Nummer 93. Donderdag 19 November 1885. 8e Jaargang. M lil M GODSGERICHT. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. antoon tielen, BEKENDMAKING. FEUILLETON. BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. UITGEVER: Waalwijk. Herziening der belastbare opbrengst van de ongebouwde eigendommen. MAAR EEN MEISJE. MISS ETHEL. Il De Echo Tan het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden uan den Uitgever. Kadastrale gemeente Waalwijk. De burgemeester van Waalwijk, Gelet op artikel 19 der wet van den 25sten April 1879 (Staatsblad no. 89) Brengt ter kennis van belanghebbenden dat heden op de secretarie der gemeente, onder bij voeging van de kadastrale leggers en plans, voor een ieder ter inzage gedurende dertig dagen zijn nedergelegd lo. een afschrift van de schaal van schatting, 2o. een opgaaf van de als typen geschatte eigendommen, waarin zijn vermeld het bedrag ot de bedragen der belastbare opbrengst voor die eigendommen per hektare bepaald de kadastrale grootte dier eigendommen zoomede de gedeelten, bedoeld in de twee laatste zinsneden van art. 4 der wet. Onder opmerking verder: dat iederdie bezwaar heeft tegen de schaal van schatting of tegen de belastbare opbreng t van de als typen gekozen eigendommen, de gron den daarvoor zeil' of door een gemachtigde aan de commissie van bovengemelde herziening schrif telijk kan mededeelen in een ongezegeld bezwaar- - schrift, hetwelk portvrij, binnen dertig dagen, tegen ontvangbewijs bij den ondergeteekende moet worden bezorgd dat bezwaarschriften en verzoekschriftenniet ingezonden op de-wijze of binnen den termijn, hierboven bepaald,Yiaar de wet buiten behandeling blijven. Waalwijk, 14. November 1885. De burgemeester voornoemd. VAN DER KLOKKEN De heer J. 1. De Beucker, te Antwerpen vroeger leeraar in de tuin en ooftteeltkunde aan de voormalige tuinbouwschool „Linnaeus„le Watergraafsmeeris door Z. M. den koning van Belgiëter erkenning van zijne aan den tuin- en landbouw bewezen belangrijke diensten en voor lichtingen benoemd tot ridder der Leopoldsorde. Het Volksbelang van Gent geeft een aardig staaltje van den toestand der Vlamingen in hun eigen land. Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per regel; groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Naar liet Duitsch van G. Wild, Ie HOOFDSTUK. II. De oude dienstbode antwoordde bevestigend. „Wat heeft hij wel yreeselijk te keer gegaan?" „Zijne teleurstelling was grootintusschen mylady, hierover moei gij u in 't geheel niet bekommeren. Tracht voor alles uwe krachten terug te krijgen de lord moet zich in het on vermijdelijke schikkende tijd zal hem wel zachter stemmen." 'tWas Hetty geoorloofd zoo vrij te spreken; zij had de jonge gravin op hare armen gedragen en was hare voedster geweesten zeker was er niemand op de gaosche wereld, die het met de jonge vrouw beier konde meenen dan deze oude irouwe bediende, 't Gelukte aan hare troostre denen de gravin gerust te stellen, en hare tranen drogende, zeide de jonge vrouw „Breng mij nu mijn kind" Hetty; ik wil het arme schepsei dubbel liefhebben w nt van de zijde van zijn vader zal het wel nooit op een vriendelijk woord kunnen rekenen." Het kind lag gerust te slapen, 't Was een lief, blozend ding, geheel geschapen om bemind en verwend te worden en in weerwil van haren kommer voelde de jouge vrouw eene heilige moedervreugde in haar hart ontwaken, als zij het kleine schepsel in hare armen nam en aan haren boezem drukte. L ng staarde zij op het wezen, dat zij het aanzijn had geschonken en wiens intrede in het leven haar zoo bittere tranen Voor een