De Vroolijke Huisvriend. A. J. RANT, EN HUIS. nieuweSTOOMHOUTZAGEMJ Brand- en Levensverzekeringen, AGE InTT Aloys Verbunt. 1 Gulden. Handelsberichten. ADVERTENTIEN. Publiek verkoopew. erf en tuin, OPENBARE VERKOOPING WOONHUIS De Ondergeteekende, DE NOTARIS op Woensdag 4 November 1885, ter her berge van den heer VAN KREGTEN, en bij toeslag op Woensdag 18 November 1885, ter herberge van den heer V. J. GERRIS, telkens des avonds ten 8 ure. en BIJBEHOORENDE GEBOUWEN te te Waalwijk, zal aldaar PUBLIEK VERKOOPEN: bij inzet op Dinsdag3 November 1885, in het hotel van den heer V. J. GERRIS, en bij toeslag op Dinsdag 17 Novem ber 1885, in het hotel van mej, de wed. VERWIEL, telkens des avonds 6 ure Eene nieuwegeheel volgens de tegenwoordige eischen ingerichte ladingen vertrekken. Groot is het aantal werk lieden die hieraan dan ook flink brood ver dienen. Behalve dat elke fabriek bijna 300 man aan het werk heeftzijn er nog velen aan de haven werkzaam en zijn verschillende later aan te vangen werken nu reeds begonnen, zoodat hier althans geruimen tijd van geen vverknood sprake is." Met belangstelling hebben wij de 13 eerste nummers van den 19en jaargaug der Katholieke Illustratie doorbladerd. Wij vinden daarin toch een tal van actueele platen, die allen betrekking hebben op gebeurtenissen, welke in den laatsten tijd in ons land zijn voorgevallen. Het veelbesproken Prinsesjes nummerdsar latende, noemen wij de tentoonstelling te Delft, de por tretten van wijlen professer Moddermanvan 's konings beeldhouwer J. Th. Stracké en van den te vroeg ontslapen ingenieur D. D. Veth die op zijn tocht in de binnenlanden van Afrika is omgekomen, de kerkelijke feesten te Roermond, de gedenksteen van Bilderdijkde brand te Raamsdonk, de vliegerwedstrijd en de wedrennen te Amsterdam gezichten op Scheveningen, Kat wijk enz. Wij wenschen van harte der redactie dat zij op den ingeslagen weg moge voortgaan. Door de arrondissements-rechtbank te Utrecht is ter zake van valschheid in geschriften van koophandel en gebruik maken daarvan bevel tot gevangenneming verleend tegen Abra ham van der Wal jr.. 42 jaren, graanhandelaar, geboren en laatst wonende te Utrecht. Hij heeft een boersch uiterlijk en is gekleed in een donkere jasbroek en vestdraagt een zwart dasje zwart zijden pet of lagen hoed. Vermoedelijk houdt hij zich in de omstreken van Antwerpen op. De officier van juistitie te Utrecht verzoekt opsporingaanhouding en opzending. Op last van den officier van justitie te Roermond is te Tilburg gearresteerd zekere V. d. O.die vroeger in zijne betrekking van reiziger voor een Roermondsch huis, oplichting zou hebben gepleegd waarna hij naar België vluchtte. Sedert eenigen tijd woonde hij te Tilburg. Dezer dagen is berichtdat de proeven met het electrisch licht, genomen in de nieuwe cellulaire gevangenis te Breda, hebben bewezen dat de rerlichting uiet aan de gestelde eischen voldoetzoodat men gedeeltelijk zal moeten overgaan tot gasverlichting. Naar aanleiding van dit bericht deelt de heer J. F. Metzelaar het volgende mede Twee maal heeft daar eene proef branding plaats gehad in het bijzijn van vele uitgenoodigde notabelen der stad en beide keeren met uit stekend gevolg. Men mag gerust zeggen dat het de verwachting ver heeft overtroffen. De zelfde resultaten zijn ook verkregen in de gevangenissen te Arnhem en te 's Gravenhage. Den heeren W. Smit Co.te Slikkerveer komt alle mogelijke lof toe voor de wijze, waarop zij dc zaak hebben tot stand gebracht. Zij