Duitschland. Zwitserland. Oostenrijk. Italië. Amerika. BINNENLAND. In Beiereii zijn weder een aantal vonnissen wegens biervervalsching geveld. Te Ansbach werden B en te Augsburg 14 bierbrouwers deswege tot aanzienlijke geldboeten eu gevange nisstraffen veroordeeld. Het Leipziger Tgbl. bevat het verhaal eener eigenaardige kamerverlichting door middel van leverworst. De man aan wien dit verhaal ont leend iskocht in een der winkels te Leipzig eeu stak leverworstdat hem toen hij te huis kwam echter door geur en uiterlijk zoo weinig voldeed dat hij het eerst aan een nader onder zoek onderwierp. Het bleek uit meer dan 60 pet. talk of darmvet te bestaan en van lever waren er slechts geringe sporen in te vinden. Hij kwam toen op den inval er eeu paar draden lampenkatoen door te halen en die aan te steken en zie het brandde tot het laatst toe met een heldere vlam. De geur echter was van dien aard, dat de gasfabrieken vooreerst nog wel geen last van de nieuwe concurrentie zullen hebben Het blad vermoedt dat de worst bestemd was ter exportatie naar Rusland. In Duitsche bladen vinden wij het vol gende omtrent zekeren graaf Alfton Sulkowski die onlaugs als tusschenpersoon tusschen de Duitsche regeering en der. Pauselijken Stoel in het Vatikaan poogde op te treden. Onmiddellijk na zijn aaukomst te Rome ver voegde hij zich ten kantore van den bekenden bankier Von Nast consul van het Duitsche rijk, eu diens associéden Oostenrijkschen consul Schumacher, en deelde mede dat hij een wissel verlangde te disconteeren die te Berlijn betaal baar en 2500 lire groot was de disconteering vond plaatsnadat hij eerst op overtuigende wijze had aangetoond dat hij werkelijk de per soon was voor wien hij zich uitgaf. Korten lijd nadat hij de geldsom ontvangen had deelde hij den beiden heeren mede dat een groot geldsbedrag voor hem van Berlijn onderweg was en hij vroeg den wissel daarom terug't geen tegen ruiling van een nieuwen sola-wissel plaats vond. Het geld dat de man verwachtte kwam niet opdagen maar ondertusschen was het be kend geworden dat de Poolsche magnaat een lichtzinnig schuldenmaker was en onder gerech telijke curateele stond. De beide bankiers dreigden met eeue vervolging en eischten hun geld terug, dat zij werkelijk maar eerst na vele vruchtelooze pogingen erlangden. De PooLche magnaat heeft een audiëntie bij den paus gehad maakte velen kardinalen en daaronder zijne landslieden Czacki en Lodochows- ki zijn compliment en wist met verschillende diplomaten in aanraking te komendie hem met uitnoodigingen vereerden zoolang zij nog niets van zijne streken af wisten. Natuurlijk beantwoordde Sulkowski die be- leefheid met een dinerdat hij den gastheeren in zijn hotel (Albergo del Quirinale) aanbood waarmede hij echter niets ar.ders beoogde dan bij den logementhouder krediet te krijgen. Hij is dien man dan ook werkelijk vijfduizend francs schuldig gebleren toen alle overige nulp- bronnen ophielden te vloeien heeft hij geld van zijn Italiaanscben knecht geborgd en hem een pels en een gouden horloge tot pand gegeven maar die beide voorwerpen later teruggenomen, zouder echter zijn schuld af te doen. De Poolsche magnaat verliet Rome zonder zijn stalhouder en zijn barbier te betalen ook heeft hij de kelners van het hotel de Rome, die hem verteringhavanna-sigaren enz. enz. borgden aardige verliespostjes bezorgd. De stalhouder dien hij voor verscheidene honderden francs op lichtte heeft den braven heer op de openbare straat gemaand cn hem zelfs op onaangename wijze met zijne vuisten kennis doen maken toen hij bemerkte dat hij zijn geld niet terug kon krijgen. Te Luzern maakt men zich ongerust over een Engelsch officier, Kolonel Hill, die den 7eu dezer naar Hergiswyl, aan den voet van den Pilatus gingen niet teruggekeerd is. Hij moet zich geheel alleen op weg begeven hebben om over den Klimsenhorn, den Pilatus te beklimmen. Een oude bergbewoner, die hem ODtmoette, waar schuwde hem door gebaren (de kolonel verstond geen Duitsch) voor de groote