Notaris RANT, Notaris RANT, BEKROOND: WAALWIJK. Lederberichten. LAATSTE BERICHTEN Handelsberichten. ADYERTENTIEN. publiek verkoopen HUIS, ERF en TUIN, 1883. 1885. Slijters genieten rabat. Tweede kamer. Dorothea Jacoba Gribling, op Donderdag 8 October 1885, Ruim 100 kavels gezaagd Hol- landsch hout. .TOESLAG: op Donderdag 1 October 1885, lif Den 1 October begint de winterdienst op de spoorwegenop de laatste bladzijde van dit nummer vinden onze lezers de nieuwe regeling. Reisgidsen a 5, 10 en 15 cent zijn bij den uitgever dezer courant verkrijgbaar. Te Zevenbergen heeft een hevig onweder gewoedwaarbij een drietal paarden van den landbouwer C. Barel door den bliksem werden getroffen en gedood. De ploeger, die de paarden mendewerd bewusteloos gevonden. Ook in sommige gedeelten van Zeeland heeft het onweder schade aangericht. Te Heiu- kenszand werd een dikke boom door den bliksem getroffen en van boven tot beneden in tweeën gespleten. Te Hilvarenbeek is zonder bekende oorzaak eene arbeiderswoning met stal en schuurtje, be nevens het huisraad, afgebrand. Alleen de woning was verzekerd. Voor weinige jaren was er gebrek aan on derwijzers. Teneinde daarin te voorzien stelde de regeering overal normaallessen in waarvan nu reeds het gevolg is, dat er een ove» compleet, is ontstaan. Het grootste gedeelte der pas ge- examineerde onderwijzers kan niet geplaatst wor den; de jaarwedden dalen en groote teleurstelling treft thans de jongelui en de ouders. De „Wekker" acht dan ook de zaak bedenkelijk en meent, dat het noodig is de meeste normaallessen op te heffen de overige kunnen met de kweekscholen in de behoefte voorzien. De opleidingthans voor de adspirant-onderwijzers in het leven ge roepen vergelijkt de „Wekker" met een maho niehouten trap naar een armzalig dakkamertje. Te Dalen nabij Gorinchem zijn sedert eenigen tijd tal van branden voorgekomen, die aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. Zaterdag avond omstreeks 10 ure, toen de bewoners reeds te bed lagenontstond er wederom brand bij deD landbouwer Jan de Gier. Spoedig lagen het huiseen berg gevuld met hooi en korenen twee hooimijten in asch3 varkens, een koppel kippen en 1 geit kwamen in de vlammen om. Eenige voertuigen landbouwgereedschappen en meubelen die daar geborgen waren van mej. de wed. de Gierwier hofstede voor een tiental weken afbrandde zijn mede door dezen brand vernield. Van J. d. G. was alles tegen brandschade ge assureerd het roerend goed van mej. d. G. niet. Uit Zwijndrccht wordt van 28 September gemeld Ten gevolge van een zeer onduidenden woor dentwist werd gisteren avond zekere GijsSchouten, van H. I.-Ambacht, alhier zoo ernstig mishandeld en verwond dat hijnadat hem de eerste ge neeskundige hulp was verleend naar het zie kenhuis te Dordrecht moest worden overgebracht, waar hij dezen nacht is overleden. De dader is bekendde verslagene laat eene vrouw met een kindje na. In handen der politie van Delfshaven zijn Zaterdagavond twee bij de politie overbekende personen gevallen, namelijk Goseminus de Groot en Johannes Marinus Hildebrand als verdacht van roof met geweldplegingaan den Ouden Binnenweg op den zeeman M. F. gepleegd, die de gearresteerden vooraf op bier en sterken drank had getracteerd. Bij deze arrestatie heeft de adjudant der schietbaan van 's landsweerbaarheid, de heer Christoffel Bruijnzeelaan de politie uitstekende diensten bewezen. Hij toch was de persoon die den dronken beroofden man naar het politie-bureau heeft ge bracht ware die man achter gebleven, dan zou de zaak voor de politie zeer veel bemoeielijkt zijn geworden, daar zij hunne handen vol hadden aan de twee genoemde straatroovers, en zij waarschijn lijk later tevergeefs zouden hebben moeten zoeken naar den bestolene, daar deze later te kennen gaf de dieven te willen sparen, omdat hij tot eerst-4 genoemde in familiebetrekking staat. De gearresteerden zijn een voor een per cel wagen naar Rotterdam vervoerd de een naar het huis van arrest en de andere naar de cellu laire gevangenis. Bij hun