Agenturen in N.B. schoenwerk, Notaris BINK, erf en bouwland, nieuweSTOOMHOUTZAGEBIJ Brand- en Levensverzekeringen, BII.K. A. J. RANT, EEN HUIS, kunstinrichting f, cHiiims, NORTHONPOIPEN. -A-O-ZElsTT Aloys Verbunt. DIENSTBODE. FOTOGRAFISCHE Levende Zeevisch Burgerlijke Stand Handelsberichten. LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIËN. zal publiek verkoopen OPENBARE VERKOOPING WOONHUIS De Ondergeteekende, Publiek verkoopen erf en tuin, eiken VRIJDAG L. SAVERT, Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. te Waalwijk, BIJ INZET op Woensdag 4 November 1885, T BIJ TOESLAG op Woensdag 18 November 1885. en BIJBEHOORENDE GEBOUWEN PUBLIEK VERKOOPEN: bij inzet op Dinsdag3 Novemberl885, Eene nieuwegeheel volgens de tegenwoordige eischen ingerichte JJ Luw op Woensdag 4 November 1885, ter herberge van den heer VAN KREGTEN, en bij toeslag op Woensdag 18 November 1885, ter herberge van den heer V. J. GERRIS, telkens des avonds ten 8 ure. s-Bosch aan de Parade. S3* Des Zondags wordt het atelier om half een gesloten. van Wijk. vermeerderden met 52.3 pet., de lands- productie met 62.8 pet., kaarsen en zeep met 42.6 pet., zuivelproductie met 38.8 pet., visch met 9.8 pet., meel met 26 pet., brandstoffen (hout) met 55.4 pet., vleesch enz. met 63 pet., terwijl daarentegen vermindering viel waar te nemen in de prijzen der schoeneu met 38.9 pet., kleeren met 24.7 pet., droge goederen met 30,9 pet., voedingsmiddelen met 17.5 pet., schrijfpapier met 35.1 pet., specerijen en kruiden met 36.5 pet. enz. Indien men uit de door den heer Wright verzamelde cijfers een gevolgtrekking mag maken, dan is het wel deze dat de werktuigen instede van den maatschappelijken toestand van den arbeider te verslirameren zooals vooral in deze dagen zoo vaak wordt verkondigd, den toestand hebben verbeterd. Hoogere loonen kortere werkdagen en goedkoopere levensmiddelen toch zijn de vruchten die de invoering der zoo gehate machines heeft afgeworpen. Een onzer geachte stadgenooten zoo verhaalt het Politienieuws plaatse dezer dagen in het Nieuws van den Dag eene annonce, waarbij een schrijfbureau te koop- of voor een grooter in ruil werd aangeboden en ontving al spoedig de volgende briefkaart Rotterdam, 7 Oct. '85. M. Aangenaam ware het mij prijsopgave van het door u geadverteerd cylinder-bureau te geworden. UEd. dr., (Get.) H. Schoemacher. 41Nieuwe Vogelenzang. De eigenaar van het schrijfbureau zich her innerende dat tegen genoemden Schoemacher her haaldelijk werd gewaarschuwd als behoorende tot het gild der flesschentrekkers, wilde zekerheid hebben en antwoordde onmiddellijk dat het bureau voor f90 te koop was. Ditmaal wilde Schoe macher blijkbaar de zaak niet bederven door te spoedig te antwoorden althans eerst op 17 dezer ontving onze berichtgever een schrijven van den volgenden inhoud Rotterdam, 17 Oct. '85. In antwoord op uw briefkaart is dienende u het bureau te vragen waarde f 90 welke ik u zal overmaken per post, na ontvangst en accoord- bevindingexpeditie per Amst. Nachtdienst, stoomboot van der Schuyt,waarvan mij gelieve advies te geven. UEd. Dr., (Get.) H. Schoemacher. 41Nieuwe Vogelenzang. Daar Schoemacher, laatst te Delftshaven, thans W6der te Rotterdam woonachtignoch steeds voortgaat met zijne oneerlijke handelingen, heeft genoemd blad gemeend nogmaals tegen dezen gevaarlijken koopman te moeten waarschuwen. Uit Vucht wordt gemeld Nn 't oproer van laatstleden Maandag hebben hebben hier geen rustverstoringen meer plaats gehad. Door de politie wordt een gestreng on derzoek ingesteld naar de hoofdaanleggers. Om te voorkomen dat de Belgische stucadoors, waar van een gedeelte den moed heeft gehad te blij ven niet op nieuw door 't overige werkvolk worden aangevallen gaan zij 's morgens onder militair geleide van het dorp naar het op een 1/3 uur afstand gelegene werk, en keeren 'savonds onder dezelfde hoede terug. Ter wille van hen is men voornemens, op 't terrein der werkzaam heden een groote keet