hoeveelheid sneeuw die er gevallen wasmaar Hill liet zich niet van zijn voornemen afbrengen. Het is bijna zekerdat de onvoorzichtige in het gebergte onder de sneeuw bedolven werd. Het stelsel van Van Rysselberghe voor de telephonische en telegraphische gemeenschap langs dezelfde lijnen wordt nu ook op de meest ingewikkelde Zwitsersche lijn nl. die tusschen Genève en Lausanetoegepast. Bij de Oostenrijksche Lloyd bestaan naar men verneemt, plannen voor een geregelde stoom vaart naar Oost-Azië, met zijlijnen naar Shanghai, Hongkong en Yokohama. Ook zou de vaart harer atoomschepen versneld worden. Renz is voornemenszijn vermaard kunst rijderslokaal te VVeenei te verkoopenomdat de belangstelling in zijn kunst daar ter stede niet groot genoeg is. De schouwburg-directeuren der Oostenrijksche hoofdstad klagenwegens hunne schrale ont vangsten dat Weenen niet meer het „vroolijke Weenen,, van vroeger is. Bij Brentonico in Zuidelijk Tyrol, heeft dezer dagen een groote grondverschuiving plaats gehad. Twee boerenhuizen en drie molens zijn vernield, en uitgestrekte velden op welker oogst 60 ge- ziunen hooptenzijn verwoest. Men schat de schade op f 100,000, en als het regenachtige weder blijft voortduren zijn er nog meer grond verschuivingen te vreezen. Twee slachters in het Romeinsche stadje Monle Rotondo leefden in vijandschapmaar door een zonderlinge tegenstellingwerd de een verliefd op de dochter van den ander. Wie echter hierbij aan een geschiedenis als van Romeo en Julia mocht denken zou teleurgesteld zijn. Onlangs was de verliefde slachter spoorloos verdwenen en kort daarna werd zijn verminkt lijk door een herder in een sloot gevonden. Men had aanstonds verdenking op zijn vijand den slachter Tizzi. Deze werd met zijn gezin in hechtenis genomenen zijn eene dochterde geliefde van den doodeheeft voor het gerecht verklaard dat haar vader met behulp van haar moederhaar broeder en hare zusterden ou- gelukkigen man heeft vermoord. De Tizzi's zijn naar de gevangenis te Rome gebracht. De politie kon hen slechts met moeite bescher men tegen de woede van het volk dat hun te lijf wilde. De weduwe van Barrios, het gesneuvelde hoofd van het gemeenebest Guatemalawerd diens vrouw ouder zeer bijzondere omstandigheden. Zij was de dochter van eeu rijken koopman. Barrios zag haar als een zeer jong meisje op een feest maal, dat haar vader te zijner eer aanrichtte, en hij vatte terstond het plan ophaar tot zijn vrouw te maken. Hij verklaarde den koopman kortwegdat hij zijn dochter wilde trouwen, als zij eerst nog twee jaren op een kostschool door gebracht zou hebben en de vader durfde zijn toestemming, welke hem eigenlijk niet eens ge- vraagd werd niet weigeren. Na verloop van twee jaren deed Barrios in allen vorm aanzoek om de hand van de jonge schooue. Maar het meisje weigerde fier, zich tot een huwelijk te laten dwiugen. De koopman, die haar blijkbaar in haar verzet versterkte, werd toen gevangen gezet, tot dwangarbeid veroordeeld, en zijne goederen werden verbeurd verklaard. Om haar vader te redden gaf toen het meisje toe. De koopman werd vrijgelaten in het bezit zijner goederen hersteldeu men vierde met groote praal bruiloft. De bruid tegen wil en dank werd door Barrios met liefdeblijken overstelpten zij hechtte zich weldra aan hem met innige genegenheid. Hij zorgde goed voor haar toekomst en zette een aanzienlijk vermogen vast op haar naam, zoodat zij nu, als weduwe, zich geen aardsche genietingen behoeft te ODtzeggen. Deze romantische geschiedenis werd in het New-Yorksche blad The Sun medegedeeld door een in Guatemala wonend Amerikaan die er voor inslaatdat zij geen roman, maar waarheid is. Waalwijk, 27 Mei 1885. De gemeenteraad van Loouopzand—Kaatsheu vel is het nog niet eens met de directie van de Noordbrabantache stoomtramwegmaatschappij over de voorwaarden waaronder de tram door Kaatsheuvel zoude rijden. Nadat zooals wij reeds vroeger mededeelden, eerstgenoemde heel onaannemelijke condities had voorgesteld heeft de directie hare