Nummer 22. Donderdag 18 Maart 1886. 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Jiiuj i miu ii xuiij ±J ANTOON TIELEN Zijdie zich thans op de Echo van het Zuiden abon neer en, ontvangen de tot 1 April aanst. verschijnende nummers gratis. BUITENLAND. Belgie Frankrijk. Engeland. UITGEVER: Waalwijk. wordt een begin gemaakt met de op- name in dit blad van een boeiend feuilleton, getiteld OU blad verschijnt Woensdag- en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per posi door het geheele rijk f 1,15, Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels 0,60 daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van A.dolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. In een fabriek te Savethem is een stoomketel gesprongen. Een werkman die gekwetst naar het gasthuis werd gebrachtis voor zijne komst aldaar overleden. In de kamer heeft de minister Sarrien het afgekeurddat door gemeenteraden geldelijke ondersteuning wordt toegestaan ten gunste van de mijnwerkers van Decazeville, maar de regeering kon die besluiten niet vernietigen. De minister Baihaut heeft zich verbonden een wetsontwerp tot herziening der mijnwetgeving in te dienen. Met 256 tegen 226 stemmen werd eene motie, vertrouwen in het beleid der regeering uitspre kende, door de kamer verworpen. Nadat achtereenvolgens zeven verschillende moties ver worpen waren heeft de kamer de zitting tot Maandag verdaagd ten einde alsdan omtrent de sluiting van het debat eene beslissing te nemen. Le Temps zegtdat er voor één milliard 3 pet. rente zal worden uitgegevenwelke strekken zal tot aflossing van 618 millioen schuldbewijzen op korten termijn en tot con solidatie var. een deel der vlottende schuld, tot een bedrag van 382 millioen. De uitgifte zal waarschijnlijk plaats hebben in April. Het recht op de geestrijke vochten zal van 156 op 215 fr. worden gebracht, waarvan eene hoogere opbrengst verwacht wordt van 75 millioen. De regeering heeft bij de kamer een wetsontwerp ingediendwaarbij een crediet aangevraagd wordt ter uitvoering van de wet op de recidivevoor zoover de relegatie of de overbrenging van veroordeelden naar eene straf kolonie aangaat. De credietaanvrage is tot een bedrag van 2,835,988 fr., waarvan 885,988 fr. zullen dienen voor het personeel en 1,950,000 fr. voor kosten van vervoer en onderhoud der veroordeelden. Het aantal veroordeelden die in 1886 naar strafkoloniën over te brengen zijn wordt op 1500 geschat en in het volgende jaar op 2000. De 1500 recidivisten zullen in drie bezendingen vervoerd worden elk van 500 personen; de twee eerste bezendingen zijn bestemd voor lie des Pinsen de laatste voor Cayenne. Eerst in de tweede helft van dit jaar zal er een begin ge maakt worden met de overbrenging. De crediet aanvrage is dan ook slechts voor zes maanden. Op dit oogenblik is het aantal veroordeelden, die krachtens de wet op de recidive naar eene straf kolonie vervoerd kunnen worden, 300, bijna allen mannen. Het zijn dezulken die sedert de afkondiging der wet op nieuw veroordeeld zijn. Het bestuur der Fransche bank heeft 40,000 fr. ingeschreven voor het „Instituut Pasteur" (hospitaal ter behandeling van lijders die door een doller, hond gebeten zijü). Volgens de opgave der maatschappij van den spoorweg Parijs LyonMiddellandsche Zee zijn drie personen bij tiet spoorweg-ongeluk in de nabijheid van Monte Carlo gedood; 1 persoon, die zware brandwonden had bekomensedert overleden en 23 personen meer of minder hevig gekwetst of gekneusd. De stationschef te Cabbé-lloquebrune, Didelot, is in verzekerde bewaring genomen. Hij wordt gezegd de onwillekeurige oorzaak te zijn ramp daar hijzich verbeeldende dat de van Nice komende trein het station reeds gepasseerd was den van Mentone gekomen trein liet