hebben meer geleverd dan zij verplicht waren en het geheel laat niets te wenschen over. De gasleidingdie wordt aangelegdmoet alleen dienst doen om des avonds na tien uren, als de gevangenen ter ruste zijn, de corridors en centrale hal te verlichten, daar het voortzetten der electrische verlichting voor een dertigtal dienst- lichten gedurende den geheelen nacht veel te kostbaar zou worden. Bij vonnis van gisteren veroordeelde de rechtbank te Amsterdam A. J Belderok wegens geweldadig verzet tegen de politie tot 3 maanden celstraf. Van de aanklacht dat het verzet zou hebben plaats gehad in vereeniging van minstens drie personen werd B. vrijgesproken. Het vonnis overwoog overigens dat de verklaringen der po- litie-agenten niet waren ontzenuwd door de ver klaringen der getuigen „k décharge." Vrijdagavond, even over half zeven, werd in een gedeelte van Helmond een zwaredoffe slag gehoord en weldra' meldde de alarmklok dat er een ongeluk had plaats gehad, ten gevolge waarvan de algemeene hulp werd noodig geacht. Die slag vond zijn oorsprong in eene ontploffing in de gasfapriek en brak er onmiddellijk daarop een zware brand in die fabriek uit. Na onder zoek is gebleken dat er bij de herstelling van den regulateur waaraan men reeds eenige dagen bezig was, plotseling eene aanzienlijke hoeveelheid gas is ontsnapt, waarop onmiddellijk de ontploffing volgde. De ijverige en bekwame directeur der gasfahriekde heer T. H. Goosseus werd af grijselijk verminktzoodat de dood onmiddellijk volgde. De stoker Van Lieshout had daarentegen een langen doodstrijdde toeschouwers moesten hem levend zien verbrandenzonder hulp te kunnen bieden. Een tweede werkman de fitter Pey, heeft ontzettende brandwonden bekomen; hij is in het gasthuis opgenomen en zal hoogst waarschijnlijk bij het ontvaDgen van dit bericht reeds overleden zijn. De brand in de fabriek bleek niet zulk een omvang te hebben als het zich liet aanzien en was door de inmiddels aangerukte brandspuiten spoedig gebluscht. De directeur Goossens was een algemeen geacht en gezien ambtenaar, een voorbeeld van ware plichts betrachting. Van Lieshout en Pey waren hoofden en kostwinners van groote huisgezinnen. Geheel Helmond is onder den indruk van het ontzettend ongeluk. D6 fabriek was aan de Amsterdamsche beurs verzekerd voor f 24.000. Maandagmorgen zijn de twee slachtoffers be graven. De lijkwagens werden voorafgegaan door de harmonie „Phileutonia" en gevolgd door de nabestaanden der overledenenden burge meester met den gemeenteraadhet gezelschap „Diana" waarvan wijlen de heer directeur Goos sens lid wasen een groot deel der mannelijke ingezetenen van Helmond. Tien leden van „Diana" daden dienst als lijkdragersen onder het spelen van treurmarschen werden de beide ilachtoffers grafwaarts geleid. De fitter Pey is nog niet buiten levensgevaar. Zijn schedel is met goed gevolg getrepaneerd, maar de vreeselijke brandwonden, die hij ontving, kunnen bij ongun stige wending nog wel den dood tengevolge hebben. Vrijdag brandde de boerderij met schuur en stal van Th. Derks te Mill af. Een groot gedeelte van den inboedel, benevens ongedorscht graanen twee varkenszijn eene prooi der vlammen geworden. Zekere A. G. te Mierlo heeft Woensdag twee arbeiders m het gehucht het groote Goor moedwillig mishandeld en verwond H. de K. is met een ijzeren schop zoo hevig op het hoofd geslagen, dat hij niet buiten levensgevaar verkeert. De zaak is iu handen van de justitie. In de Venendaalsche sajetfabriek