vertrek uit de politie wacht te Delfshaven had zich aldaar eene groote volksmenigte verzameld. Nadat sedert drie of vier maanden nu en dan door dames of vrouwen bij de politie te Leiden kennis was gegeven van het verliezen van portemonnaies en beursjes met geldbij welke aangifte somtijds aan zakkenrollerij kon gedacht worden, is het der politie alhier thans gelukt aan te houden een 13-jarigen knaapdie in vereeniging met zijn 7-jarig broertje, aan eene juffrouw uit haar mantelzak had ontfutseld een beursje met zilveren knip en eenig geld. Na eene halsstarige ontkentenisvreemd voor zoo een jeugdigen knaap, was het ten laatste mogelijk eene bekentenis van hem te verkrijgen en tevens omop zijne aanwijzingde beurs met geld waarvan reeds iets was versnoept, terug te vinden in de aarde bij een boom aan den openbaren wegalwaar hij een en ander begraven had uit vrees dat zijne ouders bij zijne thuiskomst geld bij hem zouden vindenzooals vroeger ook al eens was geschied. Nader bleek dat deze jongen reeds geruimen tijd zich aan dergelijke feiten schuldg heeft ge maakt zoodat het mogelijk kan geacht worden dat de dader van vroegere ontvreemdingen in handen der justitie is geraakt. Het geld, op die wijze door hem verkregen, diende om aan zijn snoeplust bot te vieren. Zondagnacht heeft de politie op de Prins Hendrikkade te Amsterdam een inbreker op heeterdaad betrapt. Van het huisje van den veer-commissaris staande aan den binnenvleugel van de brug bij de Martelaarsgracht, werd door een man een der vensterluiken opengebroken. Hierna sloeg hij de ruiten stuk en klom naar binnen. Een politieagent had echter op eenigen afstand gadegeslagen wat hij deed en het eerste wat de negentienjarige dief zag toen hij even naar buiten keek was het gehelmde hoofd van dezen agent, die hem spoedig naar het bureau geleidde. Een ernstig jacht-ongeluk heeft Vrijdag plaats gehad te Wedde bij Winschoten. Een geacht ingezetene uit [Finsterwolde was op de jacht met zijn 17 jarigen zoon en een knecht. De vader schiet op een patrijs doch mist. De zoon legt insgelijks aan, doch op hetzelfde oogen- blik rijst voor hem uit de knecht ongezien uit een boschje omhoog en krijgt het volle schot in het aangezicht. De ongelukkige gewonde is naar Groningen vervoerd en aldaar onder geneeskun dige behandeling gesteld terwijl hij door de familie van zijn meester met alle ieederheid wordt verpleegd. Hij verkeert in bedenkelijken toestand en zal ten deele zijn gezicht moeten missen. Te Fochteloo (Fr.) lagen in den laten avond twee stroopers, de gebroeders T., in een greppel om een haas te verschalken. Zonder van elkander iets af te weten lagen iu een anderen greppel de gebrs. van Veen ook op een haas te loeren. Toen kort daarop een der gebrs. van V. het hoofd boven den greppel uitstuk en eenige be weging maaktewerd hij door eender gebr. T. voor een haas aangezien en in het hoofd gescho ten. De ongelukkige is kort daarna aan de ge volgen overleden. De verslagene heeft eene vrouw en twee kinderen. Te Groningen is in het academisch zie kenhuis opgenomen de jager J. Ubels uit Ex- loërmond wiens linkerhand door het bersten van zijn geweer verbrijzeld is. Waartoe tournures al geen aanleiding kun nen geven. Een straatbengel van ongeveer 8 jaar zag dezer dagen te Amsterdam een dame wandelen die een in het oog loopende tournure droeg. Het zij uit aardigheidvermetelheid of stiaatjongenso vermoed hoe ook hij sprong de dame op den rug, daarbij gelijktijdig zijn armen om haar hals slaandezoodat zijn wangen die der dame raakten. Hevig ontsteld maakte de dame zich uit deze ongewenschte omarming los en keerde huiswaarts. De schrik had haar echter zoo aangegrepen dal zij het bij haar thuiskomst op de zenuwen kreeg, en thans door een zenuw koorts is aangetastdie het ergste doet vreezen. BAARDWIJK. In het bericht, dat wij verleden week na afloop van de kermis gaven, hebben wij onwillekeurig een verzuim gemaakt; wij hebben namelijk wel de solisten genoemd van buiten onze gemeente, niet echter den heer L. van Cromvoirt