op te slaan en op Voorburg voortdurend eenige maréchaussees gestationneerd te laten. Te Werkendam werd in den nacht van 16 op 17 Oct. een aakjegeladen met aardappelen ontvreemd. Gisteren heeft de rijkspolitie het nabij den polder de Kroon teruggevonden. Ont vreemd waren 10 HL. aardappelen, in baalzak- keneen vaarboom en eeu zakje met touw alsmede een bus met boter en brood. Men is de dieven nog niet op het spoor. De geheimzinnige branden die in den laatsten tijd te Dalem bij Gonnchem plaats von den hebben eenige ingezetenen aldaar en de brandwaarborgmaatschappij De Jongh Co., te Amsterdam doen besluiten f 300 uit te loven aan hem, die den dader kan aanwijzen. Er is tevens een extra nachtwacht aangesteld om tot de ontdekking der misdrijven te geraken. Naar uit Westdorp aan De Tijd gemeld wordtis hel ontvoerde meisje uit Selzaete ge vonden. Van den ontvoerder is vooralsnog niets bekend. Uit Rozendaal meldt men Maandagavond trok een troep opgeschoten jongens al tierende en zwierende door onze stra ten en pleegde hier en daar verschillende bal dadigheden. De eene tapperij uitde andere weer ingaande, gaven zij aan hunne opgewonden heid luqht door op verschillende plaatsen de ruiten in te slaan met vuilnis te werpen en verdere schade aan te richtenwaarin zij bijgestaan werden door dronken Maandaghouders. Tot laat in de nacht duurden deze baldadigheden voort. Twee der belhamels zijn in arrest genomen. Te Mierlo is een kind van anderhalf jaar van A. P., brouwer aldaarverdronken in eene met water gevulde waschkuip, terwijl de moeder een oogenblik afwezig was. Naar aanleiding van den door den heer G. M. Snel te Delft aangevangen strijd tegen winkel-vereenigingen zal te Delft eene verga dering van handelaars en winkeliers plaats hebben om te spreken over de oprichting van een al- gerneenen handelaarsbond. Het oploopje van Dinsdag te Amsterdam na de terechtzitting in de zaak Belderock is niet geheel kalm afgeloopen. Na de zitting gingen joelende en zingende een paar honderd personen met Belderock de stad door en wel hoofdzakelijk den Jordaan. Door een groote politiemacht ge stuit, hield men op den Zeedijk stand, waar het tot een treffen kwam en Belderock in hechtenis werd genomen benevens nog vijf andere personen die allen naar het commissariaat der 2e sectie werden gebracht. Omtrent een moord te Zuidzwolle verneemt de Zw. Ct. nog het onderstaande „G. Ooaterveen en zijn broeder M. Oosterveen brachten Zaterdagavond een geweer naar H. ten Oeverlandbouwer, wonende nabij het Druchtener jachtveld, om Zondag morgen niet verplicht te zijn met het geweer te loopen. Den volgenden Zondag morgen begaven zij zich op weg naar hunne ouders, onderweg stroopende. Op eens stond De Weerd, onbez. rijksveldwachter teVee- ningenvoor hen. G. Oosterveen loste een schot op De Weerd, hetwelk maar al te goed raakte; De Weerd sprong drie treden vooruit uitroepende: „Gerrit, Gerrit, Gerrit,maar het schot had hem in de borst getroffen en spoedig zakte hij ineen. G. Oosterveen trok vervolgens het mes en sneed hem het hoofd bijna geheel van den romp. Zij legden het lijk daarna koelbloedig achter een hoop turfgingen door naar hunne ouders, ver toefden daar eenige oogenblikken en keerden naar hunne huizen terug. Den geheelen dag was hij (Gerrit] zeer kalm en 'savonds ging hij nog naar zijn meisje, waartegen hij zeide: „Watheb ik van daag een dikke haas geschoten,,; zijn meisje (dienende bij G. Lubberink, molenaar op den Bloemberg gem. Zuidwolde) antwoordde: „01 Gerrit, pas toch op dat De Weerd je niet krijgt.