BOUW- WEILAND DE 1MB U BINK, WEDSTRIJD I KATHOLIEKE ILLUSTRATIE. Lederberichten. Blauwe Hardsteenen Plavuizen. 19 September e. k. graaianaailnii ine gulden zestig et, per jaar I 3L1CTWW1 ons ii mm een cent per dag. HUIBUl IHHUni BINNENLAND. LAATSTE BERICHTEN Handelsberichten ADVERTENTIËN. ~YBB£OOFI9Gr te Raamsdonk. Voordeelig TE KOOP TE KOOP gevraagd: P R E M IN. I GEHEEL UW HUISGEZIN GRAVURES, een geringe uitgaaf lifli IBITB1 UITVOERINGEN. op Donderdagen 11 en 18 Septem ber 1884, des avonds 7 ure, bij THOMAS DE BONT, te Waspik, publiek VEILEN en VERKOQPEN 1. BOUWLAND in den Zuidpolder, G. no 755, groot 23 aren 70 centiaren. 2. BOUWLAND in den Zuidpolder, G. no 770, groot 30 aren 10 centiaren. Eene weinig gebruikte zoo goed als nieuw. Te bevragen bij FRANS DE CORTIE 1Het beste paard van 4 tot 6 jaar, le prijs f25. 2. Den besten stier van lV2 tot 2V3 jaar- 3. De beste nagenoeg rijpe kalf- dragende koe 4. De beste dito vaars, mits alle binnen de 14e afdeeling te huis behoor en. 1 KAN ERVAN PROFITEEREN 9 u abonneert op de g leerzame, nuttige en aangename afleiding kan vinden Waalwijk, 30 Augustus 1884. Dc hoofdcommissie voor de behartiging der Nederlandsche belangen op de internationale ten toonstelling te Antwerpen in 1885 bericht 5 dat van het uitvoerend comité der tentoonstelling uitstel is verkregen van den termijn tot aanvrage voor inzendingen uit Nederland, en die termijn thans is verlengd tot 1 October a. s. Voorts brengt de hoofdcommissie in herinnering, dat alle aanvragen uit Nederland vrachtvrij moeten worden ingezonden bij haar, hetzij door tusschen- komst van de kamers van koophandel en fabrieken, die namens den minister van waterstaathandel en nijverheid zijn uitgenoodigd zich daartoe tot plaatselijke commissiën te constitueeren. Ten einde de aanvragen tijdig te Antwerpen te kunnen indienenverzoekt de hoofdcommissie die te ontvangen uiterlijk op 24 September a. s., ingevuld op de daartoe bestemde formulieren, die op franco aanvrage te verkrijgen zijn aan het bureel der commissie, voorloopig gevestigd Wil lemstraat, no. 17, 's-Gravenhage. De aanneming van aanvragen die na 24 Sep tember inkomen kan niet worden gewaarborgd. (Staats-Ct.) Het gerucht, als zou bij het ministerie een wetsontwerp in bewerking zijn tot invoering eener belasting van het kapitaal in portefeuille, meent het Dagblad ten stelligste te kunnen tegenspreken. De Nederlandsche vereeniging van gemeente ambtenaren hield te 'sBosch hare jaarlijksche algemeene vergadering. De voorzitter, de heer mr. W. J. van Weideren baron Rengerswees-er in zijne openingstoespraak opdatwas de ver gadering niet zeer talrijk bezocht, zij toch be langrijk was, omdat er zulke goede mededeelingen te doen warentegenover de vele teleurstellingen, waarvan hij ten vorigen jare moest gewagen. Vooral het gelukken van het examen voor can- didaat-secretarissen was een lichtpunt in de geschiedenis der vereeniging. Hiervan zou een verslag worden uitgebracht en door den druk openbaar gemaakt. Het ledental was toenemende en de financien der vereenigingofschoon het examen vele uitgaven had gevorderd, verkeerden in goeden toestand. De heer R. A. Verploegh Chasséburgemeester van Vreeswijken vice- president der vereeniging deelde mededat de voorzitter door het ontslag nemen als lid van den raad der gemeente Leeuwardenook moest be danken voor zijn lidmaatschap van het bestuur der vereeniging, maar dat het bestuur hem het eere-lidmaaischap had opgedragen