Nummer 104. Woensdag 30 December 1885. 8e Jaargang. nu 1) EEN GODSGERICHT. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLEfOJf. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN Dienstregeing van het postkanto>r W aal wij k. Ve'zendingen van het poitkantoor Waalwijk. BUITENLAND. Belgie. ^Voor beanghebbenden 12-50 staat «reder, evenals vorig jaren, de gele genheid open in he nummer van 1 Januari hunne heil^enschen te doen plaatsen tegen betiing van 30 cent. Opgaven worde: ingewacht tot uiterlijk Donderde 31 December, des middags 12 uur. UITGEVER: Waalwijk. i.i v. DOCTÜK HJIHTON. STAAT VAN BRIEVEN NATIONALE MILITIE. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woens&g en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 manden 1,00. Franco per posi door heigeheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stuken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Geopend op we^dagen: 8 voorm. 9 nam. Zti'dagcn 9—10 v. 121 n. J 2.30—3.30 n. Gelegenheid tot afalen der aangekomen brieven van 5.15 tot 5.3! n. Hulpkütoor BAARDWIJK. Geopend: op /erkdagen 810 voorm. en /25 nam. bondagen 710 voorm. Hulpjantoor BEZOOIJEN. Geopend: ophverkdagen 8 voorm. 9 v. 12 n. 3—4 n. en 58 n. Zondagen: 7.30—9.30 voorm. en 11.30 v. 12.30 n. hulpkantoor DRUNEN. Geopend op werkdagen T1/z voorm. 12 n.24 n. en 6 tot T1/^ n. Zondagen 89 voorm. en 2 4 nam. Advertentiën 17 regels 0,60 daarboven 8 cent per regel; groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. 3 n. 3.25 n. 5.45 n. 7.20 n. 8 a. 's Grcv. Capelle, Waspik er. Raains- (louk. Baardwijk,* Druncn, Elïhout, Heu9- dtn en Gorinchem. Bezooijcn,* Sprang,* Kaatsheuvel,* Loonopzand,* Tilburg,* 's Hertogen bosch* en corresp. treinen.* Bczooijen,* 's Grev. Capelle,* Was pik* en Raamsdonk.* Tilburg* en coiresp. treinen.* 's Grcv. Capelle* en Waspik Naar de plaatsenwier namen met vette letter zijn gedruktgeschiedt eene gelijktijdige verzending van brieven en postpakketten. De met een gemerkte verzendingen, worden op Zon- en algemeen erkende Christelijke feest dagen NIET uitgevoerd. Gewone brieven en postpakketten moeten minstens een kwartier, en aangcteckendc brieven minstens een halfuur vóór het vertrek ten kantore bezorgd zijn, om in de eerstvertrek- kende post b:grepen te worden. 7.1c v. 1015 v. Vertrek van het postkantoor Bezooijen, Sprang, Kaatsheuvel, Loon opzand, Tilburg en corresp. treinen. Baardwijk Druncn Nieuwkuik Vlijmen en 's Hertogenbosch. Kaatsheuvel. Tilburg en corresp. treinen. Naar het Duitsch van G. Wild, 10e HOOFDSTUK. X De kleine oude man, die tot dichtbij de bfc'ae heeren was doorgedrongen had deze woorden duidelijk verstaan. Zijn gerimpeld gelaat werd eensklaps doods bleek en uit zijne fonkelende oogen spraken ontsteltenis en angst. Nauwelijks was de graaf in de coupé geste gen of de kleine man volgde hem eu terwijl eerstgenoemde Henri door het portierraam nog een vriendelijken groet toezond, ging de tweede in zichtbare onrust in een hoek zitten. Brieschend verliet de trein het station om in pijlsnelle vaart 1 ngs de spoorbaan te vliegen. De graaf was van het venster getreden en had plaats genomen. Hij et. de kleine mau waren alleen in de coupé. Lord Neviile's blik gleed onverschillig over den tegenover hem zitteuden heen deze stond hoffelijk op en nam zijn hoed af. De graaf beantwoordde deze beleefdheid op zijne gewone stroeve wijze. Maar de kleine liet zich door deze koelheid niet afschrikken. ii De heer graaf zal zich v. ellicht mijner niet herinneren", sprak hij op vleienden toon. „Neen, in 't geheel niet" luidde het onvrien delijk antwoord. „Nu ja, 't is ook al een heele tijd geleden, een goede twintig jaar toen was ik huisdoctor op het slot Nevillemijn naam is Burton." De graaf zag den man aan met een gezicht, als wilde hij zeggen: „wat kan mij dat schelen." Dokter Burton vervolgde geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft van Nov. Van het hulpkantoor Besoijen. J. Verwolde Hazerswoade. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. Oproeping tot inschrijving. Burgemeester en wethouders van Waalwijk, gelet op art. 19 der wet van den 19 Augustus 1861 (Staatsblad no 72), betreffende de inschrijving voor de nationale militie, brengen ter kennis var: de belanghebbenden Dat alle mannelijke ingezetenen, die op den 1 Januari van het jaar 1886 hun 19de jaar zijn „Ik had toen tertijd het geluk mevrouw de gravin te mogen behandelen toen zij het leven schonk aan een meisje. Ook mijne zuster, mis tress Bell, had bij die gelegenheid de eer ge durende eemgen tijd der gravin Neville hare diensten te wijden." De graaf wierp den spreker een woedenden blik toedr. Burton had daar eene wonde aan geraakt, die nog immer bloedde. In weerwil van zijne liefde voor Henri kon Ar."gaaf het nog maar altijd niet tc boven ko men, dat ...