uit onze gemeente. Eu bij den heer Dekkers met zijn lief. „Vaarwel lief thuis" en bij den heer Mulders met zijn „Raad eener moeder" heeft hij niet weinig bijgedragen tot het slagen der uitvoeringen. Door de plaatsing van 't bovenstaande doen wij amende honorable. TILBURG29 Sept. De gehouden proefneming met de Ilaywards handgranaten [een nieuw Ameri- kaansch brandblusclimiddel, dat door de ontwik keling van groote volumen gas de vlammen on- middelijk dooft) is hier uitstekend geslaagd. Het talrijk aanwezige publiekwaaronder vele autoriteiten en de voornaamste industrieelen, was ten hoogste voldaanhetgeen door luide bravo's werd te kennen gegeven. De Haywards granaten zijn hier op nieuM ge bleken een uiterst practisch en hoogst eenvoudig bluschmiduel te zijndat zelfs door een kind kan worden gehanteerd, zoodat het voor ieder, die prijs stelt op het behoud van zijn have en goed, aan te bevelen is die granaten steeds voorhanden te hebben. Zitting van Maandag. De tweede kamer heeft bet debat over het adres van antwoord op de troonrede aangevangen. De heer Mees lichttenamens de commissie van redactiehet adres toe en bestempelde het als geen zelfstandig adresmaar deels samen vattend deels aanvullend den inhoud der troon rede welke onbegrijpelijkerwijs zweeg over be langrijke punten ais den druk van den land bouw betere verdeeling van de lasten en over grondwetsherziening. De heer Keuchenius deelde in die opvatting der commissie maar kon zich toch niet veree nigen met de algemeene strekking van het adres, omdat daarin gesproken wordt van het bijzonder belang dezer zitting in verband met de grond wetsherziening ofschoon de kamer nog steeds onwettig is samengesteld, zoolang de kiestabel niet is herzien. Hij kondigt voorts een amendement op paragraaf 2 aan. De heer Borgesius noemt het adres wel zelf standig en terechtdaar de troonrede verzwijgt wat van belang kan geacht worden. Ons ko ningshuis staat vast door de liefde des volks. Zelfs de werkeloozendie zich laten opruien door gevaarlijke theoriën welke zij zelf niet be grijpen zouden zich tegen hunne eigen leiders keeren als zij het wagen zouden ons koningshuis aan te randen. Doch eene troonrede als deze benadeelt meer het prestige van het koningshuis dan tien revolutionaire redevoeringen. (Zitting van Dinsdag.) Heden werd de discussie voortgezet over het amendement van den heer Keuchenius op paragraaf 2 van het adres van antwoord op de troonrede. In dat amendement wordt aangedrongen op liand- Iliertegen kwam de heer Schaepman op. Hij ontkende dat de heerschende nood aan die be ginselen kon worden geweten. De toestand heeft algemeene oorzaken. Hij bestreed het amendement van den heer Keuchenius als eene onverdiende motie van wantrouwen in de regeering. De heeren GleichmanDe Beaufort, Goeman Borgesius en Van Houten verdedigden de liberale beginselen. Laatstgenoemde verklaarde dat de liberalen eenstemming'zijn in den wensch tot uit breiding van het kiesrecht tot de gezeten werk lieden. Minister Heemskerk kreeg alsnu het woord. Hij wees er .op dat zijn wetsvoorstel tot herziening van het kiesrecht weinig daarvan verschilde. Hij en vele sprekers kwamen krachtig op tegen de opruiers, die de beroeringen veroorzaakten. Demi- nister bracht hulde aan alle burgemeesters voor hun bezadigd en toch krachtig optreden. Voortaan zullen de roode vlaggen in de optochten geweerd worden. De heer Keuchenius heeft daarop zijn amende ment ingetrokken en paragraaf 2 van het antwoord op de troonrede is aangenomen. KATTARO, 29 September. De opgestane Mirditen hebben zich meester gemaakt van 200 paarden den leeftocht en de oorlogsbehoeften, die bestemd waren voor de Turksche troepen op de grenzen van het district Kusten dj e. BERLIJN29 September. Luidens berichten uit Zwitserland, heeft een regen, die verscheidene dagen aanhieldgroote overstroomingen veroor zaakt in St. Gallen en in het Rijndal. De Rijn is zelfs hooger dan in 1868. Vooral de dorpenRlieineck en St. Margrethen hebben groote schade geleden. In het laatstgenoem de dorp brak een dijk door. GORINCHEM, 28 September. Men besteedde voor: ris'tarwe f7,50 h 7.75, roode dito f 7,30 h f7,40, witte dito f 7,25 f 7,60, ml. rogge f6,10 6,25 buitenl. dito f0,— a 0.