NOTARIS RiNTie Waalwijk, mahonie- en withouten meubelen! UITSLAG dei VERKIEZINGEN Notaris RANT, Handelsberichten. publiek verkoopen: voor do tweede kamer. ADVERTENTIËN. Dinsdag4 November 1884, VERKOOPEN: voor den winterdienst De gewone Vrijdagsche veetrein, die ten 4 32 nam. van Leeuwarden naar Zwolle vertrekt, en de goederentrein die ten 6.30 nam. van Zwolle naar Groningen gaat, zijn Vrij naga vond aan liet station Demeusvaart gewoonlijk bet kruispuntmet elkander in lichte botsing ge weest. Aan den weg of het materieel werd geen schade van beteekenis toegebracht, terwijl de verdere dienst onbelemmerd heeft plaats kunnen vinden. Van de machine, bestemd om een veetrein van Zwolle naar Zutfen te vervoeren sprong nabij liet station Deventer eene vlampijp. Eene inmid dels van Zutfen ontboden reservelocomotief heeft daarop den trein r.aar zijne bestemmingsplaats vervoerd. Een en auder had natuurlijk eenige vertraging tengevolge. (Z. Ct.) Donderdag is tc Rijswijk de arbeiderswoning van G. Roeland totaal afgebrand. De bewoners, die nog te bed lagen hebben zich slechts met moeite kunnen redden. 20 kippen, 16 konijnen en eene geit zijn in de vlammen omgekomen en van den inboedel is niets gered. Niets was tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbekend. Vrijdagnamiddag kwam te Tilburg een zandvormer uit Leiden werk zoeken. Dit gelukte hem niet, waarop hij bij een zijner kennissen een bezoek ging maken. Door het openschuiven van een raam wist hij zich daar meester te maken van twee gouden horloges, twee gouden kettingen, eenige andere gouden sieraden en het aanwezige gereed geld. Niet lang heeft hij van zijn buit pleizier gehad daar hij des avonds reeds door den bestolene zelf naar het politie-bureau werd gebracht. De fabriek en het magazijn van verfwaren enz. van de firma H. Vettewinkel Zonen aan de Prins-Hendrikkade te Amsterdamgrenst onmiddellijk aan het woonhuis van het hoofd der firma en is door eene binnendeur in het be nedengedeelte aan de zijde der P. H.-kade daar mede in gemeenschap. Een vrij onzacht geritsel aan die deur wekte in den afgeloopen nacht, omstreeks 3 uur, de bijzondere aandacht van mevrouw V., die op de bovenverdieping haar slaapkamer had. IJlings en zonder zich hulp te verzekeren loopt zij met kaarslicht de trap af, die naar het portaal der eerste verdieping geleidde en daarvan door eene glazen deur gescheiden is. Dat licht joeg den onwelkomen bezoeker op de vluchtdie met het openbreken der deur reeds een heel eind gevorderd was. Hij ging intusschcn niet met leêge zakken. Bij onderzoek werden twee lessenaars op het kantoortje van den magazijnmeester opengebroken gevonden en ruim f 60 daaruit vermist. De daders hebben zich toegang welen te ver schaffen met behulp van een schuitje van de Havenpolitie waarmede zij van de O. Z. Kolk het achtergedeelte van het magazijn bereikten cn toen zij bemerkten dat het vester boven hun macht was, roeiden zij terug en kwamen na weinig tijds met eene ladder weder, die hen geheel „op de hoogte" bracht van hun taak. Door eene vensteropeningwelke men haast te eng zou achten voor een man, werd de noodige toegang gevonden. Deze laatste bijzonderheden zijn medegedeeld door een jongendie aan de Kolkzijde drie mannen met een en ander had onledig gezien en toen hij zich eene aanmerking veroorloofde met een pak slaag werd bedieigd. Toen later met behulp van een politic-agent de omgeving werd verkend werd een man in bewaring geDomen die volgens den jongen, tot het drietal behoorde. (Hbl.) De storm van Zondag nacht heeft te Giessendam het water dermate opgestuwd, dat bijna alle wei- en hooi-poldeis in den Biesbosch zijn overstroomden de heesten zich met den vloed