^"een zoon had. „Waartoe zegt "ji mij dit alles?" vroeg hij barsch. Dr. Burton liet zich nit.bang maken. „Mij staat alles zno levendig "nor dej* -.est, alsof het eerst gisteren gebeurd was", p hij. „De heer graaf had zoo vurig een z^.f;'er langd, en het kind was maar een meisje." De toornader op 's graven voorhoofd zwo ge~ weldig op. „Mijnheer, pas op uwe tong", schreeuwè hij heftig, „anders laat ik u aan het eerste sttion er uit werpen." „Zacht, zacht, heer graaf, dat zult gij niet doen, want daartoe hebt gij geen recht", htrnam de kleine man onverschrokken „ik geloowel Jat bet u pijnlijk is herinnerd te worde/ aan uwe teleurgestelde hoop. Maar gij hel! een plaatsvervanger in uwen pleegzoon." De graaf kon zich niet onthouden eener ver wonderd vragende» blik op dr. Burton te w#rpen. Wat wist deze man van Henri? „Een schoon jonkmandie uwe opvoeding alle eer aandoet," ging dr. Burton voort, „wie had ooit kunnen denken dat de zoon van den armen boschwachter eene zoo glansrijke carrière zou maken. Slechts met moeite onderdrukte de g;faaf een kreet van verrassing. „Gij hebt edel met den armen knaap gehan deld, om welken de eigenlijke ouders zich in 't geheel niet schenen te bekommeren," zoo ging ingetreden, namelijk die geboren zijn in het.jaar 1867, onverschillig of zi.j redenen van vrijstelling hebben of nietverplicht zijn zich in de maana Januari 1886 voor de militie te doen inschrijven: dat voor ingezetene wordt gehouden 1. hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens voogd ingezetene is volgens de wet van den 28 Juli 1850 (Staatsblad no 44); 2°. hij die geen ouders of voogd hebbende gedurende de laatste achttien maandenden 1 Januari 1886 voorafgaande in Nederland verblijf hield 3°. hij, van wiens ouders de langstlevende in gezeten was, al is zijn voogd geen ingezeten mits hij binnen het rijk verblijf houdt; dat voor ingezeten niet wordt gehouden de vreemdeling, behoorende tot een staat, waar de Nederlander niet aan de verplichte krijgsdienst is onderworpen, of waar ten aanzien der dienst plichtigheid het beginsel van wederkeerigheid is aangenomen, terwijl daarentegen hij, die eerst na het intreden van zijn I9fle, doch 'voor het vol brengen van zijn 2Óste jaar, ingezeten wordt, verplicht iszichzoodira dit plaats heeftter inschrijving aan te geven dat voor de militie niet wordt ingeschreven: 1°. de in een vreerad rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die Nederlander is, en 2°. de in een vreemd rijk verblijfhoudende ouderlooze zoon van een vreemdeling', al is zijn voogd ingezeten dat de inschrijving geschiedt: 1°. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, of, is deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overledende voogd woont 2°. van een gehuwde en van een weduwnaar in de gemeente waar hij-woont; 3o. van hem, die geen vader moeder sf voogd heeftof door dezen is achtergelatenof wiens voogd buiten 's lands gevestigd is, in de gemeente waar hij woont 4o. van den buiten's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland ge woond heeft. Bij ongesteldheidafwezigheid of ontstentenis is de vader, of, is deze overleden de moeder of zijn beiden overleden de voogd, tot het doen van die aangifte verplicht. Met de waarschuwing, dat diegenen, welke zich op den 31 Januari 1886 niet hebben aangegeven, overeenkomstig de wet zullen worden gestraft. Waalwijk, 12 December 1885. De regeering van den onafhankelijken Congo- staat heeft met de hn. Hulton, lid van het En- gelsche parlement en president van de kamer van koophandel te Manchester Maccion directeur van de Britisch India Company en Stanley, als vertegenwoordigers van een Engelsch syndicaat, gevormd onder den naam van The Congo Railway- Syndicate limited een contract gesloten, volgens hetwelk de concessie voor den aanleg en de exploitatie van den spoorweg tot verbinding van den beneden- met den boven-Congo wordt verleend aan eene maatschappijwelke door het Engelsch syndicaat zal worden opgericht. De inschrijvingen voor het kapitaal der maatschappij, waarvan