en dit door hem was aangenomen. Deze mededeeling werd met luid applaus begroet. Vervolgens werden met bijna algemeene stemmen herl»enoemd als leden van het bestuurde heeren mr. W. J. van Weideren baron Rengers, R. A. Verploegh Chassé en R. F. Stalenhoef, secretaris van Montfoort. Ook de heeren baron Van Lamsweerde, burg. van Bokstel, H. G. Hartman Jz.secretaris van Goes, en J. G. Ger ritsen, burg. van Breskens, bekwamen stemmen. De rekening van den penningmeester over 1883 werd goedgekeurd, in ontvang op f 1593.67, in uitgaaf op f 611.91alzoo met een saldo van f 981.76. Alsnu werd bij monde van den heer Verploegh Chassé verslag uitgebracht van het gehouden exa men voor candidaat secretarissen waaruit een voorstelom zichonder overlegging van dit verslagtot de regeering en de provinciale be sturen te wenden, tot het erlangen van een subsidie voor deze zaakin behandeling kwam. Over dit voorstel voerden het woord de heeren baron Van Lamsweerde, Hartman, Jansen, burg. van Tilburg, Prince, secret, van Wormerveer, Bosch Bruist, burg. van Nieuw-Leuzen, Verploegh Chassé en de voorzitter. Eene subsidie van 11000 werd noodig geachtdoch men vond het beter deze subsidie uitsluitend aan het rijk te vragen, daar de provinciale besturen minder belang bij de zaak hebben. Het voorstelalzoo geamendeerdwerd met algemeene stemmen aangenomenterwijl het be stuur werd gemachtigd tot alle middelendie met behoud van de tegewoordige contributie dei- leden kunnen strekken tot voorzetting van de examens. De Haagsche weesmeisjes zullen weer dienst moeten doen bij de opening der staten generaal. Al thans er wordt den dag vóór de opening weel een groote meeting belegd, die gevaar biedt voor eene demonstratie op den dag zelve. Het Ne- derlandsch Bond voor algemeen stemrecht komt dan biieen. Een week vroeger worden te Amster dam Rotterdam, Groningen, Leeuwarden, Arhem Zwolle, Wormerveer, Leiden, Haarlem, Delfzijl en Appingedam voorbereidende meetings gehou den. Omtrent het vertier, dat te Amsterdam de landbouwtentoonstelling geeft, meldt het Han delsblad De omstandigheid dat op de tentoonstelling van dit jaar des avonds geene vermakelijkheden zijn, is oorzaak dat de vreemdelingen hier overnachten of met late treinen vertrekken, en de schouwburgen, concerten café's enz. druk bezoeken. In de liótels is alle beschikbare ruimte bezet en wat niet beschikbaar is ook, want de kleinste hoekjes worden ingeruimd. Tot in de biljartzalen en corridors zijn bedden geplaatsten de kleinere hótels hebben 't niet minder druk dan de groote. Gaat dat zoo voort, dan brengen die veertien dagen der tentoonstelling aardig wat vertier in de stad. Voor verreweg de groote meerderheid zijn de bezoekers het goede landvolk en tot zeer laat in den nacht dwaalden de boeren gisteren langs onze wegen. Zeer opmerkelijk is 't groote getal der landlieden die en gargon uit zijn, vooral omdat het eigenaardig kenmerk van een boerenbezoek aan eene groote stad haast altijd in de tegenwoor digheid der wederhelft of der verloofde bestaat. Alle treinen komen door een kolossalen aan drang van de passagiers te laat aan en menigeen heeft zich door gebrek aan materieel leelijk in zijne plannen bedrogen gezien. Nu de zomer voorbij schijnt te zijnis te Amsterdam een Venetiaansche gondel aangekomen om 's avonds watertochtjes mede op den Amstel te maken. Op eer. slede geplaatstkan het vaar tuig misschien ook dienst doen als ijsschuit. Dan kwam het nog niet te