Duitschland. Oostenrijk, Rusland. Amerika. BINNENLAND. zijn kameraad ter hulp snellen maar de dieven beletten hem dit en haalden den ladder op. Er werd versterking van macht gehaald en de politie omsiugelde het huis. Men vond Davis bewusteloos liggen doch outdekte geen spoor meer van de misdadigers. De Engelsch-Russische quaestie blijft nog steeds het gewichtigste politieke vraagstuk, waar mede men zich thans in Europa nog bezig houdt ofschoou de berichten met betrekking tot deze quaestie voortdurend gunstiger blijven luiden. Hoewel men nog niet volkomen van het behoud van den vrede verzekerd kan zijn, bestaat er toch voldoende redenen om zich niet buitengewoon ongerust te maken en niet aan eene vredelievende oplossing te wanhopen. De onderhandelingen tusschen de diplomaten van Rusland en Enge land worden voortgezet en naar men verzekert iu een vriendschappelijken geest. Zaterdag had den drie ministers, lord Salisbury, graaf vau Iddiesleigh en sir Hicks Beach, eene conferentie aan het ministerie vau buitenlandsche zaken en na afloop daarvan hield de heer Von Staal, Rus- lands gezanteen langdurig ouderhoud met lord Salisbury. De Daily Telegraph verneemtdat de Britsche regeering de voordurende versterking der Russische troepen aan beide oevers van oen Heridud met gioote bezorgdheid gadeslaat. Zij ontving inlichtingen, volgens welke de numerieke sterkte der Russische strijdmacht aldaar de ei- scheu van eene strikt vredelievende houding te boven gaaten zij meent dat ziilk eene ver sterking ophelderingen noodig maakt, dai) die welke haar tot dusver verstrekt werden. De Standard heeft grond om aan te nemen dat Rusland hoewel het op Zulfikar aandringt, in werkelijk Meroetchak begeert. Tegen erken ning van des Emirs recht op Zulfikar zou (meent het blad) Meroetschak aan Rusland kunnen wor den afgestaan. De regeering is thans in het bezit van het rapport van lord Wolseley over den staat der militaire zaken in Egypte en het rapport van sir Evelyn Baring over den politieken toestand van dat land. Zoodra dit nu alles zorgvuldig in overweging zal zijn genomen zullen de in- structiën voor den heer Drummond Wolff worden opgemaaktdie vermoedelijk binnen tien dagen naar Alexandri" zal vertrekken. De bemoeiin gen van den heer Wolft zullen niet beperkt zijn tot de finaDcieele quaestiemaar hij zal de re geering eveneens van raad moeten dienen in de vraagstukken van algemeene politiek voor zoo ver zij in verband staan met den tegenwoordi- gen toestand van het beheer in Egypte. Een telegram van den correspondent der Daily News te Simla werpt licht op de wezenlijke verhouding tusschen de Engelschen en hunne Afghaansche beschermelingen. Een paar dagen geleden werd er gemeld' dat de kapiteins Yate en Peacock haastiglijk hun kamp in de bergen benoorden Herat ontruimd en zich binnen de muren dier stad in vei ligheid gesteld hadden. Hieruit leidde men af dat de Russen in aantocht waren, en zoo ontstond er op de Europeesche beurzen eene paniek. Nu geeft evenwel de bedoelde cor respondent eene geheel andere reden voor de rugwaartsche beweging van de heide leden der Engelsche commissie. Hij zet uiteen dat de heeren Yate en Peacockom de vesting werken van Herat in oogenschouw te nemen, niet binnen de stad zelve verblijf mochten houdenuit vrees dat hunne aanwezigheid het volk in beroering brengen zou. Zij moes ten kampeeren op eenen afstand van derdehalf uur gaans buiten de staden mochten dan af en toe een vliegend bezoek brengen aan de vestingwerken. Vandaar hunne bewege lijkheid. Het schijnt dus, dat de bewouers van Herat ook voor hunne beschermers al zeer weinig genegenheid koesteren. Tevens werpt dit trekje eenigeu twijfel op de populariteit van den emir. Ware toch Abdurrahmon bij zij - ne onderdanen slechts half zoo