BUITENLAND. Frankrijk. Spanje. Engeland. Duitschland. Italië. Amerika. BINNENLAND. UITVOERINGEN. zijn confrater te Bezooien, of, dat hij te eeniger tijd zijn hoofd dekke met de pet (képi) van dien confrater. Dat zij zoo. Ik wensch echter ook te juichen waar dat mogelijk is, en daarom wil ik er op wijzen, dat men in den laatsten tijd, nu de politie, speciaal de nachtwakers, zonder hardloopende hondjes dienst doeu, veel minder hoort van diefstal van duifjes, eendjes, kippetjes, haant jes en konijntjes. Dat is dus reeds een stap in de goede richting. Ten slottemijnheer de redacteur, hoop ik, dat, wanneer bovenstaande regelen onder de oogeu komen van den eenen of anderen onderwijzer of welken geletterde ook, deze dan niet denke, dat ik met deze regelen eene litterarische bijdrage heb willen leveren en, mocht ik soms ergerlijk gezondigd heb ben tegen de syntaxis, ik vraag hem dan nederig excuus en wensch hem toe, dat hij nimmer worde gewogen en te licht bevonden. X. De Fransche regeering heeft besloten dat generaal Thibaudin niet meer president van het comité der infanterie zou zijn en men hem zou noodzaken onmiddellijk zijn pensioen aan te vragen. De Fransche bladen maken zich zeer druk over den dood van Olivier Pain, den handlanger van den mahdivooral omdat er verschillende geruchten zijn omtrent de oorzaak van zijn dood. De Figaro heeft eeu brief outvangen van een koopman uit Cairodie meentdat Pain den mahdi niet bereikt heeftde laatste berichten omtrent hem komen uit Assoean en zijn minstens een jaar oud. De koopman vermoedtdat hij niet verder dan Dongolanog onlangs het En- gelsche hoofdkwartiergekomen is. Allen zijn het er over eens, dat de Engelsche legerhoofden, die een prijs op Pain's hoofd gesteld hebben, te bewijzen hebben dat hij niet ingevolge die uit-* loving vermoord is. In de kamer van afgevaardigden stelde de heer Rodatbij de voortzetting der beraadslaging over de begrooting van eeredienstvoor om het krediet van twee millioen voor de kerken en pastorieën te herstellen welk krediet door de commissie verminderd was tot 1,850,000 fr. Het voorstel van den heer Rodat werd bestreden door den minister van onderwijs en eeredienst en ten slotte door de kamer verworpen met de meer derheid van ééne stem 208 tegen 207. Voor het gerechtshof der Seine stond Dins dag alweder een moordenaar Fevre terecht die te Bagnolet een ouden man doodde en zijn lijk in een put wierp. De beschuldigde was reeds herhaaldelijk wegens roof en diefstal bestraft, en men verwachtte algemeen dat hij ter dood ver oordeeld zou worden. De gezworenen vonden echter verzachtende omstandigheden en zijn vonnis luidde levenslangen dwangarbeid. Er ziju op het oogenblik zes ter dood veroor deelden in de Parijsche gevangenis La Roquctte, waar slechts drie cellen voor die misdadigers in gericht zijn. De officieele opgaven omtrent dc cholera ge durende den 29sten Juni luiden als volgtTe Aranjuez 134 gevallen en 38 dooden; te Valencia 73 gevallen en 38 dooden, in de provincie van dien naam 483 gevallen en 263 doodente Murcia 34 gevallen en 13 dooden in de pro vincie 179 gevallen en 81 dooden; te Toledo 1 geval en 5 doodenin de provincie 4 gevallen en 5 dooden; te Castellon 4 gevallen en 2 dooden, in de provincie- 100 gevallen en 64 dooden; in de provincie Saragossa 81 gevallen en 18 dooden, te Cuen<;a 3 gevallen en 2 dooden in de pro vincie Alicante 125 gevallen en 43 dooden te Madrid 5 gevallen en 1 doode en in de om liggende dorpen 7 gevallen en 6 dooden. Den volgenden dag kwamen te Madrid 23 gevallen voor. Onder de meest geteisterde plaatsen staat vooraan het dorpje Museros nabij Valencia. Dit plaatsje telt 300 inwoners, waarvan 190 door de cholera zijn aangetast en 87 stierven. Het nieuwe kabinet heeft in Downingstreet een vergadering gehouden naar men verzekert, tot het vaststellen van het programmadat