— gerst f5,00 a 5,25, haver f 3,25 4-,75 beste kook- erwten f0,— a 0,—, koolzaad fO.OO 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd 355 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f130 A 340. Kalfvaarzen f130 200. Melkkoeien f 160 230. Hokkeling ossen f U/s jarige ossen f 80 A 110. Guiste vaarzen f 00 A 000. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 30 a 70. Nuchtere kalv. f 8 16. Aangevoerd 9 varken van 19 a 22 c., vette dito h c. per half kilo, 330 biggen van f5 tot f8 per stuk. Boter 68 75 cent per half kilo. Eieren f 1.20 a f 1.30 per 26 stuks. ROTTERDAM, 28 Sept. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.80 f7.40 Mindere en geringe f 6.00 6,70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.60 A 5.80; dito mindere f5.20 5.50. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.60 a 5,00mindere f 4,00 a 4,50beste Zomer f 3.80 a 4.60 mindere f 0,00 0.00. Haver. De beste f3.50 h 4.00. Mindere f2.70 a 3.40. Paardenboonen. De beste f 5.5C 6.30. Mindere f 0.00 a 0.00. Duivenboonen van f6.50 a 7.50. Mindere f 0.00 A f 0.00. Bruine boonen de beste f9,25 a 9,75; Mindere f8,25 h 9.00. Witte boonen. De beste f 10.40 A 11.0. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.00 0,00 mindere van f7-70 a 7.90. Voersoorten f7.00 A 7.30. Schokkers traag van f 8,h 10.50. Idem Chitagong 4 pd. Idem grauw 4 pd. Verhagen. Gezouten Buenos Ayres 30/32 pd. Madagascar 22 pd. Zwart overleder en binnenzoolleder. Gebrs. Keunen. Gez. Buenos Ayres 35/36 pd. Twijfelaars 26/27 pd. Grauwe Zuigers. Glaudemans. Grauw en zwart overleder, paardenleder, Java zoolleder. GESTEL. P. v. d. Laak. Daccas in 't smeer 8 pd. Singapores 6/9 pd. Zwart ronde nerf 9 p. Grauw 7/8 pd. Idem 3/4 pd. J. Moonen. 40 gez. Uruguay 33 p. paar denleder in 't smeer en getouwd 22 pd. kalfsvellen. WÖENSEL. J. Maas. Droge Kaap 28/30 pd. Droog- gez. zoolleer 20/21 pd. Van Coll. Gezouten zoolleder 32 pd. Dr. zoolleder 34 pd. Vosters. Gezouten zoolleder 32/34 pd. Droge Kaap 30 pd. Gez. paarden leder 4 p. Daccas ronde nerf 5/6 p. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer LUNEMAN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. - II 'I I I I UIL Bevallen van een ZOON Mevrouw M.W. H. IN GEN-HOU SZ MazzolL Waalwijk, 30 September 1885. t Heden overleed ten onzent onze' geliefde zuster in den ouderdom van 28 jaren voor-1 zien van de H. H. sacramenten. Dr. J. J.*GRIBLING. H. GRIBLING-Kaag. Waalwijk, 29 September 1885. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. Ant. Kerssemakers-Simonis. Gez. Buenos- Ayres 40 p. Drooggez. West-Ind. 18 pd. West-Ind. 23 pd. Lijm- vleesch, G. Schellekens. Java ronden nerf 5 pd. te Waalwijk, zal voor ADR. BLIJLEVENS, als van ouds, s' middags 12 uur precies, OM CONTANT GELD, aan de haven te Waalwijk, te Waalwijk, maakt bekend dat het te Kaatsheuvel, afkomstig van de wed. AN- TONIE DE KORT, is ingezet en verhoogd tot op f900. bij CHR. MOMBERS te Kaatsheuvel 's avonds 7 uur. MENTION HONORABLE AMSTERDAM 1SS3. having van het gezag en behartiging der rechten, nooden en belangen van het Nederlandsclie volk. De lieer Savornin Lohman verdedigde het ont- werpadres en wierp de schuld der malaise en de daaruit voortspruitende oproerigheden, op dengeest der liberale beginselen. evert, behalve het algemeen gunstig bekende Van Gils Elixir, alle andere soorten als Pomeranzen spiritus Citroen Essense, Neerlandsbitter, Kruidenmaagbittel genaamd Boonekamp van af fl,40 per liter; gewoon Maagbitter per liter f 1. Verder nog Elixir Beige, Kina bitter, Volapiikbitter, enz. enz. Alsmede Citroen- en Frambozenlimonades, natuurlijke mineraalwateren, als Karlsbader Sprudel, Friedrichshaller Bitterwasser, Selters-, Minerva- en Victoriawater, enz. Uitvoerige prijscouranten op aanvraag.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3