mumm raï 40 Hectarenioemaatomteweiden hectaren toemaat om te hooien 'l TE KOOP LEDIKANT Verlegging van Je uitmonding der rivier de Maas, HOOIGItAS. - OlilF Ijskoude Jenever, De Notaris Verberne STOOM-ZUI VERIN G PrijsZestig cents. P. C. A. KUIJPEKS, LAATSTE BERICHTEN TARIEF ADYERTENTIËN. Anna Maria IJSKOUDE Ouwe Klare, DE WED. C. J. YERWIEL, publiek verkoopen: publiek verpachten Chemische Machinale Voorhanden ANTOON TIELEN VERPACHTEN De ongelukkige i9 echtgenoot en vader van 4 kinderen. Uit Eindhoven schrijft men De kermis kenmerkte zich dit jaar door meer dan gewone drukte, ondanks de algemeene klacht over stilstand in zaken. Men berekent dat gedurende de kerinisweek alhier een kapitaal van 1 50 a 60.000 verloren gaat aaD werkkracht en 't geen aan spellen eD draaimolens wordt uitgegeven. Dat er ook maar al te veel aan Bacchus geofferd wordt behoeft geen betoog. De meeste fabrieken staan gedurende de kermis geheel stil. Onder Oeffeit zijn het huis met stalling en aangrenzende pottenbakkerij van P. Broeren en A. Liebrand door braud vernield. Van den in boedel kon slechts weinig gered worden. Alles was verzekerd. Ds justitie uit 's-Bosch heeft een onder zoek ingesteld naar een kindermoorddie te Riethoven (N.-Br.j zou hebben plaats gehad. Bij onderzoek bleek dat de jonge dochter haar kind waarvan zij in het geheim bevallen was, van kant heeft gemaakt. Naar men verneemt is zij dan ook gevankelijk naar 's-Bosch overgebracht. Te Ossendrecht sloeg eergisteren nacht de bliksem is eene schuur die totaal afbrandde. Niets kon gered worden. Vee pn inboedel waren verzekerd. Te Rozendaal brak onder het gehucht Rietgoor een felle brand uit in de schuur van den landbouwer Cornelis Meesterwelke schuur met het daar aangrenzende woonhuis totaal is afgebrandalsook de zich daarin bevindende roerende goederen o. a. 25,000 kilo hooi, 11,000 kilo stroo120 heet. rogge en haver terwijl 7 runderen4 varkens en 20 kippen in de vlam men omkwamen. De schade aan gebouwen en roerende goederen bedraagt ca. f 9000 waarvan slechts een gedeelte tegen brandschade verzekerd is. Onder het gehucht Nispen is de schuur van de Wed. A. Koningsmet 15,000 kg. hooi en al de landbouwgereedschappen door het inslaan van den bliksem vernield. KAATSHEUVEL. Zondagmorgen, 6 Juli, werden te Bordeaux een twintigtal duiven opge laten van eenige leden der postduiven-societeit „La Vitesse". Het was regenachtig wederwind W. De prachtigevoor deze wedvlucht uitgeloofde prijs werd behaald door de éénjarige duif van R. van Dortmond 9 Juli. In aanmerking genomen dat de duiven niet verder waren afgericht dan Parijsen bijgevolg de af te leggen afstand meer dan verdubbeld werd mag dit een zeer gunstig resultaat worden geheeten daar de duiven steeds met veel meer zorg worden gedresseerd bij vluchten van zulk een verren afstand (1000 k. m.), welke hoogst zelden worden gehouden. BRUSSEL, 15 Juli. De liberalen zegevieren bij de herstemming voor den 9enaat met 500 stemmen meerderheid. BRUSSEL, 15 Juli. Te Nyvel i9 de heer Pigeolet, liberaal, herkozen met 1591 stemmen tegen 1581 op den clericalen candidaat. Te Doornik heeft de clericale candidaat overhand met 4 stemmen. Te Brussel heerscht eene onbeschrijflijke vreugde. De straten zijn tot proppen8 toe vol. LONDEN 15 Juli. Uit Dublin wordt gemeld, dat men arrestatiën van toorname personen aldaar te gemoet zietnaar aanleiding van het gebeurde in Cornwall. Eenigen hebben vermoedelijk uit vrees voor onthullingen heimelijk de stad ver laten. Overzicht der maand Juni omtrent den handel in huidenleder en schors. Waalwijk, 3 Juli 1884, Huiden. De maand Juni kenmerkte zich, zooals vele barer voorgangsters van vroegere jaren, door weinig animo in zaken en toch werden de prijzen betrekkelijk zeer vast ge houden. Iu gezouten B.