ST. NICOLA ASFEEST Notaris RANT, Notaris BINK, BIERHUIS, Bericht van Inzet. HIT Rotterdam Rusland. BINNENLAND. W aterbericliten. Handelsberichten. LAATSTE BERICHTEN POSTERIJEN. finaal verkoopen: een AGENTSCHAP dat bij gelegenheid van het St. Nicolaasfeest, het postkantoor te Waalwijkalsmede de hulpkan toren te BaardwijkBezooien en Drunenop Zondag 6 December a.s., wat den dienst der pakketpost betreft, op dezelfde uren zijn open gesteld als op werkdagen. Toeslag 2 December 1885, op Vrijdag 4 December 1885 II. WEI- en BOUWLAND, idem, grt. 90.90 aren. III. HOOILAND, aan de kadegroot 1 beet. 70 aren. VII. HOOILAND, over de Hooigracht „Het Kooike" groot 1 hectare 61 aren 30 centiaren. VIII. HOOILAND, over de Oude straat, voorin, het 43e perceel, groot 2 beet. 21 aren 20 centiaren. Prinsenstraat 59 Een aantal aanzienlijke jonge edellieden grootendeels gewezen officieren, te St. Petersburg, vierden onlangs een feest in een der dettigste koffiehuizen aldaar en weigerden ingevolge de poliliebepaliugen te 2 uren hun lokaal te ont ruimen. Zij sloten de deur wilden de politie niet toelaten en toen eindelijk de burgemeester Gresser in persoon ter plaatse kwam en de deur liet openbreken gaf een der jongelieden, graaf Seheremetjew hein, zoodra hij binnentrad, een slag in het aangezicht. Zooals later bleek, was de graaf bij loting daartoe aangewezen. De jongelieden werden natuurlijk in hechtenis genomen. Het schandaal heeft veel opzien verwerkt. öostcrschc quacstie. 1 SOFIA, 28 November. Na een scherp ge vecht hetwelk gisteren den geheelen dag heeft geduurd is Pirot door dc Bulgaren bezet. Prins Alexander zal heden aldaar zijn intocht doen. Graaf Khevenhüller verklaarde datzoo de Bulgaren voorttrokheu, Oostenrijksche troepen op Servisch gebied zouden komen ter onder steuning der Serviërs. Prins Alexanderin aanmerking nemende de collectieve nota der mogendheden en zijn zege vierenden intocht te Pirot beschouwende als te hebben gered zijne eer en te hebben verzekerd zijuen goeden naam heeft er in toegestemd, te bevelen dat de vijandelijkheden worden gestaakt, opdat er onderhandelingen worden geopend over de voorwaarden van eenen wapenstilstand. LÖNDEN, 28 November. De Times meldt uit Konstantinopel onder dagteekeekening van 27 dezerBlijkens een authentiek bericht gisteren alhier ontvangen, zijn Servië en Bulgarije, door tusschenkomst van TurkijeOostenrijk en Ruslandovereengekomen omtrent een wapen stilstand. Vplgè s depêches uit VVeenen eischt de vorst varj^lulgarije thans als vredesvoorwaarde dat Servie afstaat het geheele district van Pirot tot Nisch; Zoo die eerste niet wordt ingewilligd dan dringt Bulgarije bij de groote mogendheden aan op erkeniug vau de vereeniging der Bulgaren als eenig alternatief. De verslaggever van de Daily News be schrijft Scrvic's toestand als uiterst jammerlijk. De geheele stad Nisch is gevuld met gewonden, waaronder velen die zichzelf verwondden, lafaards, die hunne vingers verminkten om niet langer te behoevfcn te vechten. De demoralisatie in Servië is volkomen. KONSTANTINOPEL, 29 November. De conferentie heeft gisteren geen eigenlijke zitting gehouden daar de gezanten onmiddellijk gewaar werden dat zij niet met nut konden beraad slagen tengevolge, van de aanhoudende oneeuig- heid tuschen Engeland en Rusland. Men verzekert, dat de iustructien door White en Velidoff ontvangen geen vergelijk toelaten. De minister verklaarde voorts, dat als de grond wetsherziening mislukte, de regeering zou moeten voorstellen uitbreiding van het kiesrecht binnen de grenzen der tegenwoordige grondwet. De tweede kamer heeft daarna met 43 tegen 42 stemmen verworpen de censustabel bij het voorstel- Lohmanwaarna deze zijn ontwerp introk. Het voorloopig verslag omtrent de wijzi ging van