slechts op enkele hooger gelegen plaatsen en vluchtheuvels konden bergen. Aan de verwachtingen van den bouwman om het vee nog eenigen tijd in de grasrijke weiden te doen grazen, is mitsdien de bodem ingeslagendaar het vee, eenmaal op stal gehaald, niet meer naar de polders kan worden gebracht. Omtrent het stormachtige weder van Zondag nacht wordt uit de Lemmer geseind: „Het was hedennacht hoos wedermet donder, bliksem, hagel en regen. Het zeewater bereikte eene hoogte van 2.1 meter boven A. P. Het land buitendijks is ondergeloopen waarbij veel vee is verdronken. Men verwacht hier nog hooger stand. Te Zwolle zijn vele lage gedeelten der stad reeds ondergeloopen. De noodige kistingen zijn reeds aangebracht, en eene buitengewone drukte heerschte om have en goed te bergen. Hevige onweersbuien vergezelden het nood weer en maakten menigeen beangst. Te Pernis werd het water zoo hoog op gezweept, dat daar alle buitenpolders zijn ondergeloopen. Men meldt uit Maassluis De stoombootgisteren op de Maasvlakte gestrandis het Engelsche stoomschip Litt— lebeekvan de Zwarte zee met granen naar Rotterdam. Gisteren namiddag trachten vier man der equipage met eigen boot aan wal te komen, doch die boot sloeg omen slechts één man kwam behouden aan strand. Het stoomschip zit thans geheel onder water en heeft den schoorsteen reeds verloren; de overige bemanning bevindt zich nog op het wrak of zit in de masten. Daar het wrak van uit Brielle met de reddingsboot te hereiken konde zijn indien eene sleepboot adsisteerde, vertrok de Zierikzee met de reddingsboot van hier binnendoor derwaarts. Door hooge zee was sleepen of zeilen uit den N. Waterweg onmogelijk. Nader verneemt men, dat door de reddings boot van Brielle 6 man der equipage en de zeeloods zijn gered. De kapitein met vrouw en kind, de machinist en zijne vrouw, benevens de overige bemanning zijn omgekomen. Het lijkje van het kind en van nog een persoon zijn bij den Hoek van Holland aangespoeld. Zondag avond had er ten huize van den heer mr. J. H. van Mierlopresident hij de arr.-reclitb. te Breda, eene vrij hevige gasontploffing plaats. Reeds sinds eenige da gen werd er eene gaslucht waargenomen, zonder dat men vermoeden kon dat er een lek in de leiding was ontstaan. Toen nu Zondagavond de gaslucht sterker werd en de heer Van Mierlo bijgelicht door zijn zoon, een onderzoek ging instellen, had er eensklaps zulk eene ontploffing plaatsdat ieder met schrik en ontsteltenis werd vervuld. Aan de kamer werd veel schade toegebracht; het plafond stortte naar beneden, doch het ergste was, dat de heeren Van Mierlo belangrijke brandwonden bekwamen, die den indruk van het ongeval niet zoo spoedig zullen uitwis- schen. BEZOOIEN 29 October. Bij de gisteren alhier plaats gehad hebbende verkiezing van een lid voor den gemeenteraad waren uitge bracht 69 stemmen waarvan van onwaarde 4. De heer J. Schalken bekwam 21 en de heer W. Brokken 19 stemmen zoodat tus- schen deze 2 eene herstemming moet plaats hebben. Zondagavond omstreeks zes uur werden te Amsterdam door een jongmensch twee revolverschoten op het hoofd—bureau van politie ia de Spinhuissteeg gelost; gelukkig ■werd niemand gekwetst en werden slechts eeni ge vensterruiten verbrijzeld. De dader werd in hechtenis genomen; hij bleek tot eene welgestelde familie te behooren en gekrenkt van geestvermogens te zijn. In zijn eigen belang werd de jonge man in verzekerde bewaring gehouden om aan zijne familiebetrekkingen te worden teruggegeven. Zaterdagavond heeft een ongeval plaats gehad met een brievenzak. Uit den post wagen van den sneltreindie te zeven uur te Schiedam passeertwordt aldaar de zak welke de Amsterdamsche correspondentie be vat uitgeworpen, en