-Ayres zomerhuiden bleef veel vraag bestaan de aanvoeren waren niet belangrijk en wat er voorkwam vond onmid dellijk koopers aan volle prijzen. Duitschland vond weinig aanleiding om op de Antwerpsche markt veel aankoopen te doenvoor Engêl- sche rekening werden en bloc 8000 bescha digde huiden gekocht, die anders wellicht in veiling zouden zijn gekomen. Voor Hol- landsche rekening werd ook niet beduidend gekocht, hoewel zich eenige looiers voorzagen van prima gezouten B.-Ayres zomerhuiden, omdat zij bij ondervinding weten, dat die soorten meestal vroeg van de markt zijn. In Uruguay, Montevideo, Gualeguay zomer huiden en andere soorten is de markt nog £oed voorzien en van die provenances zijn ei nog groote partijen te wachten, zonder te spreken van de te verwachten Rio Graide. Dt toestand is, wat den huidenhandel te Antwe-pen aangaatin zoover sedert het einde ter vorige maand gewijzigddat er vrij watteer kooplust bestaat, waartoe eenige prijsconcssie wel aanleiding gaf. Voor luitsche rekening werden veel gez. La Plata .uiden gekocht, terwijl Holland zeer actief optrd als kooper van Rio Grande huiden. Iu droge iuiden was niet veel keuze, er ging ook weeizeer weinig om. Uit Havre werden eenige partijtjes gez. Rio Janeiro en nog eenige mindere kwali teiten naar hier ingevoerd. Vele Hollandsche huidenhandelaars bezoeken den laatsten tijd de Londensche markthet schijntdat men zicb vooral voor de goede o verleersoorten goed daarbij bevindt. Men wil hec goed zelf zien en dat is wel noodig bij de tegenwoordige groote concur rentie van het buitenland tegen de Hollandsche o verleerlooierij. Wij behoeven het niet te verbloemenwant het is een bekend feit dat wij daarin heel wat achter zijn. Het kan dus niet anders dan nuttig zijn dat zich ten minste onze huidenhandelaars al reeds op de hoogte stellen. Dat de looiers nu medewerken om den ouden roem der Hollandsche o verled erlooierij van voorheen weer in eere te brengen! Dat zij beginnen met een degelijk onder zoek in te stellen, waar de grondstoffen het best en goedkoopst verkrijgbaar zijn en dat zij zich beijveren om puike waar voor den dag te brengen De Duitschers koopen ons de mooiste Java- huiden voor overleer te Amsterdam en Rot terdam af; wij hebben daarop reeds meermalen gewezen zouden onze looiers en leertouwers, waaronder er zich toch nog zoovelen bevinden en vooral in Noordbrabantdie hun vak zoo goed verstaanniet evengoed overleder kunnen bereiden als hunne collega's in het buitenland en met hetzelfde succes Wij gelooven jamaar als het getij ver loopt moet men de bakens verzetten men moet de middelen trachten te beramen, die het doel kunnen bereiken. Wij denken er over hierop nog eens nader terug te komen. Wij zouden zoo gaarne wenschen dat er wat meer leven in de zaak kwamal is het dan niet met onmiddellijk groot voordeel, in de toekomst kan het toch nuttig zijn en daarom zouden wij zoo gaarne ziendat mannen van practische bekwaamheid van tijd tot tijd zich lieten hooren, zooals dat in andere landen geschiedt. De redactie van dit blad, wij zijn er zeker vanzal gaarne hare kolommen daartoe openstellen. Wij twijfelen niet of men is het algemeen met ons eensdat er nog veelja zeer veel gedaan kan worden in 't belang van ons schoon vak, maar er moet medewerkinger moet samenwerking zijn, en om dat te verkrij gen kunnen wij vooreerst niet beter doen dan onze opinie in dit blad openbaar maken en hopen wij al zeer spoedig