J^A. J.RA STOUT PHCES&E BIEREN in soorten. fXZEnZTTT KATHOLIEKE ILLUSTRATIE, [drie gulden zestigct.per jaar SLI€Tff VI Huidenberiehten. Het Marktgeld Bericht va dag Oostenrijk, Rusland. BINNENLAND. Handelsberichten ADVERTENTIEN. de Gekroonde Valk v ervangt het buitenlandsch fabrikaat. VAN VOLLENHOVEN EN CO. H GEHEEL UW HUISGEZIN GRAVURES, een geringe uitgaaf mil iiifii Toen de vader tehuis kwam was zijn vrouw met het jongste kind verdwenen. Hij vond beide lijken een uur later in een sloot. Uit Karlsbad wordt de volgende zonderlinge geschiedenis gemeld Den 29u November zoude een een-en-zeventig-jarig grijsaard met eene jonge dame van een-endertig jaren in liet huwelijk treden en alle toebereidselen waren in volmaakte orde de bruidegom was zeer feestelijk gestemd de deelnemers aan de plechtigheid waren in groot toilet en enkel de bruid ontbrak nog op het appèl. De oude heer werd ongeduldig eu reed naar de woning zijner aanstaande; zoa spoedig als zijne stramme leden het hem veroorloofden snelde hij de trappen op trad het eene vertrek voor en het andere na binnen en kwam tot de ontdekking dat de bruid niet te vinden was. Zij was werkelijk spoorloos verdwenen en tot nog toe heeft bet onderzoek dat onmiddellijk inge steld werd geen enkel resultaat opgeleverd. Te Weenen woedde Dinsdagnacht een vreeselijke stormdie groote schade aangericht heeft en zelfs verlies van menschenlevens tengevolge heeft gehad. Verscheidene straten moesten afgesloten worden daar zij niet begaaubaar waren van de glasscherven en de dakpannen die naar beneden gestort waren. \V0en9dag zijn vier waggons van den van Weenen naar Oedenburg gaanden trein losgeraakt en door den hevigen wind van den spoorweg geslingerd. Drie personen werden gedood. De Russische minister van binnenlandsche zaken heeft de kennisgeving ontvangen dat hij door het „uitvoerend comité,, der nihilisten ter dood veroordeeld is Er zijn te St. Petersburg weer verscheidene nihilisten in hechtenis genomen. De gemalin van den grootvorst Sergius jongsten broeder van den czaarschijnt niet tevreden te zijn over de handelingen van haar echtgenoot. Zij wil niet meer met hem samen wonen en de dagbladen deelen mededal zij zich tot den czaar te Gatchina heeft gewend om de echtscheiding aan te vragen. De grootvorstin is een dochter van den groothertog vau Hessen en eerst sedert 15 Juni 1. 1. met den grootvorst gehuwd. Dat de Russische justitie nog veel te wen- schen overlaat blijkt uit een schrijven uitPetersburg aan de Temps. In het begin van November werd voor de rechtbank te Moskou eindelijk de veel besproken zaak behandeld betreffende de valsche coupons der bank van Moskou. Het onderzoek in deze zaak begon 1878, en tegelijk de afpersingen en overeenkomsten tusschen de beschuldigden en den rechter van instructie. Men betaalde om vrij te blijven van de gevangenis terwijl ook voor geld valsche verslagen werden opgemaakt. De rechter van instructie verscheen wegens andere misdrijven voor do rechtbank, maar ook hij werd door middel van geld vrijgespro ken. De voornaamste beschuldigde in zake het ver- valschen der coupons Baroulini heeft 7 jaren in voorloopige hechtenis doorgebracht. Lonive, die voor zijne vrijheid had betaald werd later ge vangen genomen en bracht 3 jaren in voorloopige gevangenschap door, evenals zekere Turine. Sa- rokorovof stond zes jaren onder politietoezicht. Beide laatstgenoemden zijn thans geheel vrijge sproken. Waalwijk, 13 December 1884. De tweede kamer heeft het aangevraag de subsidie