschen over. In plaats dat de daarmede belaste persoon de stoffen op een of ander voertuig verzamelde om ze te brengen daar, waar zij wellicht eeuig nut konden doen, maar in geen geval schade berokkenen, wierp hij ze midden op straat, waar ze geduren de verschillende uren in de brandende zon bleven liggen en natuurlijk een alles behalve aangena- men geur verspreidden. Bij deze gelegenheid wenschen wij ook de aandacht der bevoegde autoriteit te vestigen op den ellendigen toestand, waarin tegenwoordig de Loint op vele punten schijnt te verkeeren. Wij hebben ons persoonlijk hiervan niet kunnen overtuigen wij spreken er dan ook slechts over op verzoek van anderen. Het toezicht over de Loint behoort bij het bestuur van den binnenpoldermaar doet dit zijn plicht nietzorgt dit niet dat het water geregeld kunne afloopen zoodat het bij elk tij ververscht wordt, dar. is naar onze meening het gemeentebestuur wel degelijk verplicht, vooral bij eene temperatuur zooals tegenwoordig heerscht, uit een sanitair oogpunt tusschenbeide te komer.. Z. M. de koning heeft bepaalddat de plechtige begrafenis van Z. K. H. den Prins van Oranje zal plaats hebben op Donderdag 17 Juli, met hetzelfde ceremonieel, als voor de begrafenis van Prins Willem van Oranje in 1879 was vastgesteldmet deze afwijking evenwel dat de trein reeds 's ochtends te 9 uren zich in beweging zal stellen naar den koninklijken graf kelder te Delft. Z. M. vertrekt den 15en dezer uit Kreuth naar Frankfortom den volgenden dag in Den Haag aan te komen. Op Zaterdag 19 Juli zal de koning zich uit Den Haag naar het Loo begeven. Z. M. heeft benoemd tot heemr. van het water schap den Ejthenschen en Meeuwenschen zeedijk, prov. Noord-Brabant H. Branderhorst en B. Branderhorst Jr.; tot gecomm. van het watersch. Empel en Meerwijk, prov. Noord-Brabant L.J. C. Bogaertstot gezw. van het wat. den Rui- gpnhil prov. Noord-BrabantA. J. Punt. Mgr. Godschalk bisschop van 's Bosch heeft ^benoemd; tot pastoor te Baardwijk den heer G. van Haaren te Gerven den heer P. Wijtvliet tot kapelaan te Nijmegen den heer A. Salate Waalwijx den heer J. Glaudemans, te Kuik den heer E. Branten te Sambeek den heer J. Wou terste Baardwijk den heer W. van Doren, en te Son den heer A. Oomen. Morgen 10 Juli is het driehonderd jaren geleden, dat de grondlegger van Neerlands vrij heid prins Willem van Oranje, op laaghartige wijze door Balhtazar Gerards werd dood geschoten; op vele plaatsen van ons land zal deze dag plechtig worden herdachtvooral zal dit te Delft het geval zijn. Eene commissie van den gemeenteraad van Zwaluwe is in de afgeloopen week op audiëntie geweest bij den minster van waterstaatom te verkrijgen datbij de verlegging van den Maas mond, een gedeelte vóór de Lage-Zwaluwe liggend buitenland werde ingedijktten einde de Lage- Zwaluwe, dat thans gedeeltelijk aan den bestaanden buitendijk gebouwd isbij verwacht wordenden hoogen waterstand voor waterrampen te beveiligen. Van goed ingelichte zijde wordt de aan dacht gevestigd op het feit dat de commissie voor de wereld-tentoonstelling, welke het volgend jaar te Antwerpen zal gehouden worden noch in Nederland noch elders met eenig agentscffap in onderhandeling is getreden en aan niemand eenig mandaat heeft, verstrekt. Het uitvoerend comité heeft steeds tegenover alle agenten en agentschappen een strikte onzij digheid in acht genomen en is geenszins voor nemens van die gedragslijn af te wijken. Da gelijks ziet het de benoeming van een commissie door de Nederlandsche regeering te gemoet en met het oog daarop wil het zich uit beginsel met geen enkelen particulier in betrekking stel len. Zelfs ten opzichte van de directie van het han delsmuseum te Amsterdam heeft het ten deze geen uitzondering gemaakt. De zinsnede voorkomende in de circulaires van die directie dat zij met goedkeuring van het uitvoerend comité der tentoonstelling in schrijvingen tot deelneming ontvangtheeft de Antwerpsche heeren dan ook niet alleen ten hoogste bevreemd maar zij 'gevoelen er zich zelfs onaangenaam door aangedaan. Noch deze noch eenige andere toeslemming is door het comité aan het handelsrauseum of aan eenig ander gegeven. Dit zou geheel in strijd wezen met zijne beginselen. Het