eenige navolgers te zullen vinden opdat „du choc des opinions jaillisse la vérité//. In leder was de handel tamelijk bevredigend; gewoon als wij zijn aan lagere prijzen en moei lijken verkoop bleef de vraag vooral de laatste dagen voor goed zoolleder zeer ferm, terwijl de prijzen niet onbeduidend beter waren. Zwaar zooileder is gemakkelijk 10 a 12 ets per kilo beter te plaatsen. De voorraad is overal slechts middelmatig en hoewel wij gaarne toegevendat de be hoefte zich in den zomer het meest doet gevoelenomdat er dan weinig getrokken en gedroogd wordt, heeft deze zich dit jaar loch veel vroeger veropenbaard en, voegt men daarbij, dat er de laatste 3 a 4 jaar ontzag lijk veel minder gelooid isdan gelooven wij in allen ernst, dat we de laagste prijzen en dus den slechtsten tijd achter den rug hebben. Met den schorshandel is het gegaan zoo als over 't algemeen gedacht werd. De prijzen zijn p. m. f 1 per 65 kg. lager dan verleden jaar. Er is veel aanbod, zoodat eene verdere prijsverlaging niet onmogelijk schijnt. Het product is bovendien uitmuntend gewonnen en de voorraad is groot. In dat opzicht hebben de looiers dus een dadelijk voordeel. Wij stemmen volkomen in met het geen de geachte inzender schrijft; meermalen hebben wij getracht in ons blad de belang stelling der looiers wakker te schudden; hen gewezenop hetgeen zij naar onze meening tegenover hunne buitenlandsche concurrenten te kort kwamen en hen aangespoord om met kracht en energie het verloren terrein te herwinnen. Wij stelden herhaaldelijk onze kolommen disponibel voor hen, die de mid delen daartoe zouden wenschen te bediscus- sieërenwij noodigden alle looiers dringend daartoe uitmaar tot onze spijt moeten wij het verklarensteeds zonder eenig resultaat. Wij hopen dat er zooals het spreekwoord zegt „eenig leven in de brouwerij zal komen", en dat de looiers, gehoor gevende aan de oproeping van een hunner verdienstelijkste collega'szullen willen medewerken om de Nederlandsche leerlooierij weer tot een nooit gekend glanspunt te voeren. Wij van onze zijde zullen alles doen, wat in ons vermogen is, wij0 zullen moeite noch kosten ontzien, om daartoe behulpzaam te zijn. Redactie. volgens hetwelk de redactie van het Nieuws blad voor Nederlandsche leerlooierijen en aanverwante vakken bereid is tot het verte genwoordigen te Antwerpen van alle beoefe naren der leder— en schoenenindustrie en aanverwante vakkendie hunne producten wenschen in te zenden op de aldaar in 1885 te houden wereldtentoonstelling. I. Yoor de vertegenwoordiging van eenen tentoonstelier, wiens inzending 1 tot 4 vier kante meters ruimte beslaat, gedurende den geheelen duur der tentoonstelling, daaronder begrepen het geven van inlichtingen aan de jury en andere bezoekers, het onderhandelen met de verlotingscommissie, enz. f 40. Idem van 4 tot 10 vierk. meters .f50 Yoor collectieve inzendingen voor een totaal van 1 tot 4 meters, van minstens 5 expo santen per exposantf 12. Idem van 4 tot 10 m. per exposant f 20. Ingeval een exposant den geheelen dag van 's morgens tot 's avonds een afzonder lijken bediende bij zijn etalage wil hebben, moet hij daarvoor ook afzonderlijk betalen f50 per maand, maandelijks te voldoen, te beginnen 15 April a. s. De condities omtrent den verkoop van tentoongestelde artikelen worden metiederen exposant geregeld. II. Voor het doen schoon houden der étalage en der tentoongestelde artikelen gedurende de geheele tentoonstelling, voor het uit- en inpakken der kisten en voor het étaleeren van alle zoodanige artikelen, van 1 tot 2 vierkante metersf20 Voor iedere vierkante meter meer f 7,50 Yoor