DUBBEL HUIS een flinke Meid Notaris RANT, noodjaren Publiek Vethureni KOOP. BILJARTCONCOURS fi. fi. VAN MILTEN, STRAATKLINKERS. BILJART, GROOT WAALKLINKERS. Een goed onderhouden Handelsberichten. LAATST EBERIC HT EN Tegen 1 November a.s. publiek verkoopen Wei- en Bouwland onder Bezooien en Baardwijk. ADVERTENTIËN. TE voor Nederland. W. Timmermans Zonen. 20 Cent de 20 stooten verzoekt prijsopgaaf HARDE VLAKKE 316de STAATSLOTERIJ. met bergplaatslooierij met kuipen erf, tuin en bouwland gelegen te Waal wijk in de Straat. Te bevragen bij den uitgever dezer courant, wordt gevraagd tegen goed loon. op Vrijdag 24 October 1884, des voor middags elf uur, aan de Haven te Waalwijk OM CONTANT GELD PRACHTIGE zoo goed als nieuw met nieuwe ballen, queu's, queuën- standaard en reglement in lijst. Te bevragen bij ANTOON TIELEN te WAALWIJK. blj EINDE: Zondag 7 December 1884. le prijs. Eene prachtige pendule met slagwerk. 2e prijs. Een massief notenhouten spiegeltafeltje. 3e prijs. Zes stoelen met Spaansch riet matten zittingen. 4e prijs. Vier prachtige schilderijen Reglement ter inzage. De Burgemeester van WAALWIJK voor de levering vaii pl. m. twee honderd-vijftig-duizend VAN DER KLOKKEN der sociëteit voor de onderscheidingen liield eene rede over hel nut der gymnastiek *oor volwassenen zoowel als voor kinderen van bei derlei kunne, gaf zijn verwondering te kennen dat te Tilburgwaar reeds vóór 't bestaan van het gymnastiekbond hier te lande eene bloeiende vereeniging bestond thans niet eene afdeeling van dat bond te vinden was. Hij spoorde de aanwezigen aan eene gymnastiekvereniging te stichten. De spreker eindigde met een allerhar telijkst woord van waardeering en vriendschap aan zijn collega li. Pfaff en liet door een drie maal herhaalden turnergroet hulde^ brengen cn aan de toeschouwers cn aan zijn vriend. Onder de groote opgewektheid werd het overige gedeelte van 't programma afgewerkt terwijl de voor stelling ten 2 ure eindigde. Aan het feestdiner namen ook de turners-bezoekers deelen ver scheen nogmaals het bestuur der sociëteit, om, bij monde van den president, de Rotterdamscke heeren allerhartelijkst te danken voor het genot, aan de leden der sociëteit met hunne dames ge schonken. Het concert, dat ten ruim 8 ure aanving beloonde de Turners voor hunnen arbeid. Eenige schoone liederen werden gezongen en ten slotte werd aan de Rotterdammers die helaasal te vroeg moesten terugkeeren in massa uitgeleiden gedaan. Zaterdag had te Breda de plechtige ter aardebestelling plaats van Mgr. H. Van Beek, bisschop van Breda. De lijkkoets, voorafgegaan door een groot aantal kinderen van de godshuizen, werd gevolgd door een langen stoet van rijtuigen, waarin de vicaris -capitularis de kanunniken van het kapittel, de bloedverwanten van den overledenede geestelijken van Breda en om streken enz. Op de begraafplaats werd door Dr. H. Schaepman, voormalig afgevaardigde van Breda naar de 2e kamereene indrukwekkende lijkrede gehouden. Een vroeger reeds vermelde strafzaak is thans bij het gerechtshof te 's Hertogenbosch in openbare behandeling. Het betreft P. A. H., boekhouder bij de firma Prinzen en v. Glabbeek, te Helmondbeschuldigd van valschheid in geschriften van koophandel en het des bewust gebruik maken daarvan alsmede van diefstal in loondienstbaarheid. Tien getuigen a charge en drie a décharge werden