KANTOOR, eene geschikte gelegenheid BINNENLAND. LAATSTE BERICHTEN Handelsberichten. ADVERTENTIËN. zoekt tegen l Mei 1886,' zuid-westelijk net en door dezelfde arbeidersver- eeniging is aangestooktwelke de grcve te New- York bewerkt heeft. De werkstaking betreft de Texas-Pacific, Missourn-Pacificen Missouri- Kansas-Texas spoorweglijnen, op welke dienten gevolge het vrachtverkeer grootendeels is gestaakt Waalwijk, 10 Maart 1S86. De president der kamer van koophandel en fabrieken alhier, de heer J. B. Timmer mans, ontving bij gelegenheid zijner benoe ming tot ridder der Leopold's orde de on- dubbelzinnigste bewijzen van belangstelling van de zijde zijner talrijke vrienden. Alle drie de hier bestaande muziekgezel schappen brachten ZEd. ovaties. Zaterdag nacht, even na twaalf uur werd er brand ontdekt in een huis van den heer J. van Dijk, alhier, door verschilleude huisgezinnen bewoond. Door de spoedig aan gebrachte hulp der brandweer was men het vuur, dat maar weinig voedsel vond, spoedig meester, zoodat het huis slechts gedeeltelijk afbrandde. Voor eenige dagen was in het zelfde huis een begin van brand ontstaan. Betreffende de inbraak met poging tot moordte Andel gepleegd, wordt nog het volgende medegedeeld De ontvanger der gemeente, de heer Noor loos, hoorde, terwijl hij te bed lag, dat men in zijn huis gedrongen was, en wel in de kamer, waarin o. a. de brandkast stond. Hij stond onmiddellijk op, nam een hak mes met zichen ging door de gang, waar hij vóór de deur der bewuste kamer ge komen het licht uitblies. Nauwelijks had hij echter de deur geopend of hij kreeg zoo'n geduchten slag op het hoofd, dat hij bewusteloos neerviel. De heer Noorloos weet volstrekt niets van hetgeen er verder geschiedde. De justitie heeft reeds een onderzoek in gesteld tot dusverre echter zonder eenig resultaat. Wel bestaat er vermoedendat het bekenden moeten geweest zijn, die het misdrijf bedreven hebben, maar uit de wijze waarop men o. a. het slot heeft opengemaakt, moet men opmaken, dat de daders niet be kend geweest zijn met de sluiting der brand kast. In plaats toch van het plaatje een voudig om te draaien heeft men het met een beitel geheel verbogen. Toen de dieven de eerste sluiting verbroken hadden, kostte de rest weinig moeite meer, want op de binnenkasten zaten de sleutels. Gelukkig had de heer Noorloos een vrij aanzienlijk bedrag der gemeentegelden tusschen de boeken gelegd, welke in ae brandkast werden bewaard. Onder het ontvreemde was ongeveer vijf honderd gulden van den ont vanger zelve. De heer Noorloos is bijna geheel hersteld, en was dankbaar gestemd, toen hij vernam, dat zijne kinderen geen letsel bekomen hadden. Omtrent een in de kazernne der veld artillerie te Utrecht gepleegden moord wordt bericht Den stukrijder Wenteler was door den milicien Bergman eene beschuldiging ten laste gelegd, waarvoor eerstgenoemde voorloopig in arrest werd gesteld na een daaromtrent ingesteld onderzoek bleek echter, dat er geen termen bestoüden den beschuldigde te ver volgen noch het hem opgelegde arrest te bestendigen. Nadat W. uit de arrestkamer was ontslagen en op vrije voeten gesteld heeft hij denzelfden avond de kazerne verlaten en volgens zijne eigene verklaring bij den geweermaker Ten Haaft revolverpatronen ge kocht daar voorwendendedat hij oppasser der wapenkamer was en eenige patronen aan het getal, dat aanwezig moest zijn, ontbraken. Deze winkelier had daarom geen bezwaar hem de patronen te verkoopen. W. schijnt gedurende den nacht niet ge slapen te hebbenalthans hij heeftterwijl het overige personeel sliep, eene revolver van een korporaal op dezelfde kamer, waarop hij logeerdeweten