Notaris BINK, KANTOOR, Hiinnitui! Notaris BINK, EER HUIS, Notaris BANT, mm en iiusHuii. adyertëntiën. eene geschikte gelegenheid SCHOENENZAAK, publiek verkoopen, zoekt tegen l Mei 1886 Burgerlijke Stand Handelsberichten. een geschikte WINKEL VERKOOPEN: erf en Tuin 1. op Maandag 15 Maart 1886, 50 koopen KNUISTEN langs den 18 koonen EIKEN- en ELZEN SCHAARHOUT voor Mevr. SMITS. Aan den Melkdijk onder Loonopzand. 37 koopen zeer schoone hopstaken en heinsparren, voor den heer H. VAN DORTMOND. 2. Op Vrijdag 19 Maart 1886, Voor de Erven VAN GILS en het R. K. AMSTERDAM, 12 Maart. Bericht van de makelaais Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. Uit de band zijn afgedaan zoo mogelijk met gemeubileerde zit- en slaapkamers op Maandagen 15 en 29 Maart op Dinsdag 16 Maart 1886, des voormiddags 10 uur OM CONTANT GELD, Dépót te Yi overwogendat er schoeusoorten zijn, die minder, maar ook die hooger in prijs zijn de afgevaardigden uit de diverse gemeenten hebben mitsdien voor de verschillende schoen- soorten de middenprijzen genomen, die gel den kunnen zoowel voor binnen- als voor buitenlandsch fabrikaat. De kamer uit den wensch, dat de bemoei ingen der commissieleden in deze mogen leiden tot het doel, dat men zich van dezen maatregel voorstelt opdat de kwijnende schoenenindustrie zooveel mogelijk worde be schermd tegen verdringing door fabrikaat uit den vreemde. Mocht intusschen de hierbijgaande prijs lijst om de een of andere reden onverhoopt niet tot leiddraad bij de taxatie van het ge- importeerde schoen- en leestklaar schoenwerk kunnen worden gebezigd, dan verzoekt de kamer beleefd maar dringend, om door eene andere wijze van heffing tot het doei, dat men zich voorstelt, te geraken en het daar heen te leiden, dat bij invoer de nu bestaande 0°/o speling der waarde van het gedeclareerde goed geheel vervalt. De kamer van koophandel enz. Algemeene prijslijst voor schoenen en leestklaar schoenwerk. DAMES-laarsjes, onverschillig van welke stof, uitgezonderd leder, per paar f4- Dito doch met leder omzet. f5. Dito geheel van leder. f 5. Dito half hooge schoenen, geheel van leder f 3.50 Dito half hooge schoenen onver schillig van welke stof, behalve leder f 4. Dito pantoffels, onverschillig welke stof f 2. AFMETING. Yan 23 centimeters en hooger voor boven staande prijzen van 16 tot 22 centimeters 50 cent per paar lager; van 15 centimeters en lager nog 50 cent per paar minder. HEEREN-hooge laarzen per paar f 6. Dito rij- of kaplaarzen f 12. Dito bottines, onverschillig van stof of leder f 6. Dito half hooge heerenschoenen onverschillig van welke soort of be naming. f 4,50 Dito lederen en andere pantoffels f 2,50 AFMETING. Yan 23 centimeters eu hooger voor boven staande prijzen; van 16 tot 22 centimeters 50 cents per paar minder; van 50 centim. en lager nog 50 cents per paar minder. Yoor leestklaar schoenwerk of zoogenaamde uppers 50% per paar minder dan bovenge noemde prijzen. Door de remonte-commissie, die eenige dagen hier heeft vertoefd, zijn in deze streek een achttal paarden voor het leger aangekocht. Een dezer dieren is bij het wegleiden uit geschoven gevallen en tegen een kantkei terecht gekomen, zoodat het zijn heup ont wricht heeft. 't Is per tram en verder per spoor naar de bestemming-plaatsBreda vervoerd. Aan den eerst aanwezenden ingenieur der staatsspoorwegen te 's Hertogenbosch, is opgedragen het opmaken van de onteigenings stukken voor de aansluiting van de lijn 's-HertogenboschZwaiuwe aan het station op eerstgenoemde plaats. Men heeft tot grondslag aangenomen het door het gemeen tebestuur, de kamer van koophandel en ver dere belanghebbendenindertijd aanbevolen ontwerp, gewijzigd in verband met de daar tegen ingebrachte bezwarenwelke hoofdza kelijk den handel betreffen. Ook zal het maken van den spoorweg tusschen Drunen en Vlijmen den 14n April e. k. worden aanbesteed, en in verban 1 daar mede thans spoedig volgen de gerechtelijke