TWEI! HALVE HUIZES, BIEÜHUIS, F, Bi Olifiers-Verlegf] NOTARIS Bilte Waal»! HUIZEN, Alg-emeenen Arme. CHR. KIEVITS Rotterdam HOTEL Het Marktgeld Handelsberichten. LAATSTE berichten op Donderdag 17 dezer. ADVERTENTIËN. W aterberichten. „HET WAPEN VAN MUNSTER" te Alkmaar Publiek Verkoopen MAAKT BEKEND: D.B.MAZZOLI, LAURENS BRANS, nabij de Markt te WAALWIJK, Prinsenstraat 59 op Zaterdag 19den dezer, wordt beleefd bij het publiek aan- bevolen. BIJ INZET op Dinsdag 29 December 1885, BIJ TOESLAG op Dinsdag 12 Januari 1886, ier herberge van JOHANNES v. ALPHEN te Capelle, telkens des avonds 6 ure VktHPAHl over 1886. Zegt het voort. __é|gSCHUUR, ERF, BOOMGAARD en TUIN onder Capelle, H. 416, 417, 418 en 144, samen groot 7,90 aren. De N. T. Ct. meldt verderdat het product geschikt is om in elk klimaat op beschuit, brood, koek of taart genuttigd te worden. De politie uit Twello en Wilp heeft de personen opgespoord die twee ingezetenen uit Twello, toen zij op 5 Decemberjl. van Deventer huiswaarts keerden hebben aangevallen op den straatweg naar Twello, Ook is het gelukt een persoon aan te houden die zich meermalen schuldig maakte aan aanranding op den openbaren weg aldaar. Het achtjarig zoontje van H. Schoenmaker wonende in de nabijheid van Hardenberghad Zaterdagmiddag het ongeluk in eene bijt in het Overijselsche kanaal te vallen. De moeder, die daarbij tegenwoordig was, wilde haar kind redden en geraakte daarbij ook te water. Door eenige buren werd de vrouw met moeite gered doch het kind is verdronken. Eerst den volgenden dag heeft men het lijkje terug gevonden. Wegens de flinke prijzen welke voor de bieten besteed worden hebben de landbouwers ir. Zeeland en Noordbrabant thans grooten lust tofcjhet zaaien van bieten. Waarschijnlijk zullen duizenden gemeten lands meer gecontracteerd worden dan verleden jaar. Met de voorbereidende werkzaamheden tot het herscheppen van de Ruïne te Leiden in een park is reeds sedert een paar dagen een aanvang gemaakt. De pokziekte maakt te Breda van tijd tot tijd eenige slachtoffers. Meest onder kinderen doch ook onder volwassenen zijn eenige gevallen voorgekomen. De lijders worden nu verpleegd in het algemeen Ziekenhuis in plaats van in het R. K. gasthuis en op verzoek van het gemeen tebestuur hebben zich eenige eerwaarde zusters met de verpleging der poklijders belast. Uit Workum wordt g6meld Sinds jaren bestaat hier de gewoontedat 5 Dec. op de sociëteit „Harmonie" onder de leden wordt geloot om wild. De leden meenden in hun eigen huis, hunne sociëteit, vrij te zijn in hunne handelingen. Niemand sprak dat dan ook ooit tegen. Daar verschijnt op den jongsten St. Nicolaas avond eensklaps de rijksveldwachter in de zaal! Nog nooit werd daar een politieagent gezien vóórdezen Nu weet men dat de diankwet der politie het recht geeft om te komen waar „vergunning" is, maar tot nog toe werd van dat recht geen ge bruik gemaakt, wat wel op de meeste sociëteiten in ons land zoo zal wezen. De rijksveldwachter overtuigde zich slechts, dat er geloot werd en verwijderde zichwaarna tegen den kastelein (pachter der sociëteit) pro cesverbaal werd opgemaakt. Met belangstelling ziet men den verderen afloop tegemoet. Bij een onlangs gehouden internationalen biljart-v. edstrijd heeft de welbekende Fransche speler, Vignaux, de overwinning behaald. De eerste partij werd door Vignaux en den Amerikaan Slosson gespeeld, en door den laatst genoemde gewonnen. Bij de tweede partij tus- schen Vignaux en den Duitscher Scbafer bleef Vignaux overwinnaar. Hij had de 600 punten bereikttoen zijn tegenstander nog slechts 445 punten gemaakt had. Een derde partij, tus- schen Slosson en Schafer werd door Slosson ge wonnen. De partij tusschen Slosson en Vignauxop den laatsten dagwekte in hooge mate belang stelling. In bet eerst scheen Slosson overwinnaar te zullen zijn. Hij had 101 punten gemaakt toen zijn tegenstander nog maar op 11 stond. Maar spoedig had Vignaux, met series van 194 en 195 punten hem ingehaald en toen won de Franschman met groot gemak de partij. Hij