ver trekken. Te Havre is het plan ontworpen om er in het volgende jaar eene internation; le tentoonstel ling te houden van allerlei voorwerpen die betrekking hebben op de scheepvaart. In den nacht van Donderdag zijn te Parijs twee moorden gepleegd. Het eerste moordtooneel vond in een café plaats waar een bediende van de Parijsche bank, na eene korte woordenwisseling, een revolverschot loste op de vrouw, in wier gezelschap hij was. Het slachtoffer is stervende naar het ziekenhuis overgebracht, de moordenaar is gearresteerd. De tweede moord is gepleegd op een winkelier toen deze 's morgens vroeg ziju winkel opende. Onverwachts moet dc man aangevallen zijn, zooals een straatwerker getuigt, die hiervan ieta door de opening der blinden gezien heeft. Het lijk werd later in den kelder gevonden. Onder voorzitterschap van den heer Christophle gouverneur van het Crédit foncier, heeft er eene vergadering van kapitalisten plaats gehad tot vorming van de waarborgmaatschappij voor de wereldtentoonstelling van 1889. Met eenparige stemmen is besloten tot samenstelling dier maatschappij over te gaan. De heer C hristophle is door de vergadering belast met de taak om deswege nader met den minister van koophandel in overleg te treden. Uit het republiekje Andorre wordt bericht, dat er weer een geschil gerezen is tusschen den Franschen gevolmachtigde (viguier), dat is de prefect van de Oostelijke Pyreneeën en den bisschop van Urgeldie Spanje's gevolmachtigde is. De oorzaak van het geschil wordt nie> gemeld, maar de volgelingen van beide partijen moeten handgemeen zijn geraakt en die van den Spaan- schen gevolmachtigde het onderspit gedolven hebben waarna de syndicus afgezet en gevangen genomen is. De Fransche en Spaansche regee ringen moeten nu overeengekomen zijn met millitaire macht in het republiekje iusschenbeide Maandag is in de kamer de beraadslaging over de interpellatie van den heer Camélinat omtrent de gebeurtenissen te Decazeville hervat. De voorzitter las twee motiën voor die op het bureau neergelegd waren. De eerste is uitgegaan van drie groepen der linkerzijdeen geeft het vertrouwen in de regeering te kennen tot her ziening der wetgeving op de mijnen. De minister president verklaarde deze motie aan te nemen en gaf op eenige aanmerkingen van den heer Raoul Duval te kennen dat hij een herziening van de bedoelde wetgeving overeenkomstig de beginselen van recht en gerechtigheid, en zonder te kort te doen aan het eigendomsrecht, nood zakelijk achtte. De minister werd van rechter- en liukerzijde toegejuicht. De motie van de drie groepen der linkerzijde werd hierna aangenomen met 379 stemmen tegen 100. De daders van [den dubbelen moord te Perpignan worden nog steeds gezochten reeds is in dien omtrek esc nieuwe moord gepleegd. Tusschen Elne en Argeles sur Mer, is een doode gevonden wiens lichaam met kogels doorboord was. De heer Bradlaugh heeft thans voor goed in het lagerhuis zijn zetel ingenomen. De regeering antwoordde op eene interpellatie of zij voorne mens was eene vervolging in te stellen tegen den heer Bradlaugh wegens zijne redevoeringen en het deelnemen aan stemmingen in de tegenwoor dige parlementszitting dat zij in 't geheel het plan hiertoe niet had. Hieruit blijkt dat de wettigheid van Bradlaugh's tegenwoordigheid in het lager huis niet meer betwist kan worden. Het spoorwegstation van de Engelsche fa briekstad Oldham is gistermiddag door een hevigen brand vernield. Er lagen daar groote hoeveelheden katoen in de gebouwen geborgen. Daarvan is voor een waarde van 70,000 (f840,000) verbrand. Voorts zijn er ook persoonlijke ongelukken te betreuren. Een spuitgast werd gedood en twee auderen werden door een valzwaar ge wond. V

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1