Nummer 96. Zondag 29 November 1885, 8e Jaargang. EEN GODSGERICHT. n Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON. ANTOON TIELEN BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Spanje. UITGEVER: Waalwijk. STAAT VAN BRIEVEN W. DE HUT IN HET BOSCH. DE TWEE BONDGENOOTEN. TT*— De Echo van kt Zuiden, i te, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden j 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden uan |den Uitgever. Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per regel; groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, -worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft van Sept. Van Waalwijk. A. Franken Delft. Kunnende de brieven door tusschenkomst van liet postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. Voor de rechtbank van Charleroi (België) staan de burgemeester en de gemeente-secretaris van Bersillies 1'Abbaye te recht wegens /,ver- valsching van ambtelijke stukken", de laatstge noemde omdat hij verleden jaar onbevoegd twee huwelijken voltrokken heeft en de eerstgenoemde omdat hij die onwettige handeling heeft toegelaten. De beide huwelijken zijn nietig en zullen opnieuw voltrokken moeten worden tenminste wanneer de partijen daarmee genoegen nemen en geen van allen de rozenketenen van den echt reeds moede zijn. Voor eenigen tijd kwamzooals men zich herinneren zal, een dergelijk geval te Parijs voor, waar toen een aantal in het arrondissement Montrouge gesloten huwelijken wegens een ver zuim bij de voltrekking nietig bleken. To Esschen even over de Belgische grenzen is Dinsdagmiddag zekere A. Claassen door het steigeren van een os, die voor zijn wagen gespannen was onder de wielen geraakt en zoo hevig gekneusd, dat hij weldra was bezweken. Hij laat eene vrouw cn twee kinderen in behoeftige omstandigheden achter. Opmerkelijk is hetdat zijne twee broeders en drie zusters vroeger ook door een ongeluk zijn omgekomen. Te Mechelen werd een reizigertoen hij in den trein wilde stappen door een voorbij Naar het Duitsch van G. Wild, „Alles gelukkig afgeloopen vroeg hij in gespannen verwachting. „Tweelingen", hernam de doctor lakonisch, „een jongen en een meisje." „Ha 1 en de jongen „Is hier", antwoordde de doctor zijnen mantel openslaande„wat moet er met het kind ge schieden Graaf Francis antwoordde niet onmiddellijk zijne oogen rustten met donkeren blik op het kleine schepsel, wiens geboorte hem alle voor uitzicht op de rijke erfenis zou hebben beno men als hij niet te rechter tijd zijne maatregelen had genomen om in dusdanig geval te voorzien. „Ik had reeds een dood kind gereed om te onderschuiven" zeide de dokter, toen de graaf nog steeds bleef zwijgen, „nu is die moeite ge spaard. Niemand heeft eenig vermoeden van den waren toestand wij hebben er zeer veel geluk bij gehad, sir Wilton." De graaf gaf nog steeds geen antwoord ein delijk ontwaakte hij als uit een diepen slaap. „Het kind moet uit deze streken verdwijnen," zoo sprak hij. Een nauw merkbare glimlach vloog over het uitgedroogde gelaat van den doctor. „Hoe meent gij dat, heer graaf P" vroeg hij. „Eenige mijlen noordwaarts van hier moet eene zigeunerbende hare tenten hebben opgesla gen breng hun het kind en geef hun een som gelds opdat zij het land onmiddellijk verlaten. Maar geen geweld, Burton, daarvan heb ik een afschuw." snellenden goederentrein gegrepen. Zijne beide beenen werden afgereden. In België ontzien de dieven de kerken ook niet. Al wat eenige waarde had is eergisteren uit de kerk van Viesvillebij Cosselies, gestolen. In antwoord op de interpellatie van Brice heeft de minister van oorlog de onmogelijkheid betoogdom buitenlandsche leveranties geheel buiten te sluiten. Niettemin trachtte de regeering den Franschen laudbouw zooveel mogelijk te begunstigen. (Luid protest ter rechterzijde.) De eenvoudige orde van den dagwelke door de regeering was aangenomen werd met 399 tegen 127 stemmen verworpen. Zoodra het bericht van het overlijden van den kouing van Spanje te Parijs bekeud werd begaven zich een groot aantal te Parijs wonende Spanjaarden naar het Radziwillhet paleis van de moeder van den overleden koningom als bewijs van deelneming in het verlies in een register hunne handteekeningen te plaatsen. Dinsdagavond reedstoen het valsche gerucht van den dood des konings in omloop was vereenigden zich in de voorstad Saint-Antoine de Spaansche Duitsche en Russische socialisten om aan den thans te Londen vertoevenden Spanjaard Ruiz Zorilla een schrijven te richten, wearin zij hem hunne medewerking verzekerden voor eene spoedige proclameering der Spaansche republiek. DeCarlisten woonden Woensdagmorgen in de kerk aan de Avenue de Hochc