Frits Mullers, SCHILDERSKNECHT ruüiiii e\ mrnïf MEUBELEN. Notaris^ÏNK; Verpachten voor 4 jareni PERCEEL HOOILAND, Notaris BINK, De Notaris DA AMEN, Mandubi Veevoeder ADVERTENTIËN. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand Schilder te WAAL WIJK, INRICHTING G. G. VAN HULTEN, Handelsberichten. finaal verkoopen ü-nn en Tuin Het aan de tweede kamer aangeboden wetsontwerp, houdende nadere bepalingen om trent den accijns op gedistilleerd, strekt lo. tot wijziging van het bij de wet bepaalde minimum van den trek voor de gewone graan branderij en2o. tot herziening der re geling van de kortingen voor verlies bij het bewerken van gedistilleerd, en 3o. tot mach tiging om bij algemeenen maatregel van in wendig bestuur in het belang van den handel of de nijverheid in sommige opzichten af te wijken van de wettelijke bepalingen nopens den accijns. vraagt een te Waalwijk, zal öp Vrijdag den 2 April 1886, op Maandag 29 Maart 1886, PUBLIEK VERKOOPEN: op Maandag 29 Maart 1886, is het voordeeligste voor de melk productie VERKRIJGBAAR te Waalwijk bij Leijtens-Schambergen. te Tilburg A. Leenaerts. te Kaatsheuvel Van Leeuwen, te Breda G. Haagh. //Het onderwijs, in overeenstemming met de liefde tot God en den naaste, en bevor derlijk aan kennis en wetenschap, is volks belang. „Het geven van onderwijs is vrij. Het toezicht, daarover van overheidswege uitge oefend, wordt geregeld bij de wet. z/De wet regelt de inrichting van het openbaar onderwijs. Zij bepaalt in welke mate ieder, die van dat onderwijs gebruik maakt, met uitzondering van de onvermogenden, in de kosten daarvan bijdraagt. ,/De vrije inrichtingen van onderwijs kun nen, naar regelen bij de wet gesteld, slechts in zoover door rijkgewest of gemeente worden ondersteund, als tot opheffing van onbillijke belemmeringen of tot vermijding van alle bevoorrechting der openbare lagere scholen noodig is. //De koning doet jaarlijks van den staat van het onderwijs aan de staten-generaal verslag geven." Uit Nijmegen wordt van 25 Maart ge meld De rivier de Waal is hier in de laatste 3 etmalen niet minder dan 2,71 M. gewassen zoodat de peilschaal thans teekent 10.85 M. A. P. of 4.63 M. boven nul; de Waal heeft aldus nu eene hoogte bereikt van 1.87 boven middelbaar peil. De uiterwaarden zijn bereids grootendeels ondergeloopen. Uit Grave wordt gemeld Heden morgen teekende de peilschaal 9,36 A. P.; de was in een etmaal bedraagt 0.56 M. Van boven wordt nog was gemeld: Uit Roermond meldt men De Maas is onrustbarend snel aan het was sen. Het peil te Roermond is binnen twee maal 24 uren van 15,55 tot 18,17 boven A. P. geklommen. Voor honderden guldens dennenboomendie op den oever ter lading gereed lagenzijn weggedreven. Ook de Roer is ongekend hoog en zit vol drijfhout. De bruine kleur van het Roer water is een onmiskenbaar teeken, dat wij nog veel water te wachten hebben. In den Eifel moet nog zeer veel sneeuw liggen. Naar men ons meldtzal op 26 April (2de Paaschdag) een wielerwedstrijd worden gehouden op de bestaande wielrijdersbaan te Nijmegen. Over de bandjirs in Midden-Java wordt het volgende bericht Van den resident van Djokdja Door aanhoudende regens staat de onlangs overstroomde streek in Pakoealamsch gebied gedeeltelijk weder onder water, waardoor eenige huisgezinnen naar hoogere gronden zijn getrokken en het opnieuw aangeplante padigewas gedeeltelijk is beschadigd. Door Pangeran Adipati Ario Pakoealam worden maatregelen genomen, opdat betrokken bevolking geen gebrek lijdt. Ook zijn velden van eenige dessa's .van de onderneming Pen- gasih overstroomd, waardoor de indigoaanplant gedeeltelijk is verloren gegaan. Verder zijn velden van eenige dessa's, in het zuiden van het regentschap Bantoel gelegen, beplant met padioverstroomdwaardoor de padi be schadigd is. Cijfer koortslijders is gedaald. Van den resident van Samarang In den nacht van 6 op 7 dezer zijn de rivieren Toentang en Djragoeng buiten hare oevers getredenwaardoor nagenoeg al de reeds