stelsel //gelijke monniken, gelijke kappen" wordt geheel en al door de Antwerpsche commissie gehuldigd. Gedurende de maand Juni zijn door de Noordbr. stoomtramwegmaatschappij op hare lij nen Tilburg Waalwijk en Kaatsheuvel Capelle vervoerd 13,060 personen. Ontvangen Personenvervoer f 2833.021/2 Goederenvervoer 1403.12 Posterijen 166.68 Totaal 4402.8272 De ontvangsten overtroffen die der vorige maand met f 600.35y2. De hooibouw in de Langstraat is ten naasten bij afgeloopen, begunstigd door het fraaie weder. De halm is zeer goed zoodat de qualiteit niets te wenschen overlaat de quantiteit is zeer be vredigend. De prijs is f 14 per 1000 halve kilogr. Enorme hoeveelheden hooi kan men in mijten geplaatst zien van Waalwijk lot het Keizersveer op de kade nevens het Oude Maasje. Vele ge wassen lijden door de aanhoudende scherpe droogte, vooral aardappelen en haver de granen rijpen hard aan weldra zal de oogst kunnen aanvangen. Door den heer Bahlmann zijn verschillende bezwaren tegen het gesloten tractaat met Spanje ontwikkeld in een schriftelijke en onderteekende nota, waarin hij tot de slotsom komt, dat de concessien aan ons gedaan van luttele beteekenis zijn en dat het daarvoor prijsgeven van inkomsten noch is in het belang van 's lands schatkist noch verdedigbaar van het standpunt eener wer kelijke nationale hande'spolitiek. Zaterdag had ten kantore der Associatie Cassa te Amsterdan een brutale diefstal plaats en wel van nog een grooter bedrag aan geld dan waarvan de vorige maal sprake was. Iemand aan wien voor de firma Jan Kol juist de som van f 55,000 uitbetaald was geworden, had de bankbiljetten in een portefeuille wegge stoken toen hij eensklaps bespeurde dat hij deze miste. De verdenking viel op een paar personen die zich mede in het kantoor bevonden hadden en verdwenen waren. Weldra werd hun spoor gevonden. Zij hadden zich in aller ijl naar hel Centraal-station begeven, daar plaats naar Haarlem genomen en zouden van daar de reis verder voortzettenindien de gezegende telegraaf niet bestaan had. Zij werden bij aankomst te Haarlem door de politie aangehoudenaan wie een telegrafisch bericht met signalement door de Amsterdamsche politie was toegezonden. De verdachte personen zijn Engelschen en zijn te 4 uur 16 min. te Amsterdam aangekomen en per rijtuig naar het commissariaat der eerste sectie vervoerd waaronder de kas ressorteert. Zij ondergaan nog steeds een scherp verhooruoch het vermoeden dat de gestolen som in hun bezit zou zijn, heeft zich nog niet bevestigd. De politie, is daardoor niet weinig teleurgesteld. Deze omstandigheid maakt het vermoedeD dat meer personen dergelijke operatien uitoefenen bijna toi zekerheid zoodat de politie thans handen vol werk heeft. In het commissariaat heerscht eene groote bedrijvigheid. Vigilantes rollen heen en weerom getuigen aan te brengen. De gearresteerden verklaren onschuldig te zijn. Te 10 uur 35 Zaterdag avond is het voorloopig verhoorwaarbij de officier van justitie tegen woordig was gestaakt. Op zijn bevel zijn de beide personen, niettegenstaande hunne pertinente ontkentenis van elkander gescheiden en in voor arrest gehouden. De bedrijvers van den diefstal zijn naar de cellulaire gevangenis overgebracht, waar zij hard nekkig zich hebben verzet tegen het fotograp- feeren hunner boeventronies. John Adair, die voorgeeft hofmeester op eene boot te zijn is herkend als de man die de 55 biljetten den kassiersknecht ontfutseldeLyons is volgens zijn adreskaartje van beroep poe Zij kwamen uit Rotterdam waar zij in zelscliap van twee anderen verblijf hebben geh den. Vermoedelijk waren deze beide perso die aan den overkant van de gracht stoni en hadden de schavuiten elkander rendez- gegeven te Haarlem. De anderen zijn zoel zullen wel niet worden gevondentenzij hoofddaders aan 't praten gaan. De ontvreemde bankbiljetten (55 stuks i 1000 ieder) zijn teruggevonden onder een ku in den omnibus van den stalhouder Maa* Bloemendaalwaarmede de gearresteerden vorigen dag door de politie van het station, het politiebureau te Haarlem waren overgebra Nadat het bovenstaande was geschreven vingen we bericht dat te Rozendaal twee En; schen zijn in hechtenis genomen die aan diefstal