laat. „Alleraardigst zulk een tentoonstellingtijd men maakt zoo prettig met allerlei interessante menschen kennis"dacht wellicht een tentoon stellingsbezoeker die gisteren middag in een der groote cafés te Amsterdam wat zat uit te blazen en zich liet vergasten op een belangwekkend verhaal van een net gekleeden onbekende, die uit pure gezelligheid naast hem was komen zitten. Alleraardigst dat kennismakenDe goede man sprak een uur later geheel anders. Toen toch bemerkte hij tot zijn schrikdat de interessante kennis hem zijne portefeuille had ontfutseld, waarin behalve gewichtige documenten ook een bankje van 100 gulden geborgen zat. (Hbl.) Zaterdagavond te half 9 uur is te Venloo eene 74-jarige vrouw uit de derde verdieping harer woning op de straat gevallen. Oogenblikkelijk was de ongelukkige een lijk. Zondagmiddag had er te Venloo een vecht partij plaats in het Café Brakl, die des avonds hervat werd. Het ging er nog al hevig toe. De ruiten werden in bedoeld huis verbrijzeld en den kastelein werd het oor half afgeslagen. Gelukkig maakte de politie aan den twist spoedig een einde. Dezer dagen werd iemand te Etten des avonds laat aangehouden door een onbekend manspersoon, die hem om eenig geld vroeghetgeen hij echter weigerde te geven. De aanrander wilde hem nu te lijf', trok een mes en gaf een signaal, waarop onmiddellijk twee anderen uit het bosch te voor schijn kwamen. De aangevallene wist echter ge lukkig uit hunne handen te ontkomen en is daardoor waarschijnlijk aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl H. Brekelmans, metselaar te Orthei^, in een schuit werkzaam was aan de keersluis te Crevecoeurschepte de schuit door den golfslag van een voorbijvarende stoomboot water, en dreef, door den feilen stroom medegesleeptonder B. (die zich aan een touw, dat aan de brug was bevestigdhad vastgeklemd) weg, zoodat de man halverwege in het water hing. Doch ook het touw ontglipte hemzoodat hij in het water viel en in weinige oogenblikken door den stroom naar de diepte werd gevoerd en verdronk. De ongelukkige was weduwnaar en vader van 3 kleine kinderen. Op de landbouwtentoonstelling te Amster dam zijn o. a. bekroond: Afdeeling I paarden no. 46. Isabelle kl. hengst. F. de Grootte Meeuwenle pr. a f 400. No. 71. Zwarte hengst. A. Punt, te Fijnaart, le pr. a f 400. No. 82. Kastanje br. hengstenF. de Bruyn, te Babyloniënbroekle pr. af400. No. 127. Donker bruine, Gebrs. W. Hagoort, te Dussen, lepr. a f300. - No 111. Merriën, geb. in 1880 of 1882. A. Millenaar, Drongelen le pr. è-f 400.No. 145. Merriëngeb. in 1880 of vr. H. W. Loeff, Doeve ren 2e. pr. f 200. Te Loonopzand had Dinsdag 't volgend inte ressante voorval plaatsEen dekkervan zijn werk op een uithoek, West-Loon genaamd, 'savonds te huis komende, deed door allerlei koortsach tige bewegingen bij zijn vrouw het vermoeden ontstaan, dat hem iets verschrikkelijks moest zijn overkomen. Nadat zij geruimen tijd, zooals eene teerminnende echtgenoote dit doen kan, vruch teloos had aangedrongen, om te weten te komen wat toch wel den verschrikten man deerde, begon hij eindelijk te spreken. Hij had dan in een boschje iets zien liggen, dat op een witten zak geleeit, en waarin zich iets bevond, dat scheen te leven en ongeveer 40 cM. lang was. Zijn vrouw werd al even onrustig als hij en maande hem dringend aan van zijn wedervareu aan de politie kennis te gevendaar anders al de gevolgen op zijn geweten zouden komen. Dit geschiedde. Spoedig toog een ijverig