collectieve inzendingen van minstens 5 exposanténper exposant voor 1 vierk. meterf5. Yoor elke meter meer f 2.50 Gedeelten van meters worden voor geheele gerekend. Verder verbindt zich de exposant tot be taling eener premie bij bekroning Eervolle vermelding f 5. Brons- 10. Zilver - 15. Goud- 20. Eerediploma- 25. Collectieve inzenders, minstens 5, ELK Eervolle vermelding f 1. Brons- 2. Zilver- 3. Goud- 4. Eerediploma- 5. Betaling 1/3 van de eigenlijke representatiekosten (sub. I.) dadelijk bij de opdracht der re presentatie. De overige 2/3 plus de kosten sub, II bedoeld, den 15 Maart 1885, half in specie en half in geaccepteerden wissel betaalbaar 1 September 1885. Over de premies voor bekroningen wordt beschikt gelijktijdig met de toezending van een exemplaar der officieele bekroningslij st, waarin de naam van den bekroonde voor komt. Yoor alle verdere inlichtingen gelieve men zich te wenden tot den hoofdredacteur, Antoon Tielen te Waalwijk, die met het sluiten der contracten belast is. t Als Novice in 't liefdegesticht! te f echel overleed heden toti onze diepe droefheid onze geliefde zuster in den leeftijd van 23 jaren. Vechelf 12 Juli 1884. G. GOOSSENS. C. GOOSSENS. steeds voorhanden bij Waalwijk. te Waalwijk, zal op Maandag 21 Juli 1884 des namiddags 4 uur, ter herberge van den heer VINCENT GERRIS, te Waalwijk, de schoof der Tienden van Waal wijk over het seizoen van dit jaar. te Bussenzal te Brongelen, in het YEER- HUIS, op Woensdag den 30 Juli 1884, des namiddags ten 4 ure, op de Elanden enz. onder Brongelen en Be- zooien en onder Waalwijk en Baardioijk. voor Deze is dienende om UEd. ter kennis te brengen, dat wij ons eenigen tijd hier ter stede zullen gevestigd houden en bevelen ons beleefd in ieders gunst aan. Onze zuivering welke door een geheel nieuwe uitvinding geschiedtreinigt de veeren niet alleen van alle onreine stoffen, maar wordeD ook tevens zonder verlies van veeren van allen kwaden reuk, vuil, stofen van alle motten bevrijd, zij worden schier als nieuw. Ook merken wij nog op dat ziek- en sterfbedden en matrassen welke geheel afzonderlijk gezuiverd worden, door ons gereinigdvolgens geneeskundige goed keuring gerust weder kunnen gebruikt wor den. Een ieder wordt nog opmerkzaam gemaakt dat er bij deze zuivering geen veeren bij- gekocht behoeven te worden. Het zuiveren der veeren kost per pond 10 cents. Paardenhaar-, Zeegras- en Spring- veeren matrassen worden door ons zeer goed en goedkoop opgemaakt. Onze geachte begunstigers gelieven op den naam der FIRMA te letten. CHR. DIETZE, Beddenfabrikant. Vaste icoonplaats Haaqdijk B. No 354 BREBA. NB. De bedden en matrassen worden door ons des morgens afgehaald en denzelfden avond terugbezorgd. Mijne werkplaats is naast Mina van Dongen te Bezooijen. een solide eikenhouten tweepersoons met mahoniehouten hemel en groen saaien gordijnen. Te bevragen bij den uitgever dezer courant. Vervaardigd op last van het ministerie van waterstaathandel en nijverheid Op de schaal van 1 50,000. Grootte: lengte 1 meter, breed 0,50 meter. Gedrukt iu 3 kleuren. Deze kaart naar officieele gegevens bewerkt is onmisbaar voor hendie eenig belang in deze zaak stellen. De nieuw voorgestelde werken zijn rood aangegeven. te Waalwijk Notaris te Drunen, zal aldaar, ten huize van F. DE WIT, op Donderdag 17 Juli 1884 namiddags 3 urein het openbaar 225 perceelen HOOILAND onder Dru nenop den Kievitswaardde Zeeghet Herptsche Yen en de Nieuwe Kampen van de gemeente en den heer SPIERINGS. Overgenomen uit het Nieuwabl, voor Nederl. Leerlooierijen, VAN DE

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3