beplante sawah's in de districten Sin- genkidoel en Singenlor, regentschap Sema- rang, alsmede de weg van Karangtoeri naar Goeboeg zijn overstroomd. Die weg is be nevens eenige daarin gelegen bruggen bescha digd welke schade aan gewassen is toege bracht kan vooralsnog niet worden opgege ven. In toestand watersnood Demak was tij dens ik mij daar bevond geen verbetering waar te nemenintegendeel water was stij gende en het was nog niet gelukt doorbraak Serangdijk bij dessa Dam pak te dichten. Weg tusscken Semarang en Demak en verder tol grens Koedoes stond schier overal onder wa ter, hetgeen mede het geval was met hoofd plaats Demak dit laatste een gevolg van het buiten hare oevers treden van de Toentang. Men schrijft uit Oud-Beierland In deze gemeente gaat thans een persoon langs de huizendie niets dan Pransch spreekt. Hij biedt den ingezetenendoor behulp van een tolk, te koop aan hand doeken h 4 cent, zakdoeken a 3 cent eüz. enz. Van deze goedkoope artikelen heeft hij slechts monsters bij zichen hij belooft het bestelde te zenden. Hij is echter in staat om linnendat hij bij zich heeftdadelijk af te leverenwaarbij de tolk natuurlijk het publiek van goeden raad dient, hij bood beste japonstof (natuurlijk op staal) voor 10 cent per el aan. Dat er van de goedkoope artikelen niet gezonden wordt, is licht te begrijpen, en die monsters doen dan ook maar dienst om linnen (indien het dien naam kan dragen) aan den man te brengen. Men deelt aan de Arnh. Ct. mede, dat onder Velp een kindermoord zou zijn gepleegdhet kind is in een heimelijk ge mak gevonden. Het vermoeden rust op eene weduwe. Nadere bijzonderheden zijn niet be kend. Te Leeuwarden is 's nachts ten 12 ure een hevige brand uitgebroken aan den Ear- linger Trekweg, in den wind- en stoom- meelmolen van de heeren Swildens en Kuipers. De brand was hevig, aan blusschen viel niet te denken. De brandweer heeft de nabij ge legen woningen nat gehouden. De molen met pakhuizen waarin een groote hoeveel heid granen enz., is geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend, de brand was ontstaan in de machinekamer, welke te 10 uren door de werklieden was verlaten. De gebouwen met machineriën waren tegen brandschade verzekerd. Te Havelte is Maandagmiddag, terwijl een paar kinderen alleen te huis warenbrand ontstaan in de woning van A. Otter. Door spoedige hulp van de buren werd het vee gereddoch het huis en de inboedeel zijn een prooi der vlammen geworden, Tusschen de boerenknechten van Finster- wolde en die van Beerta hebben twee keeren vrij ernstige vechtpartijen plaats gehad. Waren den eersten keer de Beerters overwinnaars, dc laatste maal moesten ze afdruipen zelfs werden ze tot in Beerta achtervolgd. Enkelen hebben lichte wonden gekregen. Er wordt gevochten met stokken en palen welke aan hei eene eind voorzien zijn van spijkers. De oorzaak van een en ander moet zijn dat de knechten van Finster- wolde soms het hof maken aan de meiden van Beerta. (W. Ct.) Men meldt uit Brandwijk Als eene bijzonderheid mag wel vermeld worden, dat de vrouw van een landbouwer alhier voor de 4de maal is bevallen van een tweeling, en bovendien haren echtgenoot nog verheugde met een kind. Het oudste van het negental wordt in Mei a. s. 5 jaren. Negen spruiten in 5 jaaren dan nog klagen dat het den landbouwenden stand 6lecht By de publieke verkooping der paarden van den onlangs overleden Amerikaanschen sportsman mr. George L. Lorillard werd voor 27 paarden 29,800 pond sterling betaald du6 gemiddeld 1104 pond per paard. Den hoogsten prijs bracht de driejarige Dewdross op, namelijk de kapitale som van 5800 pond (f69,600). Uit Nijmegen wordt gemeld Dinsdag avond ontmoette zekere M. J. v. E., gewezen huzaar, vroeger molenaarsknecht, zekeren P. D.met wien hij een gesprek aanknoopte en dien hij vervolgens uitnoodigde eene tapperij te bezoeken. Nadat men daar eenigen drank ge nuttigd had, vroeg v. E.die zich voorgraan- kooper uitgaf, aan P. D. diens overjas, onderjas, fantasiehoed