C. A KÜIJPSRS, NOTARIS RMTte Waalwijk, STEENPUIN, JAARMARKT TE WAALWIJK Vrijdag 30 Januari. LHHT C. P. VAN HXLST, 1 Gulden. UITLOTINGEN. WAALWIJK. ADVERTENTIEN ITU OPENBARE VERKOOPING te DRTJNEJS. Publiek Verknopen ROETftfiAN SCHTFERS EN CO., Schoenfabrikanten. No. 1001 1002, 1003, 2156, 2157, 2158 2159 2160 3476 3477 3478 3479, 3480. 21 obligatiën a Thl. 200. No. 766, 767, 768 769, 777, 2966,2967 2968 2969 2970 5271 6291 6292, 6293 6294, 6295, 11197, 11198, 11199, 11200. Losbaar 1 Arril e. k. smidte Waalwijk VRAAGT, om met half Maart in dienst te tredeneen YERKOOPEN: TE SCHIEDAM. 1 ANTÖON TIELEN. het voor gemeenschappelijke rekening vervaardigen en in den handel brengen van ma chinaal- en uit de hand be werkt schoeisel Men begreep dat liet zaak was om de neven- liggende woningen te sparen hetgeen dan ook, dank zij het krachtig werken der brandweer gelukt is. Tegen 3 uren was de geheele fabriek welke in 1852 eerst nieuw was opgebouwd een puin hoop. Slechts de buitenmuren zijn behouden gebleven doch verkeeren in bouwvalHgen toe stand. De schade beloopt 100.000 francs, terwijl de verzekering 125.000 francs bedraagt. Drie leden van liet studentenkorps te Am sterdam hebben eenige dagen geleden in de so ciëteit N. I. A. eene voorstelling gegeven, waarbij genoegzaam alle kunststukjes van de anti—spiri tisten Homes Thorn en Fey werden uitgevoerd. Het onthouden van een honderdtal woorden, het speldenzoekenhet geblinddoekt opnoemen van verschillende door aanwijzing aangeduide voor werpen 't werd alles zonder eene enkele fout verricht. Joseph llake, woonachtig in de Molensteeg te Rotterdam die verleden Donderdag avond den moord op zijne vrouw pleegde en daarna zichzelf eene ernstige wonde toebracht, is in zóóverre hersteld dat hij gisteren avond van het zieken huis naar de cellulaire gevangenis is overgebracht. In een onzer bladen wordt de hulp inge roepen van. spiritisten om den ondoordring- baren sluierdie tot nog toe het lot van den heer Dijckmeester voor het minder helderziende deel der menschheid verbergtop te lichten. Wijl de spiritisten gelooven bij hunne verrichtingen over een groote dosis bovennatuurlijke kracht te beschikken konden zij de „geesten" wel eens te hulp roepen om den spoorloos verdwenen Dijckmeester en den heer Stork meteen terecht te brengen. En avant done messieurs les spiritistes Op bevel van de arrondissements-rechtbank te Amsterdam is gevangen genomen eene moeder, die haar kind dezer dagen wreedaardig in den schouder gebeten en tot bloedens toe verwond heeft. Een ooggetuige vei haalt, dat het arme kind toch nog wanhopig schreidetoen een rijksveldwachter haar „moesje" kwam wegha len. Door de politie te Leiden is proces-verbaal opgemaakt tegen W. E. S.die te veel gebruik van de „vergunning" gemaakt hebbende eene tapperij binnengingmaar er geen drank kon bekomen omdat een politieagent de kasteleines waarschuwde dat S. reeds beschonken was. Hij verliet daarop de tapperij doch beleedigde den agent op verregaande wijzeen maakte zich daarbij zóó driftigdat hij een knipmes trok en daarmede den agent te lijf ging. Door eene vlugge beweging wist deze den aauval te ont komen maar bekwam toch eene vrij lange snede in de uniformjas ttr hoogte van den schouder. Zaterdagnacht werden door de rechercheurs van politie te Leiden aangehouden twee personen die verdacht langs de straat liepen. AaD het commissariaat gebracht gaven zij opdat zij niet in hunne woning mochten komen. Gisteren echter bleek bij een door de politie verder ingesteld onderzoek dat aan verscheidene huizen zinken pijpen ontbraken welke sedert kort moesten zijn ontvreemd. Al heel spoedig bleek toen dat die pijpen verkocht waren bij een uitdrager aldaarterwijl als verkooper daarvan een der aangehoudenen werd herkend, die dan ook bekende