gehoord. Het bleek dat de beklaagde reeds in 1877 als boekhouder bij de firma was in dienst getreden op een salaris van f1000 later verhoogd tot f1200, vrije woning en nog eenige andere emolumenten. Zijn verdediger Mr. Wenmaèkers concludeerde tot vrijspraak. Het O. M. eischte echter 12 jaar tuchthuisstraf en 20 boeten elk van f 50, wegens 10 valsch- heden in geschriften van koophandel en 10 malen het gebruik maken daarvan. De beschuldigde had reedszooals uit de instructie bleek twee vonnissen van 2 jaar en 1 vonnis van 5 jaar tuchthuisstraf ten zijnen laste het eerste wegens diefstal en het laatste wegens valschheid. De uitspraak is bepaald op aanstaanden Don derdag. zit van de bewuste portefeuille had gezien. Op de getuigenis dienaangaade van den waard, diens vrouw en van de dien avond aanwezige gasten, allen in 't lokaal ontboden zeide O. herhaalde lijk „het kan zijn, maar ik weet er niets van". Intusschcn gaat de politie, wierijver in deze treurige zaak een woord van lof verdient met de meeste nauwgezetheid voort alles te onderzoe ken wat der justitie helderheid kan aanbrengen. Te Utrecht zag men vorige week eene nieuwe toepassing van de velocipede. De bak van een bakkerswagen hangende tusschen drie wielen waarvan het voorste met de noodige toestellen werd door een jeugdig snelwieler handig voort bewogen piano spelen, verdrijft eksteroogen en zetSpaansche vliegen voor de civiclste prijzen. Hij klisteert en levert breukbanden. Drijft handel in 'tgroot en in detail in alle soorten van welriekende wa teren in hengel man dj es, zegellak, muizenvallen en andere confituren. In goudtinctuurmaag poeder vomatieven kramppillen, braadworsten cn aardappelen. Geeft les in de geogrsphie en het dansen naar den laatsten smaak iederen Maandag- en Woensdagavond van 5—7 uur, met goede muziek voor 6 penningen in het uur. De terechtstelling van den beschuldigde Roos in crimineele zitting van het hof te 's Gravenhage, ter zake van moedwilige verwonding en doodslag op den bewustcn Zondag in het Lamgroem is bepaald op Donderdagö November. Als ambte naar van het openbaar ministerie in deze zaak zal optreden de advocaat-generaal mr. Gregory In de vorige week werd in schier alle bladen gewaarschuwd tegen een 28-jarig jongmensch donker van uitzicht niet eervol ontslagen uit den dienst der Nederlaudsche marinedie hoewel daartoe onbevoegdeen O. I. expeditie- kruis draagt en door verschillende valsche kwa liteiten aan te nemen en door zijn familienaam zich overal indringt en een ieder tracht op te lichten en te bedriegen. Ofschoon reeds ter zake van bedriegelijke oplichting door de politie proces-verbaal tegen hem is opgemaaktis het toch gebleken dat deze chevalier d'industrie zijn kwade praktijken nog niet staakt. Hij heeft nu weder onder voorge ven van luitenant t/z. te zijn en te Rotterdam, Glashaven 12 te wonen getracht te Amsterdam een kist sigaren meester te worden, hetgeen hem evenwel niet is gelukt. Ook bij die gelegenheid beriep hij zich op familieleden van gelijken naam, die blijkens informatie om zijn ongunstig gedrag, sedert jaren niets meer van hem willen weten. Als heer gekleedzwerft hij nu te Amster dam rond en geeft zich ook uit voor gepensio neerd O. I. ambtenaar en opzichter of teekenaar bij den waterstaat. Eene nieuwe waarschuwing tegen dien persoon schijnt niet ongeraden, opdat het aantal slacht