een mis bij voor de troonsbestijging van Don Carlos. De president der republiek heeft gister in den ministerraad decreten onderteekend, waarbij Labculaye tot gezant te Madrid, Bellot, tot gezant te Lissabon en Francis Charmes tot directeur der politieke aangelegenheden in het ministerie van buitenlandsche zaken worden benoemd. Over een opvolger van den heer Waddington ts Londen was ook sprake; hiervoor zal waarschijnlijk de heer Ribot gekozen worden die bij de jongste algemeene verkiezingen in Pas de Calais Diet herkozen werd. De graaf beefde als hadde hij de koorts en richtte eeuen vorschenden blik op den arts. Deze bleef volkomen kalm. „Gij hebt gelijk, mylord", sprak hijeen lijk is dikwijls een erger getuige dan een levende. Ik zal dus het kind naar dc Zigeuners brengen." „Dit moet gij opstaanden voet doen", hernam de graaf haastig, als om eene bekoring te ont- loopen. „Zoolang de knaap hier in het land is zal ik geen rust hebben." „Ik ben gereed, mvlord. Miss Ethel zeide mij, gij zoudt mij de tweede helft der beloofde som geven." „Goed, hier 1" De graaf nam eene brieventasch en gaf den geneesheer eene beduidende som. „En dit", zeide hij, er nog eenige goudstuk ken bijvoegende „geef dit den Zigeuners. Burton, ik kan toch vast op uwe stilzwijgend heid rekenen Er lag iets ais een geheime angst in deze vraag. De arts boog. „Ik zal zwijgen als het graf", antwoordde hij, zijne hand veel beteekenend op de borst leggende; in zich zeiven echter dacht hijook graven openen zich dikwijls om hunne geheimen te verklappen. „Goed het zal u ook later geen sehade zijn." De graaf wikkelde zich vast in zijn mantel en drukte den breed geranden hoed diep over de oogen. Den geneesheer kort groetende trad hij naar buiten en weldra had Burton hem uit het gezicht verloren. Eenige oogenblikken bleef Burton in gepeins verzonken staandan vloog een eigenaardige lach over zijne trekken. „Ja, zoo moet het gaan", mompelde hij; „u beiden zal ik steeds in mijne macht hebben." 4e HOOFDSTUK. Eenige dagen waren sedert de bevalling der Men verneemt dat de heer Brisson de bezetting iu Tonkin met 249 officieren en 11353 soldaten verminderen en het aantal Aziatische troepen met 5738 man vermeerderen wil. Tegen woordig zijn in Tonkin 935 Fransche officieren en 26781 soldaten, met 6808 Aziatische troepen. Deze vermindering zal echter niet verhinderen dat het voortduren der bezetting in Tonkin nog steeds jaarlijksch meer dan 70 millioen zal kosten. De "Parijsche politie heeft onlangs weder een ber.de dieven gevat die hun werk maakten van het berooven van menschen die in het kantoor van het Crédit Lyonnais geld ontvangen hadden Zij hielden daar de wacbt en als zij een geschikt slachtoffer zagen gaven zij elkaar een teeken drongen den aangewezen persoon bij oen uitgang tegen het lijfen ontroofden hem ondertusschen behendig zijn brieventasch of geldzak. Hun zonderlinge wijze van handelen trok echter eindelijk de aandacht van politie-agenten, en de bende was toen spoedig gevat. Da dieven zijn allen tot gevangenisstraffen veroordeeld, en voor eerst onschadelijk. Maar de beschreven wijze van stelen wordt tegenwoordig te Parijs zeer dikwijls toegepast. Bij een fabrikant in de Fransche hoofdstad is onlangs door nachtelijke indringers hei onderste gedeelte van de brandkast opengebroken en een daarin liggende stapel bewijzen aan toonder ter waarde van 50,000 fraucs, gestolen. In het bovengedeelte dat zwaar beschadigd, maar niet opengebroken waslag voor een waarde van 100,000 francs aan goud en bankbiljetten. Er wordt alles in het werk gesteld om de, dieven die zich zoo „vergrepen,/ hebben, op te sporen. Alle bankiers en geldwisselaars ziju gewaarschuwd. Eenige dagen geleden verscheen in ver scheidene Parijsche bladen de volgende adverten tie „De heer V. H. biedt aan ieder, die een borg van 4000 frs. kan stellen een zeer winst gevende betrekking aan. Zich te adresseeren poste restanteonder de letters V. H." Een koetsierHée genaamd liet zich verlokken en schreef op de advertentie. Het antwoord bleef gravin Neville verloopen. De jonge vrouw was nog zeer zwak en uit geput, maar toch wilde zij de zuster van doctor Burton, die daar gebleven was om haar te ver plegen, niet meer bij zich dulden. Zij verklaarde zich wèl genoeg te gevoelen om met Hetty's verpleging tevreden te zijn, en zoo verliet dan mistress Bell het slot, na rijkelijk beloond te zijn geworden. De graaf had nog altijd zijne vrouw niet ge zien tenauwernood vroeg hij naar haren toe stand. Wat zijn dochtertje aangaat, dat bestond voor hem niet, en met diepe smart voorzag de gravin, dat dit wel zoo zou blijven, want zij kende door en door het