gezien als hij behoorde te wezendan zou hij hen wel weten te overreden een weinig meer vertrou wen in zijne Britsche vrienden aan den dag te leggen. Volgens te Berlijn ontvangen berichten, moet nabij Zanzibar een Duitsch eskaderbestaande uit vijf groote gepantserde schepen, een kanon neerboot en een voorraadschip te zamen met 81 kanonnen en 2000 mar.onder de vice- adiniraal Knorr (bekend door gevechten in Ka meroen; voor anker zijn gegaan. Men verwacht eene demonstratie der vlootin geval de sultan van Zanzibar niet wil voldoen aan Duitschhmd's eischen betrekkelijk de Oost-Afrikaansche kust. Bij het groote turnfeest te Dresden zijn acht toeschouwers door een schuw geworden paard in den feestelijken optocht verwond. Omtrent de verwoestingen door onweders hagelbuien waterhoozen en overstroomingen ia Oostenrijk veroorzaakt, komen nog steeds treurige berichten. In honderden plaatsen is de oogst geheel vernield. Een aantal huizen werden geheel weggespoeld. Van het dorp Russbach bij Stockerauis nog slechts zeer weinig over. Er is veel vee verdronken. Maar ook ver scheidene menschen kwamen om het leven. Te Sörgsdorf, in Sileziëwerden een schoenmaker, zijn vrouw zijn moeder en vier kinderen in hunne hut bedolven onder een heuvel welke door het water ondermijnd daarop was neerge stort. Twee der kinderen werden gedood, maar de overige personen werden levend opgegraven. Zij waren echter allen meer of minder ernstig gewond. Het Journal de St. Pétersbourg dat tot de regeeringskringen in betrekking staatheeft het zich tot taak gesteld in zijn nummer van 17 dezer tegenover de ongunstige voorstellingen betreffende Zulfikar, „de feiten in het juiste licht te stellen." Het blad zegt//Wanneer wij ons aan de kaart van kapitein Peacock houden, dan wordt met Zulfikar het tusschen Herirud en den voet van het gebergte liggende dal verstaan. Men mag aannemen dat het juist dit punt is waaromtrent Engeland zich tegenover den emir verbonden heeft. Rusland althans vatte de be- teekenia van Zulficar aldus op, toen het in beginsel toegaf deze stelling den emir te zullen laten. Het kon echter niet gelooven dat En geland zich tegenover Afghanistan ook had ver bonden ten opzichte van de pasengten, welke zich van het punt in quaestie oostwaarts uit strekken en waarover nog tusschen de beide regeeringen onderhandeld wordt." Naast de „keizerin van Indie," welke titel zooals men weet eenige jaren geleden door ko ningin Victoria op aanraden van graaf Beacons- field is aangenomenzal er spoedig ook een „keizer van de staten van Midden-Azië" zijn daar de czaar voornemens is dezen titel aan te nemen. Zooals uit Samarkand wordt gschreveu, heeft dit bericht aan de hoven van Ohiwa en Bokhara een groote onrust veroorzaaktdaar men te Petersburg er ernstig aan zou denken het geheele gebied tusschen de Omnnesche en Afghaansche grenzen en dus ook liet gebied van Chiwa en Bokharauit te zuigen. D-. bewindvoerder over laatstgenoemd gebied, Muz- zafer Eddindie als een afstammeling van d grooten Tamerlan en als bezitter van de heiligt' stad Samarkand steeds het meeste aanzien ond r de vorsten van Midden-Azië genootziet het ongaarne dat een Europeesch vorstna lat hij hem de helft zijner landen met de stadSunar- kand heeft ontnomen hem o-)k nog tien titel van „Kessau Mudun Assia El-Wast" o itroofi welke eenmaal zijn groote voorvader Tamerlan gedragen heeft. Tegelijk zegt men, dat Muz- zafer Eddin, die in zijn paleis de kroningsinsignes van Tamerlan (helm, schild en zwaard) bewaart, deze den czaar bij zijn kroning zal moeten overleveren. De bevolking van Midden-Azië daarentegen verheugt zich over het plan van deu czaar, om zich tot keizer van Midden-Azie te laten uit roepen daar zij hooptdat hij dan van de Chineezen alle rijken zal opeischen, die