pianuen dui delijk te verstaan gegeven. De raad heeft zich daarbij grootendeels nedergelegd. Het verschil loopt nu nog daarover, dat de directie zich het recht wil voorbehouden de rails ten allen tijde weder op te breken. Loonopzands vroede mannen kunnen nog maar niet goed besluiten ook op dit punt toe te geven maar „e'est a prendre ou a laisser". Nemen zij ook deze voorwaarde niet aan dan wordt de dienst Nieuweweg-Kaats- heuvel gestaakt en komt er niets van het plan om de rails door Kaatsheuvel te leggen. Zoodra er in eeu of anderen zin een beslissing is ge- vullen zal een nieuwe dienstregeling worden ingevoerd. Op eene advertentiewaarbij op een kan toor alhier een klerk wordt gevraagd op een aanvankelijk salaris van 300 a 400 gulden, zijn aan ons bureau meer dan 60 brieven ingekomen. De heer G. P. H. Schnibbelie, eerst aan- wezend ingenieur bij de werken tot verlegging van den Maasmond, te 's Hertogenbosch, zal de Nederlandsche regeering vertegenwoordigen bij het te Antwerpen te houden congres voor biu- nenlandsche scheepvaart. Als een maatregel van bezuiniging is thans door den 'minister van oorlog bepaald dat de miliciensdie bij hun vertrek met groot verlof een saldo schuld op hun kleeding- ec repara tiefonds hebben achtergelaten alle Bkleeding welke zij bij het gaan met groot verlof hebben medegenomen voortaan aan het gemeentehuis hunner woonplaats zullen inleveren, alvorens het paspoort zal worden uitgereikt. De ingeleverde goederen zullen daarna door tusschenkcmst van den burgemeester worden opgezonden aaL de militaire autoriteiten. Zooals men weet, werden tot dusver alle goederen, welke door de miliciens 'bij het gaan met groot verlof werden medege nomen, bij hunne pasporteering door hen behouden, waardoor de schatkist jaarlijks een aanzienlijk verlies leed. Onder den titel De Ambachtsman zullen de uitgevers J. van der Endt Sc Zoon te Maas sluis den 6en Juni a. s. aanvangen een blad uit te geven dat als vakblad zal optreden voor timmerlieden, metselaars, machinisten, smeden, ververs enz. Een vijner lezers schrijft aan het Handels blad Gisteren avond tegen negen uur werd mij gepresenteerd eene coupon a f 1,50, Amsterdam- sche premiüiüeuiiigserie 10,583 no. 10, die valsch was. Kenteekenen vuil wit papier, geen onderdruk, voor de fvan 1.50 staat F1 1.50. Slordig gedruktde no ongelijk van hoogte, de haudteekeuing aldus Cury. Do zwarte lijn waarop de no gedrukt zijn onregelmatig en wijd vam en. Voor iemaud die de echte coupons eenmaal gezien heeft, direct te onderscheiden. De persoon was van middelmatige grootte en breedte, gekleed laag zwarte [phantasiehoed grijze das met een speldje er op, donkergrijze d^mi-saison, gelaats kleur bleek en blonden knevelin het geheel een burger heer. Hij gaf voor, aan de echtheid te twijfelen maai had de coupon van eene Zoer bekende firma ontvangen. Ofschoon ik hem spoedig volgde om hem aan de politie over te leveren raakte ik zijn spoor kwijt. Aangifte bij de politie is gedaan. In de laatste dagen doet zich te Roden een voor den landbouwer niet aangenaam ver schijnsel voor. Er sterven nl. eeu aantal run deren aan het breken der beendereD, voornamelijk vau den rug. Zoo zijn bij een der landbouwers in een week reeds drie beste runderen gestorven. Als hoofdoorzaak van dit verschijnsel noemt men gebrek van zout in het hooi. Het te Norderney tehuis behoorende en op de vischvangst |uit zijnde jacht Catharina schipper W. Ulbtsis dooi twee Hamburger visschers masteloos in de Noordzee drijvende gevonden en te Delfzijl aangebracht; de bemanning van het jachthoewel met slecht weer te kampen gehad hebbendebleet gelukkig behouden. Men schrijft aan De Tijd uit Limburg Nog steeds houdt het treurige drama te Maas- strichtde drievoudige moord der familie Van Oppende gemoederen bezig. Bij de groote meeningsverschillen in het beoordeelen der euvel daad is het raadzaam de beslissing der rech terlijke macht niet vooruit te loopeu m^ar er dient toch op een even betreurenswaardig als droevig