offers dat hij reeds maaktenog niet grooter worde. Men schrijft uit Sittard aan de N. R. Ct. Het vreeselijk drama hier in de vorige week afgespeeld is nog steeds het onderwerp aller gesprekken. Veel meer licht is echter in de zaak nog niet verspreid. O., de vermoedelijke bedrijver van het gruwelstuk, legt de grootste onverschil ligheid aan den dag, zingt, nu en dan zelfs een deuntjeen blijft tot heden alle schuld ont kennen. Uit de gevangenis te Maastricht werd hij Zaterdag weder herwaarts gebracht om een tweede voorloopig verhoo" te ondergaan. Ver schillende personen voornamelijk herbergiers legden weder de meest bezwarende verklaringen omtrent O's schuld af. Deze verklaart evenwel zich van dat alles niets te herinneren. Na afloop van het verhoordat ten stadhuize plaats had bracht men hem in het koffiehuis Ten Dijck, waar hij Maandag laat in den avond zich zoo zonderling had gedragen, en men hem in 't be- De heer D., gedelegeerde der staatsloterij, op het Rokin te Amsterdam, deed Vrijdagavond de ouaange"ame ontdekkingdat hem eenige loten waarop prijzen gevallen waren, zijn ont stolen de dader wordt gezocht. (A. C.) In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn aan den Amsttldijk door de politie van Nieu- weramstel twee brutale dieven aangehouden, die een zak met zich voerdendie nog al aardig gevuld was. Allereerst kwamen uit den zak te voorschijn touwwerk en beddegoed, toebehoorende, zooals later gebleken isaan Arie Spiering, wo nende in de Haarlemmermeerdoch ontvreemd uit een hem toebehoorend onbewoond vaartuig, liggende aan de ^eensluis een vischnet, toebehoorende aan S. van Zadelhof!wonende Ringdijk C. 10 doch ontvreemd van het erf van de weduwe D. M. Roestwonende Ringdijk C. 4. Verder waren de dieven in het bezit van drie jassen in den omtrek van de Haarlem merpoort buitgemaakt. De aangehoudenen zijn genaamd Jan v. d. Velde, oud 22 jaren, geboren te Groningen, en Jan Noordbeek, oud 23 jaren, geboren te Blokzijlbeiden zonder vaste woon plaats. Na aanvankelijk allerlei leugenachtige opgaven te hebben gedaan mocht de inspecteur van politie Boeklage er eindelijk in slagen hun eene volledige bekentenis te doen afleggen, waar uit o. a. bleek, dat zij leden waren eener bende, die geregeld in een kelder op de Nieuwmarkt le Amsterdam bijeenkwam ter bespreking der verdere plannen. Na door der. commissaris van politie te zijn gehoord is het tweetal naar de cel gebracht. (6. P. N.) Te Delfshaven heeft Zondagnamiddag om streeks 2 uren een ongeluk plaats gehad. Een man sprong van het balcon van de stoomtram, juist toen deze den oprei opreed; hij nam zijn sprong in de verkeerde richting en dit had het onvermijdelijk gevolgdat hij viel en onder de tram geraakte. Met een gebroken been en arm werd hij opgenomen en in het wachthuisje van den tramdienst .gebrachtwaar hem spoedig heelkundig hulp verleend werd. De man behoort te Schiedam thuis. Te Roswinkel is Vrijdag nacht de woning van den arbeider W. Reugers door onbekende qorzaak eene prooi der vlammen geworden. Het treurigste voor het al te laag verzekerde gezin was dat bij de ramp ook hun zesjarig kind is verbrand. 