voor de Antwerpsche tentoon stelling, ad f150.000, verworpen met 35 tegen 33 stemmen. Naar wij vernemen zal de heer Wel- lenbergh burgemeester van 's Grevelduin- Kapelle, als zoodanig tegen 1 Mei a. s. zijn ontslag nemen. Bij de gisteren avond door den architect van Ree gehouden aanbesteding van een winkelhuis voor den heer Antoon Tielen, te Waalwijk, waren 15 biljetten ingekomen, als van W. Baijens, te Waalwijk voor f 3540 G. de Rooij, - 3518 Schonk, - 3510 A. van Iersel, - 3500 Th. van Delft, /y - 3499 H. C. Meulkens, - 3480 G. van Huiten, - 3450 P. van Huiten, - 3301 Schoep, Baardwijk - 3250 A. van Huiten, Waalwijk - 3245 P. van der Pas, - 3000 E. Maas, - 2900 Treffers, - 2895 P. van Herpen, Drunen - 2825 N. van Wel, Waalwijk - 2788 Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. In de zitting der tweede kamer van Donderdag hield de heer Van der Schrieck zijn interpellatie over de garnizoensverande ring te 's Hertogenbosch wat streed met het besluit van 1881. De minister van oorlog antwoorddedat het besluit van 1881 enkel strekte om stabiliteit ten aanzien van kazer nering te bevorderenmaar niet het oog had op het dislocatieplan. Verwijdering van een gedeelte van het garnizoen uit 's-Bosch wordt door gemis aan ruimte iu de kazernes te 's-Bosch geboden. Gedeputeerde staten vau Noord-Brabant hebben hunne goedkeuring onthouden aan een oesluit van den raad der gemeente Dron- gelen strekkende tot opheffing der openbare school te Doeveren. Geen der candidaten voor den gemeen teraad van Boxtel, ter vervanging van wij len den heer P. II. Velsenverkreeg de volstrekte meerderheid. Herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. v. d. Meij- den enE. Maas. Het vooruitzicht, dat na 1 Januari a. s. de vrijdom vau grondbelasting vervalt voor nieuwe gebouwen, heeft te Tilburg eene groote levendigheid in het bouwen teweeggebracht. Allerwege ziet men op dezen ongewonen tijd van het jaar timmerlieden eu metselaars aan liet werk, In jaren is zooveel niet gebouwd als thans. De arrond.-rechtbank te Breda beeft uitspraak gedaan in de zaak van de Singer Manufacturing Co. tegen den heer C. Marsé te Tilburg, van wien de Singer Mij. eene schadeloosstelling had geëischt wegens een aanval door middel van eene advertentie in de Tilb, Ct. De rechtbank heeft overwogen dat het niet in de bedoeling van den heer Marsé had gelegen om de Singer Mij. te benadeelen en heeft op dien grond de Mij. haren eisch ontzegd onder bepaling dat zij de kosten der rechtzaak zal dragen. Verscheidene landbouwers in den omtrek van Zevenbergen en Klundert hebben zich genoodzaakt gezien, wegens de geringe prijzen, die zij voor hun producten verkrijgen de dagloonen van% hun arbeiders te verminderen, Bedroeg dit vroeger 90 cent, voortaan zal dit 80 cent bedragen. Men schrijft uit Bergen-op-Zoom De tweede kamer heeft ons een aardige surprise bereid bij gelegenheid van het Sint- Nicolaasfeest. In eene der afdeelingen gaf men n. 1. bij het onderzoek in overweging o-n het wetsontwerp tot bekrachtiging van den verkoop van grond aan de gemeente Bergenop- Zoom niet te behandelenvoor de afdoening van de staatsbegrootingaangezien de moge lijkheid bestonddat daarbij eene beslissing zou worden genomen ten aanzien der H. B. School aldaar, welke de oprichting van een nieuw gebouw onnoodig zou maken. De commissie van rapporteurs verklaarde zich met dit uitstel te kunnen vereenigen. Wanneer men nu weet, dat men op die gronden niet alleen reeds begonnen is met den bouw van genoemde schoolmaar