Houthandel, FIRMA Loonzagerij, P. C. A. KUIJPERS, Huidanbenchten. Stoomhoutzagerij ÜITLOTINGEN. Handelsberichten. LAATSTE berichten ADVE RTENTIEN LOEFF DE JONG, PRIJSOPGAVE paardenleeren rijglaarzen. OPENBARE VERKOOPING te DRUISEN. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. MARIE WITLOX-Bressers. ILil. Uil VERKOOPEN: eene liefderijke verpleging kon hijhoewel niet zonder moeitereeds des namiddags huisvvaart keeren. Op de hoogte van het Hellegat onder Willemstad is de 22jarige schipper S. Schram die bij het varen op de roef van het schip zat om het zeil vast te houden door een rukwind over boord geslagen en verdronken. Tot heden is zijn lijk nog niet gevonden.. Aangaande de ramp op de Nieuwe Maas, (zie ons vorig nummer) wordt nog gemeld De stoomboot Oude Maas IIvan Oudbeier land die ongeveer 160 passagiers en een groot aantal stuks vee aan boord had werd beneden de zwarte ton bij Vlaardingen aangevaren door de rijksstoomboot Argus waarbij de Oude Maas een groot gat in den voorsteven bekwam en dadelijk begon te zinkende paniek was onbe schrijfelijk. De Argus deed alles wat mogelijk was om de passagiers te redden eD evenzoo de Oude Maas III, die, van Rotterdam komende, juist voorbij voer. Toen de passagiers over waren werden er vier vermistdie vermoedelijk door den schok gedood werden. Het juiste aantal omgekomenen kan echter nog niet opgegeven worden. Het veedat voorop stondis verdronken van de beesten die achterop stondenhebben enkele zich losgerukt en naar den wal gezwommen. Van de goederen is niets gered. Van andere zijde vernemen wij dat in de voorkajuit van de gezonken stoomboot twee lijken zijn gevonden en wel van eene oude vrouw en van een meisje van ongeveer 16 jaren. Kapitein de Koning, van de stoomboot On derneming zegt het volgende Toen ik hedenochtend te Vlaardingen lag te lossen hoorde ik een slag alsof een kanon werd afgeschoten en daarna een vreeselijk hulpgeroep en gekerm van menschen zoo spoedig mogelijk werd losgemaakt en daar ik door den mist niets kon zien, op het geluid afgestoomd. Aangekomen bleek mijne hulp niet meer noodig te zijn de Zeemeeuw en Oude Maas III hadden de passagiers al aan boordde aangevaren boot zonk van voren en daar het water nog door het schot werd tegengehouden stond de boot rechtop met het roer in de hoogte. Er was geen leven meer op te zien enkele beesten hadden zich losgerukt, maar de meeste waren verdronken. Op mijne terugreis was ook het achtergedeelte gezonken en kon ik de doode beesten zien liggen. Het aantal passagieis, dat verdronken is, kan nog niet met zekerheid bepaald worden. Eenige schuiten zijn bezig met zoeken er worden nog menschen vermist, het juiste aantal verdronkenen zal dus eerst binnen een paar dagen bekend worden. Op het siatiobsemplacement te Venloo had Woensdag avond eene lichte botsing plaats doordat eene machine met bagagewagen der Rechtrheinische maatsch. reed waardoor de ba gagewagen ontspoorde en de beide machines beschadigd werden. Persoonlijke ongelukken kwamen daarbij niet voor. Eene even belangrijke als zeldzame bekeuring is door den dienstgeleider der rijksambtenaren Daniels te Venloo ingesteld tegen den voerman Terpoorten aldaardie eene kar beladen met 991 kilo suiker, trachtte binneu te brengen. Kar, paard en suiker zijn in beslag genomen en ver beurd verklaard. Omtrent het spoorwegongeluk van