magistraatspersoon met een dienaar der politie en een slachter, ver gezeld van een grooten bulhond en den nog van angst bevenden dekker, op wegallen, behalve de hond met lange stokken gewapendgingen zij in de richting, waar het schrikwekkend voorwerp moest liggenten einde een nauwkeurig onder zoek in te stellen. Onderweg overlegden zij reeds met elkander wie de geschiktste vrouw zou zijn om tot pleegmoeder te strekken voor het kind, dat in den zak zou zitten naar zij meenden. Na ongeveer 20 minuten te ziin voortgegaan zagen allen den denkbeeldigen zak liggen het angstzweet stroomde als 't ware van het voorhoofd onzer dapperendie eindelijk stil stonden. De heldhaftigste onder hen werd uitgekozen om van naderbij te onderzoeken.Deze hoogst gevaarlijke taak viel ten deel aan onzen slachter met zijn bulhond.Op geruimen afstand, zoover zijn stok dit toeliet, begon de man het veronderstelde wichtje met zijn stok te betasten, tot hij eindelijk verbaasd uitriep: „Pot verd'tis ne krant 1" Hetgeen aanvankelijk zoozeer de nieuwsgierig heid der vier personen had geprikkeld en nu nog zoo zeer ieders lachspieren in beweging brengt, behalve natuurlijk die onzer helden, bleek nu niets anders te zijn, dan een oude courant, die mogelijk een voorbijganger daar liad weggeworpenna eerst den inhoud, niet de letters maar de boter hammen, te hebben opgepeuzeld. HEDIK.HUIZEN 29 Augustus. De gevolgen van den bestaanden toestand van verwarring in het gemeentebestuur beginnen zich reeds te doen gevoelen door den stilstand van de administratie en de staking van de werkzaamheden ten behoeve der gemeente. Er schijnt echter nog geen kans op verbetering te bestaanvergaderingen van weihouders of gemeenteraad worden niet meer gehouden en wat het einde zal zijnbegrijpt niemand. Er gaan geruchten dat de burgemeester en wethouders beboet zijn, maar zelfs raadsleden verklaren niet te weten wat er eigenlijk aan de hand is. LONDEN, 29 Augustus, De Times meldt, dat te Durban brieven ontvangen zijn uit Madagascar, waarin bericht wordt, dat de Eransche militaire en maritime overheid met elkaar twisten over de wijze van aanval. Kolonel Lagraore weigerde op te rukken. Aan de Standard wordt uit Calcutta ge seind dat de bliksem de kazerne te Nusura- bad vernield en zes soldalen gedood heeft. Uit Foochow wordt aan het blad getele grafeerd dat de Chineezen klagen over het schenden der onzijdigheid door de Engelschen, daar Engelsche loodsen ten geleide dienden van de Fransche schepen. Uit Foochow wordt aan de Times ge seind dat de kolonie van vreemdelingen te Foochow met rust wordt gelaten. De Chi neezen schijnen vriendschappelijke gevoelens jegens hen te hebben. De Fransche vloot bombardeerde de leger plaats en de aardenwerken bij Kinpai. Men voorziet weldra eene beweging der Fransche vloot in de richting van Formosa. PARIJS, 29 Augustus. Havas maakt de volgende dépêche uit Shanghai van heden voormiddag 11V2 ure bekend Er heerscht volkomene gerustheid onder de Europeanen. De Chineezenverschrikt, verlaten Shanghai in verwarring. Het consulaire corps heeft de Chineezen aangespoord ora te blijven, daar zij niets te vreezen hebben en de Franschen voor dit oogenblik niet tegen Shanghai en Woosung denken te opereeren. De Chineesche overheid te Shanghai heeft zeer gewichtige telegrammen uit Peking ont vangen. Er zijn opnieuw geruchten in om loop, dat China eene schikking met Frankrijk wenscht. WAALWIJK. Zondag 31 dezer 's middags ten 12 uur zal door de harmonie l'Espérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd 1. Passé Parlout,polka. G. Tack. 2. Maria Walzer. Kiesler. 