van de firma de Wed. D. S. van Schuppen Zoon, te Venendnal, is Zaterdag een oppassend arbeider, vader van een talrijk gezin, W' Oosterbeek genaamd met den arm tusschen een machine beklemd geraakt en op verschillende plaatsen zeer ernstig verminkt. De ongelukkige is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht alwaar de arm moest worden afgezet. Onlangs ia melding gemaakt van een ser geantmilicien die aan bet spoorwegstation te Maastricht de maréehaussées bemoeilijkte in het arresteeren van een milicien en dezen zelfs hielp ontkomen. Voor dit feit is de sergeant door den krijgsraad te 's Hertogenbosch veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, in eenzame opsluitingalsmede gedgradeerd tot gewoon sol daat. Onder de bevolking van Remelange in het groothertogdom Luxemburg heerschte deze week eene groote opschudding tengevolge van een ge- pleegden dubbelen moord. De vrouw van den landbouwer Jan Heister, 47 jaren oud, had zich 's morgens zeer vroeg naar de mis te Asselborn begeven. Haar man vader van vijf kinderen stond opnam een hamer en een mes en ging naar het ledikant, waarin twee meisjes, van acht en tien jaar sliepen en gaf haar sneden in den hals. Een jongen van zes jaar, die van deze gruwelijke daad getuige was begon om hulp te roepen. Zijn vadar greep hem en wilde hem met den hamer op het hoofd slaandoch de jongen ontsnapte en vluchtte uit het huis. Zijn vader vervolgde hemhaalde hem in en sleepte hem weder mede naar huis. Op de smeekingen van het kind om hem te sparenliet de vader hem losbegaf zich te bed en sneed zich den hals af. Ds twee meisjes en de vader zijn ten gevolge der wonden overleden. Deze gruweldaad kan niet anders dan in een aanval van krank zinnigheid gepleegd zijn. Men leest in het (Rotterdamsche) Zondags blad De redacteur van dit blad ontving onder dagteekening van den 17den dezer een schrijven en eene circulars uit Parijs van het Comptoir Financier de Paris et des Départements. Maison speciale d'opérations a terme. Dat huis wenscht thans zijn werkkring ook tot het buitenland uit te breiden dat door zijne circulaires wordt over stroomd. We kunnen althans bezwaarlijk ge- looven dat alléén wij met die stukken zouden zijn begunstigd. Dank zij nu deze nieuwe ondernemingkan elkeen schatrijk worden zonder te werken. De circulaire draagt de volgende spreuken ten opschrift Wij vragen u geen geld en geen effecten. Wij vragen slechts dat ge ons tot tusschen- konist kiest. Gij zult ons 25 pet. van de door u te behalen zuivere winst afstaan. In 't geval de ondernemingen mislukken, zijt gij ons niets schuldig. In de begeleidende missive van den heer Carreaudirecteur van het Comptoirwordt bericht dat de 41/3 pet. Fransche rente noodwendig terstond 2 pet. moet rijzen en dan zit er bovendien de November coupon ad 1 fr. 12 c. aan, zoodat gij slechts 2250 francs rente behoeft te laten koopen door bemiddeling van het Comptoir, om iu een paar dagen 1500 francs te winnen. Hoe die rekening uitkomtis moeilijk te zeggen; het doet ook niets ter zake. Hét Comptoir bezorgt u die winst mits gij haar daarna 25 pet. van die winst voor hare moeite geeft. Kan het onbaatzuchtiger In stomme verbazing vroegen wij ons af, waarom het Comptoir niet de zaak voor eigen rekening neemt en de geheele winst in den zak steekt? Het verlangt immers geld noch effecien en zegt dat men, als de speculatiën in effecten tegenvallen niets verschuldigd is 1 Ongelukkigerwijs ligt ergens in de circulaire een addertje