het geh eel e gebouw met gymnastiezal enz. reeds onder kap staaten men thans met het in wendige bezig is, zal het geen betoog behoe ven dat bovengenoemd besluit der tweede kamer bij velen groote hilariteit heeft opge wekt eu men met spanning den verderen loop van zaken afwacht. De hamer blijft ondertusschen lustig slaan en binnenkort zal de nieuwe school geheel gereed zijn eu in gebruik worden gesteld. Maandagavond werd te Eindhoven een 14-jarig meisje vermist. Alle nasporingen ble ven vruchteloos. Te middernacht deed de koster der R. K. kerk een ronde door het gebouw en vond toen de verlorene slapende onder eene bank. Vermoedelijk was zij ge durende de godsdienstoefening in slaap geraakt en toen van hare zitplaats gevallen. Te Eindhoven geraakte Dinsdagavond een persoondoor de duisternis misleidm de Vest. Hij werd van een anders wissen dood gered door den heer M. Koppelmans uit Gestel en de wed. Stoks uit Eindhoven. Een jongen te Zevenbergsche Hoek, die dezer dagen ter hoogte van 15 meter uit een der goten van de in aanbouw zijnde kerk is gevallen kon beneden gekomen, nog zonder hulp huiswaarts keeren. Op twee plaatsen te Bergen-op-Zoom hebben vechtpartijen plaats gehad, waarbij vrij ernstige verwondingen zijn toegebracht. Een der hierbij betrokkenen is een wachtmeester der veld-artillerie uit Amerfoort, die, hoewel te Bergen-op-Zoom met verlofop last van hoogerhaud naar zijn garnizoen is terugge zonden. De rechtbank te Roermond beeft den wethouder P. K., uit de gemeente Ohe en Laak veroordeeld tot gevangenisstraf van één dag wegens beleediging van den burge meester. Zekere E.een oppassend werkman te Oosterhout werkzaam zijndeis in de stoomtabakskerverij van de firma E.met zijn rechterarm in aanraking gekomen met het zwengelrad van eene machinemet het ongelukkig gevolg dat zijn arm geamputeerd moest worden. Woensdagmiddag, bij het inwerking stellen van de nieuwe wissel-wachtpost bij het station te Venlo, had een der opzichters het ongelukterwijl hij het mechaniek der hef- boomen om de wissels in te trekken on derzocht een dezer hefboomen, die eensklaps neersloeg, op het hoofd te krijgen. Terstond is hij daarop per rijtuig naar zijne woning vervoerd geworden. Donderdag ochtend is in het schip van schipper B liggende in de haven te Zeven bergen door het spuien een lek ontstaan waardoor het onmiddellijk zonk. Het had circa vijftig last pulp iugeladen aan de suikerfabriek van den heer Èelix Wittouck te Breda. Het buitengoed van den heer Vorsterman van Oyen te Moergestel is dezer dagen in eigendom overgegaan aan het nonnenklooster aldaarwaardoor dit gesticht eene aanmerke lijke uitbreiding zal ondergaan. Uit Grave seint men Stand der rivier 10,50; was 0,22. De mond der Beersche Maas werkt over ongeveer 100 M. met 0.08. Wind Noordwestregen en windbarome ter rijzende. Uit Maastricht: Maasstand 45.75 val 10 centimeter. De Sambre en de Bo ven-Maas zijn wassende. Uit Maastricht seint men van Vrijdagavond 8l/2 uur De Maas is weder 4 cM. gewassen; 45,78 M. Op de Sambre en Bovenmaas is het water stationnair. Bokhovensche overlaat werkt met 20 cM. over een lengte van 200 naar binnen. SPRANG, 13 December. Gisterenavond omstreeks 5 ure, ontstond er brand in de landbouwers woning van Jaap de Roondie geheel is in den ascb gelegd en waarbij 1 geit, 1 kalf en twee vette varkens zijn om gekomen van de meubelen, zoo van hem als van den medebewoner W. Glaviemans is nog al veel gereddoch granen, hooi en stroo is alles verbrand. liet buis en ook de