eenmaal tot het rijk van Tamerlan behoord hebben en die heden nog uitsluitend door geloovigeu be woond ziju. Te Moskou hebben vijf groote branden plaats gehad verscheiden huizen werden in de asch gelegd. In eene enkele stadswijk beliep de schade meer dan 300,000 roebel. John Röach de grootste scheepsbouwmeester in Noord-Amerika, is gefailleerd tengevolge van moeilijkheden met de regeering der Unie; 3000 werklieden zijn plotseling zonder werk. Het passief i& onbekend maar bedraagt milHoenen. De gezant van Venezuela heeft de volgende dépcche van den Vetiezolaanschen consul te Tri nidad ontvangen „Volledige zegepraal, Marga rita genomen ir. de republiek heerscht weder vrede." Waalwijk, 22 Juli 1885. Vergadering van den gemeenteraad heden Woensdag avond ten 7 ure, tot behandeling van de volgende zaken lo. Ontwerpbesluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening. 2o. Adres van de scherpschutters-vereeniging alhier om een gratificatie voor het deelne men aan het concours te Bergen-op-Zoom. 3o. Adres „Van Reede" om vermindering van havengeld. 4o. Iugekomen stukken. 5o. Vaststelling van 't kohier van den hoofde- lijken omslag. De eerste kamer heeft het wetstsontwerp tot verhooging en uitbreiding van het zegelrecht op effecten verworpen met 26 legen 9 stemmen niet zoozeer uit hoofde vau de strekking der voordrachtdan wel wegens gevreesde bezwaren in de toepassing door de onduidelijkheid van sommige bepalingen. De feesten ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan der stad te 's Hertogenbosch gegeven die verleden Zaterdag zijn begonnen duren nog steeds voort. Ter eere der commissie, die ze organiseerde, moet gezegd worden dat ze zeer luisterrijk zijn zij trekken dan ook een massa vreemdelingen vooral Maandagbij ge legenheid van den historischen optocht was hun aantal legio. Van eene eigenlijke beschrijving van den stoet met zijne 500 deelnemers, 120 paarden en 10 praalwagens kan geen sprake meer zijn die is haarfijn beschreven in den feestwijzer. Ik bedankte liemen op hetzefde oogen- blik trad er een bediende binnen, die kwam berichten dat het ontbijt gereed was. „Kom/7 zeide de kolonel, mij in den arm vattende„ik zal u aan mijne familie voor stellen. 77 Toen wij de ontbijtkamer intraden, stonden de beide dochters des kolonels op om ons te groeten. Zij droegen beiden een wit cachi- miren morgengewaaddat haar los en met plooien em de bevallige leest hir?g en met een blauwe sjerp nauw om het middel sloot. Ceciliade oudstewas rank en zwak met een bevallig maar zitkelijk uiterlijk. Haar gelaat was kleiner» hare trekken regelma tig terwijl er een uitdrukking van bedaard heid aan ernst grenzende uitsprak. Hare lieftaligheid maakte eenen diepen indruk op mijzij scheen zoo rein zoo gevoelig, zoo goed. Blanchehare jongere zuster was kor ter van gestalte maar meer ontwikkeld; hare trekken waren beweeglijk en sterk sprekend, zoodat men er gemakkelijk de werking van een vurig temperament in lezen kon. Hare wenkbrauwen waren zuivergeteekend en scherp gebogenhare oogen schenen somtijds vuur vonken uit te schieten waardoor elke trek van haar gelaat eene onnatuurlijke woestheid aannam. Hare stem was eene welluidende contra-alten elke toon scheen met de uit drukking harer bewegingen en de strakheid barer trekken te harmoniëerenterwijl elk woord, elke blik en beweging een ontembare wilskracht uitdrukte. Het ontbijt droeg de kenmerken van ver fijnde weelde en pracht. Na den afloop stond de kolonel opterwijl hij er met een gast vrijen glimlach bijvoegde „Uw verblijf te Payta zal misschien nog eenigen tijd duren ik vrees dat gij u wel een weinig vervelen znlt. De eenige gunstdie ik van u vraag, is dat gij mijn huis als het uw beschouwt Des morgens ten elf uren en des avonds ten zes ure zultt gij