Lederberiehten. Huidenberichten. Duitsehland. Oostenrijk, Italië. BINNENLAND. 317de STAATSLOTERIJ. buffel 60 u 2.35 u 472 stuks. No 33. 26 u 3.73 u 4 u 3.50 30 stuks. No- 34. 187 u u 5 u 22 u 4.90 u 209 stuks, No 35. 129 buffel 10.32 u Ex „Gelderland" van Bezoeki. No 36. 975 Soerabaya runder ca. 2,79 k. 37. 285 u 4.91 u 38. 475 u ff 6,65 u u 39. 500 u 3.01 n u 40. 200 u 5,06 41. 600 u 6,86 u u 4-2. 76 buffel 6.87 u 62 u 9,53 u 81 u 12,— u banknoten en het zal moeilijk, bijna onmogelijk zijn na te gaan welke door Gordon zelf en welke door den valschen profeet zijn uitgegeven te meer daar al de boeken en documenten in handen van den laatstgenoemde zijn. Verscheidene dezer banknoten zijn door offi cieren ver boven hunne waarde gekocht, als een herinnering aan den „held van Khartoum". Nog meer gezocht zijn echter de looden medailles welke op last van Gordon geslagen en uitgereikt werden aan al de inwoners van Khartoum, als herinnering aan hunne dappere verdediging der belegerde stad. Verscheidene van deze medailles waren in het bezit van Gordon's soldaten; maar zij werden zoo gretig door officieren en man schappen opgekocht, dat zij nu niet tegen hun gewicht in goud te krijgen zijn. Wat de inrichting van zijn leger betreft, houdt de mahdi zich ook aan het voorbeeld der oude Khaüfen. Tien mannen vormen een „broe derschap", die onder het bevelvan den oudste huDner staat. Tien van zulke „broederschappen" vormen een bataljon of compagnieaan welker hoofd een fekir staat. Tien compagnien vormen een regiment, dat door een emir en zijn plaats vervanger gecommandeerd wordt. Elke com pagnie of bataljon heeft een linnen banier, met het veldteeken van den mahdi twee gekruiste zwaarden. De kleur dezer standaarden is zeer verschillend daar elk regiment zijn eigen kleur heeftmen vindt er roodegroene witte, enz. Als een soldaat zich door dapperheid onder scheidt ontvangt hij een geschenk in geld als belooning en krijgt een hoogeren graad d. i. hij wordt de eerstede tweede enz. van de „broederschap." Bij verder goed gedrag kan hij dan ook fekir of emir worden. Als de mahdi zelf het bevel voert, is hij door zijn generalen staf10 emirs eu voorts door 10 ordonnans-officieren en vier bereden vaandrigs omgeven. De tien emirs vormen tevens den hoogsten-krijgsraad. De Duitsche rijksdag heeft Zaterdagbij de voortgezette beraadslagingen over het ontwerp tot wijziging van het toltarief, het recht voor schuimende wijnen op 80 mark vastgesteld, de bepaling betreffende krachtmeel naar de com missie verwezenen een voorstel goedgekeurd om het recht op de uit granen in molens bereide waren op 7Vs iQ plaats van gelijk de regcering verlangde, op 6 Mark te stellen. Het ontwerp betreffende de aansluiting van Bremen bij het tolgebied is in tweede lezing zonder discussie goedgekeurd. Vervolgens is mede zonder discussieaan genomen het voorgestelde recht op druiven, en daarna, met 137 tegen 111 stemmen, een voor stel van den heer Windthorstom de verdere behandeling acht dagen uit te 6tellen ofschoon de rijkskanselier het ongewenschte daarvan met het oog op het lidmaatschap veler rijksdagsleden, ook van den landdagen op den aanmerkelijken voorraad onafgedaan werk uitaeuzette. Zonder de verdagingzeide hij zou de rijksdag wel licht zijnen arbeid tegen Paschen kunnen ten einde brengen. De volgende zitting zal den 2den Maart plaats hebben. Een grondeigenaar te Görlitz heeft een som van 15000 Mark beschikbaar gesteld voor een