met zijn karaaraad de verschillende diefstallen le hebben gepleegd. Vrijdagnacht is een brutale diefstal met braak gepleegd in het kantoor van de mosterfabriek van den heer Lievegoed in de Haarlemmer Houttuinen te Amsterdam. De dieven hebben de daarin aanwezige vrij zware brandkastwaarin zich f 150 a f 160 aan geldswaarde en verder eenige koopmansboeken bevonden, door de achter deur der fabriek meegenomen, vervolgeus baar opengebroken zich van het geld meester gemaakt en daarna de kast in een sloot geworpen aan den Spaarndamschen weg in den Amsterdamschen Ypolder. Daar werd ze door een werkman gevonden de boekeu lagen gedeeltelijk op den weg verspreid. De politie liet de kast naar haar bureau op de Noordermarkt vervoeren en heeft inmiddels een streng onderzoek ingesteld. Kijkersmaar geen koopers, en wel gansch lastige kijkers, waren Zondag twee paarden, die op de Prinsensluis te Amsterdan gevallen snel met den aangespannen wagen voortgleden, totdat hunne koppen door de glasruiten van het manufac- turen-raagazijn van den heer Hesselfelt staken. De schok was zoo hevig dat de scherven in het rond stoven. De aangerichte schade bleek niet gering te zijn. De bestuurder van den wagen verklaarde evenwel dadelijk deze te zullen ver goeden. Het is te verwoderen, dat, bij de hoogte van deze sluishier niet meermalen dergelijke ongevallen voorkomen. Ook in een herberg op de Korte Prinsengracht schrikte men Maandagmorgen eensklaps op door de driftwaarmede een bezoeker zich toegang verschafte. Het was ongeveer hetzelfde tooneel als bij de Prinsengracht. Het paard van een wagen der stadsreiniging namelijk gleed ook daar naar binnen en verbrij - zelde er niet alleen alle glasruiten maar zelfs werden er eenige steenen uit den muur gestooten. Gelukkig liep het hier eveneens zonder persoon lijke ongelukken af. Een slagersknecht, te 's-Hertogenbosch, die door zijn meester met f 165 naar Drunen was gezonden om aldaar een rand te koopen, keerde niet op den bepaalden tijd terug. De slager kreeg nu eenigen argwaan en gaf aan de politie ktnnis van het geval. Bij het openen van het telegraafkantoor werd terstond in alle richtingen geseind, en daardoor mocht het aan de politie te Breda gelukken den dief te vatten. Hij had nog slechts f 20 van liet geld verteerd. Maandagmiddag bij vertrek van de Maaskade W. Z. kwam het roer van de ra derstoomboot Voorn e en Putten III kap. Van Dijk varende op Brielle in aanraking met de schroefstoomboot Catharina kap. J. Verhey tijdelijk varende op Maassluis, waarbij laatst genoemde een lek bekwam en aan den wal zonk. Persoonlijke ongelukken hadden hier bij niet plaats. Een treurig ongeval bad Dinsdag mor gen omstreekts halfacht uur op de Maas voor Schiedam plaats. Waarschijnlijk ten gevolge van den mistdie een schier on- doordringbaren nevel boven het wateropper vlak vormde zijn de Oude Maas II (varende van Beierland op Rotterdam) en een Engel- sohe sckroefboot de Argusdie naar zee vertrok met elkander in aanvaring gekomen, met bet treurig gevolg, dat de Oude Maas II binnen zeer weinige oogenblikken in de diepte verdween. Een 4tal opvarenden moeten bij dit ongeval het leven in de golven ver loren hebben. Mede moet bij dit onheil veel hoornvee zijn omgekomen. Men schrijft van St. Jacobi paro chie Gisteren avond had alhier een treurig voorval plaats. Ongerust wegens het lang uitblijven van haar dochtertjedat voor auderen boodschappen was gaan doen ging de vrouw van S. Wij ma zoeken en vond helaas al ras in de vaart ten O. van ons dorp liet lijk van haar 13jarig kind. Dooi de duisternis misleid schijnt het de brug misgeloopen en zoo noodlottig in het water omgekomen te zijn. Onze slechte straat verlichting, of liever de ondoelmatige plaatsing der lantaarns moet hier als de hoofdoorzaak van dit