3. Musicalische Blumenlese, potpourri. Thumer. 4. La Regatta quadrille. G. J. Brohm. «BgaewuBMiH—mm wi ibbii—a— WAALWIJK, 29 Augustus. In hoornvee was de handel wel zoo levendig. Bij redelijken aanvoer werden gedaan: Kalf koeien golden f 165 5. 275. Dito vaarzen f160 a 225. Biggen golden f 3,75 a f 17,50 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 533 KG.van f 1,47 a 1.55 per KG. verkocht. Eieren golden f4,00 a 4,75 de 100 stuks. De vraag naar alle ledersoorten blijft aan houden. Er schijnt wat behoeften te bestaan in zoollederde prijzen luisteren daarnaar nochtans slechts weinig, hoewel er toch lang zamerhand wat meer te maken is. Schors blijft voortdurend aangeboden met dalende prijzen. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. H. Glaudemans, Grauw en zwart o verleder, licht zoolleder. A. Kerssemakers-Simonis. Gezouten Buenos- Ayres 38 p., dito 27 p., drooggezouten West-Ind. 16 p. Gebr. Keunen. Inlandsch gew. zoolleder, gr. zuigers. B. Verhagen. Gezouten zoolleers 32 p., licht zoolleder, binnenzoolleder en contrefoor- leder. G. Schellekens. Inlandsch gesmort zoolleder 23 pgrauwe Calcutta's o p. Hoffman Schellekens. Grauwe Calcutta's 5 p., contrefoor- en binnenzoolleder. .GESTEL. P. v. d. Laak. Gez., gr. en zw. overleers 8 p., Droge Kaap zwart 6 p., dito grauw 5 p., kalfsleder. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer LUNEMAN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. rie familie RANT betuigt haren op- rechten dank voor de vele blijken van belangstelling, zoo van hier als van elders ondervonden bij het overlijden van hun geliefden echtgenoot, vader en behuwdvader, den weled. heer ADOLPH JOHANNIS RANTin leven Notaris alhier. Waalwijk, 22 Augustus 1884. van te Waalwijkzal voor de kinderen van wijlen ANSELMUS ZIJLMANS te Raams- donk, Onder Raamsdonk. 3. BOUW- en WEILAND in den Oudenpolder, Vlaaikens'', G. nos 206 en 207, groot 62 aren 20 centiaren. 4. WEILAND in den St. Antonie- polder, //HeiningG. no 839, groot 61 aren 40 centiaren. te Waalwijk. Aanbiedingen met opgaaf van afmetingen, getal en prijs worden franco ingewacht, onder motto hardsteen aan het bureau van dit blad. om Door de 14e afdeeling der Maatschappij van Landbouw zullen worden toegekend voor 2e f 10.—. le prijs f25. 2e flO.— le prijs f20. 2e f 10.—, le prijs f 10. 2e f 5. De eigenarendie verlangen mede te din gen zijn gehouden zich met duidelijke be schrijving van het mededingend paard of rund, vóór of uiterlijk op den 14 September e. k. bij den Secretaris der afdeeling aan te melden. Bij gebrek aan genoegzame mededinging of aan voldoende deugzaamheidalles naar het oordeel van het bestuurwordt geen premie toegekend. De bekroonde stieren moeten gedurende het eerste halfjaar na de bekroning binnen gezegde afdeeling op de gewone voorwaardeu ter beschikking van deD veestapel blijven eerst na voldoening daaraan zullen de premiën aan de respectieve eigenaars worden uitgekeerd. De keuring zal plaats hebben op den te Waalwijk op de markt, des voormiddags ten tien ure. Het bestuur der 14e afdeeling der Noordbr. Maatsch. v. Landb., J. VAN DIJK, Voorzitter. VAN HEIJSTSecretaris. ALS GIJ MEN ONTVANGT voor WEKELIJKS een schat van aangename met vele keurige waarin een en dat voor van per week of

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3