feit te worden gewezen. Bedoeld wordt hiermede de sympathiedie men algemeen vooral op het platteland en ouder de mindere klasse te Maastricht onverholen voor den af- schuwlijken moordenaar uitspreekt. Het is plicht van iederen weldenkende op deze verkeerde op vatting te wijzen en haar naar beste vermogen tegen te gaan want zij heeft haar oorsprong in onrechtvaardigheid en ziekelijke overspanning. In de Sport maakt de heer H. van YVic- kevoort Crommeliu de opmerking, dat velen, schrijvende over de verbetering van liet inlandsche paardenrasvoor dat doel het gebruikvan buitenlandsche hengsten aanbevelen. Wil men het inlandsche ras verbeteren zoo moet men de beste inlandsche fokdieren opzoeken, en alleen die gebruiken. Op deze wijze zou men bepaald ons inlandsch ras kunnen verbeteren eer. ras dat ontegenzeggelijk zeer vele goede hoedanig heden heelt doch voor hét militair gebruik ongeschikt is. De schrijver is ingenomen met het denkbeeld om in ons laud paarden voor het leger aan te schatten. Zij zijn ook wel te vinden, maar dan moet men niet zoeken naar paarden van inlandsch ras maar naar de afkomst vragen. Fokken moet ieder doen zooals hem het voor- deeligst is niet reglementeeren vooral daar de raadgevingen meestal gegevcu worden door hen, die ofschoon ze het ook nog zoo goed meeuen, nimmer gefokt hebben, en dus geen ondervinding dienaangaande hebben vooral daar er niets is, waar schade en schande beter leeren, dan bij paardcfokkerij. Uit Snerk wordt van Vrijdag gemeld Heden avond had alhier in den Amerikaan- schen circusonder directie van George Finder, een tooueel van onbeschrijfelijke verwarring plaats. Door den hevigen wind werd het gespannen doek onophoudelijk heen en weder bewogen zoodat de steunende palen het niet langer kon den dragen en eene nederwaarische beweging maakten. De voorstelling stond op het punt van te beginnen. Gelukkig waren betrekkelijk weinig bezoekers aanwezigdie den tijd hadden sommigen met achterlating van hoeden doeken enz. van onder het neervallende doek te ont snappen. Ook outstond er een begin van brand tengevolge van de roet naphtaline gevulde bus die de lichten moet voeden om den hoofd- paal geplaatst. De brand was gelukkig weldra geblusclït. Men stelle zich de verwarring en den schrik voor van bezoekers en ingezetenen eu denke daarij, dat zoo iets eens eenigc uren vroe ger had moeten gebeuren toen minstens een 2000 tal kinderen de voorstelling bijwoonden. Ongelukken vau beteekenis zijn nu niet voorge vallen. De bezoekers hadden den tijd zich te redden. Men schrijft uit Deuiichem De deurwaarder bij het kantongerecht, zekere Ten B. te Geudringen is, naar men verneemt, door een bij hem iuwonenden neef op zijn bed doodgeschoten; de vermoedelijke dader, die reeds bekend moet hebben bevindt zich in handen der justitie. Liefde voor de huishoudster, waar mede beiden dachten te trouwen, moet de oorzaak zijn. De kantonrechter van hier is per expresse ontboden. Uit Arnhem wordt gemeld Vrijdag namiddag is de zoon van den schipper S., wonende aan het Malburgsche veerover boord gevallen en verdronken. Mn: heeft zijn lijk nog niet gevonden. Te Bergen (Limb.) is een groot gebouw genaamd „De Ark" bewoond door 4 huisgezinnen, door eene onbekende oorzaak afge'mnd, waarbij ook de nevengebouwen veel geleden hebben. Bijna de geheele inboedel is mede verbrand. Alleen het gebouw was verzekerd. Woensdag 11. verscheen ten gemeentehuize van Vlachtwedde eeu jeugdig paarter aantee- kening van hun aanstaand huwelijk. Het bruidje bleek eene weduwe te zijn van 54 jaar sedert negen maanden het heeugaan betreurende van naren echtgenoot. Juist veertien dagen te voren was een ander jongman terzelfder plaatse ver schenen om den burgemeester te verzoeken de noodijre stukken in orde te brengen voor zijn huwelijk met dit wecuwtje. liet grillige weer •had hem echter eene treurige poets gespeeld zijne aangebedene wendde hem eensklaps den rug en presenteerde nu aan den ambtenaar van den burgerlijken stand een nieuwen