fonds waaruit aan dienstboden die vijf jareD onafgebroken in één dienst zijn geweest, eene belooning verstrekt kan worden. Een onlangs overleden burger van Lemburg heeft in zijn uitersten wil een legaat van f1000 en een van f 500 vermaakt aan de twee mooiste meisjes dier stad. Alle meisjes kunnen mede dingen naar die premiën.. De overheid van Lemberg aan wie dé toe wijzing van de gelden is opgedragen bevindt zich wel eenigsziDs in vergelegenheid. Er zal niets anders op zitten dan maar weer een „schoonheidswedstrijd" te houden. Er is sprake vandat generaal Mancini in de kamer nog eens over de koloniale politiek zal geïnterpelleerd worden en er bij eventueel af wijkend antwoord een votum van afkeurig zal worden voorgesteld. Ook loopt het gerucht dat de heer Nicotera als minister van binnenlandsche zaken in het kabinet zal treden. De Italiaansehe regeering heeft voor 3 milli- oeu lire een groot stoomschip gekocht, in Noord- Amerika. Het zal de vierde zending troepen naar de Roode Zee overbrengen benevens tien mitrailleuses en 3000 tenten. Waalwijk, 25 Eebruari 1885. De steenen en banden voor de aan te leggen trottoirs in onze gemeente zijn aangekomen. De commissie is door den burgemeester bijeengeroe pen tegen Donderdagavond teneinde de voor- loopige werkzaamheden te bespreken. De tweede kamer heeft gisteren de motie Borgesius verworpen met 43 tegen 39 stemmen. De minister van financiëu heeft een nieuw ontwerp tot wijziging van de zegelbelasling op gemaakt waarvan het Alg. Hbld. een uitvoerig uittreksel bevat. Wij ontleenen daaraan het volgende De invoering van de zegelwet van 11 Juli 1882 waarbij als grondbeginsel vaststond een laag recht met strenge strafbepalingen tegen ontduiking, heeft eene hoogere opbrengst van ongeveer f 600,000 ten gevolge gehad voor de quitantiën en ander handelspapierterwijl de verhooging van de opcenten op de andere ze gelrechten eene bate voor de schatkist zal op leveren van ongeveer f 150,000 per jaar. Dezelfde grondbeginselen zijn bij de samen stelling van het nieuwe ontwerp niet uit het oog verloren. Bij deze regeling worden met quitantiën ge lijkgesteld alle stukken waaruit de ontvangst van gelden kan blijken, onverschillig of daardoor eene schuld gedelgd wordt of eene schuld is ontstaan. De ondervinding heeft namelijk geleerd, dat dit onderscheid in de practijk moeielijk is vol te houden. De vrijstelling van postwissels is behouden doch de recus voor af te geven postwissels, boven dh f 10moeten insgelijks met 5 cents gezegeld worden evenals het gewone handelspapier op korten termijn. Volgens het nieuwe ontwerp worden schuld bekentenissen pakhuiscedullen volgbriefjes chartepartijen en koopbriefjes va a effectenmake laars welke tot dusver op formaatzegel geteld waren op 5 cents gebrachtevenals connos- sementeu en vrachtbrievendie voorheen vrij waren. Assurar.tie-polissen (tot dusver op for maatzegel minimum 22l/z cent) komen voor zee-assurantie op 1/4 °/0 van de premie voor levensverzekeringen op 50 cents of bij maande- lijksche termijnen op 5 centsvoor braud- assurantie op 25 centsen op 5 cents voor premiën beneden f 10, en voor andere assurantiën op 5 cents. Voor loten wordt voortaan 5 pCt. van den prijs (voor loterijen boven f 100) gesteld. Het effectenzegel voor binnen- en buitenlandsche aanaeelen en obligatiën wordt voorgesteld op 1 per mille. Voor onderhandsche huurcontracten (boven f150) op 25 cents voor gebouwen, en °P Vé pCt- (boven f50) voor