„ „O Neenzeiae Gerrit daarop die bliksem krijgt mij niet weer/' Des avonds was Gerrit Oosterveen zeer opgewonden, zwaaide met blanke messen in het rond, en tergde een ieder ten strijde tegen hem uit. Des Maandags moest hij zich voor het kantongerecht te Hoogeveen verantwoorden wegens jachtwetovertredingwaar hijdoor zijn brutale antwoorden, de aandacht trok van den kantonrechter, die zware vermoedens op hem kreeg. Denzelfden avond werd hij door 2 veld wachters uit Hoogeveen gearresteerd en sedert in bewaring gehouden. Woensdag is het lijk in tegenwoordigheid van G. en M. Oosterveen gerechtelijk geschouwd. Daar bij verklaarde Mannes Oosterveen, dat zijn broeder Gerrit de daad had bedreven. Eindelijk verklaarde ook Gerrit dat hij den moord had begaan. Hij vertelde haarfijn en met de meeste koelbloedigheid hoe bij De Weerd had vermoord/' Uit Assen wordt nog het volgende gemeld Woensdagavond is met den trein van 9 ure, onder geleide van 3 rijksveldwachters, die eenige stukken van overtuiging bij zich hadden, naar de gevangenis overgebracht G. Oosterveen, verdacht van de moordenaar te zijn van De Weerd, tol gaarder en onbezoldigd rijksveldwachter te Vee- ningen, onder Zuidwolde. De lijkschouwing heeft plaats gehad door de heeren D. Bakker en J. H. F. Heerspink te Assen. Gerrit heeft bij de liikschouwing, waarbij ook zijn meisje tegenwoordig wastot haar gezegd •E»9 op, begin met geen ander". Hij zal echter later, naar allen schijn, wel begrijpen, dat zijn uitverkorene moeielijk op hem kan wachten, als hij voor eene reeks van jaren achter slot gaat". Maandag namiddag jl. is de bierbrouwers knecht Antoon Nikkel, oud 24 jaren, op den grindweg van Nijmegen naar Heumenvan zijne kar gevallenmet het gevolgdat de raderen over zijn lichaam gingen en hij korten tijd daarna aan de gevolgen is overleden. - Een bierbrouwer te Eindhoven vernam nau welijks dat de firma V. L. failliet was gegaan of hij zond iemand naar Amsterdam, Rotterdam enz., met verzoek de wissels niet te betalen, welke hij genoemde firma ter incasseering had gegeven en die den volgenden dag vervallen zouden. Het gelukte bij allenen de brouwer was gered. Het bedrag der wissels was f 19,000; te Rotterdam alleen omstreeks f 5000. Donderdagavondbij aankomst met den laatsten trein uit Arnhem is door de politie aan het spoorwegstation te Nijmegen aangehouden de heer P. A. D., koopman te Nijmegen, verdacht van het omkoopen van een drietal getuigen a décharge in de geruchtmakende smokkelzaak van spiritus, waarin hij met zekeren L. betrokken is, en waarvoor hij dezer dagen met zijn compagnon voor de rechtbank te Arnhem heeft terechtgestaan. Men zal zich herinneren, dat de drie bedoelde getuigen h décharge staar.de de terechtzitting onder verdenking van meineed in hechtenis werden genomen en zich nog in hechtenis bevinden. D. is naar de gevangenis te Armhem gebracht. Vanaf 16 tot en met 23 October. WAALWIJK. ONDERTROUWDDingeman Schiedon met Wilhelmir.a Helena van Herwijnen. Matheus Kuijsten met Annigje Haringsma. BEVALLEN Adriana Gertruda van der Lee, geb. Neftens, d. Adriana van Os, geb. Leijtens Z. Lamberta Herman, geb. Van Zon. OVERLEDENAnna Antonetta van Tilburg 7 jaren. SPRANG. ONDERTROUWD: Leendert var Zeist, 24jaren met Wilhelmina Catharina Brugmans, 23 j. GEHUWD: Cornelis Kerst, wed. Adriana Ver duin, van 'sGravemoer, 58 jaren, met Antonetta Vriens, 42 jaren. GEBORENAnna Elisabeth D. van C. G. Frings en P. Nieuwenhuizen. Johanna Maria, D. van G. Vos en E. Ophorst. Aart Johannes, Z. van M. T. van Thielen en A. van Dommelen. Adriana, D. van L. Dalmaijer en G. van Peer. OVERLEDEN: Teunis Cornelis Werther, 10j. Johanna Braspenning, 19 dagen. WAALWIJK, 23 October. Bij geanimeerden handel en fermen aanvoer waren de prijzen voor hoornvee opnieuw zeer vast en voor kalfbeesten zelfs iets hooger. Kalfkoeien golden f 130 265. Dito vaarzen f 110 a 170. Biggen golden bij weinig aanvoer f 3.50 f 13.50 per stuk. Eieren f5.00 i 6,25 per 100 stuks. Ter botermarkt aangevoerd 815 KG.; van 1,20 a 1.32 per KG. verkocht. De huidenmarkt is in flauwe stemming; prijzen zijn dalende. Voor goed zwaar zooi- leder blijft goede vraag bestaan de voorraad is niet groot. In inferieure soorten, zoowel lichte als zware, is de markt stil en lusteloos. Paardenleder blijft goed op prijs, hoewel de markt voor ruwe paardenhuiden ook be langrijk lager is. AMSTERDAM, 23 October. Huiden. Ex inschr. 