te bemachtigenmet het voornemen den milicien B., die op stalwacht was te dooden. Bij het blazen der reveille heeft W. on middellijk eene der achterdeuren van de kazernedie des nachts gesloten zijnver laten, zich naar een der stallen begeven, waar B. toevallig op post stond, en hem daar aantreffende gezegd: „Zie zoo, nu ben je mijn manvervolgens heeft hij hem door 3 revolverschoten gedood. Terstond daarna heeft W. zich bij den commandant der kazernewacht aangemeld met verzoek hem in arrest te stellen, zeggende dat hij den milicien B. in den stal had dood geschoten hij stelde dien onderofficier tevens de revolver, waarmede hij de misdaad had gepleegden een paar nog overgebleven patronen ter hand. Hij werd terstond in arrest gesteld en zal weldra voor den krijgs raad moeten terechtstaan. Omtrent een dubbelen moord te Haarlem wordt het volgende gemeldDe huzaaar Leenards tot voor kort oppasser bij wijlen den luitenant Vos in de Erans Halsstraat, had een wrok opgevat tegen de dienstbode in dat gezinwelke hij verdachtverraden te hebben dat hij oneerlijkheden had gepleegd. Des avonds stond hij in gemelde straat de dienstbode op te wachtendie met haar vrijer uit was. Toen zij terugkwamen, wilde Leenards met de meid gaau vechtenen gaf den vrijer een stomp in het gezicht, waarop beiden de vlucht namen. Toen daarop de vrijereen korporaalin de kazerne kwam en het gebeurde verhaalde, werd terstond eene patrouille uitgezonden. L. ging vrijwillig mede doch voor de kazerne gekomen haalde hij eene revolver te voorschijnen binnen een paar seconden was het feit volvoerd. Een afschuwelijk wanbedrijf moet dezer dagen te Oude Tonge op Elakkee plaats ge had hebben. Een 23-jarig meisje werd bij een der ingezetenen in huis gelokt en door den bewoner geboeid om zijn lage lusten bot te vieren. De verdachte is dezer dagen in boeien geklonken gevankelijk naar Rotterdam gevoerd, waar hij een paar malen een verhoor met gesloten deuren onderging Het meisje, dat zich met kracht tegen den snooden aanval verdedigdebekwam eenige lichte kwetsuren. Te Herpen is dezer dagen een zonder linge diefstal gepleegd. Men heeft 's nachts in de nabijheid van eene boerenwoning, een op stam staanden eikenboom doorgezaagd en ontvoerdzonder dat men eenig spoor kan vinden, dat leiden kan tot de ontdekking van den dief. De ontvreemde boom had eene lengte van circa 16 voet, en eene dikte van ruim 1 M. in omtrek. Het vermoeden bestaat dat de ont voering over het ijs is geschiedmaar geen enkel bewijs kan tot staving geleverd worden. Van wege de politie wordt een ernstig on derzoek ingesteld, doch tot heden nog zonder gevolg. Aan de crediteuren in het bekende faillissement van Wolters te Venloo, zal 10 pet. van hunne vorderingen worden uitge keerd. Mochten de verschillende proceduren, die aanhangig zijnten gunste der crediteuren uitvallendan kan gemeld bedrag nog met 10 pet. vermeerderd worden. Te Venendaal hebben door een volks oploop van 2 300 personen, ongeregeld heden plaats gehad. Blijkbaar opgezweept door enkele raddraaiers, had men het gemunt op de woning van een dagblad correspondent te dier plaatsewaartegen men met keien gewapend optrok. Aanleiding tot dit tumult was hierin ge legen dat bedoelde correspondent in een vergadering tegenwoordig waswaar gespro ken zou worden over de Amsterd. kerk- quaestie, doch welke zaak beide voorgangers, twee predikanten nl. hier, geheel lieten rusten, Het publiek weet dit aan de tegen woordigheid van dien correspondent. Op heftige wijze werd daarop in een te Venen- daal veelgelezen weekblad die vergadering besproken en nu dacht men dat dit stuk door dien correspondent