en zilveren horloge met gouden ketting voor eenige oogenblikken ter leen, omdat hij zijne familie moest bezoeken en zijne eigene kleeding daartoe minder geschikt achtte. Aan dit verzoek werd door P. D.die door den genuttigden drank eenig6zins beneveld was geraakt, bereidwillig voldaan. Van E. verliet daarop gekleed met de geleende 6tukken en met het horloge op zak de tapperij waar P. D. in de plunje van v. E. zoolang zou blijven wachten. Tot heden wacht P. D. echter te vergeefs op de terugkomst van zijn nieuwen vriend. Bij onderzoek is gebleken dat v. E. zich reeds meermalen aan dergelijke oplichterijen heeft schuldig gemaakt en daarvoor reeds met de Bredasche en 'a Bossche justitie heeft kennis gemaakt. Als een vervolg op bovenstaand bericht kunnen wij mededeelen, dat bedoelde persoon gisteren door de marechaussee te Waalwijk is aangehouden. Nu was hij in de uniform van de veld—artil lerie aanvankelijk meende de politie met een deserteur te doen te hebben, maar weldra bleek, dat hy zelfs geen recht had de militaire kleediug te dragen, als zijnde uit den dienst weggejaagd. Na zijne aanhouding bekende hij de beide jassen en hoed, die hij te Nijmegen had opge licht, te Breda te hebben verkochtwat horloge en ketting aangaat, dit ontkent hij. Te Breda heeft hij weder een veldartillerist weten over te halen om hem zijne uniform even af te staan en is daarmede er van doorgegaan. CAPELLE. Op 10 Maart had in de zaal van M. Boezer eene openbare uitvoering plaats der rederijkerskamer „Vriendentrouw". Opgevoerd werden „Nicht en Nachtegaal of een vaatje zuur bier" en „Schuiven gaan ze." Beide stukken werden flink afgespeeld en vielen wel in den smaak van het publiek. In de pauze vergastte één der medespelers en we durven gerust zeggen éen van de beste krachten der vereeniging, de aanwezigen nog op eene comische voordracht, die mede aller goed keuring wegdroeg. Het slotnummer van het programma luidde „Bal". Dat dit nog het glanspunt was van den ge- heelen avond zullen allen met ons eens zijn die getuige waren van dit welgeslaagd feest. Aan belangstelling van wege Capelsche in gezetenen ontbrak hét dan ook in geeneri deele, j® zelfs waren er van verre overgekomen om eeD kijkje te nemen in de Capelschen feestwereld. Te oordeelen naar den indruk, dien het feest op ons maaktemeenen wij met zekerheid te mogen aannemen, dat allen zich uitstekend heb ben geamuseerd en de avond van 10 Maart bij velen eene aangename herinnering zal levendig houden. TT^egenen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nala tenschap van A. van Huiten, in leven timmerman te Waalwijkworden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kan tore van NOTARIS BINK te Waalwijk, vóór den 1 APRIL e.k. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Aan de Redactie van de Echo van het Zuiden. Mijnheer de Redacteur Nu wij een nieuwen burgemeester hebben ge kregen hadden wij gehoopt, dat er eenige oude en leelijke gewooDter,, waaraan een aantal inge zetenen uit Waalwijk zich ongestraft schuldig maken, en waardoor een aantal andere ingezetenen uit Waalwijk groote schade lijden, zouden worden afgeschaft, ten minste, zooveel mogelijk zouden worden te keer gegaau aanvankelijk echter worden wij in onze hoop te leur gesteld. In de eerste plaats willen wij wijzen op het spelen en loopen van een aantal ingezetenen van Waalwijk, in den zoogenaamden Buitenpolder van Waalwijk „Koeweide" genaamd, even als of dat gedeelte van dien polder een publiek domeiu of openbare speelplaats ware, waar de ingezetenen van Waalwijk den vrijen en ongehinderden toe gang hadden en even of artikel 471 no 13 wetboek van strafrecht, niet op de ingezetenen van Waalwijk van toepassing was. Wie toch gister middag omstreeks een uur, op den dijk aan de noordzijde van Waalwijk een kijkje ging nemen, kon daar geen tien- maar honderdteWtn van Waalwijks ingezetenen in den Buitenpolder ter plaatse „koeweide" zien bewegen zonder dat zij daarin door