maakte de 600 punten binnen twee uren tijds. Er is weer een eigenaardigheid aan 'tlicht gekomenwaartoe het heffen der leges-gelden aanleiding geeft. Die leges maken de aanstelling van ambtenaren buitengewoon duur, zoodat som mige dier ambtenaren burgemeesters, professors leeraren e. a. weigerden zoo'n aanstelling te be talen tevreden als zij waren dat hunne benoe ming iu de „St. Ct," had gestaan, wat hun een voldoende wettig bewijs hunner aanstelling scheen. Daarop werd aan het dept. van binnenl. zaken echter een aardig middeltje verzonnen. De be noeming komt niet meer in de „St. Ct." vóór de aanstelling betaald is en de benoemde krijgt per biiefkaart bericht dat zijne aanstelling tegen betaling van zooveel te verkrijgen is. Die brief kaarten komen echter meermalen in 't bezit van de redactiën van andere bladen en nu doet het eigenaardige feit zich voor dat officieele benoe mingen vroeger in de gewone bladen dan in de //St. Ct." komen. Dat heeft de aandacht getrok ken en de ministerdaarnaar gevraagd deelde medewelk „onschuldig" dwangmiddeltje zijne ambtenaren bedacht hadden om aan hun leges te komen. Dat het reeds heeft plaats gehad dat een burgemeester wegens het niet voorkomen zijner benoeming in de „St. Ct." zijne betrekking niet op den door den koning bepaalden dag kon aanvaarden schijnt slechts een gering bezwaar geacht te worden. staten, zich dezelfde vraag nogmaals te zien stel len. Te Best is een eigenaardige quaestie hangende tusschen het gemeentebestuur en een inwoner, die tevens lid van den raad is. Over diens grond liep een voetpad, dat reeds konderde jaren bestaan haddoch zeer weinig of niet gebruikt werd. Hij vroeg en kreeg ongeveer vijf jaren geleden, van het gemeentebestuur verlof om dit pad voor zoover het over zijn grond liepaf te sluiten en voor eigen gebruik aan te wenden. Dit besluit werd door Gedep. Staten bekrachtigd en het wegje werd van den legger geschrapt. Hij liet toen eeu hem toebehoorend huis naast dit pad gelegen, vergrootenzóó dat eene kamer g_ bouwd werd op de plaats, waar vroeger de ingang van het pad was. Eenigen tijd geleden kwam het gemeentebestuur, wellicht ten gevolge van gerezen oneenigheid tusschen het bedoelde raadslid en en meerderheid zijner ambtgenooten, op het eensgenomen besluit terugen verlangde het pad weder in gebruik te doen nemen. Het verlof daartoe werd aangevraagd en verkregen. Nu werdeu verleden week metselaars en tim merlieden aan het werk gezetde muur van het buis werd gedeeltelijk uitgebroken, een bedstede gesloopteen paar deuren weggenomen en de doorgang was weder vrijzoodat nu een kamer aan deze zijdeen hel cverige gedeelte der woning aan gene zijde van net pad stond. Den volgenden morgen echter was alles weder bijna als te vorende eigenaar had namelijk weder laten aanvullen wat op last van den burgemeester vernield was. Het verwoestingswerlc begon nu opnieuwmaar marechaussees en veldwachters stonden nu op hun post, om te zorgen dat alles onaangeroerd bleef. Men is natuurlijk zeer verlangend om te ver nemen hoe de afloop van dit geval zal zijn. Het gemeentebestuur moet reeds bij Ged. Stalen hebben aangevraagd kosteloos te mogen proce- deeren indien dit uoodig mocht zijn. GORIN CHEM14 December. Men besteedde voor: ristarwe f7,50 ét 7,85 roode dito f 7,20 f7,30, witte dito f 7,75 it f7.90, inl. rogge f5,90 a 5,95 buitenl. dito f 0,— a 0.— gerst f5,50 a 5,75, haver f3,75 it 4,00 beste kook- erwten f0,— a 0,—, koolzaad fO.OO ét 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 133 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien f 230 300. Kalfvaarzen f120 a 200. Melkkoeien f 160 ét 230. Hokkeling ossen f D/a jarige ossen f 80 ét 120. Guiste vaarzen f 00 ét 000 Pinken f 10 a 80. Graskalveren f 20 a 40. Nuchtere kalv. f a 16. Aangevoerd 2 varkens van 18 a 20 c. voor dito a - c. per half kilo, 22 biggen 'van 4 tot f 8 per stuk. Boter 55 ét 65 cent per half kilo. Eieren fl.25 a f 1.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 14 Dec. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.70 ét f7.20 Mindere en geringe f 6.00 6,60. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.60 ét 5.80; dito mindere f5.00 ét 5.50 Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 4.70 a 5,00mindere f 4,30 a 4,60 beste Zomer f 4.50 a 4.80 mindere f 4,00 a 4.40. Haver. De beste f3.60 ét 4.10. Mindere f2.80 a 3.50. Paardenboonen. De beste f6.5C 6.70. Mindere f 6.10 a 6.40. Duivenboonen van f6.75 a 7.50. Mindere fO.OO ét f0.00. Bruine boonen de beste f8,75 a 9,75; Mindere f 7,00 ét 8.50. Witte boonen. De beste f 10.00 ét 11.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.00 ét 8,20 mindere van f7.60 a 7.90. Voersoorten f6.75 ét 7.25. Schokkers traag van f9,00 ét 10.50. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed p.vl. 42 tot 45. Zomerzaad f0,00 tot f000. Xanariezaad flü tot f 10.75. Vlas. Gedurende deze week is er op het land slechts weinig kooplust geweest. Heden werden ongeveer 37,000 steen aangeboden die grooten- deels verkocht werden tot ongeveer vorige prijzen. Lijnzaad. Met eenen ruimen aanvoer konden vorige prijzen moeilijker bedongen wordenof schoon voor de puikste nog steeds f 15 besteed werd. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 24, runde ren 1327, vette graskalv. 131, nuchtere kalveren 23, schapen ol lammeren 1477, varkens 558, binnen 149, bokken of geiten 2 De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 79 a 00 ct. 2e kw. 66 a 00 ct. 3e kw. 00 a 46 ct. Kalverenle kw. 95 a 00 ct.2de kw. 75 ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapenle kw. 86 ét 00 ct., 2e kw. 00 ét 00 3de kw. 00 a 00 ct. Lammeren le kw. 00 a 00 ct., 2e kw. 00 a 00 3de kw. 00 a ct. Varkensle kw. 42 a 44 ct., 2e kw. 00 a 00 ct. 3e kw. 00 a 00 ct. per kilo. Venlo. 15 Dec., Maasstand aan de Rijkspeil 13.08 M. -f AP. of 0.15 M. was. Wind ZW. Bewolkt. 's llertogenbosch 14 Dec. Waterstand 4.62 M. -f- AP.val 10 cM. Wind W. Helder. Roermond, 14 Dec. Peilschaal aan de Maasbrug 17.55 M. AP. Val 48 cM. De gehuchten om de stad zijn weder te genaken. De weg tusschen 's Bosch en Vlijmen in de nabijheid der stad en die in den Baarwijk- schen overlaat zijn geinundeerd. LONDEN 15 December. De Times heeft uit Sofia bericht ontvangen dat de vorst van Bulgarije ofschoon conciliant gezind, volhardt in den eisch dat de Servische troepen dadelijk Bul garije moeten ontruimen daar anders Bulgarije de vijandelijkhedeu zal moeten hervatten ten einde de ontruiming van het district Widdin te forceeren. De veitegenwoordigers der mogend heden hebben gisteren met den Bulgaarschen minister van buitenlanasche zaken een interview gehad om bij hem aan te dringen op de aan neming eener militaire demarcatie door eene commissie. De Bulgaarsche regeering heeft des avonds geantwoord: le. dat eene commissie voor demarcatie overtollig zou zijn vermits Servie en Bulgarije reeds waren overeengekomen omtrent de demarcatielijn voor den wapenstilstand; 2e dat Bulgarije volhardt in den eisch tot ontruiming van het Widdingebied door de Servische troepen; 3e. dat zoodra aan dien eisch wordt voldaan Bulgarije bereid zal worden bevonden om de voorwaarden van een wapenstilstand door eene commissie te laten regelen, mits die regeling ge schiedde op een nieuweD grondslag wegens den veranderden staat van zaken 4o. dat Bulgarije bereid is om over te gaar. tot ontwapening, wan neer de groote mogendheden waarborg geven dat Servie de vijandelijkheden niet zal hervatten en dat er een billijke oorlogsvergoeding worde toe gestaan. Aan de Times wordt uit Peking gemeld, dat de Chineesche regeering krachtig bij den Rus- sischen gezant heeft geprotesteerd tegen de kui perijen van Russische agenten onder de Maho- medaansche bevolking van Kuldja. PARIJS 15 December. Er is een dépêche van Courcy ontvangen, waarin mededeeling wordt gedaan van op Taliën, door verschillende kolou- r.es in Tonkin verricht, en waarbij vele zeeroo- vers zijn gedood en vele oorlogsjonken zijn ge nomen of in den grond geboord. In eén hol zijn honderd roovers gedood. Er zijn twee