aanstaanden echtgenoot. Een oude man in de Keizerstraat te Sehevenir.gen kreeg bezoek vaD een zoogenaamden vriend. Na dieus vertrek bemerkte de oude, dat een kistje met geld verdwenen was. Dadelijk werd aangifte gedaan bij de politiedie den veimoedeiijken dader reeds op het spoor is. Te Holtum gem. Born ontstond Vrijdag door eene onbekende oorzaak brand ten huize van den landbouwer J. M. Esser. Teu gevolge vau den hevigen wind werden, behalve dit huis, nog drie aengrenzende woningen met schuren en stallingen in korten tijd geheel in de asch gelegd. De meubelen zijn grootendeels gered. Twee kalveren en een varken kwamen in de vlammen om. Het verbrande is voor het grootste gedeelte verzekerd. Te Asscndelft liep het gerucht, dat het kind van zekeren S. aldaar op eene wreedaardige wijze door de stiefmoeder werd mishandeld. Een nader onderzoek bevestigde de geruchten. Voor het kind werden o. a. door de ouders in twee begrafenisfondsen de premiën betaald. Vrijdag nacht brak te Roermond brand uit bij den smid H. Het woonhuis met een deel der meubelen werd eene prooi der vlammen. De oorzaak is niet bekend. Alles was verzekerd. Betreffende het geval van vergiftiging voorgekomen te Deil bij eene uit 8 personen bestaande familie wordt nader gemeld dat, naar luid van stellige geruchten bij den verdachten persoon arsenicum gevonden werd. Daarenboven is de persoon bekend die genoemd vergif bij een apotheker in Kuilenburg gehaald heeft. De officier van justitie te Tiel was gisteren te Deil om de zaak te onderzoeken. De gestorven kippen zijn op last der justitie opgegraveu en in beslag genomen. Het onderzoek is nog niet afgeloopen ofschoon tot heden nog geene ar restatie heeft plaats gehad. De slachtoffers zijn aan de betere hand hoewel nog zeer zwak. Men brengt de vergiftiging in verband met eene veete tusschen twee familien, ontstaan over het recht van eigendom van een stuk land. (A.) Zekere W. B. uit Dusseldorfdie sinds eenigen tijd als coupeur te Sittard werkzaam was en Vrijdag jl. aldaar in 't huwelijk zou treden is sedert den vorigen Dinsdag verdwenen na vooraf zijne bruid te hebben bestolen. Er was door het meisje reeds een flink winkelhuis gehuurd en gedeeltelijk gemeubileerd. Vermoedelijk be vindt B. zich op Belgischen grond. Te Erp werd dezer dagen door den veldwachter zekere Yan Kaathoven, uit Schijn- del, in hechtenis genomen, die tusschen Boekei en Gemert twee personen had aangerand, en vervolgens op denzelfden dag te Erp twee andere personen had mishandeld. Ofschoon geboeid wist hij echter te ontsnappen, waarop dc veldwachter hem eenige kogels nazond van welke eeu hem in het lichaam doordrong. Hij ligt thans ter verpleging te Schijndel, en zal na zijn herstel zijne straf niet ontgaan. Uit Leiden verneemt men omtrent de aanhouding van den krankzinnigen dr. Wie- cïrechtdat liet der politie aldaar gebleken is dat die persoon niemand anders is dan Johannes Jacobus Calanderoud 29 jaren, zoon van eene eenvoudige familie. Hij staat bekend als een zeer sluw persoon wien het om niets anders te doen is dan om onder verschillende omstandigheden oplichting te plegen, lteeds in 1873 en 1874 werd hij door de Rotterdamsclie rechtbank veroordeeld tot cellulaire gevangenisstaffen sedert welken tijd hij zijne praktijken uitoefent door zich als een krankzinnige voor te doen. Vrijdag avond is te Groningen aange komen een jeugdige Engelsche matroos met name Charles Munroe uit Londen die de eenige overgeblevene zegt te zijn van eene uit 7 man bestaande equipage van een Noorsch vaartuig, dat op den 19den dezer in de Noord zee is vergaan. De ougelukkige zeeman had alles verloren en bijna geen kleeren aan zijn lijf, terwijl hij bij de ramp nog eene zware verwonding had opgeloopen. Yan plaats tot plaats was hij uit Noord-Duitschland hierheen gekomenen verzacht nu te worden voort geholpen naar zijn vaderland. Aan zijn ver zoek is door de politie voldaan. Te Leiden werd jl. Woensdag op

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2