puikTnlandsch ZOOLLEDER, Notaris Bossers Uatiné.ë" Lederberichten. EESPERAWCE LAATSTE BERICHTEN ADYERTENTIËN. J. LE BLANC, maakt bekend Zondag 3 Augustus 1884. doch daar elk leerling slechts een medaille kan behalen wordt dezelve aan den opvol gende toegekend. 2. Josephus Dielman Waalwijk. Ie Prijs, met goud gemonteerde medaille ?oor koppen naar plaat en 2e prijs 1ste klas ornament naar pleister, doch daar elk leerling slechts eene medaille kan behalen, wordt dezelve aan den volgend.: toegekend. 3. Henricus van Kuiten Baardwijk. Ie Prijs, gouden medaille 1ste kla3, bouwkunde, ge bouwen naar model. 4. Johannes van Delft Waalwijk. Ie Prijs zilveren medaille 2de klas, ornament, naar pleister en eene eervolle vermelding in nf- deeling ornament naar plaat. 5. Henricus van Drunen Baardwijk. Ie Prijs, zilveren medaille in de afdeeling ornament naar plaat. 6. Franciskus van Iersel Drunen. Ie Prijs, zilveren medaille in de afdeeling omtrek ornament naar plaat. 7. Johannes Oomen Waalwijk. 1ste Prijs, zilveren medaille 2de klas bouwkunde, trap pen naar model. 8. Petrus Glaudemans "Waalwijk. Ie Prijs, zilveren medaille 3de klas bouwkunde, een voudige bouwkundige teekening. 9. Johannes Gerris Tlizn Waalwijk. 2e Prijs, zilveren medaille in de eerste klas, ernament naar pleister. 10. J. Alessie Waalwijk. 2de Prijs, zilveren medaille in de 2de klasornament naar pleister. 11. Joh. van Drunen Baardwijk. 2de Prijs, zilveren medaille in de afdeeling koppen naar plaat. 12. J. Trimbach Waalwijk. 2de Prijs, zilveren medaille in de afdee'ing ornament naar plaat. 13. Antonius Brekelmans Waalwijk.' 2e Prijs, zilveren medaille in de afdeeling omtrek ornament naar plaat. 14. Petrus Trommels Waalwijk. 2de Prijs, zilveren medaille in de eerste klas bouw kunde, gebouwen naar model. 15. Johannes van Hilst Waalwijk. 2e Prijs, zilveren medaille in de 3de klas bouw kunde, eenvoudige bouwkundige teekening. L. van Cromvoirt Baardwijk. Eervolle vermel ding 2de klas ornament naar pleister. Jacobus van Sprundel Waalwijk. Eervolle, ver melding afdeeling koppen naar piaat. Cornelis van Loon Waalwijk. Eervolle vermel ding in 2de klas bouwkunde, trappen naar model. Albertus van Baardwijk te Waalwijk. Eervolle vermelding in de afdeeling omtrek ornament naar plaat. H. Baggerman Waalwijk. Ie Eervolle vermelding in de laagste afdeeling blad vorm. Johannes van de Ven. 2de Eervolle vermelding in de laagste atdeeling bladvorm. De president der teekenschoolcommissie over handigde de eerste medaille en feliciteerde den overwinnaar in welgekozen bewoordingen voor de andere gunde ZEd. die eer achtereenvolgens aan de leden der teekenschoolcommissie van den gemeenteraad en van de schoolcommissie en aan ae genoodigden, die zich allen onder het houden van kortere of langere toespraken, van die aangename en vereerende taak kweten. De bekroonden werden telkens als zij hunne me daille ontvingen door de harmonie met fanfares begroet. Na afloop der prijsuitdeeling werden de leer lingen in een ander lokaal onthaald op bier, wijn en broodjes met ham, terwijl de autoriteiten en de genoodigden nog eenigen tijd genoegclijk en gezellig met elkander doorbrachten en de har monie hare schoonste nummers ten gehoore bracht. Natuurlijk werden er bij dit vriend schappelijk- samenzijn verschillende toosten ge slagen in de eerste plaats door deo voorzitter op Z. M. onzen geëerbiedigden koningde heer J, Timmermans Wz. herdacht de verdiensten van de harmonie St. Chrispijn bij alle openbare feesten in onze gemeente en wijdde een glas aan het voortdurend bestaan en den bloei van dat ge zelschap. Verder werd gedronken op den president en de leden der teekenschoolcommissiede leeraren der teekenschoolden oud-directeur dier in richting den heer A. vauLieshout, de beoordeelaars der prijsteekeningen den burgemeesterden gemeenteraad en den bloei der gemeentefinancien, de kamer van koophandel en haren ijverigen president den heer J. B. Timmermansden hoofdonderwijzer de Bree enz. enz. enz. 