voor u gedekt vinden. De overige tijd is ter uwer beschikking, ge bruik hem zoo goed gij kunt/7 Mij toen ter zijde leidende, fluisterde hij mij in het oor: „vergeef mij dat ik u nog steeds het stil zwijgen bewaarmaar dit is evenzeer nood zakelijk als in overeenstemming met den uit- drukkelijken last uwer patroons. Als de tijd daar iszult gij alles vernemen. Ofschoon ik voor mij zelve zijn gedrag een overdreven bescheidenheid noemdekon ik echter niet klagen over eene schikking, welke ten slotte voordeelig voor onze firma zou blijken te zijn. Het gedrag en de in nemende manieren van den kolonel verhie en hem bij mij boven elk verkeerd vermoeden. Ik maakte dus gebruik van den tijddien ik had en s morgens en 's avonds deed ik kleine uitstapjes in de omstreken. Maar het eindeloos gezicht van geel zand zonder groen, en de blauwe effen oceaanverveelden mij spoedig en deden mij onwilleurig naar de woning des kolonels gaan. Deu omgang met de twee beminnelijke dochters van den ko lonel trok meer en meer mijne belangstelling en kwam meer met mijnen smaak overeen. Ik bracht een groot gedeelte van mijn tijd in haar gezelschap door en begon al ras een diepen blik in haar karakter te slaan. Cecilliaeen edel en treffend beeld der christelijke zachtmoedigheidwas geschikt om de uren van geluk nog te verhoogen en de scherpe hoeken der 'bitterste zorgen effen te maken. De teedere gehechtheiddie zij inboezemdezonder die zelve te zoeken paarde zich met een diepen eerbied voor hare eenvoudige en zedige deugd. Zelfs haar vader, een man in de wereldzoo als hij mij voor kwam gevoelde zich onweerstaanbaar door haren zedelijken invloed aangetrokken, en zwichtteondanks zich zeivenvoor de onbaatzuchtige reinheid eener natuur, die geheel onvatbaar scheen voor de algemeene menschelijke zwakheid. Blanche integendeel, behoorde geheel en al tot de wereld. Haren manieren waren gedwee, en toch vol van die onvolmaaktheden, welke in verlegenheid brengen en toch be hagen. Vurig en hartstochtelijk, lokte zij onder een kalm uiterlijk een strijd uit, alleen met het doel om te twisten en als zij zeker was van te zullen overwinnen wist zij op eene bevallige wijze in een punt toe te geven, ten einde haar zegepraal te schitterender te doen zijn. De kolonel alleen bleef voor mij een raad sel. Hij was een vadertrotsch op zijne kinderen, had haar innig lief, en bezat zelf vele begaafdheden. Door zijn genie en dap perheid had hij de onafhankelijkheid van zijn land helpen vestigen; maar een clique zijner staatkundige vijanden beschuldigde hem van met de Spanjaarden te heulenen niet al leen werd hij verbannen, maar al zijne kost- Da kostuums van de deelnemers aan den op tocht waren fraaiveeltijds kostbaar en rijk historisch getrouw enwat tot zekere hoogte het voornaamste is in niet geringe mate schil derachtig zoo zelfs dat een groot aantal figuren, die aan den optocht deel namenvoor een schilder als modellen goud waard zouden zijn. Daarbij komtdat niet weinigen der deelnemers aan den stoet door gestalte door slanken of forschen lichaamsbouw volkomen pasten bij het gewaad dat zij droegenen de rol die zij te vervullen hadden. Ook al de accessoiresde wapenenharna- chementendekkleeden en de schilden der ver schillende in den stoet vertegenwoordigde vereenigingen waren volkomen goed afgewerkt. De ruiterij maakte niet minder dan het voetvolk een schitterend figuur. De geharnastende edellieden en andereu in feestgewaad zagen er op hunne meerendeels fraaie paarden uit alsof men met de werkelijkheid en niet met eene nabootsing te doen had. Tot zelfs de trawanten die niet door heeren vertegenwoordigd warenzagen er in hunne kostuums flink uit. De drie hoofdfiguren van den stoet trokken van zelf aller aandacht door een eenvouden toch schier vorstelijke