inboedel van den eigenaar zijn verzekerd doch zeer laagzoodat bij veel schade zal hebben. Naar de oorzaak van den brand wordt een ernstig onderzoek ingesteld. UITVOERINGEN. WAALWIJK. Zondag 14 dezer, 's middags 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak'7 van Waalwijk en Bezooien in de zaal Musis Sacrum 1 Die Betende Diabelli 2 No 1 en 2 uit Leidsus ontzet. Hol. 4 Opwaarts. Hoi. WAALWIJK j 12 December. Ter markt was bij redelijken aanvoer de handel nog al levendig. Kalfbeestcn werden voor Belgische rekening op gekocht. Kalfkoeien golden f 17b 5 275. Dito vaarzen f150 a 210. Vetvee was weinig ter markt, jongvee was zeer gevraagd doch ook niet ruim aangevoerd. Ter botermarkt aangevoerd 1943 KG.; van 0,89 a 1.03 per KG. verkocht. In granen Bleef voor consumptie goede vraag aan stationuaire prijzen. In huiden, leder en schors stille markt met onbeduidende prijsverandering. ROTTERDAM11 December. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. In de heden gehouden inschrijving werden alle nummers Javabuiden tot goede prijzen verkocht. Nos 238 239 en 240 5000 Singapore runderhuiden en nos 241, 242 en 243 werden opgehouden. Van de droge Buenos Ayreshuiden werden 200 stuks verkocht. Uit de hand werden 198 droge B.-Ayres ossen 10/17 k. nog afgedaan. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Waalwijk zullen op Vrijdag den 19den dezer 's namiddags 6 uur, ten raadkuize al hier in het «111111 VERPACHTEN over 1885. De voorwaardenwaarop de verpachting geschiedtter secretarie ter inzage. Zegt het voort. DE NOTARI te Waalwijk maakt bekend, dat ten verzoeke van James OOM EN aldaar is geveild Koop 1. Heerenhuis, brouwerij, mouterij, tuin, enz. op f13,000,— Koop 2. Oostelijk weiland, met uitweg naar den paralelweg op f1800. Dezelfde koop, met uitweg naar den paralel- weg eu naar de straat op f2025. Koop 3. Westelijk weiland, met uitweg naar den paralehveg op f1675, Dezelfde koop met uitweg naar den paralel- weg en naar de straat op f 1975,— Koop 4. Oostelijke bouwplaats aan den paral el weg op f900.— Koop 5. Westelijke bouwplaats aan den paralelweg op f 900, Koop 6. Massa koopen 1 en 2 op f 14,500. Koop 7. Massa koopen 2 en 3, met uit weg naar den paralelweg op f3300.— Dezelfde koop, met uitweg naar den para lelweg en naar de straat op f4000. Koop 8. Massa van koopen 1, 2 en 3, met uitweg naar den paralelweg op f16200 Koop 9. Massa koopen 4 en 5 (bouw plaatsen) op f1800,— Koop 10. Massa koopen 2, 3, 4 en 5, met uitweg naar den paralelweg op f 4800. Dezelfde koop met uitweg naar den paralel weg en naar de straat op f5300, Koop 11 Generale massa van koopen 1, 2, 3, 4, en 5 op t 23,000,— Dat ten zijnen kantore dagelijks kan ge hoogd worden tot aan den dag van afslag, zijnde D i n s d ag 23 December 1884, savonds 7 uur, in het Hotel VER WIEL- te Waalwijk. De koopsom kan voor de helft, en bij voldoenden waarborg voor het geheel op bet gekochte gevestigd blijven, tegen 4V2 pet. rente 'sjaars. UIT onderscheidt zich door aangenamen smaak wordt door tal van geneeskundigen aanbevolen wegens rijkdom aan extract, d.i. voedende bestanddeelen, tegenover gering gehaittrasn- alcobolis, met ons PRINCESSE BIER vermengd, zelfs voor kinderen een uitnemend versterkende drank AMSTERDAM en DORDRECHT. KAN ERVAN PROFITEEREN u abonneert op de MEN ONTVANGT voor met vele keurige waarin een leerzame, nuttige en aangename afleiding kan vinden en dat voor van per week of U 0 ALS GIJ WEKELIJKS een schat van aangename

Echo van het Zuiden | 1884 | | pagina 3