de politie werden opgemerkt of zonder dat zij daar in hunne loopende en slootje springende bewegingen werden te keer gegaan. Het spreekt van zelf dat, nu het gras, door de veranderde weergesteldheid aan het groeien isdoor bovengemelde feiten, die bij mooi weer, dagelijks worden herhaald,den eigenaars dier landeiijen of den pachters van dezelve, gevoelige schade wordt -toegebracht, welke in deD tijd, dat het vee in de weide is, nog aanmerkelijk wordt vergroot door het aantal honden, dat den spe lenden en springenden troep vergezelt en waardoor het vee onrustig wordt gemaakt. Nog vele kwade en ingekankerde gewoonten, die tot hiertoe in zwang waren en een soort van recht van bestaan verkregen, zouden wij kunnen noemen, maar bepalen ons voor het tegenwoor dige tot boven genoemde, in de zekere verwach ting dat onze nieuwe burgervader er in voorzien zal. Eenige landeigenaren in den Buitenpolder van Waalwijk. Waalwijk, 26 Maart 1886. Vanaf 13 tot en met 26 Maart 1886. WAALWIJK. BEVALLEN Wilhelmina van den Heuvel, geb. Beekmans, Z. Johanna Catharina van Liempt, geb. Verhoeven, Z. Hendrika van Loon, geb. an Loon. Z Maria Elisabeth van Es, geb. van der Staak, D. Maria Wilhelmina Kipping, geb. van der Sterren, D. Johanna Maria Elisabeth de Graaff, geb. Jonkers, Z. Antonetta Maria Jo- sephina Timmermans, geb. Houben, Z. Sara Marie Michael, geb. Kuijsten, D. OVERLEDENWilhelmina Oomeris, 9 m. Maria Mulders, echtgen. van Cornelia Ilendrikus van Ree, 78 j. Antonetta Elisabeth de Kort, 3 m. Hendrika van de Wiel, wed. van Iïendr. Siegers, 77 j. Maria Catli. v. d. Berg, 2 m. die minstens vijf jaar bij het vak is werk zaam geweest. Loon naar bekwaamheid. van alle soorten voor het repareeren, ophalen en poli toeren van oude meubelen. Prompte bedieningconcurreerende prijzen. Tram-station, WAALWIJK. des namiddags 2 ure, in „de Twee Kolom men" te Waalwijk, Voor de Godshuizen te 's Bosch. Onder Baardwijk 2.04.60 Yoorweide. 0.64.80 Over de Wetering. 1.32.70 Over de Hooigracht. 1.09. 0.93.70 Yoorweide. Onder Bezooien. 3.4-1.20 Over de Oude straat. 1.61.50 Dijkland. Voor den Heer P. BOGAERS-POLLET. 0.81.20 Over de Oude straat. Yoor het Gasthuis van Waalwijk Onder Waalwijk. Voor 3 jaren. 1,65.30 Koeweide. Yoor Mevr. de wed. E. TIJSMANS Onder Waalwijk. Yoor 4- jaren. 1.Driesland over de le Zeine, langs den zoogenaamden Kerkpad. Yoor den heer N. A. D. VERMEULEN, te Waspik. 2.12.20 Hooiland „Platte kade." WAALWIJK, 26 Maart. Bij goeden aanvoer was de markt voor hoornvee tamelijk levendig. Kalfkoeien golden f 135 h 235. Dito vaarzen f100 a 180. Het gunstige weder geeft aanleiding dat er veel handel bestaat in weivee, tegen betere prijzen. Jonge varkens f7,25 a f 11,50 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 618 KG.van 0.99 a 1.14 per KG. verkocht. Eieren f3.00 3,75 per 100 stuks In huiden is de markt voortdurend stil met achteruitgaande prijzen. Voor leder is er eenige vraag naar licht en zwaar zoolleder. De markt blijft tamelijk vast. AMSTERDAM, 26 Maart. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. Van de op heden bij inschrijving aangeboden partijen Oost-Ind. runder- en buffelhuiden werden opgehouden No 270. 601 runder- No 301. 409 runder- 275. 345 buffel- 328. 66 buffel- 276. 952 329. 285 runder- 286. 4-0 330. 114 290. 174 runder- 331. 184 298. 1136 332. 108 buffel- .299. 403 334. 124 W.Ind. vellen en no 335. 160 W.Ind. vellen. Het verkochte ging tot circa taxatie af. Inlandsche huiden en vellen blijven zeer flauw. te Tilburg, zal voor de Erven NOR BERT STOKKERMANS, provisioneel bij H. SEBREGTS en op Maandag 12 April 1886, finaal bij A. SEBREGTS, te Tilburg, telkens des avonds 7 ure, onder meer anderen onder Waalwijk, ter plaatse Noordkampen, groot 1,08,20 hectaren. te Waalwijk zal namiddags ten 7 ure ter herberge van W. PULLENS Azn, te Baardwijk voor de Wed. H. v. d. PLUIJM. v9 te Baardwijkgroot 11.60 aren,in gezeten gehoogd tot f2000.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3