15 Oct. jl. zijn afgedaan: ex //Burgemeester den Tex" 593 stuks ara- bische schapenvellen en ex „Prins Hendrik// 1065 arabische schapenvellen. Op 5 Novem ber e. k. zijn belangrijke partijen O.-Ind. runder- en buffelhuiden bij inschrijving aan de markt gesteld. Inlandsche artikelen blijven flauw gestemd. ROTTERDAM23 October. Huiden. De volgende partijen werden deze week afgedaan Per „Samarangtf van Batavia 230 Buffelhuiden 11.44 k., 119 dito 9 k., 213 dito 16.37 k. Per „Noord-Hollandvan Soerabaya 121 O.-I. runderhuiden 3.60 k., 302 dito dito 7.14 k. ANTWERPEN, 23 October. Wol. De volgende veiling is vastgesteld op 30 Octoberom den 13den November te eindigen. De twee eerste dagen zullen 8000 bn. Australische en de volgende dagen 22.550 bn. la Plata aangeboden worden. Voorraad op heden 28,750 bn. la Plata. CATTARO, 23 October. Een Albanees heeft revolverschoten gelost op Plamenatz, Montene- grijnsch minister van oorlog en voorzitter van de grensregelings-commissie. De dader bekende te behooren tot een komplot tegen de voorgestelde grensgeling. Plamenatz is ongedeerd gebleven. KONSTANTINOPEL22 October. Daar het meerendeel der Mogendheden het voorstel der Portetot het houden eener conferentie over de Bulgaarsche quaestie, hebben aangenomen, zal deze waarschijnlijk den 26sten dezer maand te Konstantinopel samenkomen. Allen, die iets te vorderen hebben van P. VAN BELZEN, vroeger te Waalwijkthans te Elshout woonachtig, worden verzocht hunne rekeningen aan zijn adres in laatstgenoemde plaats op te zenden, alwaar betaling zal geschieden. EEN sinds jaren in N.B, gunstig bekend persoon wenscht degelijke teneinde dit aan winkeliers te verkoopen. Aanbiedingenmet opgaaf welk artikel speciaal wordt gemaakt en verdere conditiën, franco, onder motto Agent, bij den uit gever dezer courant. telkens namiddags 6 ure, ter herberge van de wed. VAN DER VEN, te Vlijmen. Onder Vlijmen op den Wolput, groot 23.30 aren in twee koopen. Weiland aan den dijk, groot 40.70 aren en het recht van opstal op een gedeelte dijk. van eene MET te Waalwijk, zal aldaar in het hotel van den heer V. J. GERRIS, en bij toeslag op Dinsdag 17 Novem ber 1885, in het hotel van mej. de wed. VERWIEL, telkens des avonds 6 nre voor beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van posten tegen vaste premiën. Landbouwersinrichtingen, broodbakkerijen, enz. onder rietendaken, niets uitgezonderd. In een burgergezin wordt GEVRAAGD niet beneden de zestien jaar oud. Adres met franco brieven onder motto dienstbode aan het bureau dezer courant. allergunstigst gelegen te Capelle, (prov. N.Br.) aan de haven, met de daarbij be hoorende machineriën. Voorts een eveneens nieuw WOONHUIS, Loodsen Bergplaat sen allen bij elkander gelegen, bekend als sectie"^fe B., nos 230, 231, 232 en 233, geheel groot 84 aren 70 centiaren. Informatiën te bekomen bij de firma C. A. WITLOX ZOON, kassiers te Waalwijk, en ten kantore van voornoemden Notaris. DE NOTARIS te Waalwijk, zal voor de Erven van de echtelieden J. E. VAN HILST en E. PA PENHOVEN, aan de noordzijde der straat te Waalwijk sectie C, nos 1357 en 756 groot tezamen 5 aren 72 centiaren. Deze verkooping zal plaats hebben te Waalwijk, bij inzet van Specialiteit in Vergrootingen naar klei ne Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Fotografie), Crayonteekening, AquareU en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het atelier bestaat dagelijks gelegen heid tot poseeren. Opname met het instan tané procédé. NB. Tweemaal bekroond met zilveren medailles voor vergrootingen en andere Fotografiën. Ondergeteekende brengt bij deze ter al- gemeene kennis, dat hij voortaan met aan de markt te Waalwijk zal komen, Ondergeteekenden hebben de eer te beircthen dat zij zich belasten met het slaan van Northonpompen op de meest voordeelige condities. Zij bevelen zich bij deze beleefdelijk aan B. HENDRIKS, Waalwijk ADR. DE LEEUW, Baardwijk

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3