Maandag aan het parlement zal medegedeeld worden. Ook de Engelsch-Russische quaestie moet een onderwerp van gesprek uitgemaakt hebben. De Times is van oordeeldat op het ge bied der buitenlandsche politiek het kabinet- Salisbury een slechte keuze heeft gehad in den heer Henry Drummond Wolö, als buitengewoon gezant voor Egypte. In de oppositie heeft sir Wolff Tewfik pacha, den tegenwoordigeu khedive, voorgesteld als een verradereen medeplichtige aan de moorden te Alexandrië. Den heer Wolff naar Cairo te zenden zou dus een grove belee- diging voor den khedive ziju zooder nog te rekenen dat sir-Wolff, die een der aandeelhou ders is van de Engelsch-Egyptische bank, ver dacht zal wordenalle besluiten tot oplossing der Egyptische financieelc en politieke quaestiëu door persoonlijke belangen gedreven te zijn. De heer Bradlaugh zalnaar men verze kert a. s. Maandag in het lagerhuis verschij nen en zijne beëediging vorderen. Sir Michael Hicks Beach de nieuwe leider in het lagerhuis, zal eene soortgelijke motie indienen als in vroe gere zittingen door Sir Stafford Northcote werd voorgesteld. De berichten omtrent eeu opstand in Af ghanistan zijn nog niet bevestigd. De minister van buitenlandsche zaken heeft nog geen enkel bericht hieromtrent ontvangen. Dezer dagen stond voor de politierechtbank van Westminster (Londen) een sigarenfabrikant terecht de //Pall Mall" maakt naam en adres openbaar wegens het naloopen en lastig vallen van eene jonge dame. Hij had een geschreven verdediging ingezonden en hoopte dat deze, „als de verklaring van een gentleman", als een ge noegzame voldoening beschouwd zou worden. De rechter zag de zaak echter anders in noemde hem terecht een straatplaag en de beschuldigde werd tot veertien dagen dwangarbeid veroordeeld. De bondsraad heeft de overeenkomst met den Noord-Duitschec Lloyd betreffende de Oost- Aziatische en Australische stoombootlijnen goed gekeurd. Naar uit Berlijn wordt gemeld, hebben in den Duitschen bondsraad de vertegenwoordigers van Baden, Wurtemberg en Hessen geijverd voor Rotterdam als tusschenhaven in de Duitsche stoomvaartlijnen. Ten slotte werd echter zegt het bericht Ylissingeu gekozen omdat Yon Bismarck en de directeur-generaal van het postwezen, dr. Step- han zich ten gunste van die haven hadden ver klaard. De schoenmakersgezel en anarchist Lieske, beschuldigd van moord op den politieraad Rumpff, is door de gezworenen van het gerechtshof te Frankfort a/M. schuldig bevonden aau den moord op den //politieraad" Rumpff, en het gerechts hof heeft hem veroordeeld tot de doodstraf, als mede zooals het vonnis luidt, of dat nog niet genoeg was wtot 4 jaren tuchthuisstraf en tien jaren verlies van burgerschapsrechten." Volgens een nader bericht uit Frankfort heeft hij na de voorlezing van zijn vonnis op scham peren toon zijn genoegen er over te kennen ge geven dat in allle geval de politiecommissaris Rumpff was van kant gemaakten heeft hij te vens den procureur-generaal gezegddat deze z/met dit vonnis zijn eigen doodvonnis had on derteekend De Duitsche geschied- en portretschilder Gustav Graf zit sedert eenige maanden gevan gen, onder beschuldiging van meineed. De zaak, welke zooveel mogelijk geheim gehouden werdt, zal over eenige dagen waarschijnlijk met geslo ten deurendoor het gerechtshof te Berlijn behandeld worden. Van een rechtsvervolging tegen den hofpredi ker Stöcker die zooals men weetonlangs ook van een beëedigde valsche verklaring is over tuigd, schijnt geen sprake te zijn. Hij blijft nog steeds zijn ambt waarnemen en zijn vurigste volgelingen vereeren hem meer dan ooit, hoewel hij zich voor velen der christelijk socialen on mogelijk gemaakt heeft. Sedert geruimen tijd werden op het kerkhof te Kreuznach nieuwe grafteekenen beschadigd en graven van de daarop geplante bloemen beroofd. Tot dusverre kon men de gravenschenders niet ondekken