andere onroerende goederen. In hoofdzaak is bij al deze regelingen hetzelfde stelsel gevolgd als hij het regeerings-ontwerp van 1883. Belasting-quitantien worden uitgezonderd vac het uniform-recht van 5 cent en behouden het bestaande hoogere zegelrecht. Voor het formaatzegel wordt het recht iets hooger gesteld en de opcenten afgeschaft, zoodat dit thans zou worden gebracht op f 1.75, f 1.25 f 0.75, f 0.40, en f 0.25. Ontzegging vaD bewijskrachtals straf voor nietbehoorlijke zegeling, wordt slechts voorgesteld voor buitenlandsche assurantie-polissen en voor buitenslands opgemaakte huurcontracten van on roerende goederen hier te lande. Ook moet in het nieuwe ontwerp gestreefd zijn naar eene eenvoudige redactie van de ze geltarieven om zooveel mogelijk quaestiën te vermijden. Uit het thans in druk verschenen wets ontwerp tot wijziging der drankwet blijkt dat de regeering na het hooren van gedep. staten der verschillende -provinciën en de ambtenaren van het openbaar ministerie versterkt is in de meeningdat vooralsnog van wijziging van de hoofdbeginselen der drankwet geen sprake be hoort te zijn. Het wetsontwerp beoogt met behoud der aangenomen beginselen de toepassing daarvan beter regelen. Voor zooveel het repres sieve deel der wet betreft, zijn dezs wijzigingen over het algemeen in den geest van verscherping; verder strekt het tot verzachting van de te strenge preventieve bepalingen betreffende de gecombineerde neringen. Het tappen wordt verboden, maar de eerkoop van sterkeu drank bij de flesch, kan of kruik in de gecombineerde neriugen vergund. Voorts herhaalt de reg. haar voorstel tot gelijkstelling van de koek- en ban ketbakkers en confituriers met"de koffiehuishou ders resteurateurs en dergelijke personen. Ter wegneming der ongelijkmatige toepassing van de wet wordt nu voorgesteld de machtiging tot het verleenen van vergunningen boven het vastgesteld maximum te doen verleenen niet door gedep. statenmaar door den koning gedeputeerde staten gehoord. Voorts is voorgesteld dat de vergunning kan worden gegeven voor gebouwen tot den rijks- of provincialen of anderen openbaren dienst gebruikt, met het oog op kleine plaatsen waar zitdagen en vergaderingen niet anders dan in de herbergen kunnen plaats hebben. Voor de localiteiten tot den openbaren dienst der gemeente gebruiktwordt geen vrij stelling verleend. In art. 6 is de speelruimte van flOO huurwaarde, verminderd tot f 50. Het bedrag van f10 wordt echter als minimum van het vergunningsrecht gehandhaafd. Strafbaar is nu ook gesteld het schenken van sterken drank in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, zonder voor die localiteit vergunning te bezitten tot drankverkoop in het klein. Nog is een nieuw artikel voorgesteld waarbij in geval van her haling van overtredingen ook verbeurdverklaring wordt bedreigd van de bij de overtreding ge bruikte vaten, flesschen enz. In art. 28 is de nieuwe overgangsbepaling voor de gecombineerde neringen opgenomen. Na 30 April 1885 wordt de vergunning voor gecombineerde neringen slechts geacht verlengd te zijn onder voorwaarde dat de verkoop geschiede bij hoeveelheden van niet minder dan 8 deciliter en in gesloten flesschen, kannen of kruiken2o dat in de voor het publiek toegankelijke localiteiten geen aangebroken vaten flesschen kannen of kruiken sterken drank inhoudende aanwezig mogen zijn en 3o dat het drinken van sterken drank in die loca liteiten niet worden toegelaten. Door tusschenkomst