de tarieven in- en uitvoerrechten in Nederlandsch Ir.dië is verschenen Daaruit blijkt dat het op een deel der leden een treurigen indruk gemaakt heeft dat de regeering wel be dacht is op maatregelen tot opbeuring der In dische landbouwnijverheid maar daarentegen de kwijning van landbouw en industrie hier te lande, die sedert jaren valt waar te nemen lijdelijk b'ijft aanzien. Andere leden meenen, dat de vergelijking tus- schen de Nederlandsche en de Indische land bouwnijverheid i:i menig opzicht mank ging. Door verscheidene leden werd de meening ontwikkeld dat opzegging van het tractaat van handel en scheepvaart met het Duiische tolver bond aan eene herziening der Indische tarieven had behooren vooraf te gaan. Meerdere leden konden hunne teleurstellling niet ontveinzen dat de tegenwoordige voordracht niet berustie op het beginsel der heffing van differentieele rechten in Nederlar.dsch-Indie; over het geheel achtten deze leden den strijd over. dit vraagstuk in 1872 vol- streden. Vele leden betwijfelen of het doel, dat de regeering zich voorsteldebij ongewijzigde aanneming van het wetsontwerp wel zou worden bereikt. Bij een aantal leden had het teleur stelling verwekt dat de gelegenheid dezer tariefs herziening door de regeering niet was aangegrepeu om met bet stelsel der heffing van invoerrechten te breken. Ten opzichte van leder- en lederwerken wordt gezegd Tegen de voorgestelde verhooging van het in voerrecht op deze artikelen golden volgens som mige leden soortgelijke bezwaren, als ten aanzien van het artikel aardewerk. De Nederlandsche lederindustrie had met, groote moeilijkheden te kampen, werd niet beschermd zooals de Duitsche en Oostenrijksche nijverheid die hare grond stoffen met name de schors, wegens de nabijheid van uitgestrekte bosschen goedkooper kon ver krijgen, en zou er bij verhooging van het recht van moeten afzien om voor den uitvoer naar Nederlandsehe-Indië te werken. Waalwijk 2 December 1885. Nadat de tweede kamer in de zitting van verleden Vrijdag de door de regeering voorge stelde kiestabel met 44 tegen 42 stemmen had verworpen nam Maandag de algemeene beraad slaging over het wetsontwerp van den heer Lob man tot wijziging van art. 1 der tegenwoordige kieswet een aanvang. De heer Lohman trok art. 2 van wetsontwerp in. De heer Schaepman verdedigde het uitvoerig zoowel omdat het alle willekeur wegneemtals met het oog op de groodswetsherziening, die niet tot stand zal kunnen komen, zoolang de kamer blijft op het doode punt. De heer Beelaerts van Blokland sloot zich geheel bij deze zienswijze aan. Daarentegen werd het voorstel ernstig bestre den door den heer Mees, als leidende tot groote bezwaren. Ook minister Heemskerk had vele bedenkingen tegen den inhoud van het wetsontwerp. Maar ziju grootste bezwaar wasdat de grondwets herziening er voor onbepaalden tijd door zou wor den vertraagd, om welke reden de regeering zich niet bij het voorstel zou kunnen neerleggen. De tweede kamer heeft Dinsdag het algemeen debat voortgezet over het voorstel-Lohman tot uitbreiding van het kiesrecht. De heer Godin de Beaufort bestreed zeer uit voerig de bijzonderheden, welke door den heer Mees Maandag waren aangevoerd. De censustabel was daarbij een groote verbetering, vergeleken met de bestaaude. De heer Vermeulen achtte uitbreiding van het kiesrecht zeer noodig, om uit dc impasse te geraken, en juist nu het oogenblik geschikt. Het voorstel zelf keurde hij goed wat den censusta bel betreft, maar de uniforme census van f20 keurde bij af. De heer Lohman betreurde, dat de regeering reeds, zonder hem gehoord te hebben, het voorstel had vermoord, dat, vergeleken met het bestaande, groote voordeelen had. Hij hield vol, dat geen partijberekening hem leidde tot dit voorstel, maar de noodzakelijkheid om door een ruimer kiezers personeel dc grondwets-herziening te doen beoor- deeleu en de natie uitspraak te laten doen. De verantwoordelijkheid voor de verwerping rustte op hen, die voor de toekomst beletten om uit de tegenwoordige impasse" te geraken. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde andermaaldat de regeering in geen geval zich bij dit voorstel, zou kunnen nederleggen en,bij aan neming, in afwachting van 's konings welmeenen, zou vragen uitstel van behandeling van de be grooting. Men schrijft uit Tilburg: De smokkelarij gaat hier geregeld voort. Het verschil tusscheri de smokkelaars in deze streken ƒ1 en de meer westwaarts wonende is, dat het mes/! bij de eersten van twee kanten snijdt. Zij zijn 1 niet meer tevreden met enkele zakken zout over/| de grenzen te voeren, maar brengen ook in België tabak binnen. Zekere koopman L., aldaarhad eenigen tijd geleden eene waggon lading tabak gekocht, maakte er pakken van van 5 kilo, en gaf ze aan zijne onderhoorige smokkelaarsdie ze in Belgie brachten en met zout beladen terug-/J keerden. Op de Rotterdamsche beurs had Maandag morgen een geweldig tumult plaats. Een aantal beursbezoekers trachtten een gefailleerd assuradeur wien handelingen ten laste worden gelegdwaar door de belangen van anderen ernstig zijn bena deeld van de beurs te dringen. Het beurscomi té wendde alle pogingen aan om hem tegen dit geweld te beschermen en de goede orde te hand haven, doch was tegen deovermacht niet bestand. De man zou buiten het gebouw zijn gezet wanneer niet eene sterke politiemacht ware te hulp gekomen, die hem weder naar ziine plaats bracht. Maar nu begon het geschreeuw en gedrang opnieuwen andermaal liep de man gevaar bui ten het gebouw geworpen te wordendoch hij voorkwam dit thans door vrijwillig heen te gaan. De commissaris van politie Stork te Amster dam heeft een naamloozen brief vol bedreigingen ontvangendie met bloed was besmeerd. Het was Zaterdagavond te Amsterdam weder wat onrustig op de straat. De hoofdcommissaris van politiede heer Steenkamp zelf, was tot half vier met sterke patrouilles op het pad. In de Vrijdag gehouden vergadering der crediteuren van den heer J. A. H. Borret, gewezen notaris te Utrecht (voorvluchtig) is besloten tot schikking in der minne en tot aanvaarding van den boedelafstand. Eene firma te Utrecht ontving van H. Schoe- macher Nieuwe Vogelenzang 41, te Rotterdam, eene order op Eau de Cologne, te zenden per stoomboot. Het bedrag zou haar na „ontvangst en accoordbevinding" per post geremitteerd wor den. Te voren wa8 prijsopgave gevaagden ofschoon de firma, die wist met wien zij te doen had den prijs aanmerkelijk had verhoogd, bleek Schoemacher van de Eau de Cologne wel gediend te zijn. Natuurlijk ontving hij die echter niet. De gemeente-bode van Gent (bij Nijmegen) V. genaamdheeft zich vrij wil lg bij den officier van justitie te Arnhem aangemeld, als schuldig aan verduistering van een bedrag van omstreeks f3000 ten nadeele van verschillende personen. De zaak wordt thans gerechtelijk onderzocht. Het meisje P. A., uit Nunen dat eenigen tijd geleden beschuldigd werd van kindermoord, is door het gerechtshof te 's-Hertogenbosch ver oordeeld tot 2 jaar celstraf. In den nacht van Zaterdag op Zondag, circa half twaalfis bij de wed. G.nabij Barneveld, eene brutale inbraak gepleegd. Na een stuk uit het dak te hebben gebroken is men in het achterhuis terechtgekomen. Daar de deur, die toegang geeft tot liet binnenvertrek, flink gesloten was. werd nu de achterdeur opengebroken. Met eene ladder, die in liet achterhuis stond, heeft men zich toen naar de andeie zijde van liet liuis begeven, om aldaar door een raam naar binnen te klimmen. Toen liet raampje los was, kwam juiet de vrouw des huizes, die 