Zondag avond onder Prinsenhagemeldt de Bred. Ct. De aldaar sedert een aantal jaren bij de maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen dienst doende baanwachter P. Kloppers kwam alstoen op eene noodlottige wijze om het leven. Gereed staande met het vereischte sein werd hij door de locomotief van den van Rotterdam komenden trein aangegrepen en ongeveer 120 M. medegesleurd op welken afstand zijn deerlijk verminkt lijk is gevonden geworden. De oorzaak van dit onheil wordt hieraan toegeschreven dat Kloppers die links het oog moest houden op den van Breda en rechts op den van Rotterdam komenden trein, om aan deze beide verplichtingen te voldoen den weg heeft willen overloopen, doch zich daarbij niet tijdig voor den genoemden trein uit de voeten heeft kunnen maken. De conducteur had van dit onheil niets bemerktzoodat hij er eerst kennis van kreeg toen hij te Breda aankwam. De met bleed en vleeschdeelen besmette wielen van de locomotief leverden daarvan noch- thans voldoende blijken. De zoo ongelukkig om 't leven gekomene was een man van voorbeeldig levensgedrag, die, ofschoon reeds 70 jaren tellende, nog flink en krachtig was en de op hem rustende taak steeds met de meeste nauwgezetheid vervulde. De arbeidstram die Woensdagmorgen om 5.45 van Vlissingen naar Middelburg moest vertrekken, reed eerst om 6.15 af, doordiende wissels aan de remise bevroren waren. Tusschen de Abeele en Middelburg derail leerde de geheele tram en was de schok zoo grootdat de conducteur en eenige passagiers door de ruiten vielen en zich bijna allen meer of minder verwondden althans de conducteur E. had verschillende kwetsuren in het aangezicht en de handen bekomen. M. Ct. De internationale wedstrijd op schaatsen te Leeuwarden vanwege het Nederlandsche schaatsenrijdersbond zal bij vriezend weer op 2 8 Januari plaats vinden. Alle inschrijvingen moeten uiterlijk op 26 dezer in handen zijn van den heer mr. S. Salverda te Leeuwarden. Het is onlangs gebleken, dat in de gemeente Zomeren (Noordbrabant) sedert on geveer dertig jaren geen enkel huwelijh is afgekondigd. Tegen den ambtenaar van den burgelijken standtevens burgemeester dier gemeente is te dier zake eene aanklacht bij de justitie ingediend. De brigade-komman- dant der rijksveldwachtBruggemans te Deurne heeft bet initiatief genomen om aan dien toestand een einde te maken. Op ongehoord brutale wijze is Woensdag avond ten 9 ure bij den hovenier Nuijten te Bergenopzoom ingebroken. Waarschijnlijk is de dief langs een in aanbouw zijn perceel binnengedrongen, en over een bouten schutting geklommen hij heeft zich blijkens nog aan wezig zijnde kleine voetstappen naar de schuur begeven en is door een klein luikjedat zich in eene kast bevondin het vertrek gekomen. Met behulp van eene pook beeft hij bet kabinet geopend en een bedrag van zestig gulden aan geld ontvreemd. Toen de bewoners te huis kwamenvonden zij de deurwelke zij voor het vertrek gegrendeld hadden geopend, zoodat de dief zich daardoor verwijderd heeft. Door de justitie wordt een onderzoek ingesteld. Oude Maas II. De passagiers hadden, bij het bekende onheil, slechts even gelegen heid om op de Zcemeenw over te springen. Bijna allen gelakte ditsommigen nadat zij of in het water gelegen of zich met levens gevaar en zoo gered werden. Door den mist was alles aan boordtouwen enz. glad en gleden de handen