door een politiebeambte in bewaring genomen. Deze zak is nu onder den trein geraakt, die hem tot op eenige honderden meters meesleepte. De brieven en couranten werden over den weg en in de sloot geworpen en gedeeltelijk vernield. Vele couranten waren aan flarden gescheurd, an dere minder gehavendbijna alle van de adressen beroofd; brieven, postwissels enz. trof hetzelfde lotzoodat van deze post zeer weinig terechtgekomen is. De waterstand te Kralingen bereikte Zondag tot ongeveer te 10 uren eene hoogte van 2.90. Het water bleef zoo ongeveer een half uur op dien stand staan, toen men eene zakking waarnamdie zóó toenamdat het dijkbe stuur, hetwelk op zijn post was, kon in rukken. Aan den zeedijk liepen enkele woningen gedeeltelijk onder waterhetgeen gelukkig door de ingevallen eb van zeer korten duur was. Ook de Oude Plantage stond meer dan een meter hoog onder water. Twee ongelukken hadden eergisteren te Breda plaats. De passementwelker Vermeu len, 46 jaar oud, viel, wellicht door de duisternis misleid, hij de machinefabriek Breda te water en verdronk. Zekere De Groot, werkzaam aan de nieuwe cellulaire gevangenis, stapte mis op een stei ger zoodat hij van eene belangrijke hoogte naar beneden stortte en spoedig den geest gaf. In den nacht van Zondag op Maandag ontstonddoor eene onbekende oorzaakhij den landbouwer S, J. te Weert brand, die aangewakkerd werd door feilen wind. Woon huis en stal wareneven als de schuur met een vrij grooten voorraad graan, in korten tijd vernield. Het verbrande was gedeeltelijk verzekerd. In de laatste 8 10 dagen werden er te Leiden herhaaldelijk diefstallen gepleegd van touwwerk enz. van schepen. Het mocht de politie gelukken den dader, zijnde een 15 jarige knaapin handen te krijgen, die niet alleen schuld bekende, maar ook de personen aanwees, bij wien hij hetgestolene verkocht had, zoodat een en ander in beslag is kunnen genomen worden. Nabij Bakkeveen is Maandag ochtend eene arbeiderswoning door inslaan van den bliksem afgebrand. Het gemeentebestuur van Waspik be sloot in zijne vergadering van Dinsdag voor de exposanten voor Antwerpen een subsidie van 100 gld. te verleenen. Voor de 2e kamer stemden Dinsdag te Waspik 110 kiezers van de 136; eeu groot getal zoo men de dooden zieken en elders vertoevende schippers aftrekt. GORINCHEM, 27 October. Men besteedde voor: ristarwe fj,25 b 8,50. roode dito f 7,50 f8,00, witte dito f 8,00 af 8,25, inl. roeffe f6,50 a 6,75 buitenl. dito f0,— a U.— gerst f 5,50 a 5,75, haver f3,75 a 4,25 beste kook- erwten f 8,75 a 9,— beste mestmgerwten i U,UU t C,duivenboonen f0,0.paardenboonen f6,75 a 7,00 lijnzaad f0,00 00,00, alles naar qual. en per heet. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 28/ runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f230 a 320. Kalfvaarzen J 220. Melkkoeien l60 230. ?Mari»^°sSsen Guiste vaarzen Pinken f 30 a 60, Graskalveren 1 „a, ,Q* Nuchtere kalv. 1 a i». Aangevoerd 32 varkens van 21 a 23 c., vette dit0 a,_ c. per half kilo, 240 biggen van f5 tot f10 per stuk. Boter 80 85 cent per half kilo. Eieren f 1.50 a f2.00 per 26 stuks. 3T6dë~STAA.TSLOTERIJ 5e klasse. Trekking van 25 October. No 7811 f3000 no 1293 f400; no 19930 f 100. zal ter herberge van J. W. VAN LOON, aan de markt te Waalwijk, op Vrijdag 31 October 1884, 's morgens 10 ure, Een aanzienlijke partij NIEUWE alsri Kabinetten, kasten, tafels, stoelen, spiegels, schilderijen, stooven. Voorts CORRESPONDENTIE. N. N. te W. Gelieve ons uwen naam bekend te maken, dan zullen wij het ge zondene plaatsen. (Red.) ,Een nieuw goedloopend biljart met ballen, queuen en rek. Nog zullen gelijktijdig worden verkocht: Eenige ten behoeve van het rijk verbeurd