noodlottig voorval aangemerkt worden. Men meldt uit Bolsward: Een treurige misdaad heeft hier plaats gehad. Eene diensbode in November d. v. j. hier in dienst gekomen, is in het geheim bevallen en heeft haar kinddat moet ge leefd hebbenvermoord en in een privaat geworpen. Een brutale diefstal met inbraak werd Zondag in eene der drukst bevolkte wijken vau Winschoten gepleegd. Ten huize van den koopman v. H. werd aan de publieke straat eene ruit ingeslagen en uit een daarvoor staanrlen lessenaar eene som van f 770 ont vreemd. De politie heeft, hoe ijverig ook in de weer, tot nog toe geen spoor van den dader kunnen ontdekken. Terwijl eenige jongelieden zich Zondag te Dalfsen op de gracht rondom het kasteel Reckteren met schaatsenrijden vermaakten, zonk een stnk ijs onder hunne voeten weg met het treurig gevolg dat de broeders B. boerenknechtenwonende in de buurtschap Rechterenin de diepte verdwenen. Zij werden kort daarna levenloos opgehaald. Aardbevingen in apanje. Naarmate er meer berichten inkomen omtrent de gevolgen van de tallooze aardschuddingen in een 'groot deel van Spanje blijkt hetdat de ellende alle verwachtingen helaas, overtreft. Gaosche dorpen in puin de bewoners van alles beroofd en levende op de open vlakte, waar in dezen tijd van het jaar gure winden nijpende koude veroorzaken. Op menige p'aats is gebrek aan het allernoodigsteaan levensmiddelen, klee deren aan alles; voor velen wier kostwiuners onder het puin begraven werden, is de toekomst donker, en zoo zouden de gevolgen van deze geheel bijzondere natuurramp nog voor vele jaren niet te overzien zijn als het overige Europa niet een weinig in de nijpende behoeften tegemoet kwam. Gelijk men weetbestaat hier te lande reeds een commissie, die daartoe bijdragen vraagt aan hen, die wat missen kunnen. Daarbij heeft zich nu te Amsterdam een plaatselijkecommissié gevormd met den Spaanscher. consul, M. Colaste Markies del Pedroso tot eere-voorzitter; Mr. D. Visser van Hazerswoude tot voorzitter, J. N. W. Sieburgh tot penningmeesteren A. G. C. van Duyl tot secretaris. Terwijl wij deze gelegenheid tot het aanbieden van bijdragen onder de aandacht brengen, herin neren wij er aan dat ook aan de redactie van ons blad giften kunnen ingezonden worden. 3 pCts. Servische loten ii fr. 100 van 1881. Trekking op 14 Januari 1885. 3 Seriën: 350, 421, 6170. Serie 350 No. 20 fr. 10,000, n. 28 fr. 4000; s. 421 n. 21, 24, 27, 30 elk fr. 500, n. 44 fr. 1000 s. 6170 n. 12 fr. 4000, n. 48 fr. 500. De overige in gemelde seriën begrepen num mers met fr. 100. Aflosbaar 14 Februari 1885. Losowo Scwastopol Spoorwegmaatschappij. Trekking van obligatiën op 17/29 December 1884. 13 obligatiën a f 1000. te Voorspoedig bevallen van een wel geschapen ZOON M. A. J. VAN HEIJST geliefde echtgenoot van J. E. H. VAN CALKER. Waalwijk12 Januari 1885, 5jfi* u .uilull Dilllliüil ILitJii) van den R.K. godsdienst, voor huis-, scheeps- en kachel smederij. Kost, inwoning en loon naar bekwaamheid. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. eener Notaris le Drunenzal aldaar op Don derdagen 5 en 19 Februari 1885, telkens des avonds 6 ure, in het openbaar Eene zeer goede BOUWHOEVE, bestaande in Huis, Schuur, Ert, Tuin, Wei- en Bouwland met Schaar- en Mastbosch en Heide, staande en gelegen op Giers- bergen en kadastraal bekend gemeente DRUNEN, sectie D. nos 3 432, 521, 487, 382, 409, 410, 425, 126, 303, 429, 430, 431, 433 298, 562, gemeente Helvoirt sectie A., nos 163, 136, 137, 140 en 141 en gemeente Loonopzand sectie C. no 1100, groot te zamen voor het geheel nagenoeg 20 hectaren. INZET ten huize van CORNELIS VAN HULTEN. AFSLAG ten liuize van JAN ELSHOUT. Nadere inlichtingen bekomt men ten kan tore van voornoemden Notaris KUIJPERS. Oplaag 315,000; het meest ver spreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZAR, Geillustreerd Tijdschrift voor Modes en Handwerken. Maan delijks twee nummers. Prijs per kwartaal f 1. Jaar lijks verschijnen 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderen benevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 12 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 4Ó0 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 No9, van ƒ1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 gc knipte patronenof van f 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen. zal ten verzoeke en ten huize van de dames OOMEN, te Waalwijk op Donderdag 29 Januari 1885, des voormiddags '10 uur, 3 houten en ijzeren ledikanten met behang, 4 veeren bedden, peluws, kussens en matras sen, mahonie- en andere houten stoelen, tafels, kastenenz. fraaie groote spiegel in ver galde lijst, gaskroonen en lampen, antieke pendule met coupes, 12 jaiousien, gordijnen, hordjes, kisten, kasten, houthak, vlaggenstok, bussen, trommels en voorts allerhande huis houdelijk en keukengerief. Groote en kleine koperen roomkannen, roomtonnen teilen trap koornschoppen liooischalen, hooivorken en rijven, groote en kleine schalen met balansen, koornzakken, slijpsteen, stalgereedschappen, ijzeren koeben gels, dito varkensbakken, 12 gistgoten, bier slede, 2 bierkarren. Tilbury, barouchet, onderscheidene paarden tuigen en dekensrijtniglantaarns, rijzaal, melkwagen, beerkar, aardkarren, handwagen, kruiwagen, ploeg, egge, kafmolen, haverkist, 10.000 kilogr. hooi, musterd. Een 7-jarig ruin-r-^yèj' paard, een aftands ^-4 merriepaard, koeien en wat verder te koop zal gepresenteerd worden. Koopen van f 5 en daarbeneden CONTANT. Koopen hoven f 5 betaaltijd 1 October 1885, mits 2 solide borgen. Kijkdag een uur vóór den aanvang der verkooping. {Ingevolge art. 28 W. v. K.) Bij acte verleden voor Notaris Rant te Waalwijk den 17 Januari 1885, hebben de heeren CORNELIS ADRIAANSE, schoenfabrikant te Bezooienen WILLEM JOHAN ANDRIES BASTING, par ticulier gedomicilieerd te Amsterdamver blijvende te Bezooieneene vennootschap aan gegaan onder de firma van Yereeniging van gistfabrikanten tot exploi tatie van zuivere Jenevergist. Levering in alle hoeveelheden. Prijsberekening steeds volgens de Schiedamsche beursnoteering. Zuivere Kroongisl 41 Cis. p. Kilo vracht-onkosten Zuivere Cirkelgisl SO jhet voor het weghalen ve-krijgbaar bij Uil.. 11111 Lilt, welke gevestigd zal zijn te Bezooienten doel heeft aangegaan js voor 10 jarenaangevangen 6 Januari 1885 en zal eindigen 5 Ja nuari 1895 onder bevoegdheid aan elk der vennooten, om de vennootschap vroeger te doen eindigen doch niet anders dan 365 dagen na den dagwaarop een der vennooten den ander bij deurwaardersexploit zal hebben te kennen gegevendat hij uit de vennoot schap wenscht te treden. Zullende de ven nootschap ook eindigen door overlijden van een der vennooten. Elk der vennooten heeft recht van onder- teekening van de vennootschapdes echter dat gelijktijdige toestemming en onderteeke- ning van beide vennooten vereischt wordt in zake van verbindtenissen door orderbrief jes, acceptatiën of ander handelspapier, in ge val van prolongatie of disconteering van het zelve voorts tot het opnemen van gelden, het aangaan van borgtochten en dadingen, namens - het vervreemden, verpanden, be zwaren of in bruikleen afstaan der zaken van de vennootschap, zooook het sluiten van overeenkomsten van welken aard ook, ten laste der vennootschap. Een drukke schoenwinkel te Amsterdam vraagt prijsopgave van goede qualitcit paar- denlceren rijglaarzen, enz. Degene, die DAMESWERK fabriceert', gelieve hier ook op te reflecteeren. Brieven, motto vSchoenwerk/', bij den boekh. M. M. OLIVIER, Rokin 70, Amsterdam.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3