af. De dekkuecht Jan Romein die voor op de Oude Maas op den uitkijk gestaan hadzag natuurlijk de aan varing aankomen. De aanvaring was zoo hevigdat 2 ossen verpletterd werden en de splinters van bet houtwerk door de voorka juit vlogen. Zoodra zij plaats gehad had de kop van de boot begon al te zinken, ging Romein naar het voordek naar de trap van de voorkajuit. Hier hebben wel zeker de treurigste tooneelen plaats gehad en vonden de beide dekknechts Jan Romein en Albert Den Boer handen vol werk met het redden der passagiers. Alles woelde door een. Men schen vee en goederenhet geleek een klu wen 3 beesten hadden zich van hunne tou wen losgewerkt en 2 paarden waren losge sneden. De mannen redden zich spoedig maar met de vrouwenversufd als zij waren door het plotselinge ongevalhad men de grootste moeite. Yliegenssnel werd hun een touw om het lichaam geknoopt en werden zij zoo op de Zeemeeuw geheschen. Helaas men kou allen niet redden. Acht passagiers hebben er het leven bij ingeschoten. Waar schijnlijk een spoedigen, maar toch zeker een vreeselijken dood hebben zij gehad. Wie kan daar iets naders van zeggen P Zij zijn dood en dat is wel de vreeselijkste zekerheid. Het zijn Grietje Sluimer, een oude vrouw, koopvrouw Teunis Baars koopman een bejaard mannalatende eene vronwJan Van der Schoor Hz, koopman, nalatende een vronw en 3 kinderenwaarvan een ge huwd Cornelis Van der Linden met vrouw en kind nalatende 2 kinderen als weezen een van deze weezen was 's inorgeDS mee van Oud-Beierland gevaren, maar verliet te Spijkenisse de boot om familie te bezoeken; Pietje De Ruijter een meisje die zich naar haren dienst te 's Hage begaf. Dit meisje bijna in veiligheidviel van de raderkast van Oude Maas II in het water. Men stak baar een schippershaak toetweemaal greep zij mis de derde maal begaven haar de krachten. Haar lijk spoelde kort daarop te Vlaardingen aanWiilempje van Vlieteen veertinjarig meisje. Alle acht zijn uit Oud-Beierland afkomstig. Op het oogenblik weet men niet van meer verongeluktenmen hoopt dat het bij dit getal blijven zal. Het verlies aan vee en goederen wordt op omstreeks f 30.000 geschat. Dit is zeker dat bet te verwonderen is dat niet allen verongelukt zijn. Was de boot niet zoo dicht onder den wal geweest en de Zeemeeuw door den stroom niet bijgedraaid voorzeker allen waren omgekomen. Eer en lof moet gegeven worden aan de dekknechts van Oude Maas IIJan Romein en Albert Den Boer die bovenmensehelijke pogingen tot redding gedaan hebben. Den Boer was de laatstedie de verongelukte boot verliet. Ook de bemaning van de Zeemeeuw verdient lof voor hare trouwe hulp. Zoo ook de be manning van Oude Maas 111 van Rotterdam komende die bijdraaide. Treurig steekt daarbij af de onverantwoor delijke houding van den gezagvoerder der Ondernemingeen stoom hootvarende van Rotterdam op Middelhurnis die juist op het oogenblik der aanvaring passeerde doch doorstoomde zonder hulp te verleenen. Het paneelzagendat eene poos uit de mode scheen is weder ter hand geno men. De beoefenaars van dat vak hebben zich nu in Arnhem vertoond. Blijkbaar waren zij zeer bedreven in hun handwerk de be wijzen welke zij Zondagnacht daarvan af legden getuigen, dat zij de kunst meester zijnmaar van de twee deuren in dezelfde woning, waar ze op die wijze wilden bin nendringen waren de naden van het paneel van binnen met