halstarrig, eigenzinnig karakter van haren gemaal. Een enkele maal was miss Ethel hare stief moeder komen bezoeken. Zij was echter maar eenige minuten gebleven en de arme gravin was blijde toen het hardvochtige trotsche meisje heenging. Verlaten eu teruggestooten door hare naaste betrekkingen wijdde de jonge vrouw al hare liefde aan haar kiud, aan het kind harer smar ten, zooals zij zich zelf weemoedig lachend zeide; want welk een geheel andere toekomst zou zij zijn tegemoet gegaan, icdien het kind een jongen geweest was. Op zekeren morgen kondigde de graaf zijnen bedienden heel onverwacht aan, dat hij den volgenden dag op reis ging. Ethel, die in weerwil van hare schijnbare on verschilligheid, nauwkeurig alles wist, wat er in het slot voorviel, had dit besluit haars vaders onverwijld vernomen, hoewel hij het haar niet vooraf had medegedeeld en hij slechts kort voor ziju vertrek een koel afscheid van zijne dochter nam. Van zijne vrouw nam bij geen afscheid hij liet haar door Hetty zeggen, dat hij eenigen tijd op reis ging om de hem bereide teleurstelling te overwinnen verder geen groet, geen vrien- niet uit. Een brief met een hoofdje, luidende Van Happen, koopmaD in diamanten te Rotterdam, verwittigde Hee dat hij den volgenden dag zich vervoegen moest boulevard de Strasbourg 43. Tu een goed gemeubelde kamer gebracht was de zaak spoedig geklonken en de naar winst hakende koetsier stortte de gevraagde som in obligatiën der stad Parijs in handen van Van Happen. Terwijl deze bezig was de obligatiën na te zienwerd er gebeld. „Wacht even zeide toen Van Happenopstaande„ik ga even opendoen verliet met de effecten in de hand de kamer en keerde niet terug. Na lang wachten vernam de arme koetsier van den co cierge dat de kamer, waarin hij zich bevond, eenige dagen te voren door Van Happen gehuurd was met het oog op den slagdien hij dacht te slaan. Het is der politie geluktden oplichter bij een wisselaar in hechtenis te nemen op het oogenblik dat hij voor de obligatiën geld maakte. Koning Alfonso van Spanje is Woensdag op slechts 28jarigen leeftijd aan door eene keel ontsteking en bloedvergiftiging verhaaste tering overleden. Deze gebeurtenis zal de aanleiding zijn tot eene twijfelachtige politieke crisis. Voor niemand is het een geheim dat de Carlisten sedert langen tijd rekenden op deze catastrophe ten guoste van den prinsdie een tiental jaren geleden zich door het ia het leven roepen van een der ver schrikkelijkste en bloedigste burgeroorlogen op treurige wijze bekend heeft gemaakt. Het is te vreeiendat zij thans nu de troon vacant is hun uur om te handelen geslagen achten, en de minsie poging van hunne zijde is in staat om een binnenlandschen strijd tusschen alle politieke partijen te veroorzakenwelke gedurende de laatste jaren van koning Alfonso's regeering zoo moeielijk in bedwang zijn gehouden. Omtrent de wijze, waarop het land in volg geregeerd zal wordenzijn verse! geruchten in omloopdoch het meest waardig is het bericht, dat prinses MercsdW, de delijk woord. De gravin stortte bittere tranen als zij het rollen vernam van den wagen, waarin haar gade het slot verlietzijne hardheid deed haar erg pijn en de oude Hetty had volop werk om de arme jonge vrouw tot bedaren te brengen. Miss Ethel nam de afwezigheid haars vaders heel anders opeen triomfecrend lachje speelde om hare lippen, toen zij door haar venster het rijtuig nakeektot het bij een kromming van den weg onzichtbaar werd. Een uur later vloog miss Ethel op haar vurig rijpaard langs den stoffigen landweg, om daarna in het donkere woud te verdwijnen. Zelfs op het smalle boschpad matigde de miss haren spoed niet; haar paard tot immer snelleren loop aanzettend had zij, in weerwil van den omweg, dien zij had gemaakt, spoedig de hut in het bosch bereikt, waarin doctor Burton graaf ton getroffen had. Mis3 Ethel was een koene rijdster en prachtig in den zadel. Graaf Francis, die haar in de deur der hut stond te wachten kon eenen uitroep van be wondering niet onderdrukken, toen hij haar daar zoo stout en zoo fier zag aankomen. Ethel slaakte een kreet van vreugde toen zij den graaf gewaar werd. Reeds in de verte stak zij hem de hand toe, en liet zich door hem van het paard helpen. De sleep van haar rijkleed over den arm slaande schreed zij snel naar de hut, terwijl de graaf nog achterbleef om haar paard aan een boom vast te binden. Toen hij binnentrad sloeg Ethel hem storm achtig de beide armen om den hals. „Eindelijk, eindelijk, geliefde," zeide zij zich zacht tegen hem aandrukkend. De graaf beantwoordde hare liefkozingen en zoo verliepen eenige oogenblikken in zoet gekoos. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 1