'tWas ons een waar genoegen eene uitnoodi- ging ie hebben mogen ontvangen tot bijwoning van deze prijsuitdeeling. Met groote voldoening zagen wij de tentoon gestelde teekeningenwaaruit duidelijk blijkt hoeveel ijver de leerlingen aan den dag leggen, maar ook, aan welke kundige handen de leiding en het onderwijs aan de teekenschool zijn toe vertrouwd en met welk een tact de heeren Th. A. van Delft en H. Meulkens dat onderwijs weten te gevea- liulde en f r zij hun daarvoor gebracht. Moge onder hunne leiding en gesteund door de ijverige teekenschoolcommissie die met haren wakkeren president aan het hoofd voortdurend hare beste krachten wijdt aan den vooruitgang dezer nuttige instellingmoge zeggen wijde teekenschool steeds toenemen in bloei en een grooten stoot geven aan de herleving van de industrie in onze schoone gemeente De teekeningen der leerlingen zullen nog ge durende" eenige dagen op de bovenzaal van den heer J. W. van Loon te bezichtigen zijn wij durven gerust iedereen aanraden van deze gun stige beschikking gebruik te maken. Naar de N. R. Ct verneemt is op eene vraagaan het ministerie van fiinanciën ge richt omtrent hetgeen in het koninklijk besluitwaarbij de invoer van lompen enz. wordt verboden verstaan moet worden onder ,/ongewassclien lijf- en beddegoed'', het vol gende geantwoord //Onder ongewasschen lijf- en beddegoed is ook te verstaan datgene, hetwelk personen, die de grenzen overschrijden, voor hun eigen gebruik medevoeren. Het woord ongewas schen n moet in den zin worden opgevat, dat daardoor verstaan wordt goed hetwelk, blij kens zijne onreinheid of de wijze van ver pakking kennelijk bestemd is opnieuw te worden gewasschen alvorens het weder ge dragen wordt. Men kan zich evenwel be palen tot lijfgoed in de strikten zin van het woordzegge dus tot liet goed 't welk met het lichaam in onmiddelijke aanraking komt; zoowel handelsgoed als bagage is onder het verbod begrepen. Het besluit is verleden Maandag in werking getreden. Onder reserve deelt het U. D. het volgende medeBij onze regeering zou het voorne men bestaan aan de grenzen de volgende maatregelen te nemen tegen het overbrengen der cholerabesmetting van buitenlands. Op iedere grensplaats wordt een geneesheer aangewezen tot het onderzoek van reizigers en ter behandeling van reizigers en ter behan deling van chol eralijders, terwijl buiten de kom der gemeente eene barak wordt opgericht om daarin de clioleralijders op te nemen en te verplegen. Alle reizigers worden door den geneeesheer onderzocht en zoo zij blijken te zijn aan getast in de barak onder geneeskundige be- behandeling gesteld. Dekamer van koophandel en fabrie ken te Dordrecht heeft zich gewend tot den minister van waterstaat, handelen nijverheid, met verzoek eene commissie te benoemen tot behartiging der Nederlandsche belangen voor de te houden wereldtentoonstelling te Ant werpen 1885. Yan wege de Bredasche harddraverij- vereeniging zullen op 8 September e. k. de volgende wedrennen en harddraverijen plaats hebben lo Provinciale harddraverij, alleen voor Noordbrabantsche paarden, die nimmer een eersten prijs hebben gewonnenafstand 300 meter. Prijs een compleet tilburytuig. PremieEen rijtoom en gevulden singel. 2o officiers-wedren met hindernissen voor paardentoebehoorende aan lib. officieren van liet Nederl. of Ned. Ind. legei, die in 1882 voor 1 Juli geen len prijs hebben ge wonnen, Afstand ongeveer 2500 M. Prijs f 200. 3o. Nationale harddraverij van Nederl. paarden toebehoorende aan Nederlanders. -Af stand ongeveer 1600 meter. Prijs f250, 4-o. Internationale wedren met hindernissen (handicap). Afstand 3300 meter. Prijs f 300. 