5e klasse. Trekking van 21 October. No 2521 6047 7932, 8563,10565, 10644, 11966 en 12195 elk 1 1,000; no 3766 en 11066 elk f400; no 172, 663, 4702 6660, 15345, 16231 en 19325 elk f200; no 1122, 3089, 4843 5030, 6369, 6513,7009, 10416,11229, 13344, 14216, 16378 en 20097 elk f100; In de zeepziederij van den heer W. V. te Sliedrecht had een werkman Zaterdagmiddag bij het peilen het ongeluk in den loogketel te vallen. Hij bekwam in het aangezicht verscheidene brand wonden terwijl zijn knie door den val gekneusd werd. Door den wachtmeester der kon. maréchaus sees Verhey zijn onder de gemeente Wijk ver schillende zilveren voorwerpen opgespooid, dezer dagen uit eene woning onder Kerkwijk ontvreemd. Denzelfden wachtmeester mocht het gelukken, bij eeu inwoner te Heesbeen eene partij wasebgoed te ontdekken van de bleek van der, landbouwer A. Huggeu aldaar ontvreemd. Zondag nacbt te 1 ure werd V. P. te 's-Bosch die met eer. meisje door de Nieuwstraat gingaldaar overvallen door zekeren D. en met o O een mes zwaar verwond zoodat hij wegens veel bloedverlies denzelfden nacbt nog naar keu zie kenhuis werd overgebracht. De dader, met wien de verwonde 's avonds te voren in eene herberg een woordentwist had gehadis opgespoord en gevangen genomen. Een 28 jarig jongman te Eindhoven, siga renmaker van beroeperfde onlangs geheel on verwachts ca. f1500. Sedert dien tijd was van werken weinig sprake meeren het geheele ka pitaaltje werd aan Bacchus geofferd. Zondag heeft men zijn lijk uit 't kanaal opgevischt. Een berucht persoon E. C., landbouwer te Peij, in Limburg, is Zondag door de maréchaus- sées der brigade te Echt aangehouden wegens ernstige verwonding gepleegd op den landbouwer S. v. B. Hij is naar de cellulaire gevangenis te Roermond overgebracht. In zeker dorp van Duitschland woonde voor eenige jaren een persoon van bijzonder veel algemeene kennis hetwelk men uil zijn uithang bord kon opmaken waarop het volgende te lezen stond „Balthazar Alexander Eabricius Schwarzkittel barbier pruikmaker chirurgijn aanspreker bedienaar des altaars, hoefsmid en vroedmeester, scheert voor 5 penningen snijdt het haar voor 2 penningen en geeft aan de jongeheeren en dames nog pommade toe. Repareert spaarlampen en geeft onderwijs in de Duitscke taal en het rekenen. Neemt jongelieden in den kost en leert hen schermen baardscheren en paarden beslaan. Hij geeft tevens onderricht in het zingen en paardrijden gelijk de beste koetsier. Hij zet nieuwe zolen en achterlappen onder schoenen laarzen en pantoffels. Leert de hobo blazen en GORIRCHEM, 20 October. Men besteedde voor: ristarwe f8,25 8,50. roode dito f 7,75 f8,00, witte dito f 8,00 f 8,50, inl. rogge f6,50 6,75 buitenl. dito f0,a 0. gerst f5,50 a 5,75, haver f3,75 4,25 beste kook- erwten f8,75 a 9,— beste mestingerwten f0,00 iCduivenboonen f0,h 0.paardenboonen f6,75 a 7,25 lijnzaad f0,00 00,00, alles naar qual. en per heet. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 422 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeicn f230 330. Kalfvaarzen f140 220. Melkkoeien f 160 240. Nuchtere kalv. f10 20. Holtkeling ossen f100 it 140. Aangevoerd 22 varkens van 20 a 23 c., vette dito it c. per half kilo, 340 biggen van f5 tot f12 per stuk. Boter 65 75 cent per half kilo. Eieren fl.40 a fl.60 per 26 stuks. ROTTERDAM, 20 October. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f7.50 it f8.00 Mindere en geringe f 6.80 7,40. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f 6.20 it 6.50; dito mindere f5.50 itö.SO. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 5.40 it 5,70 mindere f 4,90 a 5,50beste Zomer f5.20 a 5.50; mindere f4,70 a 5.10. Haver. De beste f3.60 it 4.20. Mindere f2.50 a 3.50. Paardenboonen. De beste f6.60 it 6.90. Mindere f 6.00 it 6.50. Duivenboonen van f7.00 a 7-75. Mindere f0.00 it f0.00. Bruine boonen de beste f9,75 a 10,50; Mindere f7,50 it 8.50. Witte boonen. De beste f 11.25 it 12.00. Mindere dito f8.00 a f9.50. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.75 a 9,00 mindere van f8.a 8.50. Voersoorten f6.75 it 7-25. Schokkers traag van f 8,50 it 9.50. Koolzaad naar qualiteit 45 it 52 pd. vl. waard. Hennepzaad bij gerijven f 10.25 a 11.25. Kanariezaad. Het beste f8.75 a 9.50, dito minder f7.50 it 8.50. Vlas. Heden werden ongeveer 11000 steen ten verkoop aangeboden waarvan slecht1' een klein gedeelte koopers vond; het meerendeel der houders was niet genegen om tot de bestaande prijzen te verkoopen. Lijnzaad werd wederom weinig aangeboden, en daar' er meer kooplust bestond, kon men meer geld bedingenvoor puik werd tot f 12,50, en voor afwijkende tot f 11,50 per hectol. besteed Geschiktheid om in een drukken winkel te bedienen is een vereischte. Adres, onder letter B, aan den uitgever dezer courant. te Waalwijk zal voor A. BLIJLEVENS te Made Eene aanzienlijke partij gerief hout, als vlot- en achterdeelen schalen schrooten ribben en latten. te Waalwijkzal voor den heer C. VAN IERSEL Az., te TJdenhout op Dinsdag 28 October 1884, 's middags om uren ter herberge van WILLEM BROKKEN, te Bezooien, Breeder bij biljetten omschreven. Een particulier telegram van de N. R. Ct., gedagteekend Brussel 21 October meldt De koning heeft de portefeui'le van alle mi nisters teruggevraagd uitgezonderd van de hee ren Malou en Beernaert die belast zijn met de samenstelling van een nieuw kabinet. Eon Reutertelegram echter van denzelfden da tum 's avonds 5.12 ure zegt daarentegen: Volgens officieele inlichtingen aan ons gegeven op het ministerie zijn alle berichten omtrent aftreding of wijziging van het kabinet onjuist. BRUSSEL 21 October (5.19) Bara, minister van staat en gewezen minister van justitie is ten twee ure bij den koning ontboden. De Indépendance zegtsprekende over de ge ruchten, welke in omloop zijn over het ontslag van het ministerie, dat slechts ééne oplossing mogelijk is het ontslag van het ministerie en de ontbinding der kamers. BRUSSEL, 21 October. De burgemeester van Brussel heeft de deelnemers van het compromis der gemeenten tegen Donderdag opgeroepen om te beraadslagen over te nemen maatregelen met het oog op den uilslag der verkiezingen. Het is waarschijnlijk dat de gemeenteraden een verzoek schrift zullen indienen tot ontbinding der kamers en ontsleg van het ministerieals zijnde dit de éénige maatregelen die de openbare school kun nen redden en die ook door de openbare meening gebiedend worden verlangd. Een De Bank verstrekt gelden ter leen onder eerst hypothecair verband en stelt verkrijg baar 4<l/2 pet. Pandbrieven ad f 1000. en f500.met coupons 1 Mei en 1 No vember en in stukken van f 100.en f 50. per 1 Mei. Rentebetaling en aflossing ge schieden te Amsterdam en te Arnhem. Agenten voor Waalwijk en omstreken de heeren Stoomtrainwacktkaiiicr met franco inzending van een MONSTER (6 stuks), te leveren franco voor de wal in de haven aldaar. Be Burgemeester

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3