ijzer beslagenzoodat de pogingen mislukten. Dinsdagmorgen is in de Noordvest- graebt te Schiedam drijvende gevonden bet lijk van den bran dersknecht C. L. E. Krohne, oud 32 jaardie te ongeveer 3 uur zijne woning had verlatenzich naar zijn werk begevende. De ongelukkige schijntdoor de duisternis misleidte water te zijn ge raakt. Hij laat eene vrouw en drie jonge kinderen na. Om eene tot biertoe onbekende reden werd te Roermond een Duitschergenaamd H. H., die daar sinds eenige jaren een spek slagerswinkel bad en rustig en wel leefde,, geheel onverwachts Woensdag door de ma réchaussee in hechtenis genomen en naar de gevangenis gebracht. Dit geschieddenaar men zegt, op verzoek der Pruisische regee- ring. -Het fraaie kasteel van den graaf De Geloes te Elsloo, bij Beek, is geheel een prooi der vlammen geworden. Alleen de stalling wist men te redden. De heer De Geloes, die zich bij het uitbreken van den brand nog te bed bevo.id, kon slechts met moeite gered worden, daar hij door den damp in bewusteloozen toestand verkeerde. De brand schijnt door een defect aan het verwarmingstoestel te zijn ontstaan. Twee tjalkschepen, geladen met dynamiet, van Duitschland naar Antwerpen bestemd, konden Woensdagmiddag, voor Dordrecht aangekomen, hnnne reis niet voortzetten en wilden in een der havens dier gemeente vluchten. De politie meende ze echter gast vrijheid te moeten weigeren en deed ze door eene sleepboot op de Krab in veiligheid brengen. Wij zijn nieuwsgierig te weten in hoever in dezen voor veiligheid gezorgd worden zal. Verleden week had op de veemarkt te Amsterdam een vreemde handel piaats. Een slager kocht eene koe op deze voor waarde de eerste zes honderd pond zou hij voor niets ontvangen, voor hetgeen de koe meer woog zou d^ slager betalen voor het le pond een halve cent, voor het 2e pond een cent, voor het 3e pond twee centen en zoo telkens voor ieder volgend pond het dubbele van het voorgaande. De slager meende een goeden koop te doen, maar was later blij, dat hij voor f100 van den koop los kon komen, want bij nadere berekening bleek hem, dat hij het 21e pond reeds met ruim vijfduizend gulden zou moeten betalen. De koe woog naar raming ongeveer 650 pond. 's-GREVELDUIN-KAPELLE23 Jan. De nieuwe postregelingdie met half Januari in werking is getreden en voor enkele ge deelten van de Langstraat gunstig, doch voor de meesten zeer ongunstig werkt, heeft ook hare uitwerking doen gevoelen voor deze plaats. Van 1828 toch tot op den huidigen dag werd het hulpkantoor alhier bediend door den heer G. Quirijns, van 1828 tot 1863, en sedert dien tijd door diens zoon, W. Quirijns, zeer achtenswaardige ingeze tenen dezer plaats. De vele werkzaamheden, door de nieuwe regeling le weeg gebracht en de totale onuitvoerbaarheid, wil men den staat met verbazend veel werk zonder eenige verdiensten bedienenhebben den tegen- woordigen titularis doen besluiten met 1 Februari a.s. zijne betrekking neer te leggen. Wat een verschil van staatsambtenaren 4 i>Ct. loten der Ilongaarselic Hvpothectbank a. II 1ÜO van 1884, Trekking op 15 Januari 1885. Serie 393 No. 58, fl 1000, s. 1032 n. 8, fl 50,000, s. 1075 n. 6 fl. 1000, s. 2472 n. 92, fl. 3000 s. 2556 n. 92 fl 1000. Ter aflossing 5 Seriën. 678, 1054, 1970, 3167 3552. De uitgelote nummers onUangeD een bewijs geldende voor alle volgende premietrekkingen. Betaalbaar 15 April 1885. 