van haren gezant te 'sHage heeft de regeering der Fransche republiek ter kennis van die des konir.gs doen brengen dat zij met het oog op de omstandigheden waaronder de oorlog tusschen Frankrijk en China thans plaats, heeft besloten heeftgebruik te maken van het haar als oorlogvoerende mogend heid toekomend recht om rijst te beschouwen en te behandelen als oorlogscontrabandealsmede dat aau de commandanten der Fransche oorlog schepen bevelen zijn gegeven om dit besluit met 26 dezer in werking te doen treden. In de gehouden vergadering der club „Tilburg"der Noordbrabantsche landbouw- maatschappij is bes'oten pogingen bij het ge meentebestuur aan te weuden ter oprichting eener markt voor vette kalveren en vette varkens. Deze markt zoude gehouden worden geregeld om de 14 dagente beginnen 's Maandags vo6r Paschen. Te Vrijhoeven-Kapelle is door kwaadwilligen dezer dagen bij twee raadsleden het drinkwater in de waterputten door petroleum bedorven. Ook de pulpedie in kuilen in de nabijheid hunner woningen zitwerd met olie overgoten, zoodat de koeien dit voeder nu weigeren. Onder de fabrikanten en handelaren in tabak en sigaren te Breda en omliggende ge meenten is een adres aan de tweede kamer der staten-generaal in omloop, waarin de bezwaren tegen den voorgestclden tabaksaccijns worden ontwikkeld. Ook dc kamer van koophandel en fabrieken te Eindhoven heefi besloten er bij den minister van financiën op aan te dringen, dat de belasting op den tabak niet aan de staten generaal worde voorgedragen vooral op grond dat verplaatsing van den Nederlandschen tabakshandel daarvan te vreezen zou zijn. In tegenstelling met het advies, door de kamer van koophandel te Maastricht in zake de tabaks belasting uitgebrachtgaat er aldaar een adres rond aan de tweede kamermet het verzoek die belasting goed te keuren. Sedert eenige dagen heerscht op de Maas voor Botterdam eene eigenaardige drukte. Tenge volge van elk oogenblik te verwachten invoer rechten op granen, aan de Dnitsche grenzen, werkt men dag en nacht doorom de alhier voor Duitsche rekeningvan Bussische havens binnenlopende graanbooten te ledigen en de ladingen nog vóór het gevreesde oogenblik over Emmerik te krijgen. Fabelachtige slceploonen worden besteed om het invoerrecht van 3 mark per zak te ontkomenen groote sleepbooten vertrekken in het holste van den nacht, met een of twee schepen achter zich die dikwijls ter nauwernood 200 last meten en een half uur te voren nog druk bezig waren met. het innemen hunner lading, llooge premiën worden bovendien nog uitgeloofd aan de kapiteins der sleepbooten, voor 't geval zij nog tijdig te Emmerik aanko men en het is niet ie verwonderendat bui tengewoon snelle reizen daarvan hel gevolg zijn. Als eene bijzonderheid deelt men ons mede, dat de sleepboot prinses Wilhelminakapt. Van Ouwerkerkin den nacht van Woensdag op Donderd. te 4 u. van Botterdam vertrok, en de kapitein nog Donderdagavond te 6 uren, na het schipdat hij opgesleept hadin Emmerik gebracht te hebben uit Lobith telegrafeerde, dat hij weder op dcc terugweg naar Botterdam was. Volgens de Haagsche Ct. zouden twee officieren van het Nederlandsche legereen ka pitein van den staf en een luitenant der cavalerie de Engelsche expeditie naar Soedan vergezellen. Uit Venloo wordt gemeld: De maréchaussée Lemmenswien in de vorige week door zijn kameraad Dings met een sabelhouw de hoofd schedel verbrijzeld werd verkeert in zeer be- denkelijken toestand. D. is naar den krijgs raad te 's Bosch overgebracht. Te Zevenbergen is gevankelijk binnenge bracht de kanonnier D. Vegers die bij een gevecht te Willemstad op 's konings verjaardag een burger den schedel verbrijzelde. 