maar thans is het uitgekomen dat de schuldigen de beide doodgravers en kerkhof bewaarders zijn. Deze namen op die wijze wraak, als de nabestaanden van overledenen de zorg voor de grafversiering' n niet aan hen hadden toever trouwd. Zij ziju nu natuurlijk terstond ontsla gen en zullen daarenboven gerechtelijk vervolgd worden. In de kamers van afgevaardigdeu deelde de minister-president Depretis mede dat hij /,ari interim" de portefeuille van buitenlandsche zaken heeft aanvaard en dat de heer Tajani benoemd is tot minister van justitie. De ministers, voegde hij er bij blijven getrouw aan hunne liberale beginselen en de middelen, die zij tot dusver in het bestuur hebben aangewend zullen zij ook verder bezigen. Op eene vraag omtrent de koloniale staatkunde der regeering antwoordde de heer Depretis, dat hij zal handelen naar omstandigheden en met behoedzaamheid. Zijn leeftijd is een waarborg tegen gewaagde ondernemingen. De kamer kan tot een votum tegen hem overgaan. In dit ge val weet hij wat hem te doen staat. Dit incident was hiermede geëindigden de kamer is toen voor onbepaalden tijd uiteenge gaan. De Osservatore Romano bevat een artikel, waarin gezegd wordtdat in het openbaar ma ken van den brief van den paus aau Mrg. Gui- bertde liberale pers keuteekenen heeft meenen te zien van eene toenadering van den paus tot den tegenwoordigen stand van zaken in Italië. Deze onderstelling is echter onjuist, daar boven genoemde brief het volkomen oppergezag van den paus eischt en alle rechten daaruit voortvloeiend. De liberale bladen zegt de Osservatore moeten de lange reeks der daden van den paus, zelfs die van den allerlaatsten tijdnalezen en zullen zien dat daarin de rechten op de wereld lijke macht worden gehandhaafd en dat de paus zijn vasten wil uitspreektze ongeschonden te behouden. Ook het liberale Parijsche dagblad ftLe Temps" ontkent, dat van eene toenadering sprake is ge weest of zou zijn. Het //Berliner Tageblatt" zegt, dat de geruch ten betreffende eene toenadering van het Vaticaan tot de Italiaansche regeering uitgestrooid zijn door al te ijverige bladenuit wraakzucht tegen den pausomdat hij zekere ultramontaansche organen terecht gezet heeft. Wat het Journal de Rome betreft, waarvan de zoogenaamde ridder des Houx redacteur was, (hij heet eigenlijk Morimbaud) het heeft reeds ter openbare kennis gebrachtdat het op bevel van den paus ophoudt te verschijnen, omdat het den brief van kardinaal Pitra aan den pastoor Brou wers bekend heeft gemaakt met een waardee- rend commentaar. De verongelukte stoomboot //Italia" be hoorde aan een Italiaansche stoombootmaat schappij die met het Duitsche Cosmos-Geeel- schaftde Engelsche//Pacific steam Navigation Company" en de Fransche //compagnie maritime du Pacifique" het geregeld verkeer onderhoudt tu99chen de havens der Middellandsche zee en Cbili-Peruna de La Plata landen aangedaan te hebben en die elke maand een boot zal laten varen. De eerste tocht zou geschieden door de z/Italia," die in het begin van Mei te Valparaiso was aangekomen en 19 Juni in de nabijheid van Lomas op een rots stiet en na 15 minuten zonk. De boot had 80 man equipage en 54 passagiers aan boord. Ooder de geredden bevinden zich de kapitein de eerste stuurman en 7 passagiers. Onder de slachtoffers zijn 25 kinderen. Zulk een begin is voor de nieuwe onderneming werkelijk zeer ongelukkig. Mrs. Dudleyde jonge Engelsche, vrouw die te New-York een moordaanslag pleegde op den berachten dynamietman O' Donovan Rossa, heeft nu deswege terecht gestaan. De belangstelling bij de behandeling der zaak was grooten het publiek was zeer op de hand van de //Charlotte Corday der nieuwe wereld", zoo als sommigen haar noemen. De gezworenen spraken haar vrij op grond van krankzinnigheid. Mrs. Dudley had echter met kracht en klem verklaard dat zij den moord aanslag uit volle overtuiging