onteigening van die perceelen, welke niet bij minnelijke schikking werden verkregen. Door de tweede kamer is de invoerings wet van het strafwetboek aangenomen met eenparige stemmen. De herziening der straf bepalingen van de waterschapsreglementen en keuren zal geschieden naar gelang ze uit anderen hoofde gewijzigd moeten worden. De grondwetsherziening is aan de orde gesteld tegen Woensdag aanstaande en verder geregeld de drie laatste dagen van elke week. Het voorstel van den heer Haffmansom reeds nu te bepalen, dat hoofdstuk 10 (on derwijs), zou voorgaan, is verworpen met 51 tegen 33 stemmen, terwijl met 78 tegen 6 stemmen een voorstel van den voorzitter werd aangenomen, om over de volgorde te beslissen bij het algemeen debat, nadat eerst zal behandeld worden de motie, reeds nu door den heer Keuchenius aangekondigd, verklarende dat deze kamer onbevoegd is tot grondwetsherziening over te gaan. Met 63 tegen 5 stemmen is de motie van den heer Keuchenis verworpen de on bevoegdheid uitsprekende der onvoltallig sa mengestelde kamer om de grondwetsherziening te behandelen. De motie werd bestreden om den vorm door de heer Yermeulen, om den inhoud door den br. Schaapman en den min. Heemskerkterwijl de heer Haffmans haar verdedigde. Aangenomen is de verlenging van den ter mijn van de uitvoering van de druifluis con ventie tot 1 Januari 1888. De discussie over het zalmtractaat is aan gevangen. De heeren Yan Osenbruggen Viruly en Van der Linden bestreden het, de heeren Kolkman, Clerckx, en Schimmelpen- ninck Van der Óije waren er voor. Maandag voortzetting. De heeren Bahlmann, Brouwers, Haffmans, Reuther en Vermeulen hebben een amende ment voorgesteldstrekkende om van alle goederenwelke in Ned.-Indië van elders dan uit Nederland worden geïmporteerd, het dubbele invoerrecht te heffen dan van de artikelen uit het moederland. In de laatst gehouden raadszitting te Til burg is door den voorzitter een voorstel gedaan om aïm de geldleeningen rentende 4% pet., die gezamenlijk 1' 366000 bedragen, ir: eene leening a 4 pet. te doen overgaan, waardoor reeds in 1837 eene rentebesparing zou worden verkregen van f 1830. Er is eene commissie van 5 leden be noemd om te dezer zake een plan te ontwerpen. Volgens rapport der politie te Tilburg worden ruim 50 personen allen met naam en woonplaats openbaar gemaakt, verdacht bij hunne bierhuizen of andere neringen zonder vergunning sterken drank in het klein te verkoopen en mitsdien de wet te overtreden. Burgemeester cn wethouders hebben mitsdien besloten de gunstige bepaling van art. 84 der algomeeue politieverorderiug op hen niet langer toepasselijk te maken, zoodat het sluitingsuur hunner drankhuizen voortaan bepaald zal worden naar art. 83 dier verordering eu ge melde huizen in het vervolg moeten gesloten zijn van 1 October tot 1 April van .'s avonds 10 tot 's morgens 6 en den overigen tijd van het jaar van 's avonds 11 tot 's morgens 5 ure. De Economist" bevat een overzicht van de werking der rijks-postspaarbank sedert den aanvang, ontleend aan de maandelijksche op gaven in de „Staats-Courant," waaruil blijkt dat ook in 1885 de deelneming grooter is ge- bovenste verdieping een vróuw met een kind te redden. Te veel ontroerd, om te kunnen spreken, had deze vrouw geen woorden om mede te deelen, dat zich nog meer kinderen op de kamer bevon den trouwens het vuur had een dergelijken om vang aangenomen, dat het waarschijnlijk toch onmogelijk zou zijn geweest ze te redden. De brandweer trad intusschen spoedig en met kracht op. Met 3 stoomspuiten en 3 handspuiten gelukte liet haar de vlam te bedwingen en'den brand tot de twee bovenste verdiepingen te beperken. Toen zij echter ondanks de felle vlam en den verstik- kenden rook, de bovenste kamer binnendrong, vond zij daar de lijken van Antje en Pieter Wil lem van Wieringen, het meisje oud 12 jaar, het jongentje 16 maanden. Zelfs, volgens de buren, werd nog een derde kind, Dirk van