Noordbrabantsch kauetje Notaris RANT, TiMpiir een R, C, BEDIENDE gevraagd, BIERHUIS, Rotterdam. HORTHOflPOIPEN. De Wasch- en Bleekinrichting Hypotheekbank voor Nederland, ZIHVIRI JMVERMST, "dyertentien.™ Waalwijk. H. COHEN. ïïf OUDE ZDIE LEIJ, FOTOGRAFISCHE kunstinrichting C, A. J. RANT, 1 Gulden. "bericht aan de dames. Handelsberichten. LAA TSTE BERICHTEN TE KOOP: publiek verkoopen Bloemen, Veeren, Linten Prinsenstraat 59, WASSCHERIJ EN DRUKKERIJ TH. KLöREN, ROETMAN SCHEFFERS EN CO. Dorothea Jacoba Gribling, Een gebruikt, maar goed onderhouden, op Donderdag 8 October 1885 Ruim 100 kavels gezaagd Hol- landsch hout. ONTVANGEN eene groote sorteering der keurigste modellen gegarneerde alsook eene schoone keuze Ondergeteekenden hebben de eer te berichten, dat zij zich belasten met het slaan van N o r t h o npompen op de meest voordeelige condities. Zij bevelen zich bij deze beleefdelijk aan B. HENDRIKS, Waalwijk, ADR. DE LEEUW, Baardwijk. aan de Parade. s-Bosch NB. Tweemaal bekroond met zilveren medailles voor vergrootingen en andere Fotografiën De RoTTERDAMSCHE TE ROTTRDAM, verstrekt gelden ter leenaflos baar in o vereen tekomen annuitei- ten onder lstc hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50, 100500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. Kortendijk, Passage, Gorinchem. Uitstoomen van dekensmeubel gordijnen, heeren- dameskleederen, enz. enz. TE SCHIEDAM. gegrepen en in het langs dien weg aanwezige boach gesleept, waar zij hem eenig geld hebben ontroofd. Toen hij pogingen deed om hulp te schreeuwen, hielden de bandieten hem de handen op zijn mond gedrukt. Zondag namiddag ontstond er brand bij den landbouwer J. Slangen te Leijenbroek, gemeente Sittard. Huis en meubelen werden in ascb gelegd. De aangrenzende stal van den landbouwer Meuffeiszoomede diens schuurwaarin eene grooie hoeveelheid granen waren geborgen, werden mede eene prooi der vlammen. Oorzaak van het onheil onbekend, Zaterdagimddag is te Rilland aan den dijk van den Engelschen polder het lijk gevonden van een man naar gissing omstreeks 30 jaar oud, Op het lijk is niets gevonden om den persoon te kunnen herkennen; een Belgische cent en een nikkelstuk van 5 centimes, welke hij bij zich haddoen vermoeden dat hij een Belg is. Te Leiden is Zaterdagnacht te ongeveer 2 uren in de nabijheid van het kruitmagazijn een hevige brand uitgebroken in de leerlooierij van den Heer G. De fabriek is geheel en al uitge brand terwijl het daarnaast gelegen woonhuis door de vlammen zeer werd bescnadigd. Alles was tegen brandschade verzekerd. In de laatste twee maanden hadden van tijd tot tijd twee personen vermoedelijk Duit- scherszich uitgevende voor varensgezellen, hun intrek genomen bij een echtpaartoen wonende aan het Rietdijkstraatje te Dordrecht. Bij een van hunne laatste bezoeken hadden zij daar een gevuld valies en eenige kleedingstukken ach tergelaten om die later te komen halen. Daar hieraan geen gevolg werd gegevenbegon de kostvrouw argwaan te koesteren en deelde zij dat aan eenige personen medeten gevolge waarvan het ook aan de politie ter oore kwam, die een onderzoek instelde en de voorwerpen in beslag nam. Het valies bevatte een groot aantal gouden en zilveren voorwerpen die eveDals de kleedingstukken vermoedelijk afkomstig zijn van in de vorige maand onder Vleuten Haar lemmermeer gepleegde diefstallen. Bij een nader onderzoek is gebleken, dat een der vermoedelijke daders reeds onder verdenking van andere diefstallen in de gevangenis te Breda kost en inwoning geniet. Zaterdagmiddag vervoegden zich bij den goud- en zilverkashouder v. H. aan de Voor straat te Dordrecht een heer en eene dame, die eenige voorwerpen wenschten te zien. Voorge vende geen keus te kunnen maken verlieten zij kort daarna den winkel, doch bij het opbergen van het vertoonde bleek dat een gouden hals ketting ter waarde van circa f 12 met hen verdwenen was. Terstond werden nasporingen in het werk gestelddoch tot heden