pleegde en dat zij gerechtvaardigd of veroordeeld wenschte te wor den. Zij zal naar een krankzinnigengesticht gezon den worden maar het is nog niet beslistof dat een gesticht in Amerika of, zooals haar advocaat wenschtin Engeland zal zijn. WAALWIJK. Zondag 5 Juli 1885 zal door de har monie FEspérancj op de harmoniezaal worden uitgevoerd Eenige stukken uit het programma van het concertte geven in de sociëteit //de Unie" te 's Bosch. Waalwijk, 4 Juli 1885. Bij koninklijk besluit is aau W. Molenaar op zijn verzoekeervol ontslag verleend al9 ontvanger der bel. en acc. te Dongen c. a, be houdens aanspraak op pensioen. Onze lezers vinden onder de advertentien het programma der feesten op Maandag 13 Juli, zooals het thans definitief is vastgesteld, De tweede kamer heeft Woensdag het amen dement der 6 leden op art! 1 der wet tot wijziging der artt. 240 242 en 247 van de gemeentewet betrekkelijk de plaatslijke belastingen, aangenomen met 60 tegen 17 stemmen. De regeering had liever haar voorstel gehand haafd gezienmaar verzette zich niet bepaald tegen het amendement. Het aldus gewijzigd art. 1 der regeeriags- voordracht is zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Het wetsontwerp, gelijk het door het amen dement der 6 leden werd gewijzigd i9 na nog eenige discussie, aangenomen met 51 tegen 25 9temmen. De aanvullingswet op de middelen (10 buiten gewone opcenten op het personeel) werd mede aangenomen met 58 tegen 15 stemmen. Ook het ontwerp nopens de uitgifte van schat kistbiljetten is aangenomen met 52 legen 12 stemmen. Door den heer H. P. van de Ven te 's Bosch, is aan gedep. staten eeD uitstel gevraagd voor den tijd van twee jaren, tot het voldoen aan de voorwaarden waaronder hem concessie is ver leend voor den aanleg en de exploitatie van een stoomtram van 's Bosch naar Waalwijk met zijtak naar Heusden. In eene vergadering van neringdoenden, te 's Bosch op de bovenzaal van 't Oud Stads koffiehuis gehoudenwaar een 40 tal winkeliers bijeen waren is besloteu een adres te richten tot den gemeenteraadwaarin hunne grieven worden blootgelegd tegen het misbruik dat h. i. gelegen is in 't toelaten ter dagelijksclie markt van allerlei waren, als manufacturen, kramerijen, schoenwerkporselein enz. enz. en den raad dringend wordt verzocht 1. dedagelijksche markt weder te herscheppen in datgenewaarvoor zij oorspronkelijk was bestemdeene markt voor landbouw-voortbren- selen 2. eens per week een marktdagof om de 14 dagou ter gelegenheid der beestenmarkt te doen plaats hebben, waarop alle kooplieden hunne waren aan den man kunnen brengen en wij dua op gelijken voet komen met alle andere plaatsen in Nederlaud of welzoo dit voorstel voor geen gunstig besluit vatbaar isde kooplieden door ons bedoeld te verplaatsen naar een ander ge deelte der stad bij voorbeeld op de korenbeurs of wel op het parkzichteu het marktgeld zoodanig te verhoogen dat dit geëvenredigd zij aan de belastingen, welke adressanten aan rijk en gemeente moeten opbrengen. (P. N. C.) De handboogschutterij //Acncenitas" te Kaatsheuvel, die sinds 23 jaren gevestigd is geweest bij mejuffrouw de weduwe Driessen is sedert 15 Juni jl. overgegaan naar de zaal en den tuin van den heer Chr. Mombers aldaar. Uit Vlissingen wordt van 1 Juli gemeld Hier heerscht algemeene geestdrift ten gevolge der aanwijzing van deze gemeente als aanloophaven der gesubsidieerde Duitsche 9toombootlijnen. Van alle openbare en een groot aantal particuliere gebouwen waait de driekleur. Verschillende corporatiën en vereenigingen zullen morgen avond in optocht eene ovatie brengen aan den heer Arie Smitoud-burge meester en president der maatschappij De Schelde, als hulde voor alles, wat door hem in deze voor de gemeente werd gedaan. De St. Ct. deelt het sluiten van het zalm- tractaat als volgt mede //Den 30 Juni is te Berlijn tusschen Nederland, BadenBeijeren