niet vreemd zouden zijn. Wellicht beide toekijkers. De officier van justitie te Breda verzoekt na& den procureur des konings te Mechelen ops ring, aanhouding en bericht van Pierre Hi baert, oud 29 jaar geëmplooieeide aan de pierfabriek van de Nayer Co. te Willebro in België, lengte 1.68 meter, haar en h zwartoogen blauw neus grootmager, do dringende blik de knieën eenigzins binnenwa gebogen. Tegen hem is door den rechter instructie bij de rechtbank te Mechelen een b van aanhouding verleendter zake van misb. van vertrouwen. De officier van justitie te Br verzoekt namens den procureur des koningi Mechelen opsporing, aanhouding en bericht Twee arbeiders uit Andel zijn Vrijdag op middag bij den hooibouw ongesteld gewordi naar men zegt tengevolge van een zonnestt Een hunner is reeds overleden, terwijl de and in een gevaarlijken toestand moet verkeeren Verscheidene personen zijn reeds in gemeente 't Bildt ten gevolge der hitte op veld bezweken. Ook te Joure werd een arbei van ruim 60 jaar op het land plotselingzóo' gesteld ten gevolge der warmte, dat hij, ondai geneeskundige hulpna enkele uren bezweek, Bij eene temperatuur var. 88° Fahr. viel 20-jarige boerenknecht Wessels te Ellersinghui gem. Vlachtwedde van 't grasmaaien huiswa gekeerd eensklaps dood neer. Een kort daarna losgebarsten hevig onw sloeg aldaar een dikken eik tot splinters. De landbouwer L. S., te Valkensweerd bij het binnenhalen van hooi onder de zw geladen kar geraakte en hevig werd gekwel aan de gevolgen overleden. Een jongeling te Sliedrechtdie Zater middag in de Merwede wilde gaan zwemnii. stapte in den rivier juist bij eene groote die en zonk weg. Hij werd eene poos later leven! opgehaald. Een spoorwegwerker te Sliedrecht bezwe onder de drukkende hitte. Te Waspik is Zaterdag een kindje van 3 jai van C. S., in eene der laafkuipen gevallen loos er uitgehaald. Te Ginneker. is het lijk opgevischt van 18—jarigr. jongelig die met zwemmen is v. dronken. Hij was de kostwinner zijner mod (weduwe) en drie zusters. Te Westerhoven (NB.) is de 17-jarige Pet van der Sanden bij het baden in de rivier Keersop in de diepe molenwiel verdronken. Te Raamsdonksveer had een machinist eene kraan het ongeluk bij het aanhaken een ketting, van de machine te vallen. Va dood opgenomen werd hij naar het gasthui Geertruidenberg vervoerd. Hier bleek dat man drie ribben had gebroken en men vret voor het behoud, van zijn leven. In het dorp Alem, nabij Rossem, verbrand Zateidag een hooiberg met schuur door li inslaan van den bliksem. Wegens een defect aan de machine is Zatei dag de sneltrein no. 1 van Utrecht naar Esschc nabij het station Udenhout blijven staan. 1 treiu werd afgehaald door eene machine va Tilburg en vertrok na ongeveer 45 minuten ve; traging. Even voorbij het station Zevenaar sproii Vrijdag een persoon uit den in volle vaart zijnde sneltrein. De machinist stopteonmiddellijk. IJling toegeschoten personen vonden den waaghals me het hoofd naar beneden gekeerd in eene sloo langs de spoorbaan. Bij onderzoek bleek da bij slechts een zijner voeten had verstuikt. Door den wachtmeester der maréchaussé Engers te Gulpen is opgespoord en ter beschikkiüi van den officier van justitie te Maastricht gesteli de moeder die vóór eenige dagen haar tweejari kind in een korenveld te Wijlre te vondelin heeft gelegd. Het is eene weduwe uit Aken wier man in het vorige jaar eerst zijne twe kinderen en daarna zich zelf van het leven be roofd heeft. Zij verklaart door nood tot har wanhopige daad te zijn gedwongen geworden. Woensdag zijn aan de marechaussées Venloo eenige personen overgegeven om uitgeleid over de grens te doen waarbij echter een rei ziger een dezer aanwees als de dader van dec gepleegden diefstal ten huize van den slager P H. Nolden te Rotterdam waarop hij in arres werd gebracht. Uit het onderzoek is tevens gebleken dat bi deserteur uit Pruisen is verdacht van desertii van het korps mineurs te Utrecht en uit Har derwijk. Hij geeft op te zijn lleinold Sievert uit Pommerenen# wordt nu ter confrontatii naar Rotterdam overgebracht. Vrijdag avond zijn te Vlissingen twe jongentjes van 8 en 11 j. in de Schelde verdronken

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 2