5de klasse. Trekking van 21 Februari. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. No 10152 f 100 en premie van f3000 no 8165 en 19412 ieder f200: no 1508 f 100: EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. Hoffmann Sehellekens. Inl. paardenleder, getouwde paardenklauwen, klauwen voor binnenzoolleder, licht zooileder 18/20 pd., binnenzoolleder Kerssemakers-Simonis. Licht zoolleder 16/20 pond. Verhagen. Gezouten Buenos Ayres 30/33 pd., dr. zooileder 25/30 pd., binnenzoolleer, overleder in 't smeer. Gebr. Keunen. Inlandsck zoolleder, gezouten Buenos Ayres 33/34- pd., dito 35/36 p., gr. kalfsvellen. Hub, Glaudemans. Zooileder 20/30 p., Java zoolleder 13/20 p„ contrefoor en binnen zoolleder grauw en zwart overleder 3/7 p., lijmvleesch. GESTEL. P. v. d. Laak. Zwart ronden nerf 5 p., dito 8 a 10 p., gr. 5 h 6 p., inlandsche kalfszuigers. WOENSEL. J. Maas. Droge Kaap 20 p., gez. zoolleder 30 p., Javas HU/g p., Calc. 4 a 6 p. M. Van Coll. Gezouten Uruguay 35/38 p., droge Buenos Ayres 28 p., contrefoor en binnenzoolleder. E. Vosters. Gezouten Uruguay 35/38 pond, gezouten Fernambucq 20/27 p., Daccas 4- pond. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer LUNEMAN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. BOTTERDAM, 20 Februari 1885. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. Verkoop bij inschrijving op Donderdag 26 Februari 1885, 's middags 12 ure. Ieder nummer afzonderlijk. Ligplaats Herderstraat. Ex „C. FELLÏNGER" van Samarang. No 23. 126 Samarang buffel ca. 8 k. Ligplaats Boompjes. Ex „Prins van Oranje" van Soerabaya. No 24. 310 Soerabaya runder ca. 3y4 k. 25. 102 6Y5 u Ligplaats magazijn Maasstroom, Haringvliet. Ex „Drenthe" van Soerabaya. No 26. 273 Soerabaya runder ca. ö1^ k. 27.- 52 28. 112 4-3/i ïo H lOVs 29. 171 10»/4 Ligpl. magazijn „Stal", Scheepmakershaven. Ex „Gelderland" van Samarang. No 30. 150 Oost-Indische runder ca. 4 k. Ligpl. magazijn Ned. IndieLeuvehaven. Ex „Noach IV, van Macassar. No 31. 768 Macassar runder ca. 7Ya k. Ligplaats Boompjes 28. Ex „Gelderland" van Probolingo. No 32. 412 Soerabaya runder ca. 2.54 k. if ft ff 219 stuks. Ex „Insulinde" van Passoeroean. No 43. 1144- 3/4 Soerab.} */4 Passoeroean- aard runder ca. 2,92 k. No 44-. 465 3/4 Soerab., ]/4 Passoeroean- aard runder ca. 5,03 k. No 45. 406 3/4 Soerab., 1/4 Passoeroean- aard runder ca. 7,06 k. No 46. 661 3/4 Soerab., V4 Passoeroean- aard runder ca. 3,45 k. No 47. 844 Passoeroean runder ca. 2,78 k. u 48. 438 5.03 49. 552 7,72 50. 528 3^54 f/ 51. 308 buffel 8,46 42 7,17 350 stuks. Ex „Madura" van Soerabaya. No 52. 553 Soerabaya runder ca. 3,13 k. 53. 511 6,94- ff 54. 243 y 3,31 55. 93 6,17 v 56. 220 buffel 9,61 57. 180 9,03 Ex „Martina Johanna" van Soerab. No 58. 901 Soerabaya runder ca. 2,92 k. 59. 139 5,85 60. 359 2,90 „61. 55 5.50 62. 46 buffel 9,98 Ligplaats magazijn „Katwijk", Boompjes. Ex „Prins Alexander" van Soerabaya. No 63. 1862 Soerabaya runder ca. 3.08 k. 64. 377 6,05 65. 151 n u 4,51 66. 20 Oost-Ind. 8,40 67. 150 Soerabaya buffel 7,43 68. 630 9,20 Ligplaats magazijn No 8 Feyenoord. Ex „Glenfruin" van Singapore. No 69. 987 stuks wegende ca. 2,06 k. u 70. 2172 3.54 71. 1665 5.77 u

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2