versterkte dorpen ingenomen. ten behoeve van den Het Burgelijk of Algemeen Armbestuur van WAALWIJK cat de gewone jaarhjksche collecte ten behoeve van den algemeecen arme langs de huizen der ingezetenen zal plaats hebben Be ingezetenen worden beleefd maar zeer dringend uiigenoodigd door het doen van milde bijdragen het armbestuur in staat te stellen, het lot van den armen evenmensch te kunnen ver zachten door het verstrekken van de eerste en noodzakelijkste levensbehoeften. De aanvragen om onderstand zijn talrijk, terwijl de toestand der armenkas ontoereikend is om in de groote behoefte te voorzien. riet armbestuur betuigt bij deze ziju welge- meenden dank aau allen voor de giften in het vorig jaar ten behoeve van den arme afgezonderd. Waalwijk, 16 December 1885. Het armbestuur voornoemd J. A. VAN DOOREN. L. MOMBERS. J. B. VERWIEL. De heer 1 Tot onze innige droefheid overleeedj heden onze geliefde vader en behuwd-' vader DE HEER in den ouderdom van circa 73 jaren voorzien van de H. H. sacramenten der stervenden. L. MAZZOLI. J. WESTERWOUDT. A. B. WESTER WO IJ DT- Mazzoli. E. M. 1NGEN-HOUSZ. M. W. H. INGEN-HOUSZ- Mazzoli. Brummen, 5 December 1885. I schoenfabrikant te Besoijen, is, op eene te Waalwijk gehouden vergadering van schoenfa brikanten, bij acclamatie geproclameerd tot candidaat voor het lidmaatschap der PROVINCIALE STATEN. In de //Tijd" lezen wij dienaangaande het volgende „Gisteren-avond is op een vergadering van looiers en schoenmakers met algemeene stem men tot candidaat voor het lidmaatschap der provinciale staten gesteld de heer Ch. Kievits, looier en schoenmaker, te Besoijen. Om twee redenen is deze candidatuur ten zeerste aan te bevelen1° omdat er reeds van liberale zijde pogingen in het werk worden gesteld, om een hunner gedweeë volgelingen in den zadel te zetten, terwijl de heer Kievits als beslist katholiek te allen tijde voor die belangen zal waken2° omdat den looiers en schoenmakers en allen belanghebbenden bij de leder-industrie eindelijk de oogen opengaanweshalve zij voor hun vertegen woordigers in alle mogelijke regeeringskringen personen afvaardigen die met de zaken be kend zijn, en dus de behoeften van nabij kun nen beoordeeleu. "Tot aller genoegen heeft de heer Kievits de candidatuur aangenomen, en wij twijfelen niet, of hij zal glansrijk uit het strijdperk treden." Tot diepe droefheid van mij en mijne^ rkinderen overleed heden, na een lang durig lijden, meermalen gesterkt door de H.H. sacramenten der stervenden, f mijn geliefde eenige zoon in den ouderdom van ruim 32 jaren. Wed. C. BRANS-Schalken. jWaalwijk, 12 December 1885. voor alle zaken geschikt. Alleen stille huisgezinnen en goede betalers behoeven zich aan te melden. Te bevragen bij den eigenaar A. VAN DER MEE, te Waalwijk. In vroegere vergaderingen van den ge meenteraad te Venlo zijn de rekeningen van de inrichtingen van liefdadigheid niet goedgekeurd, naar aanleiding van de verliezen, voortspruitende uit hel bekende faillissemeDt-Wolters. Derhalve werd een schrijven gericht aan gedep. staten van Limburgom te weten hoe in een dergelijken toestand moest worden gehandeld. Het ant woord wasdat de te volgen gedragslijn reeds een eerste maal in 1883 was aangewezen en dat men tevergeefs een autwoord van den raad van state wachtte. Het verbaasde de gedep. WAAL. Nijmegen 15 Dcc. 8 u. vm. (Gewone hoogte 8.98 -f- A.P. of 2 76 boven nul) Rivierstand 11.30 M. -f- A.P. of 5.08 M. boven nulval 0.25 M. Wind ZW. Betrokken. RIJN. Keulen, 15 Dec. nam. 1 u. (Gewone hoogte 38.80) 40.56 M. -f- AP. of 4.71 M. boven nul. val 0.36 M. Bewolkt. MAAS. Maastricht, 15 Dec., 8 u. (Gewone hoogte 42.70) 44.48 M. boven AP., was 0.12 M. Wind ZW. Betrokken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Wlalwijkzullen voormiddags 11 uur, ten raad huize alhier, in het zal voor zijne principalen ter herberge van B. KOOIJ te Capelle, en De voorwaarden waarop de verpachting ge schiedt ter secretarie ter inzage. Behoorende aau W. A. DE JONG.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 3