geschreven zou zijn hetgeen deze echter ten stelligst ontkent. Het hoofd der gemeente was met de politie ter plaatsemaar kon bij zulk een menigte weinig uitrichten. Een sneltrein van Breda naar Tilburg is dezer dagen aan den overweg nabij de Gasthuisstraat te Tilburg aan een groot ge vaar ontsnapt. Juist voor het oogenblik dat die trein zou aankomenreed eene kar over de rails, doordien men vergeten had de af- siuitboomen neer te laten, terwijl nog ver schillende personen elkander tegenhielden daar zij anders onder den trein zouden terecht gekomen zijn. Zaterdagmiddag kon de trein, die te 4.50 aan het Rijnspoor te Amsterdam uit de rich ting van Utrecht moest aankomen men vermoedt door een gebrek aan den Westing- houserem niet tijdig genoeg tot staan gebracht worden. Plij reed dan ookingroote vaart het stationsgebouw voorbijalle belet selen alslantaarnpalen het ijzeren hek aan de Weesperzijde en een zwaren stootbalk verbrijzelende, totdat de locomotief, aan de brug gekomen, door de helling van den weg eene duikeling maakte en zich daardoor zoo in den grond woelde dat zij tot stilstand kwam. Was dit niet het geval geweest, dan zou waar schijnlijk de geheele trein in de vaart zijn terecht gekomen eti ware het onheil groot geweest. Thans kwamen de passagiers er met een schok af, terwijl zich gelukkig op het oogenblik dat de trein hel hek verbrijzelde 't welk de spoorbanen van de Weesperzijde scheidt, geen personen daar bevonden. Het treingedelte voor het Centraal station bestemd kon met achterlating van een en kelen waggon zijn weg vervolgen. Zeer spoedig werd met een aantal werk lieden aangevangen de locomotief, die een dreigend schuinen stand had aangenomen op te winden en de wagens met behulp van een tijdelijk spoor op het stationsterrein terug te brengen. Dit werk werd bij fakkellicht voortgezet en omstreeks 1 uur 's nachts was de weg door de Mauritsstraat weder vrij De schade bepaalt zich tot vernieling van hekken en schutbalk, alsmede van een ge deelte brugleuning. Ook heeft de locomotief nog al schade bekomen. De kracht waarmede de machine tegen het stootstuk van houten balken aanreed, was zoo hevigdat velen den schok niet eens hebben gevoeld. De machinist werd licht gewond. De wagens zijn reeds weggeruimd. - Toen Vrijdagavond 11. G. Hoogenboom met familie te Roelof-Arendsveen, omstreeks tien uren van een verjaringsfeest bij een zijner bloedver wanten huiswaarts keerde, ontwaarde hij met schrik dat de deur zijner woning openstond.'Zijn schrik vermeerderde echter niet weinig, toen hij ook zijne secretaire geopend vond, waaruiteen bedrag van f800 aan contanten ontvreemd was. On middellijk werd de politie van dit, in die plaats gelukkig zeldzaam voorkomend feit, in kennis gesteld doch tot nu toe is de dief op vrije voe ten. Eene ingestelde huiszoeking bij een paar buren heeft nog niets aan het licht gebracht. Uit 5s Hertogenbosch wordt gemeld Z. K. H. Amadoire Ricosto di Carnavalo, prins van het Reksam, Heer en Meester van Oeteldonk en omliggende watervrije moerassen deed heden zijn intocht binnen onze stad. De optocht was samengesteld 1. Gradus Stiphout, veurreijer en vendrie van Oeteldonk. 2. Afdeeling plattelaandsche Skutterij te pèrd bij deze gelengenheid in werking. 3. Haarmonie van Oeteldonk „Hoe laanger hoe skeunder.'' 4-. Burgervaojer vaan Oeteldonk, Peer van den Muggenheuvelmit zun assessor, Ariaon van de Mulder, op ur Sondags, in dur eigen gcdmgs; de geminte veldwaaclHer Driek Pakaan lopt veurde gerustigheid vaan den Burgevaojer durnost. 5. 2 carteldragers van handel eu nii verheid, te paard. 