der vredegerechten komt een zaakje voor van een nachtelijk burengerucht. De ge~ roepen getuigen blijken evenwel niets te weten van hetgeen er volgens bet Fransche procesver baal zou zijn geschied. Want ziehier wat er gebeurd was. Twee heeren waren bezig geweest elkander rotte appelen toe te gooien en keurige bijnamen toe te voegen. De veldwachter wordt geroepen om proces verbaal op te maken van de wederzijdsche be- leedigingmaar de man die geen Vlaamscb kent verstaat niets van hetgeen me" hem vertelt! Desniettemin moet hij procesverbaal maken. Hij weetde heeren hebben gekeven en leidt daaruit nu afdat zij nu ook moeten hebben geschreeuwd, tlebben zij geschreeuwd dan moeten de buren '(geboord hebben, dan zijn zij gestoord in hunne nachtrust ergo Burengerucht En de buren die inderdaad niets hadden kunnen hooren werden geroepen als getuigen Tableau Hadden wij geen recht te spreken van dwaasheden Want dit is slechts een uit vele. De Vlaamsche boeren krijgen Fransche belasting biljetten de Vlaamsche recruten staan onder officieren, die enkel Fransch spreken; de Vlaamsche burgerwacht wordt gedrild in het Fransch de Vlaamsche zeelui krijgen Fransche lastkohierenl! enz. enz. Voor het gerechtshof te Luik verschenen twee jonge meisjesdie te Herstal door een opening in een haag waren gekropen en uit een tuin elk een appel hadden mede genomen. De rechtbank die den eigenaar van den boomgaard bad moeten veroordeelen omdat hij voor een dergelijk feit twee kinderen had dnrven vervolgen, veroordeelde elk der beide meisjes tot een boete van twintig francs. Eeu oplichter heeft bij gelegenheid der feesten van de artillerie-divisie der Burgerwacht verscheiuene winkeliers te Brussel op handige wijze bedrogen door zich voor een Engelschen officier uittegeveu, die tijdelijk in Servischen dienst was en door de regeering te Belgrado met het aankoopen van kanonnen in België belast was. In deze hoedanigheid en in eene zeldzame uniform stelde hij zich aan den bevelhebber der artillerie had gekost. Ach, het was toch haar kindal had zij om zijnentwege nog zooveel verdriet te wachten, en een eed ontsnapte als 't ware aan hare lippen, dat zij bij hare dochter het gemis der vaderliefdezooveel in hare krachten was zou vergoeden. Met een diepen zucht gaf zij het wicht aan de oude vrouw terug; zij zag haar na, tot deze er mede in de naburige kamer verdween, en moede in de kussens zinkend, fluisterde zij met bevende lippen terwijl hare oogen zich opnieuw met traDen vulden „Maar een meisje 2e HOOFDSTUK. Terwijl dit in de kamers der gravin voorviel werd in den anderen vleugel van het slot een zeer vreemd tooneel afgespeeld. Dit aan de noordzijde gelegen gedeelte be woonde miss Ethel Neville, dochter uit eerste huwelijk van graaf Charles Neville. 's Graven vrouw was eene Spaansche geweest, die hij tegen den zin zijner familie gehuwd had. De jonge vrouw was wonderschoon, maar ever» heftig en hartstochtelijk van inborst als de graaf. Hun huwelijk was niet gelukkig en de geboorte eener dochter bracht er niet toe bij om de los geworden banden nauwer toe te halen. Integendeel, dc verhouding tusschen de echt- getiooten werd daardoor nog slechter. De graaf had een zoon gewenscht en nu zag hh^ich in zijné verwachtingen teleurgesteld. ^Graaf Charles Neville ging naar 't buitenland /en liet zijne famile in Engeland achter. Wel keerde hij nu en dan naar huis terug, maar steeds voor korten tijd er. meer om aan de éti quette te voldoen dan wel om de verlangens zijus harten te volgen. Hij behauüelpe zijne vrouw met koele beleefd heid; voor zijne dochter had hij nauwlijks