5o. Hurdle Race voor Belgie en Ne derland voor officieren en gentlemen ridder in uniform of voorzien van de nationale kleu ren. Afstand 3200 M. Prijs f250 en 6o internationale wedren op de vlakke baan (handicap) 2200 M. Prijs f250. Yoor 22 Augustus worden de inschrijvingen voor alle wedloopen enz. gesloten. In het gesticht van liefdadigheid te Yechel, waar zich de typhus openbaarde,"zijn tot dusver 6 kloosterzusters aan de ziekte bezweken, terwijl nog een 10-tal lijdende is. Gelukkig zijn in de laatste dagen geen nieuwe gevallen voorgekomen. De in het huis vau arrest te Breda opgenomen stalhouder J. uit Bergenopzoom heeft voor den rechter van instructie bekend, moordaanslag gepleegd te hebben op den jammerlijk om het leven gebrachten nacht waker Yan Pol aldaarhoewel hijin tegenwoordigheid van het lijk gebracht, eerst de misdaad had ontkend. De sergeant L.van het 5e regiment infanteriete 's-Iiertogenboschdie voor eenigen tijd een zijner kameraden een messteek in de borst toebrachtis door den krijgsraad veroordeeld tot een jaar celstraf en terugge bracht tot den rang van gewoon soldaat. De zaak van de gebroeders B. T. P. Filbry en H. T. J. Eilbrykassiers en effectenhandelaars te Bredaen in hechtenis wegens bedriegelijke bankbreuk of althans misbruik van vertrouwenis door de arrond. rechtbank aldaar verwezen naar den procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Her- togenbosch. Uit een waggon geladen met levens middelen is te Breda diefstal gepleegd. Ofschoon deze zaak nog niet geheel tot helderheid is gekomenzoo moet toch, door een ijverig onderzoek der rijkspolitie, hierin loffelijk bijgestaan door den stationschef, dit reeds gebleken zijn, dat de 20-jarige leerling- wisselwachter G. H. J. zich aan diefstal van boter heeft schuldig gemaakt. Tot de ont dekking van deze misdaad is men gekomen, doordat drie jongens in de nabijheid van het spoorwegstation een kistje aantroffen, in 't welk zich een kaasje bevouden hiervan door hen bij de rijkspolitie aangifte werd gedaan. Zaterdagavond heeft op het Jan Han- zenpad te Amsterdam een sleepers-jongen met de vuist een glasruit van een herberg ver brijzeld, omdat de kastelein liern niet tappen wilde. Hij sneed zich daarbij den pols af en werd naar het gasthuis vervoerd, doch is onderweg gestorven. Zondagnacht, te half twee uren, is te Leiden tijdens het drukke kermisgewoel brand ontstaan in een bovenhuis aan de Lam meren markt. Hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse wasis het geheele huis bewoond door twee gezinnenuitgebrand. Oorzaak van den brand onbekend. De in boedel der bewoners was geassureerd. Te Beers is eene dienstbode terwijl zij 'aan de gracht eenig werk verrichtte voorover in de diepte gevallenzij was on middellijk gestikt. Sedert eenige dagen wordt vermist een 17 jarig meisje van eene deftige familie uit Den Bosch die bij bloedverwanten te Breda logeerde. Men schijnt hu de zekerheid te hebben erlangddat de jongejuffrouw door een heer van adellijke familie nit Den Haag is geschaakt, en met hem naar Parijs is vertrokken. Naar men zegt,.is het paar -reeds opgespoord. Zekeren J. D., eerst kortelings nit de gevangenis ontslagen waar hij eene cellulaire straf van drie maaanden onderging wegens valschheid in eene onderhandsche akte, mocht het gelukken weder arbeid te verkrijgen bij den fabrikant in minerale wateren den heer R. te Leiden. Reeds vierdagen daarna moest hij ten gevolge van dronkenschap ontslagen worden. Waarschijnlijk daardoor ontsticht kwam hij op de gedachte om zonder mach tiging gelden bij de klanten van den heer R. op te halen waartoe hij zelf geschrevene quitantiën afgaf. Veel pleizier had hij er echter niet van daar hijspoedig in handen der politie naar de gevangenis te 's-Graven- hage is overgebracht, waar hij zich wegens deze oneerlijkheden zal hebben te verantwoorden. Wij kunnen onzen lezers mededeelen, dat de minister van handel, waterstaat en nijverheid het stellig voornemen heeft onze regeering officieel te Antwerpen te doen ver tegenwoordigen hetzij door een commissie van verscheiden leden, hetzij door een enke len commissaris. In elk geval zal voor de behartiging der belangen van onze inzenders van rijkswege worden gezorgd. Bovendien stelt de minister zich voor, zoodra in het nieuwe zittingjaar de tweede kamer weder zal bijeen komen een crediet aan te vragen, om de inzenders eenigermate tegemoet te komen in de kosten der plaats ruimte, welke zij te betalen zullen hebben, om daardoor de deelneming onzer industriee- len en fabrikanten te be/orderen. Daar de heer V. d. Bergh het echter van weinig nut acht een commissie of commissa ris te benoemen, vóórdat tevens door 