onder de rozen verborgen. Zekermen behoeft 'geld noch effecten aan het Comptoir te zenden als waarborg voor het uit de speculatiën te ontstane verliesmaar gij moet dat geld óf die effecten deponeeren bij een agent-de-change I Wordt er dan al speculeerende verloren dan legt het Comptoir geheel of gedeeltelijk beslag op het dépot. Men zietdat men zoodoende op een geheel ander terrein komtdan de schitterende beloften en voorspellingen deden vermoeden. Eigenlijk zal het elkeendie in effecten wil speculeeren wat hem op zich zelf genomen ten ernstigste moet worden ontraden veel meer voordeel bezorgen indien hij aan een hem bekend commissionair 1/u of 1/8 pet. courtage betaaltdan aan een onbekeüd Comptoir een vierde van de winst te moeten afstaan als er winst is. Daar het Compioir een inzet aanneemt zelfs van 250 francshebben we het niet ondienstig geachtop deze Europeesche speelbank de aan dacht te vestigen, opdat elkeen kunne weten wat hem te wachten staat. Verleden week werd het stadje Ravenstein in groote opschudding gebracht door de om standigheid dat vier meisjes van 10 tot 12 jaren, waaronder twee van de voornaamste ingezetenen, spoorloos verdwenen schenen te ziju. Nadat zij 's morgens ter kerk waren geweestwaren zij niet volgens gewoonte tehuis gekomen en bleken evenmin later op school te zijn. Weldra ont stonden er allerlei vermoedens, o. a. dat zij door een paar vreemdelingen, met wie men ze gezien zou hebben en die mannen als dames verkleed zouden geweest zijn, waren medegetroond. Ter stond werd de telegraaf in wei king gesteld en n&ar alle zijden om bericht gezondenrijks- en gemeentepolitie begaf zich naar alle veren in den omtrek om te ontdekken welken weg men ge nomen had. Gelukkig werden de in angsi ver- keerende ouders reeds des namiddags door de komst hunner dochterjes verblijd. Deze waren inderdaad met een paar vreemde dames opgewandeld om den weg te wijzen, en hadden deze verder begeleid dan oorspronkelijk het plan was. Ten slotte waren ze langs een grooten omweg teruggekeerd. In Ackermann's Illustrirte Gewerbe Zeilung wordt de aandacht gevestigd op de caoutchouk ter bekleeding van vloeren. Boven tapijten heeft deze vloerbekleeding dit voordeeldat zij ge makkelijk zindelijk te houden is. In kieeden gaat al het stof en onreinheid zittenen bij het vegen en borstelen vliegt dit vuil omhoog. Eene caout- chouk-bekleeding echter heeft men slechts met een natten doek af te nemen, om alle stof en vuil te verwijderen. [Huisvr.] In zake de Apeldoornsche ontvoeringszaak blijven de mysterieuse berichten elkaar opvolgen. De Zutfensche rechtbank ziet al geen misdaad wanbedrijf of overtreding in het aandeel, dat me vrouw Bulkley in de ontvoeringsplannen heeft maar nu is er ook sprake van, dat de achtbare heer Kloppershet hoofd van de bende, losgelaten is of zal worden. Dat de heer Hoek thans vervolgd wordt wegens het hebben van een kind, dat door mevrouw Bul kley begeerd wordt, schijnt nog niet een feit te zijn. GORINCHEM, 26 October. Men besteedde voorristarwe f 7,40 k 7.70, roode dito f 7,20 k f 7,30witte dito f 7,50 k f7,75, inl. rogge f6,— a 6,10 buitenl. dito f'0,— a 0.— gerst f5,00 a 5,20, haver f3,75 h 4,00 beste kook- erwten f0,a 0,—, koolzaad fO.OO k 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 376 runderen. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f180 k 240. Kalfvaarzen f120 a 160. Melkkoeien f 130 170. Hokkeling ossen f U/a jarige ossen f 80 110. Guiste vaarzen f 80 110. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 20 a 50. Nuchtere kalv. f 8 a 10. Aangevoerd i4 varkens van 19 a 22 c., vette dito a c. per half kilo, 275 biggen van f4 tot f 8 per stuk. Boter 55 k 70 cent per half kilo. Eieren fl.3ü a f 1.60 per 26 stuks. ROTTERDAM, 26 Oct. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.80 k f7.40 Mindere en geringe f6.00 6,70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.60 k 5.80; dito mindere f5.20 5.50. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.80 a 5,00 mindere f 4,40* a 4,70 beste Zomer f4.50 a 4.80; mindere f4,00 a 4.40. Haver. De beste f3.80 k 4.30. Mindere f2.80 a 3.70. Paardenboonen. De beste f6.5C 6.70. Mindere f 6.00 a 6.40. Duivenboonen van f 6.50 a 7.50. Mindere f 0.00 f 0.00. Bruine boonen de beste f9,75 a 10,50; Mindere f 8,50 9.50. Witte boonen. De beste f 11.25 k 12.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.00 k 8,25 mindere van f 7.60 a 7.90. Voersoorten f6.80 k 10.50. Schokkers traag van f 8,50 10.50. Vlas. Op het land vonden gedurende de week enkele partijen koopers tot vrij goede prijzen, de qual. in aanmerking nemende. Heden werden ongeveer r000 steen ter markt aangevoerd, waar voor algemeen iets meer vraag bestond, ofschoon tot geen verhoogde prijzen. Lijnzaad. Heden was de vraag wederom luste loos en moesten verkoopers zich opnieuw eene verlaging van ongeveer |50 c. per hectoliter ge troosten. 2 Januari 1886 begint dc Tweede Jaargang van Behalve een tal van Humoiistische Novellen en andere bijdragen, kwamen in den eersten jaargang ongeveer vier honderd groote en kleine platen voor, van de voornaamste tee kenaars van ons land. De geringe abonne mentsprijs van twee guldenfranco per post twee gulden dertig centskan niemand weer houden op een zoo goedkoop blad in te teekenen. Zijdie den tweeden jaargang verlangenontvangen zoo ver de voorraad strekt, de nummersdie in December a. s. verschijnen, kosteloosDe inteekening loopt van 1 Januari tot 31 Decemberdus over een geheel jaar. Alle boekhandelaren nemen abonnementen aan. te Waalwijkzal voor de Erven van de echtelieden J. F. VAN HILST en E. PA PENHOVEN, aan de noordzijde der straat te Waalwijk sectie C, nos 1357 en 756 groot tezamen 5 aren 72 centiaren. Deze verkooping zal plaats hebben te Waalwijk, bij inzet van eene MET O) allergunstigst gelegen te Capelle, (prov. N.Br.) aan de haven, met de daarbij be- hoorende machineriën. Voorts een eveneens nieuw WOONHUIS, Loodsen Bergplaat sen allen bij elkander :gelegen, bekend als sectie B., nos 230, 231, 232 en 233, geheelgroot 84 aren 70 centiaren. Informatiën te bekomen bij de firma C. A. WITLOX ZOON, kassiers te Waalwijk, en ten kantore van voornoemden Notaris. voor beveelt zich minzaam aan tot het sluiten van posten tegen vaste premiën. Landbouwersinrichticgen, broodbakkerijen, enz. onder rietendaken, niets uitgezonderd. Oplaag 315,000; het meest ver spreide van alle Modetijdschriften in veertien talen verschijnende. DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor Mo de en Han dw erk en. Maan delijks twee nummers Prijs per kwartaal fl. Jaar lijks verschijnen 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed, handwerken enz. 21 supplementen bevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr. Belin- pante, den Haagna ontvangst van een post wissel van f 1 voor 6 Nos, van /1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 ge knipte patronen of van f 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3