6. Praalwagen de koophandel, getrokken door 4 paardenop welken MercuriusChineezen Japaneezen, Turken, Negers, Roodhuiden en ma trozen. 7. Mataderos te paardalsa. El signor del Comcumineros, b. El signor del Trivialutento. 8. 4 Piccaderos. 9. 4 Torreaderos te paardals a. El Flores di Paniovolo. b. Boucheno di Veroly. c. El Loco- motio. d. Acute di Slachiéro. 10. 4. Bandarillos. 11. Stoet van Edellieden te paard, als: a. baron de Claircuisine. b. Marquis de Groseugène. c. Vi- comte de Sainculotte. d. Freiherr von Knakwiirste zum Zauerhaus. e. Baron Broweritsky. El gra- cioso di Borstellio. 12. Muziek der dienstd. schutterij van 's Her togenbosch. 13. El Barone Lughiéri di Panatello Heraut van Z. K. H. 14. Praalwagengetrokken door 6 paarden. Z. K. H. Amadeiro Ricosto de Carnavalo, Prins van het Reksam, Heer en Meester van Oeteldonk en omliggende watervrije moerassengezeten op Hoogstdeszelfs troon omringd door Hofhouding en Pages, benevens Hofnar. 15. Lijfwacht van Z. K. H. te paard. 16. Edellieden in galarijtuigen, A la daumont en A la flecheals a Signor Masco. b. Freiherr von Typenburg der Presse. c. Don Boulangini d'Oporto. d. Sir Venditario Grando. e. Chevalier Loindela Haye. f. Comte de Lonnez. 17. Wagen. De koffievisite bij Mama Arlequin door Mie Mok, Pietje Langton, Chrisje Spillebeen en Drieka Nagelman. 18. Haantje de Voorste te paard. 19. Klein Duimpje te paard. 20. Eerewacht van Arlequin te paard. 21. Praalwagen Arlequin's geboortefeest. In de beste orde trok de stoet langs de straten In de sociëteit „Casino" werd aan den Prins en zijn gevolg, onder eene sierlijke toespraak van den president der sociëteit, de eerewijn aangeboden. In hartelijke bewoordingen betuigde de prins zijne erkentelijkheid voor de gulle ontvangst, Hem in de Oude Veste bereid. Hij herdacht daarbij ver schillende bijzonderheden, die op plaatselijke toe standen betrekking hebben, er. wistdoor menigen geestigen zet de aandacht zijner talrijke hoorders geruimen tijd aangenaam bezig te houden. Als bewijs van erkentelijkheid werd aan den president der sociëteit, Jhr. F. X. Verheijen de hoogste huis orde (orde van den len graad) en aan den heer Jan Bax, ontwerper van den optocht, de orde van den 2en graad toegekend. later aangerukte spuiten niet meer behoefden te werken. Men vermoedt dat de brand ontstaan is, doordien de kachelpijp uit de nis op het ledikantje van het jongste kind is gevallen. Huis en inboedel waren niet tegen brandschade verzekerd. j Een ontzettend ongeluk trof gisteren in den vroegen ochtend een gezin in aen Haag: De brooddepothoudcr de J., wonende Stationsweg 17, had zijne met brood volgeladen kar van de brood- en meelfabriek afgehaald en was bezig met behulp van zijne vrouw in den kleinen win kel het brood te sorteeren, toen zij eensklaps een hevig geschreeuw hoorden, en omziende het ach tervertrek in volle vlam zagenzoodat het reeds onmogelijk was daarbinnen te dringen. En toch lagen in dat vertrek te rusten hunne twee kinde ren, een knaap van 2 jaar en een zuigeling van weinige maanden. De zuigeling sliep in de wieg staande tusschen kachel en bedstede. Het gordijn van het wiegje schijnt te hebben vlam gevat en aldus plotseling den brand te hebben veroorzaakt. De beide kinderen werden helaas de slachtoffers van het onheil- Men vermoedt dat het jongste in den rook gestikt is, aangezien het beddegoed van de wieg, die het dichtst bij het vuur stond, betrekkelijk het minst heeft geleden. De knaap die in de bedstede lag, is in de hem omringende vlammen van het brandende houtwerk omgeko men. Toen men later er in slaagde de kamer binnen te dringen, vond men slechts het verkool de lijk. De overblijfselen werden naar het gast huis overgebracht. De