's lands vertegenwoordiging een crediet is toegestaan, en de kamer eerst in September bijeenkomt, zal die benoeming ook waarschijnlijk niet vóór het einde dier maand of het begin van October plaats hebben. Hoewel het termijn tot aangifte volgens de laatste bepalingen slechts duurt tot 1 Sept., zal die termijn vermoedelijk vrij aanzienlijk verlengd worden. Niemand haas te zich dus met zijne aangifte. Te minder omdat, als eenmaal eene commissie of comissaris door het gouvernement benoemd zal zijn, hoogst waarschijnlijk een verminderd tarief voor de Nederlandsche inzendingen verkregen zal wor den. Althans heeft de commissaris-generaal voor Frankrijk zulks voor de Fransche inzen dingen weten te verkrijgenen het is niet aan te nemendat wat aan de Franschen is toegestaan aan de Nederlanders zou worden geweigerd. Vereenigde zitting der beide kamers van de staten-generaal. Dinsdag 29 Juli. Vooraf kwamen de eerste en de tweede kamer in afzonderlijke zitting bijeen, teneinde gelegenheid te geven aan de heeren Magnée in de eerste en Yan der Borch in de tweede kamer om zitting te nemen. De tweede kamer besloot met 46 tegen 18 stemmen na afloop der vereenigde zitting de interpellatie van den heer Brantzen Van der Zijp voort te zetten over de Nisero-quaestie. Daarna vereenigden zich de leden der beide kamers. Met het voorgeschreven ceremonieel wer den de ministers Heemskerk en Du Tour van Bellinchave binnengeleid. Beiden dienden het wetsontwerp regelende het regentschap in. Bij dit wetsontwerp wordt het regentschap over het koninkrijk der Ne derlanden, voor 't geval dat Z. M. de koning komt te overlijden alvorens zijn afstammeling in de rechte linie meerderjarig geworden is, opgedragen aan II. M. koningin Emma, ge boren prinses van Waldeck-Pyrmont, wegens hare uitmuntende gaven van geest en hart, wegens het vertrouwen dat Z. M. de koning in haar stelt en overeenkomstig den wensch der natie. Mededeeling werd gedaandat het wets ontwerp, regelende de voogdij over 's konings minderjarige nakomelingen, in gereedheid wordt gebracht. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. Hub. Glaudemans. Licht zoolleder 18 pond. Grauw en zwart overleder. A. Kerssemakers-Simonis. Gez. kaapzoolleder 40 pond, dito Buenos Ayres 27 pond, inlandsche platen 18 pond, drooggez. West-Indische 16 p. Lijmvleesch. Gebrs. Kennen. Inlandsch zooileder, grauwe zuigers en kalfsvellen. B. Verhagen. Gez. Buenos Ayres 28/30 p. Licht zoolleder, binnenzoolleder encon- trefortleder. Lijmvleesch. G. Schellekens. Inlandsch zoolleder 24 pond. Grauwe Calcutta's 5 pond. GESTEL. P. van de Laak. Zwart overleder ronde nerf 4 a 8 pond, gr. dito 4 k 6 pond. WOENSEL. Ed. Yosters. Inlandsche pinken 14/15 pd., 40 handen tuigleder 12 a 14 pd., ge touwde Dacca's 4/6 pond, Kaapover- leers 3/5 pond. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer LUNEMAN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. WAALWTJK, 30 Juli. In de heden voormiddag ten 11 ure gehouden vergadering van den gemeenteraad is de leven Dg van geneesmiddelen ten behoeve van den alge- meenen arme, van at 1 Augustus 1884 tot uit. Juli 1885, opgedragen aan de firma P. J. Van Gilsalhiervoor de som van f420.— Voorspoedig bevallen van een flinken ZOON ANNA VAN ROESSEL, geboren Yan Sprang. Waalwijk, 28 Juli 1884. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden mijner dierbare echtgenoote, betuig ik bij deze mijnen oprechten dank. Waalwijk 29 Juli 1884. Dr. J. B. DE HAAN. 15 a 18 kilo, voorradig bij Waalwijk. te Loo7iopzand dat het vast goed Van J. YAN DE YEN te Baardioijk is ingezet en verhoogd op f 530 en dat de toeslag /.al plaats hebben ter her berge van WOUTER PULLENS in 't Vosje te Baardwijk, op Maandag 11 Augustus 1884, 's avonds om 7 uur. door de Harmonie op de harmoniezaal bij A. N. Van Riel, Aanvang 12 uur. Bij deze gelegenheid zal door den WelEd. zeergel. heer dr. L. G. VAN HEIJST aan de harmonie eene medaille worden uitgereikt als bewijs van hulde voor de be kroning bij den wedstrijd te Breda. (Zie verder programmas.)

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3