een en den burgemeester van Brussel voor en drukte deu wensch uitals Engelsch officier aan de feesten van den naburigen staat le kunnen deel nemen. De verschillende uitnoodigingen werden hem overhandigd en thans begon bij, onder den naam van kapitein Baileyzijne uitrusting te corapleteeren. Vat: den militairen kleedermaker ging bij naar een juwelier en liet zich een ster van de Medjidié orde geven; van deu juwelier begaf hij zich naar een sigarenhandelaar, die hem eenige kistjes zeer fijne havanasigaren aan het hotel moest- bezorgen en ten slotte ging hij naar een kok om esn fijnen schapenbout te bestellen dien deze aan de Engelsche club moest bezorgen. Alle leveranciers betaalde hij met cheques op Londen die zooals later bleek, bij eene onbekende firma betaalbaar zijn. Daar de chèpues echter meer bedroegen, dan de som, die hij bi-talen moest, liet hij zich telkens 10, 12, en 15 francs contant geld teruggeven alleen de schapenbout betaalde hij in contant geld, omdat de kok niet wist wat een cheque was. Aan het banket in de Beurs speelde de oplichter zijn rol meesterlijk zelfs tegenover de Engelschen die hij den volgenden dag nog naar het station bracht om daarna des avonds zelf spoorloos te verdwijnen, nadat hijzooals later gebleken is reeds drie weken te Brussel in burgerkleederen had rond- geloopen. 't Is tengevolge der moeitedie de winkeliers hadden om de cheques uitbetaald te krijgendat men tot de ontdekkag van deze schurkenstreek kwam. De kamer van afgevaardigden heeft den heer Floquet met 348 van de 412 uitgebrachte stemmen tot voorzitter gekozen. De gezamenlijke republikeinen hebben eene overeenkomst gesloten omtrent de vier candidaten voor het onder voorzitterschap. Den 11 dezer was men bij het wegruimen van de rotsblokken en het puin der steengroeven van Chancelade bij Périgueux, zoo ver gevorderd dat men de lijken van drie personen van een man zijne vrouw en hun kind, gevonden heeft. Het lijk van den man is verschrikkelijk verminkt. Hij droeg het kind op zijne schouders, de schok blik overhij konde het haar niet vergeven, dat zij geen jongen was. Zoo gingen er jaren voorbij Je gravin leefde met Ethel op hare wijze, de graaf op de zijne. De groote rijkdom des graven veroorloofde beiden een aangenaam, weelderig leven te leiden en de gravin was gedurende het Londensche seizoen eene der schoonste en elegantsche ver schijningen. Miss Ethel had geheel de wondervolle schoon heid harer moeder geërfd; zij bezat, zooals deze, prachtig zwart haar en gloedvolle, vurige, don kere cogen. Hare gelaatskleur was bleek, maar helder en vvit als albasthaie handen en voeten waren uiterst sierlijk en hare hooge gestalte toonde werkelijk klassieke vormen. Op haar achttiende jaar deed miss Ethel haar intrede in de wereld hare schoonheid baarde opzien en men begon haar de ster van het sei zoen te noemen, toen hare moeder na eene korte ongesteldheid stierf, en miss Ethel het tooneel harer overwinningen moest verlaten om in hel eenzame slot haars vaders terug te keeren. De graaf had de tijding van het overlijden zijner vrouw in Zwitserland ontvangen. Oumid- deiijk reisde hij huiswaarts en bezorgde zijne gemalin eene prachtvolle begrafenis. Hij verliet het land niet meer, maar bleef op het oude stamslot, zonder nochtans zijne dochter meer te naderen. Zij zagen elkai.der slechts bij de gemeenschap pelijke maaltijden en geen van beiden deed ook maar de geringste poging om een warmeren toon aan te slaan. De graaf ging veel op jacht en liet het aan zijne dochter over den tijd t6 verdrijven, zooals zij goed vond. Nooit vroeg hij zich af wat zij