radeloosheid der ouders, die op eenmaal hun twee lievelingen verloren, is niet te beschrij ven. Hun werd door de buren alle mogelijke bijstand verleend. Van het kleine perceeldat zeer oud en droog is, is alleen het winkelvertrek onaangetast ge bleven. De politie brandweerbost aan de Van der Duijnstraat slaagde er in met behulp van de wa terleiding de vlammen te bedwingen, zoodat de PARIJS9 Maart. De minister van binnenlandsche zaken deelde heden ochtend in den ministerraad mede, dat de toestand te Decazeville verbeterd is. De ministerraad zal Donderdag beraadslagen over de begrootingwelke waarschijnlijk Maandag zal worden ingediend. Een telegram uit Saigon, dd. 3 Maart, meldt dat de opstandelingen één kapitein en een tiental soldaten gedood hebben in de omstreken van Toean, en dat zij zijn gevor derd tot Ouenhow. De regeering ontving echter geenerlei tijding, welke deze berichten bevestigde, BRUSSEL, 10 Maart. Naar Reuter's Office verneemt, veroorzaken Griekeoland's voort durende oorlogstoebereidselen en de strijdlus tige stemming zijner bevolking ernstige bezorgdheid bij de Enropeesche regeeringen, die vreezen genoopt te zullen worden tot strengere maatregelen dan eene demonstratie harer oorlogsvloten. Men heeft derhalve Griekenland te verstaan gegeven dat, indien het er toe mocht overgaan den vrede te schenden en Turkije aan te randen, de mogendheden het zullen ten prooi geven aan de tuchtiging, welke Turkije het zekerlijk toedienen zal. Nochtans weigert Griekenland zich te ontwapenenzoolang de overige Balkan-staten op voet van oorlog blijven, en houdt nog steeds vol dat het recht heeft op Epirus waarvan de afstand ten zijnen behoeve door het congres van 1878 werd goedgekeurd. f220 A 280. f120 a 180. f 160 A 200. f A 80 A 110. 90 A 100. 40 a 80. GORIN CHEM8 Maart. Men besteedde voor: ristarwe f7,25 A 7,35 roode dito f6,50 A f6,70, witte dito f7,00 A f7.25, ml. rogge f5,70 A 5,80 buitenl. dito f0,— A 0.— gerst f4,95 a 5, IC, haver f3,25 A 4,00 beste kook- erwten f8,— A 8,25, koolzaad fO.OO A 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 143 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt: le qual. Kalfkoeien Kalfvaarzen Melkkoeien Hokkeling ossen lVi jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 17 varkens van 23 a dito A c. per half kilo, 65 tot f9, per stuk. Boter 40 A 50 cent per half kilo. Eieren f0.80 a f 1.00 per 26 stuks. ROTTERDAM, 8 Maart. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm De beste f6.80 A f7.20 Mindere en geringe f6.20 6,70. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.50 A 5.80; dito mindere f5.00 A 5.40 Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f4.30 a 4,60; mindere f3,50 a 4,20; beste Zomer f4.20 a 4.50; mindere f3,60 a 4.10. Haver. De beste f3.60 A 4.00. Mindere f2.80 a 3.50. Paardenboonen. De beste f6.60 A 6.80. Mindere f 6.00 a 6.50. 6 A 14. 25 c., voor in van 7 t Heden overleed, tot onze diepel droefheid, na eene kortstondige" ongesteldheid, tijdig voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze i geliefde echtgenoot, vader en behuwd-1 I vader, de heer JOIIAfflS JOSEPOÜS VAN DEURSEN, in den ouderdom van 63 jaren. Baardwijk, 7 Maart 1886. Wed. J. J. VAN DEURSEN- Slaats. MARIE VAN DEURSEN. E. C. VER WIEL. E. H. VERWIEL-Van Deursen. j A. VAN HEESBEEN. J. H. A. VAN HEESBEEN- Van Deursen. HENRI VAN DEURSEN. De ONTVANGER der registratie en do meinen te Waalwijk tot "het houden van zoo mogelijk met gemeubileerde zit- en slaapkamers. Zich te adresseeren tot den nieuwbeuoem- den titularis VAN DEVENTER, thaus te Zevenaar.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3