vruchteloos. Het spoor van den voortvluchtigen Van Rijsselberghe is nog altijd niet ontdekt. De politie ontvangt nog dagelijks aan wijzigingen en brieven uit alle oorden waar men meent hem te hebben ontmoet. Bij onderzoek blijkt echter telkens dat die aanwijzingen op dwalingen be rusten. Het vermoeden wordt allengs sterker dat Van R. onze grenzen heeft weten te over schrijden. Ook de huishoudster van mevrouw Bulkley is op last der justitie gearresteerd. Er is nog niets naders omtrent de dia- mantendieven te Scheveningen bekend. In de kazerne te Leeuwarden heeft zich een soldaat door een geweerschot van het leven beroofd. Teleurgestelde liefde schijnt als de oorzaak van de daad beschouwd te moeten wor den. Een paar interessante praatjes hebben dezer dagen de ronde gedaan en genoten zelfs de eer zich gedrukt te zien. 't Is dan ook om er niet van te kunnen slapen Men oordeele bij een wapensmid zijn aanzienlijke bestellingen van wapens gedaanen een loodgieter is voor Haag- sche rekening druk aan het gieten van kogels. Daartegenover zegt de werkelijkheid dit het eene is niet waar, en het andere is een grap van een loodgieter, die balletjes voor een koe peltoren van de een of andere villa moet gieten en er voor de aardigheid een gewichtigen glimp aan gafzonder te bedenken hoe wreedelijk hij daarmede het hart van onze Haagsche broeders kon kwetsen. (N. v. d. D.) Te Ouderkerk a/d IJsel heeft het gemeen tebestuur besloten eene hoeveelheid Hayward's brandbluschgranaten aan te schaffen ten einde dienst te kunnen doen bij begin van brand in of nabij het gemeentehuis. Om het gebruik van de granaten als brand- bluschmiddel te bevorderen zullen zij door het gemeentebestur ook voor de ingezetenen verkrijg baar worden gesteld. Door den commissaris van politie van de tweede 9ectie te Amsterdam zijn op het stoom jacht Cecile, liggende aan de De Ruy terkade aldaar en dat door mevr. Bulkey was afgehuurd, in beslag genomen eenige koffers, gevuld met vrouwen-, mans- en kinderkleeren, zoomede een groote voor raad Fransch kinderspeelgoed. Ook is op de cor respondentie van haren medeplichtige Kloppers beslag gelegd. Te Rotterdam is dezer dagen een goudsmid opgelicht voor eene waarde van circa f2500 aan verschillende gouden sieraden en juweelen. Bij den houder van een huis van koop met recht van wederinkoop te Amsterdam, zijn nagenoeg al de sieraden opgespoord, en werd daarop beslag ge legd door de agenten van de recherche. Te Helden (Limburg) ontstond bij den land bouwer C. BeukenVrijdag ochtend door eene onbekende oorzaak brandwaardoor het woon huis met meubels, even als eene groote schuur vol granen en de stallenvernield werden. Het vee werd met moeite gered, met uitzondering van twee kalverendie in de vlammen omkwamen. Alles was verzekerd. Dit Amsterdam wordt gemeld: De rechtbank heeft het bevel tot gevangenhou ding van Baars, den strijdlustigen barbier, die bij de wandeling der socialisten op jongstleden Maan dag een voorbijganger door een pistoolschot kwet ste ingetrokkenen hem voorloopig op vrije voeten gesteld. Het blijkt hoe langer hoe meer (zegt de N. G. C.) dat Reinhard Garrelds, die dezer dagen wegens het inwerpen van glasruiten bij de jongste ongeregeldheden te Groningen tot 9 maanden cel straf werd veroordeeldeen zeer slecht sujet is. Een paar dagen toch na het plegen van boven vermeld feit, stal hij bii nacht eene koe uit de weide, doch werd bijna op lieeterdaad betrapt door twee agenten van politie, die hem arresteerden en waarvoor hij preventief gevangen werd gezet, zoodat hij ten deze crimineel zal terechtstaan. Thans echter in zijne gevangenschap is gebleken, dat hij nog meer op zijn kerfstok heeft. Het is nl. onze politie gelukt, nog twee zaken tot klaar heid te brengen, en wel eene bedriegelijke op lichting en een diefstal, waarvan eveneens Garrelds de dader moet zijn. Vooral bij de oplichting moet hij het zeer slim hebben overlegd. De zaak moet zich ongeveer als volgt hebben toegedragen, Garrelds