Wieringen, oud 10 jaar, vermist. Hoe men echter zocht, men vond daarvan geen spoor, zelfs niet de overblijf selen. Men stelle zich de wanhoop der moeder voor; nauwelijks tot bezinning gekomen, vernam zij, dat hare kinderen in de vlammen waren om gekomen, terwijl de vader nog op zijn werk was. Toen deze thuis kwam was het onheil reeds vol dongen en had hij twee, misschien drie zijner lievelingen op noodlottige wijze verloren. Voor het optreden der brandweer slechts een woord van lof. Later berichtte men, dat het derde kind verkoold is gevonden. Een persoon, die verdacht wordt den brand te hebben gesticht, is gearres teerd. Men schrijft uit Dongen aan de N. R. Ct. Ruim 30 schoenmakersgezellen met rood ge tooid, trokken gisteren in optocht, met een oran jevlag en het noodige voor ketelmuziek, door het dorp, om tegen eene voorgestelde loonsverlaging hun ongenoegen te kennen te geven. Werd op enkele plaatsen halt gehouden, bij den heer B. in den lagen Slam, trachtte men echter te vergeefs toegang te verkrijgen. Eene herhaling der betooging des avonds werd door de politie verhinderd. te Waalwijk, zal voormiddags 10 ure. Onder Baardwijk. OUPVi Q Q f GASTHUIS Waalwijk. Pl.m 40 Kanadaboomen langs den Winterdijk. De ONTVANGER der registratie en do meinen te Waalwijk worden. Het getal boekjes dat een jaar geleden van 67,900 lot 90,700 was toegenomen, bereikte thans het cijfer van 112,300, eene vermeerdering met 11.600 nagenoeg als in het voorgaande jaar toen die 22.800 had bedragen. Aan het einde van het eerste jaar 1881, waren geopend 809 kantoren, in 1882 kwamen daarbij 208. in 1883 76 in 1884 was bij een totaal 1122, het getal nieuwgeopeude kantoren 29. Hoe groot het aantal in 18S5 geopende kantoren was, is nog niet bekend, maar in elk geval vermeer dert het aantal nieuwe inlegplaatsen, zoodat het uitbreiden van den kring der bevolking, die van de rijkspostspaarbank gebruik kan maken, steeds van minder gewicht wordt bij de bcoordeeling der cijfers var. inleg en terugbetaling. De zomermaanden toouen in den regel den grootsten inleg aan en de terugbetalingen zijn bet grootst in het laatste kwartaal. Oct.Dec. Zonder uitzondering was dit zoo in elk der vijf jaren. De inlagen bedroegen in Mei Aug. 1884 f 1,328.000, in MeiAug. 1885 fl,750,000; de terugbetaliugen in het laatste kwartaal 1884 f 705,000 en idem 1885 f 910,000. Maart of Lentemaand. In het zuiden van Europa heeft een vreeselijke orkaan uit het westen en noordwesten gewoed. Te Bordeaux werd het zeewater met onstuimig geweld over de kaden gedreven en werden alle koopwaran weggespoeld. Vele schepen werdeu ernstig beschadigd. Alle 'rivieren in het zuidwesten zijn sterk gerezen. De Dordogne is zelfs te Branne buiten de oevers getreden waardoor de groote wegen onder water werden gezet. Persoonlijke ongelukken kwamen op verschillende plaatsen voor. Te Bezieis werden twee personen gedood door pannen weike van de daken woeien. De stoomboot Elstowvan Bayonnc naar Bilboa leed schipbreuk, maar de opvarendeu werd-n gered. De orkaan heeft ook de kusten van Provence en Algiers niet gespaard. De schepen die in de havens lagen konden nergens zee kiezen maar een groot aantal vis- schersbooten zijn stuk geslagen. Te Londen en in andere deelen van Engeland heeft drie dagen achtereen eer. hevige sneeuw storm gewoed. Vooral in Cheshire en in Noord- Wales viel veel sneeuw. Volgens de opgaven kwamen 8 a 10,000 schaper, in Wales door den storm om. Te Langridge werd een oude man in zijn hut door de sneeuw opgesloten en ook de inwoners van Rotbury waren vijf dagen van alle verkeer met de buitenwereld afgesloten. In Derbyshire werd een man opgedolven, die zeven voeten onder de sneeuw lag. De meeste wegen in Noord Wales zijn nog onbegaanbaar. Vrijdagmorgen om 2 uur is de molen van Wouter Deckers, in de Heistraat te 's Grevelduin Capelle, geheel uitgebrand niets dan de romp is over. Men kan niet vermoeden wat de oorzaak van