pracht van hunne uit rusting. Karei de Vijfde zag er prachtig uit in zyn gewaad van wit satijnmet kostbare borstketen en rood fluweelen baret. Het was de heer Alphonse van Gulik die deze figuur vertegen woordigde zittende op een fraaien schimmel met wiens blanke huid zijn kostuum wonder goed harmonieerde. De hertogstichter van de stad 's Bosch voorgesteld door den heer mr. Alphonse van Rijckevorselzag er mede vorstelijk uitzijn prachtige malienkolder en rijke wapenrok maakten een voortreffelijke» indruk. Maximiliaan van Oostenrijk en Bourgondie eindelijk in zijn schitterend harnas en sierlijken mantelzag er uit alsof men inderdaad den vorst uit dien tijd voor oogen had het was de heer mr. F. van Rijckevorseldie als Maximi liaan fungeerde. Men schrijft uit 's Grevelduin-Kapelle dd. 20 Juli De geheele vlakte tusschen Geertruidenberg en den Baardwijkschen overlaatwaar voor eenige d gen duizenden menschen bezig waren, om het hooi in te zamelenbiedt thans een minder aangenaam schouwspel aan. Men ziet hier en daar nog enkele hooioppers of rooken staan terwijl de grasstoppels op vele plaatsen door de langdurige felle droogte eene verzengde kleur vertoonen. Van schelften aan het Oude Maasjeeen aloud gebruikom 9poedig het gewonnen hooi te kunnen afleverenziet men weinig meer, want het behoort tot de zeldzaam heden dat tegenwoordig nog een schip met los hooi geladen wordtvandaar dan ook, dat men nog zoo weinig van den eigenlijken hooihandel hoort. De weinige hoeveelheid die afgeleverd werdbracht f 24 a f25 per 1000 KG. op een prijsdie tamelijk wel in overeenstemming is met de opbrengst en de pachtsom. Zekerheids papier. Zooals bekend is, worden niet zelden vervalschingen van wissels en ander waardepapier daardoor bewerkstelligd, dat door het bevochtigen van het schrift met een chemisch werkzame vloeistof letters of cijfers uitgewischt en overeenkomstig het bedriegelyke doel door andere vervangen worden. Om der gelijke manipulaiièn bemerkbaar en bewijsbaar te maken wordt door de patentpapierfabriek te Pedig in verschillende kleuren een soort papier vervaardigd waarop elke poging om het schrift uit te wisschen een in het oog vallende veran dering der kleur op de beti effende plaats ten gevolge heeft. Op deze wijze wordt het bedrog bare goederen werden verbeurd verklaard. Hij vertrok naar Guayaquil, waar hij bleef wonen, tot de tusschenkomst zijner vrienden voor hem genade wist te verwerven. Hij keerde toen naar Paytazijne geboorteplaats, terug om zich van ai zijne bezittingen beroofd te zien. Met het overschot van zijn weleer aan zienlijk vermogen kocht hij het huis zijner voorouders terug, en binnen korten tijd, zag hij zich tot verbazing van allen, die zijn ver leden kendenop nieuw omringd van al die pracht en weeldedie alleen door schatten kunnen verkregen worden. De bronnen waaruit hij die schatten putte, bleven zelfs voor het scherpziend oog des achterdochts verborgen. Hij bewoog zich in de aanzien lijkste kringen, gaf heerlijke diners, en was bekend om zijne groote gastvrijheid. Te vergeefs zocht ik het te gissen in welk opzicht hij tot onze firma in betrekking staan kon daar hij den grootsten afkeer van alle handels-speculatie scheeu te hebben. De grootste geheimzinnigheid scheen deze zaak geheel te omhullen, en de tijd alleen zou die kunnen ophelderen. Verscheidene dagen vloden snel daarheen, en ik was steeds de gast van kolonel Perez. De opvolging van concerten bals en partijen begon mij te vervelen; het was een leven, dat mij geheel vreemd was. Op een morgen in het midden der derde week van mijn verblijf, stond ik op het punt mijne gewone plaats aan de ontbijttafel in te nementoen het bulderen van het geschut zich in de haven liet hooren. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 2