4 pCts. Tliciss-loten van 1880 ii fl. 100. Serie- en premietrekking op 15 Jnuari 1885. 11 Seriën 73, 858 968, 1331 1827, 2339, 2367, 2599, 8195, 4010, 4012. Serie 968 No. 59 fl. 100,000, n. 77 11. 4500; s. 2599 n. 14 28 57 s. 4012 n. 50 elk fl. 1000. Alle overige nummers vervat in bovenstaande 11 seriën ziju met fl. 114 uitgeloot. Alle betaalbaar van af 16 April 1885. 3 pCts loten der Maatschappij voor Gemeente Crcdiet ii 11 100 van 1871. Trekking op 15 Januari 1885. No. 460 f 350, n. 4417 f500, n. 8691 f350, 14383 f 500, n. 38155 f500, n. 53262 f2000, n. 57569 f20,000, n. 59488 f350 n. 60098 f 350 n. 73388 f 500. Voorts werdeu er 251 nummers uitgeloot met f 100. Betaalbaar 15 Augustus 1885, WAALWIJK23 Januari. In tegenstelling der vorige markt was de aan voer van hoornvee heden bevredigend, de handel was echter niet vlug. Kalf koeien golden f 160 270. Dito vaarzen f138 a 190. Ter botermarkt aangevoerd 1519 KG.; van 1,02 a 1.20 per KG. verkocht. Eieren f 4.50 a 6,50 per 100 stuks. Hoewel de prijzen weinig varieeren wordt de handel in leder wel zoo levendig; zwaar leder gevraagd. AMSTERDAM, 23 Januari. Huiden. De inschrijving op 22 Jan. jl., liep voor zeer licht wicht ver boven, en voor middel wicht onder taxatie af. Enkele nummerswaarvoor de houders te hoog gelimiteerd zijnwerden opgehouden. Prima qualiteit buffelhuiden blij ven gevraagd. Stoomende per „Maccasser zijn verkocht 194-6 stuks O.-I. buffelhuiden. Uit de hand ex „Prins van Oranje'7 989 Cheribon buffelhuiden en ex „Duke of West minster" 207 stuks O.-I. runderhuiden. Op 30 Jan. e. k. zijn belangrijke partijen bij inschrijving aan de markt gesteld. Inlandsche gezouten huiden en vellen niet vlugger. LONDEN, 23 Januari. Uit parti culiere berichten blijktdat generaal Stewart zijn tocht voortzet dwars door de woestijn. Matemneh is zwaar versterkt en wordt ver dedigd door eene groote strijdmacht der re bellen zoodat een geregeld beleg zal noodig zijn. Het gouvernement heeft tijdingen ontvan gen uit Madera waaruit blijkt, dat de Duit- scbers weder belangrijke annexatiën hebben gemaakt aan de Westkust van Afrika. ROME, 23 Januari. Volgens tijdingen uit Duneo en Susa hebben in die streken opnieuw rampen plaats gehad door lawines. Er zijn vele lijken gevondenbij Exilles alleen 30. Voorspoedig bevallen van een ZOON Waalwijk22 Januari 1885, 's-GREVELDUIN-KAPELLE. i Een drukke schoen winkel te Amsterdam vraagt van goede qualiteit Degene, die DAMESWERK fabri ceert, gelieve hier ook op te reflecteeren. Brievenmotto „Schoenwerk", bij den boekbandelaar M. M. OLIVIER., Rokin 70, Amsterdam. eener Notaris te Drunenzal aldaar op Don derdagen 5 en 19 Februari 1885, telkens des avonds 6 ure, in het openbaar Eene zeer goede BOUWHOEVE, bestaande in Huis, Schuur, Erf, Tuin, Wei- en Bouwland met Schaar- en Mastbosch en Heide, staande en gelegen op Giers- bergen en kadastraal bekend gemeente DRUNEN, sectie D. nos 1432, 521, 4-87, 382, 4-09, 410, 425, 426, 303, 429, 430, 431, 433, 298, 562, gemeente Helvoirt sectie A., nos 163, 136, 137, 140 en 141 en gemeente Loonopzand sectie C. no 1100, groot te zamen voor het geheel nagenoeg 20 hectaren. INZET ten huize van CORNELIS VAN HULTEN. AFSLAG ten huize van JAN ELSHOUT. Nadere inlichtingen bekomt men ten kan tore van voornoemden Notaris KUIJPERS.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3