de eerste uitgifte fr. 25,000,000 zal beloopenzullen opengesteld worden in de hoofdsteden der 14 staten, die aan de conferentie te Berlijn hebben deelgenomen. Men verneemt, dat Stanley in het voorjaar als gouverneur van den Congostaat, weder daar heen zal gaan. Op de tentoonstelling van aardappelen, te Luik gehouden, was er een, die niet minder dan 1450 gram woog. De langste was 32 centimeter. Ouder de prijzen voor den kluchtigsten vorm werd cr een toegekend aan een aardappel welke op den kop van een bulhond, en ten tweede aan een die op een laars geleek. Een voorzichtig rentenier te Charleroi, die zijn bezit tegen dieven wilde beschermen liet aan de achterzijde van zije huis de blinden aan den binnenkant met ijzer beslaan. Terwijl de werklieden hiermede bezig waren is door de openstaande straatdeur een dirf binnengekomen, die in de voorkamer eene secretaire met geweld geopend en daaruit fr. 3000 in zilver en goud geuomen heeft. Onze lezers herinneren zich wat indertijd is medegedeeld omtrent een adellijken oplichter, zich noemende burggraaf de Cadignan, die vooral de arts kalm voort; „de arme jongen heeft zijne ouders in 't geheel niet gekend." „Wat weet gij van die lieden?" vroeg de graaf gejaagd, want hem beving plotseling een hevige angst, dat Henri's ouders nog in leven waren; wel had hij den knaap destijds voor een bedui dende som gekocht, maar 't was hem 9teeds pijnlijk te weten, dat er iemand was die aan spraak op Henri's liefde kon maken. De doctor zag de hevige opgewektheid van den graaf. „Bedaar, mylord", sprak hij lachend, „er zal niemand komen om aanspraak te maken op de liefde van uwen beschermeling; ik ken toevallig den man die het kind aan den boschwachter ter verpleging gaf; deze zal geen het minste recht op den jongen man doen gelden, want deze is niet zijn zoon, gelijk gij schijnt te ge- looven." „Wie wie zijn dan Henry's ouders?" riep de graaf bewogen. Doctor Burton haalde de schouders op. „Er zijn geheimen waaraan men niet mag raken," sprak hij kalm „als gij met mij in relatie wilt treden, hier is miju adres; ik sta steeds ten uwen dienste. Nog een ding, heer graaf; ik hoorde zoo even dat de jonge man u de groeten opdroeg voor zijne bruid. Wie is dat meisje? „Mijne dochter," antwoordde de graaf, bijna tegen zijnen wil. «Nu de dochter van graaf Neville kan wel een betere partij doen denk er eerst nog eens over, heer graafga niet overijld te werk met die verbintenis." "Wilt gij wel zwijgen, riep de graaf heftig met den voet stampend; „wat gaat hst u aan aan wien ik mijne dochter uithuwelijk?" //Wellicht meer dan gij gelooft," hernam de arts veelbetekenend; „doch daar houdt de trein stil; ik ben aan het doel mijner reis heer graaf, ik waarschuw u, geef uwe dochter niet aen dezen jongen man 't zou u eens bitter kuunen berouwen denk aan doctor Burton." Hij groette en was verdwenen, eer dat de graaf van zijne verbazing bekomen was. Toen hij er aan dacht uit te stijgen en den doctor te volgen om hem tot een duidelijker antwoord te dwingen had de trein zich reeds weder in beweging gesteld en de graaf moest zijn voornemen opgeven. 11e HOOFDSTUK. DE VLUCHT. In doodelijke spanning tusschen vrees eu hoop geslingerd, wachtte Minnie het uur harer vlucht. Aan hare moeder had zij een langen brief ge schreven en het papier met vele bittere tranen besproeid. Thans, nu het oogenblik der beslissing naderde, voelde zij eerst hoe gewichtig en vol verant woordelijkheid de stap was, dien zij dacht te doen. Zij stelde zich den toorn, de woede haars slrengen vaders voor, als hij hare vlucht en te gelijkertijd het verijdelen zijner plannen vernam. Zij dacht aau den' schrik en den rouw harer geliefde moeder en 't scheelde weinig of haar besluit was aan 't wankelen gegaan. Maar dan kwam haar weder het beeld des geliefden voor den geestzij stelde zich zijne smart, zijne vertwijfeling voor, als hij zou komen en haar niet vinden, en dan dacht zij aan Henri, voor wieD zij slechts eene zusterlijke toegenegen heid koesterde. Zou zij aan de zijde van een man, dien zij niet beminde, haar geheele leven treurend door brengen met het beeld van een anderen in 't hart en met eene leugen op de lippen voorden priester treden om eene verbintenis te laten iuzegeuen die voor haar enkel een zware last was Neen, neen, dat kon zij niet doen. Liever sterven dan een zoo ellendig leven voort te slepen. Wordt vervolgd.

Echo van het Zuiden | 1885 | | pagina 1