'dacht dat het raam doordtm wind was opengevaaidom liet weer te sluiten en gemakkelijk kan men zich haar schrik voorstellen toen zij daar een manspersoon voor zich zag staan. Toch had zij nog vooveel moed om de buren te gaan roepen en toen dezen aankwamen was de dader (of de daders) nergens te vinden. Door de te Echt gevestigde brigade-rap ;é- chaussée werd Zaterdag aangehouden "en naar cellulaire gevangenis te Roermond overgebracilt J. T., uit Slenaken. Sinds geruimen tijd zwev' vendc, is hij nu aangehouden als verdacht van diefstal bij nacht, met inkliraming, gepleegd in Augustus'te Wittem. Bij den herbergier en winkelier G. teNieu- wenhoge bij Heerle is door middel van inbraak ontvreemd de geheele voorraad sterken drank benevens eenige kleedingstukken een en ander ter waarde van ongeveer f 100. De dader is tot nog toe onbekend. Zaterdagnacht omstreeks half twee ure ont stond er een felle brand in de broodbakkerij van den heer A. van den Dungenaan de Lange Hezelstraat te Nijmegen. De bakkerij is geheel uitgebranddoch het woonhuis kon door de spoedig aangerukte brandweer behouden worden. Eene hoeveelheid van drie last meel ging door het vuur verloren. Eenige runderenwelke in een stal achter de brandende bakkerij gestald waren en groot gevaar liepen door den in den stal gedrongen rook om te komenwerden met veel moeite gered. Alles was tegen brandschade verzekerd. Oorzaak van den brand onbekend. Vrijdagavond omstreeks 10 uur is te Workum met donderend geraas het dak van de gasfabriek aldaar ingestortin zijn val de helft van der. gevel en het grootste deel der zijmuren mede slepende. De stokers, die bemerkt hadder. dat er vrij wat kalk van de muren viel, waren just even naar buiten gegaanzoodat er gelukkig geen persoonlijke ongelukken plaats hadden. Gelukkig voor de gebruikers van gas, gaat de levering daarvan geregeld zijn gang. Een 19-jarig arbeiderA. P. genaamdte Noordwolde, (Friesl.) die reeds een drietal ver oordeelingen wegens diefstal had ondergaan, had in den nacht van 1 September jl. bij een arme oude vrouw te Noordwolde een haan en 14 dagen later uit de weide van den veehouder Marks, te Boileen schaap gestolen. Hij is thans door het gerechtshof te Leeuwarden, dat zijn jeugdigen leeftijd als verzachtende omstandigheid aannam veroordeeld tot twee jaar celstraf. De 18jarige dochter van den kastelein uit De Keizerskroon te Oud-Beierland, die den 10 November 11. geschaakt werd door iemand, die in genoemd logement zijr. intrek bad genomen is in gezelschap 'van dien persoon te Groede in Zeeland aangehouden en onder politietoezicht naar de ouderlijke woning teruggebracht. RIJN. Keulen1 Dec. nam. 1 u. (Gewone hoogte 38.80) 40.80 M. boven AP. of 4.90 M. boven nul. was 1.24 M. regenachtig. MAAS. Maastricht, 1 Dec., 8 u. [Gewone hoogte42 70] 45.65 M. boven AP., was 0.62 M. Wind ZW. Helder. Venlo1 Dec.Maasstand aan de Rijkspeil 13.95 M. boven AP. of 1.52 M. was. Wind ZW. bewolkt. De rivier is geheel buiten hare oevers getreden; alle. oeverlanden en lijnpaden staan blank. Als de was niet spoedig vermindert, zal het water nog voor morgen de straat bereiken. WaAL. Nijmegen1 Dec. 8 u. vm. [Gewone hoogte 8.98 'boven A.P. of 2.76 boven nul.] Rivierstand 9.49 M. boven A.P. of 3.27 M. boven nulwas 0.98 M. Wind ZW. Goed weder. GORINCHEM, 30 November. Men besteedde voor: ristarwe f7,75 A 7.90, roode dito f 7,20 f 7,35witte dito f 7,50 f 7,80, inl. rogge f5,90 A 6,— buitenl. dito f0,a 0. gerst f5,50 a 6,00, haver f3,75 A 4,00 beste kook- erwten f0,— a 0,—, koolzaad fO.OO A 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 607 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f230 A 320. Kalf.vaarzen f140 a 220. Melkkoeien f 160 A 230. Hokkeling ossen f A U/s jarige ossen f 80 A 120. Guiste vaarzen f 60 A 100. Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 30 a 60. Nuchtere kalv. f 8 A 16. Aangevoerd 20 varkens van 20 a 22 c., vette dito A c. per half kilo, 188 biggen van f6 tot f8 per stuk. Boter 60 A 65 cent per half kilo. Eieren f 1.70 a f 1.90 per 26 stuks. ROTTERDAM, 30 Nov. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f6.90 A f7-40 Mindere en geringe f 6.00 6,80. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.90 A 5.90; dito mindere f5.10 A 5.50. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.80 a 5,10 mindere f 4,40 a 4,70beste Zomer f4.50 a 4.80; mindere f4,00 a 4.40. Haver. De beste f 3.80 A 4.20. Mindere f2.80 a 3.70. Paardenboonen. De beste f6.6C A 6.80. Mindere f 6.20 a 6.50. Duivenboonen van f6.75 a 7.50. Mindere fO.OO A fO.OO. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,75; Mindere f 7,00 A 8.50. Witte boonen. De beste f 10.00 A 11.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.30 A 8,50 mindere van f7.90 a 8.20. Voersoorten f7.00 A 7.50. Schokkers traag van f9,00 A 10.50. PARIJS1 December. De avondbladen behel zen eene dépêche uit Mandalay van 29 November, meldend dat de Engelschen die stad zonder ge voel.t zijn binnengetrokken, en dat de geheele Europeesche kolonie veilig is. SOFIA, 1 December. De inwoners van Pirot b leiden eene manifestatie voor het Bulgaarsclie hoofdkwartier, waarbij zij verlangden bij Bulga rije te worden ingelijfd. Vorst Alexander ant- ,voGidde dat hij dit verzoek overwegen zou. MADRID1 December. Te Tortosa is een Car- listisch plakkaat verspreid geworden maar ter stond afgescheurd. De Marshall-archipel is niet begrepen binnen de trekking van het protocol betreffende de Caroli- nenwaarvan de bezetting tot geenerlei boteing zal aanleiding geven. De DIRECTEUR van liet postkantoor te Waalwijk MAAKT BEKEND Met het oog op de overal te verwachten drukte, wordt het zeer aanbevolen, de pakjes, bestemd voor het St. Nicolaasfeest, intijds te verzenden, bijv. reeds 3 en 4 December, en daarmede niet te wachten tot den laatsten dag. Het verdient mede aanbeveling de adressen op de omslagen der postpakketten zelf te schrijven of, zoo dit niet mogelijk is, de adressen stevig op de pakjes te plakken en daarna met stevig touw te omwikkelen. Hierdoor zal eene spoedige verzending en bestelling zeer bevorderd worden. De directeur voornoemd, BAGGERMAN. te Waalwijk, maakt bekend, dat bet vastgoed te Sprang, genaamd vde Brak", toebeboorende aan SIMON GOEDMAN al daar, is ingezet op f620. ter berberge van H. VAN CAEM te Sprang, des avonds ten 7 ure. te Waalwijk, zal des avonds 6 ure in bet hotel van den beer V. J. GERRIS te Waalwijk, De navolgende vaste goederen, afkom stig uit de nalatenschap van den Zeer Eer waarden beer J. J. PULSERS: Onder Waalwijk. I. WEI- en BOUWLAND, le Zeine, groot 81 aren. Ingezet en geboogd tot f1500. Ingezet en geboogd tot f1700. f4400.— Onder Baardwijk. IY. DRIESLAND, „Gezeiten" voor 't spoor, groot 32.10 aren. Ingezet en geboogd totf 400. V. BOUWLAND en HAKHOUT, over 't spoor groot 95.90 aren. Ingezet en gehoogd tot. f850. VI. BOUWLAND 2e Zeine, groot 32,20 aren. Ingezet en geboogd totf 230. Ingezet en gehoogd tot f 3450.— Onder Bezooien. Ingezet en geboogd tot f5500.— IX. HOOILAND Dijkland „Rietwieltje", groot l hectare 12 aren 10 cent. Ingezet en gehoogd tot f2410.— Inlichtingen te bekomen bij den heer Ant. van Iersel te Waalwijk en ten kantore van voornoemden notaris. pp»^0B^^Soliede en werkzame personen l&HE» *u ^janc^ vaQ Heusden ma en Altena genegen te vormen voor uitkeering bij over lijden, waaraan ruime provisie verbonden is, adresseeren zich onder de letters AB, bij den uitgever dezer courant. Ingezet en geboogd tot

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3