ziet op zekeren marktdag eene koopmanskar staan waarop zichonder meer colliseen pak van zes kistjes sigaren bevindtdatgeadresseerd aan eene we duwe in de provincie, bij een schuitevaarder al hier moest bezorgd worden. De deugniet neemt hiervan notitieweet den naam van den afzender en surveilleert zoolang, tot het bewuste pak be zorgd is. Nu schrijft hij zelf, valschelijk met den naam van den afzender onderteekendeen briefje gericht aan den schipper, waarin hij de teruggave verzoekt van de sigarenonder voorgevendat zij eerst de volgende week moesten bezorgd wor den en de niets kwaads vermoedende schipper geeft hem de kistjes sigaren over, die hij vervo 1- gens voor een appel en een ei verkoopt. Dit be drog werd nu dezer dagen ontdekt en een gedeelte van de sigaren in beslag genomen, zoodat de dief en oplichter alzoo nog voor drie feiten zal moeten worden gevonnisd, Het is dus te voorzien, dat dit hoogst gevaarlijk individu voor geruimen tijd onschadelijk zal worden gemaakt. Maandag ochtend omstreeks 6 uren brak er te Kuilenburg een hevige brand uit in de stoe- lenfabriek van den heer v. d. Poel. De vlammen, door den sterken Zuidwesten wind aangewakkerd, deelden zich spoedig mede aan de belendende woonhuizen van de heeren Bletterwijk en A. Verhoef. De fabriek met den geheelen daarin aanwezigen voorraad hout en stoelenwerd eene prooi der vlammen en wasnaar men verneemt, zeer laag verzekerd. Van het ééne perceelbe woond door den heer B.brandde het achterhuis af, waarbij een groote voorraad hooi en ca. 306 H.L. aardappelen totaal verloren gingen. Niets daarvan was verzekerd- Door het krachtig optreden der brandspuiten gelukte het, den brand tot het belendende huis van den heer A. V. te beperken. Dit gebouw dat gedeeltelijk afbrandde, was tegen brandschade verzekerd. De zolders boven de stoelenfabriek waren aan verschillende landbouwers verhuurd tot berging van hooi en koren, waarvan niets kon gered worden, zoodat alle eigenaren geducht schade lijden. Tegen den middag was men den brand meester. De oorzaak van dit onheil is onbekend. TILBURG, 5 October. Op de alhier gehouden maandelijksche markt waren aangevoerd pl.m. 200 runderenprijs 60 a 65 ct. per kilo120 staakvarkens van f 7 tot 23 en p. m. 800 biggen van f3 tot 11 per stuk. GORINCHEM, 5 October. Men besteedde voorristarwe f 7,90 A 8. roode dito f 7,20 f 7,50witte dito f 7,75 f 8,00, inl. rogge f 6,00 A 6,25 buitenl. dito f 0,a 0. gerst f5,00 a 5,25, haver f 3,25 A 4,00 beste kook- erwten f0,a 0,koolzaad fO.OO A 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 500 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f 200 A 280. Kalfvaarzen flOO A 170. Melkkoeien f 140,A 200. Hokkeling ossen f A l'/a jarige ossen f 80 A 110. Guiste vaarzen f 80 A 100. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 25 a 50. Nuchtere kalv. f 8 A 16. Aangevoerd 14 varkens van a c., vette dito 19 A 23 c. per half kilo, 310 biggen van f5 tot f8 per stuk. Boter 60 A 80 cent per half kilo. Eieren f 1.20 a f 1.50 per 26 stuks. ROTTERDAM, 5 Oct. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.90 A f7.40 Mindere en geringe f 6.00 6,80. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclie de beste f5.50 A 5.80; dito mindere f5.10 A 5.80. Gerst. Zeeuwsch Flakk. en Overm. Winter f 4.70 a 5,00mindere f 4,20 a 4,60beste Zomer f 3.80 a 4.60 mindere f 0,00 a 0.00. Haver. De beste f3.75 A 4.25. Mindere f2.75 a 3.60. Paardenboonen. De beste f 5.5C A 6.30. Mindere f 0.00 a 0.00. Duivenboonen van f 6.50 A 7.50. Mindere fO.OO A fO.OO. Bruine boonen de beste f9,25 A 10,0; Mindere f 8,00 A 9.00. Witte boonen. De beste f 11.00 A 11.25. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.00 A 8,25 mindere van f 7.70 A 7.90. Voersoorten fO.OO A 0.00. Schokkers traag 'van f 8,54 A 10.50. PARIJS 6 October. De uitslag der verkiezingen in 89 departementen is, dat er gekozen zijn 135 republikeinen en 174 conservatieven, terwijl er 226 herstemmingen moeten plaats hebben. Thans ontbreekt nog slechts de uitslag in het depart, der Seine. Parijs, 6 October. Er hebben heden avond op nieuw manifestaties plaats gehad op den Boulevard des Italiens voor het bureau van den Gaulois. Een 4000 personen, meerendeels nieuwsgierigen, liepen daar te hoop, onder het geschreeuw van «Leve de RepubliekWeg met den Gaulois Troepen straatjongens met driekleurige vlaggen zongen de Marseillaise. De politie maakte ruim baan voor het bureau van het bladen eene regenbui deed weldra de menigte aftrekken. Iets ernstigs viel er bij het star.dje niet voor, en er werd ook nie mand in verzekerde bewaring genomen. LONDEN, 6 October. De Times meldt, dat haar correspondent te Philippopel een onderhoud met den Bulgaarschen minister-president heeft gehad. Deze heeft hem verzekerddat de natie alleen behoefte heeft aan bekrachtiging der ver- eeniging met Oost-Rumeliëmaar niet aan poli tieke onafhankelijkheid. De Bulgaren wenschen met de Porte op een vriendschappelijken voet te staan en daarom ijveren zij tegen de Macedonische beweging. Volgens telegrafische berichten uit Athene ligt er eene Grieksche vloot gereed ter uitzending naar Creta, alwaar van dag tot dag revolutie wordt verwacht. KONSTANTINOPEL6 October. De ambassa deurs zijn gisteren uiteengegaan zonder eenen dag te bepalen voor de volgende bijeenkomst, die na het ontvangen der instructiën plaats hebben zal. t Heden overleed ten onzent onze' geliefde zuster, MEJUFFROUW in den ouderdom van 28 jaren voor- I zien van de H. H. sacramenten. Dr. J. 3. GRIBLING. H. GRIBLING-Kaag. ■Waalwijk, 29 September 1885. op veeren. Prijs f250. Te bevragen, onder motto karretje, aan het bureau dezer courant. te Waalwijk, zal voor ADR. BLIJLEVENS, als van ouds, s' middags 12 uur precies, OM CONTANT GELD, aan de haven te Waalwijk, Op een aanvankelijk salaris van f 300. a f400.— wordt op EEN KANTOOR te WAALWIJK Reflecteerenden adresseeren zich, met op gaaf van goede referentiën, onder lett. KW, aan het bureau dezer courant. en NOUVEAUTÉS voor het seizoen. opBroekhoven TILBURG belast zich met het wasschenbleeken en geheel opmaken van linnengoed TEGEN BILL IJ K TARIEF, dat op aanvrage te bekomen is bij J. A. van Glabbeek, Spoorlaan te Tilburg. van Specialiteit in Vergrootingen naar klei ne Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Fotografie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan bet atelier bestaat dagelijks gelegen heid tot poseeren. Opname met het instan tané procédé. 8C35T5 Des Zondags wordt het atelier om half een gesloten. onder directie van H. H. Mr, B. MEES B. VAN ROSSEM en E. C. W. HOIJER Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent voor de Langstraat en omstreken, Notaris te Waalwijk. van Na 15 jaren zijn vak zelfstandig te Heus- den te hebben uitgeoefend, heeft bovenge noemde de stoomververij overgenomen van den heer W. BODENSTAF te Gorinchem, welke affaire door hem op denzelfden voet zal worden voortgezet en waarin hij hetzelfde vertrouwen hoopt te genieten als vroeger. Om de vijf of zes weken komt hij zelf commissies opnementerwijl intiissclien de goederen kunnen bezorgd worden bij J. Glou- demans, loodgieter te Waalwijk. Vereeniging van gistfabrikanten. Bekroond met de zilveren medaille op de wereld-tentoonstelling Amsterd. 1883, leveren uitsluitend in alle hoeveelheden tot de laagste prijzen. Oplaag 315,000; het meest ver spreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verse h ij nende. DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor Mode- en Han dw erk en. Maan delijks twee nummers Prijs per kwartaal fl. Jaar lijks verschijnen 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementen bevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- fante den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 Nos, van 1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 <re- knipte patronen of van f 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3