Heseeu Oldenburg Pruisen, Wurtemberg eu Zwitserland eene overeenkomst geteekend waarbij tot behoud en bevordering van de teelt van de zalmbinnen het stroom gebied van den Rijn de zalmvisscherij op ver bandhoudende grondslageu wordt geregeld." Naar het Vad. verneemt, zijn de uitkomsten van het door den minister van koloniën toegezegd onderzoek naar den toestand der industriebe paaldelijk der suikerindustrie op Java reeds voor eenigen tijd hier te lande ontvangen en hebben zij bij den minister de overtuiging gewekt, dat werkelijk iets ter tegemoetkoming van re- geeringswege moet worden gedaan. Dientengevolge kan o. a. spoedig een wetsontwerp bij de tweede kamer worden verwacht tot wijziging van het tarief van in- en uitvoerrechten. Vrouw Van der Linden, de Leidsche gift— meng9teris van 's Hage naar de gevangenis voor veroordeelde vrouwen te 's Hertogenbosch overgebracht lot het ondergaan van de levens lange tuchthuisstrafwaartoe zij op 1 Mei jl. veroordeeld werd. Te Schiedam werd onlang9 het volgonde middeltje op art. 17 der drankwet toegepa»t. Een politie beambte ziet een jongen, gewapend mei een fleschjeeen tapperij binnen gaan. Hij wacht even gaat binnen en ziet den kastelein jenever iu het fleschje doen het geld opstrijken en het stopje op de fiesch doen; de politie beambte schiet toewant het is zijn lijd maar de kas telein steekt het fleschje iu zijn zak en zegt „jongen jij moet mij den weg wijzen ik weet je moeder niet wonen." lTit het onderzoek naar den sedert 12 Juni vermisten waggon met steenkolen aan het statiou te Venloo is thans gebleken dat deze aan eea handelaar in steenkolen is verkocht en op eene der Duitsche losplaatsen aldaar gelost werd. Naar men verneemt, heeft de geschorste depothouder der maatschappij S. reeds bekend schuldig te ziju. Te Schijndel i9 de stoomhoutzagerij van de gebr. De Waal geheel afgebrand. Oorzaak onbekend alles was verzekerd. Twee matrozen geraakten Woensdag nacht te Amsterdam op de Zeedijk aan het boksen een hunner had vooraf zijn jekker uit getrokken om in zijne hemdsmouwen den strijd te kunnen aanvaarden. De gedienstige omstander, die dit kleedingstuk op den arm namwaarin onder meer twee bankbiljetten van f25, een horloge eu gouden ketting geborgen waren, heeft zich daarmede in het heetst van het gevecht heimelijk uit de voeten gemaakt. Dinsdagmiddag werd te Utrecht een bulletin verspreid (naar .men zegt afkomstig van de anti- revolutionnaire drukkerij iu de Jeru9alemsteeg waar het blad De Oranjevaan gedrukte wordt) van den volgenden inhoud Hedenmiddag arriveerde hier Jhan Khan, koning van Abessinië, met talrijk gevolg, waaronder men opmerkte Luluhan, opperschenker, en eenige zijner kamerheeren. Een talrijke volksmenigte had zich ondanks den regen aan het station ver zameld de schutterij had zich verdekt opgesteld. Ouder de hooggeplaatste personen merkte men aan het station op o. a. den commandeur van den Elephant Blanc van Zanzibar, den brigadier van de maréchaussee, beneveDs den Karger. Zijne Majesteit vertrekt heden 8.53 per Rijnspoor naar Amsterdamteneinde zich onder behandeling te stellen van Dr. Metzger. Zooals 't altijd gaatzelfs bij de aileron waar schijnlijkste berichten gelijk ditzijn tal van menschen er mee ingeloopen. In welke mate toont het volgend verhaal in de N. R. Ct. z/Tegen acht uur kwamen de halfovertuigden opzetten dra gevolgd door de massa's die het alleen maar van hooren zeggen hadden eu zoo was het spoedig zoo vol op het plein voor het siatiou eu op het perroudat verscheidene rei zigers de hulp der politie noodig hadden om het station te verlaten of te bereiken. Telkens klonk hetdaar heb je hem en dan was het gedrang ontzettend eu geen rijtuig kon er aan komen of een luid hoerah! klonk door de lucht, eu de familie die er uitstapte, werd begroet met

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2