deed en miss Ethel scheen zich harerzijds evenmin om hem van de ineenstorting der groeve had beideü niet van elkander gescheiden. Een der beenen van het kind vond men omgebogen ter hoogte van 't gezicht, en de klomp aan den voet bereikte 't oo» het andere been was nog rustende op den schor der van den vader. Het lijk der vrouw is 0p twee meter afstands van dat van den man gevonden Men heeft het nog niet kunnen te voorschijn halen. Groote rotsblokken bedekken het noo- men zal die moeten laten spingen om het lijk' dat men herkend heeft aan het benedengedeelte van het zichtbaar geworden kleed naar boven te brengen. Te Contrexevillein het Fransche depar tement Vogeezen is Donderdag een vrij hevige schok van aardbeving gevoeld. De gebroeders Pierrard te Reims eigenaars van groote spinnerijen hebben Dinsdag het dag loon hunner werklieden met 10 pel. verlaagd. 400 werkheden der fabriek hebben onmiddellijk, doch zonder de minste .vanordehet werk ge- UOO*' Het 86tal Werk8takers ^draagt thans De kamer van afgevaardigden heeft Zaterda» ar bureau geconstituteerd. De heer Fioaua is met 348 van 412 uitgebrachte stemmen tot president der kamer gekozen. De heeren Anaiole de la lorge Develle Ernest Lefèvre en Buyat ïjn tot vice presidenten benoemd. De heer Floquet, het voorzitterschap der kamer voorgoed aanvaardende, hield eene toe spraak waarin hij aan alleD de volledige uit oefenig van de parlementaire vrijheden beloofde en de afgevaardigden uitnoodigde aan de wenschen der kiezers te voldoen. Hij deed voorts de noodzakelijkheid voor alle repnblikeinen uitkomen om vereecigd te zijn. Hierna las de heer Brisson de ministerieele verklaring voor. Hij wijst op de gebiedende noodzakelijkheid voor de republikeinen om eens gezind té zijn. (Bijval). Verder wordt van de financieele moeilijkheden gesproken. De uitgaven zijn toegenomen. De kosten van sommige expe ditie^ werden niet opgewogen door hetgeen de belastingen afwerpen. De opheffing Van de buitengewone begrooting en het invoeren van bezuinigingen worden aanbevolen. Indien de te bekommeren. Toen het rouwjaar om was kondigde de graaf zijLer dochter aan dat hij van plan was te hertrouwen. Miss Ethel hoorde hem met bliksemende oogen aan, maar sprak geen woord. Acht dagen later bracht de graaf zijne nieuwe gade in huis. Gravin Herminie stamde at uit een oud maar geheel verarmd adellijk geslacht. Zij was eene wees, en had slechts den graaf hare hand gereikt op aandrang harer verwauten. In het begin zócht de jonge vrouw de vriend schap der met haar in jaren gelijkstaande stief dochter te winnen maar de koele en trotsche houding van miss Ethil schrikte haar spoedig af. Den graaf was het onverschillig, hoe de beide dames tegenover elkander stonden. Hij had zijne vrouw alleen genomen om eenen erfgenaam t e krijgen voor 't overige was hij haar even vreemd als aan zijne dochter. Graaf Neville was de laatste van zijn geslacht; stierf bij zonder mannelijke nakomelingschap', dan vervielen alle goederen aan eene zijlinie; met welke de graaf sinds lang in vijandschap was. Graaf Francis Wilton was hetdie aanspraak op de erft nis had, cn, zonder den jongen man ooit gezien te hebben haatte de graaf hem even sterk als hij dit zijnen overleden vader had gedaan. Wilton bezat maar een matig inkomen, en zijue gansche hoop was daarop gevestigd,'dat graaf Neville zonder een mannelijken erfgenaam zou sterven. Het huwelijk van zijnen bloedverwant was daarom een zware slag voor hem en zijn harts tochtelijke wensch was nu dat deze echt kinder loos zou blijven. (Wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 1