verklaarde roerende goederen. Een en ander dagelijks te bezichtigen. Koopen van f 5.en daarbeneden CON TANT voor koopen boven f 5.worden minstens 2 als gegoed bekende borgen ge vorderd. (Per telegraaf) TILBURG. Uitgebracht 1547 stemmen. Van onwaarde 26 stemmen. Gekozen F. H. Borret met 1456 st. Mr. B. M. Bahlmann met 1471 ZEVENBERGEN. Uitgebracht 1596 geldige stemmen. Mr. Heijdenrijck 587 st. Mr. Van der Borch van Verwolde 531 st, Mr. Van de Werk 460. st. Herstemming tusschen mr. Heijdenrijck en mr. Van der Borch van Verwolde. Bevallen van een welgeschapen DOCHTER C. G. VAN LOON-Gragtmans. Waalwijk23 October 1884. t Heden overleed tot diepe droef-B beid van mij en mijne kinderen Mevrouw W1LH1LMIM UÜBERD1M DAAMEN, geboren Van Roessel, in den ouderdom van bijna 65 jaren. I Gedeeltelijk hersteld van eene ziekte, waarin zij meermalen werd gesterkt door de genademiddelen der H. kerk, is zij ons heden nog plotseling ontnomen. Uit aller naam J. A. DAAMEN. Tilburg 26 October 1884. De bekende en onbekende schuldei- SCbers in de onder het voorrecht van hoe- delbeschrijving aanvaarde nalatenschap van ANTONIE VAN DER WEE, in leven schoenmaker te Kaatsheuvelaldaar overleden den 23 April 1883 worden opgeroepen op des middags ten 12 ureten kantore van den notaris J. A. Bossers te loonopzand, tot het aanhooren der rekening en verant woordingwelke alsdan van dien boedel zal worden gedaanterwijlindien geen verzet plaats heeftdadelijk zal worden overgegaan tot betaling der schuldenvoor zoo verre de baten des boedels strekken. te Waalwijk, zal te Be zooi en, bij VEILING op Maandag 1.0 November 1884, ter herberge van A. v. d. ZAKEN bij AESLAG op Maandag 24 November 1884, ter herberge van W. BROKKENtelkens des avonds orn 7 ure, in het openbaar De volgendeV ASTE GOEDEREN, lehoorende aan de weduwe en kinderen A. A. VAN DONGEN te Bezooien. Koop I. Twee huizen onder één dak met tuintjes, aan de Oostzijde der Steeg, kad. sectie C., nos 633 en 634, zamen groot 4 aren 90 centiaren. Koop II. Twee huizen onder één dak, staande ten Zuiden naast den vongen koop, kadaster sectie C., nos 641 en 642samen groot 1 are 6 centiaren, met de Oostwaarts daarachter grenzende tuintjes tot aan den sloot, zooals door een heg is afgescheiden, welke tuintjes, ter grootte van ongeveer 3 aren 20 centiaren, het Noordelijkste deel uitma ken van het perceel sectie C., No 640. Koop III. Een perceel Bouwterrein zijnde dat perceel gelegen ten Zuiden naast de huizen van koop II, bekend als weiland, sectie C., No 640, hetwelk, na aftrek van de tuinen achter de huizen in den vorigen koop, groot is ongeveer 13 aren 20 centiaren. Koop IV. Een huis en erf met tuintje, gelegen ten Zuiden naast voormeld bouwterreinkad. sectie. C., No 636, groot 1 are 70 centiaren. Koop" V. Eene bouwplaats, ten Westen langs de Steeg, sectie C., No 581, groot 5 aren 10 centiaren, strekkende Zuid waarts in tot halversloot. Koop VI. Een perceel bouwland, geschikt voor bouwterrein sectie C., No 749, groot 16 aren, gelegen ten Westen langs de Steeg, strekkende van halver- sloot in koop 5 bedoeld, zuidwaarts in tot aan den sloot voor den paralelweg. Koop VII. Huis, schuur, erven en tuin, aandeNoord-^ zijde van de straat kadastraal bekend als huislooierij erven en tuinin sectie 1)., Nos 348, 349 en 350, samen groot 5 aren 88 centiaren. Koop VIII. Huizen met erven, ten Oosten naast den vorigen koop, kadaster sectie D„ Nos 675, 629, 628, 627, 676 tot en met 680, samen groot 9 aren 81 centiaren. Bij genoemden notarisdie inlichtingen verstrekt, zijn gelden onder eerste hypothecair verband beschikbaar. h. 5 cent verkrijgbaar bij ANTOON TIELEN te Waalwijk.

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3