dit onheil kan zijn, daar er de laatste dagen geen vuur op is geweest zelfs geen pijp gerookt. Naar men zegt is de molen niet verzekerd. Een droevig onheil heeft Woensdagavond weder te Amsterdam plaatsgevonden. Te ongeveer 9 uur ontstond in de Egelantierstraat bij de Baangracht, in eene woning door vele gezinnen bewoond, vermoedelijk door het omvallen eener petroleumlamp, brand op de voorkamer der 2e verdieping. Het vuur breidde zich in een oogen- blik tijds naar alle kanten uit. De bewoners vluchtten overal heen, en een der buren, zekeren Broesman, gelukte het langs de trappen van de 0 Heden overleed, tot onze diepel droefheid, na eene kortstondige 1 ongesteldheid, tijdig voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze I geliefde echtgenoot, vader en behuwd- I vader, de heer JOHANNES «PMS VAN DEURSEN in den ouderdom van 63 jaren. Baardwijk7 Maart 1886. Wed J. J. VAN DEURSEN- Slaats. MARIE VAN DEURSEN. E. C. VER WIEL. F. H. VERWIEL-Van Deursen. A. VAN HEESBEEN. J. H. A. VAN HEESBEEN- Yan Deursen. HENRI VAN DEURSEN. Vanaf 27 Febr tot en met 12 Maart 1886. WAALWIJK. BEVALLEN. Maria Antonia Witlox, geb. Bres- sers, z Johanna Adrian a Klijberg, geb. Leiitens, z. Pieternella Alessie, geb. v. d. Sanden, z. Catharina Maria Hamers, geb. Sleenhoff, d. Cornelia van der Pennen, geb- de Ruijter, z. Maria Anna Baijens, geb. Schellekens, d. OVERLEDENWilhelmus Timmermans, 8 m. Hendrika Johanna van Es, 40 jaren, ongehuwd. Johanna Maria ran Esch, wed. van Franciscus Rom bouts, 61 jaren. Levenloos aangegeven kind van W. II. van Wijk en M. v.A9sen. Cornells Schellekens, 3 j. Hendrika Elisabeth Claassen, 12 maanden. Johanna Lips, 24 j. ongehuwd. WAALWIJK, 12 Maart. Ter veemarkt was de aanvoer gering en de handel niet vlug. Kalfkoeien golden f 125 235. Dito vaarzen f 110 a 165. Jonge varkens f3,75 a f7,75 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 618 KG.van 1.01 a 1.17 per KG. verkocht. Eieren f3.00 a 4,00 per 100 stuks Voor zwaar zoolleder blijft de vraag aan houden de markt is schaatscb voorzien; dieutengevolge bestaat er vraag naar alle soorten tegen iets betere prijzen. ex Burgemeester den Tex77 1578 stuks Oost-Ind. runder, en ex ,/Roma77 1700 Oost-Ind. buffelhuiden. Op 26 Maart ek. zijn p.m. 1 1000 stuks Oost-Ind. runder en buffelhuiden bij inschrij ving aan de markt gesteld. inlandscbe artikelen met weinig handel. Uitslag der inschrijving voor de geldlee- ning der gemeente Waalwijk. A. C. Ie Blanc te Waalwijk f 5000, tegen den koers van 101 pet. Julius Oppenheim te Groningen föOOü, tegen den koers van 100% pet. A. Baast te Oisterwijk f1500, tegen den koers van 100% pet. A. Van Iersel te Waalwijk f 3000, tegen 1 0019/s2 pet. W. C. J. Kamp te Waspik f5000, tegen 961%2 P0^ Noordbrabantscbe Bank 's Bosch f5000 tegen 96 pet. C. A. Witlox Zoon te Waalwijk f 5000, tegen 99% pet. tot bet houden van Zich te adresseeren tot den nieuwbeuoem- den titularis VAN DEVENTER, thans te Zevenaar. Te Amsterdam wordt op een drukken stand in den omtrek yan den Dam te huur aangeboden voor een waaraan niets veranderd behoeft te worden. De bewoners van bet buisgoed met den verkoop bekend, zijn geneigd, zoonoodig tegen borgstelling, de leiding der zaak op zich te nemen. Huurprijs zeer billijk. Brieven letter M.F. bureau van dit blad. Een flink oppassend man die tact beeft om als verkooper bij particulieren op te tredenvindt duurzame en goed be zoldigde betrekking. Zij die als zoo danig reeds werkzaam zijn geweest, genieten de voorkeur. Zonder goede referentiën on- noodig zich aan te melden. Offerten onder letter Y., bureau van dit blad. te Waalwijk zal ter herberge van W. PULLENS in 't Yosje te Baardwijk, des avonds 7 ure te Baardwijk op bet Laageind, groot 11 aren 60 centiaren, toebeboorende aan de wed. H. YAN DER PLUIJM. te Waalwijk zal ten verzoeke en ten huize van mej. YAN NtEYERVAART te Waalwijk J1

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3