Duitschland. Italië. Amerika. kist in beslag genomen, die aangegeven was als glaswerk doch waarin zich revolvers en patro nen bevondeu, met een grooten voorraad doppen, gevuld met eene ontplofbare stof. De justitie is van de vondst verwittigd. CHARLEROI, 29 Maart. De nacht is kalm geweest. Te Charleroi en in de omliggende ge meenten is er nog nieis geschied vau de ern stige dingen, die men vewachtte. De toestand is veel verbeterd. f9 uur 15 min.) Alle onrustbarende ge- ruohten die gisteren avond te Brussel de ronde deden zijn te eencnmale onjuist. De gemoe deren zijn veel meer bedaard. Meu heeft ver trouwen in de maatregelen, door de autoriteiten genomen. Er loopen nng wel kleine benden de omstreken af, maar zij gaan op de vlucht bij de nadering van troepen of van burger-pa trouilles die allerwege georganiseerd zijn. Eene patrouille van landlieden heeft o. a. gisteren eene bende werkstakers uiteengedreven', waarbij een der laatstgenoemden gedood werd. Er heeft intusschen geen enkele botsing van ernstigen aard meer plaats gehad. De procureur des konings heeft de welgezinde burgers mach tiging verleend om hunne woning met alle mid delen te verdedigen. (11 uur 's ochtends.) Alhier is het be richt ontvangen, hetwelk eebter nog bevestiging vereischtdat te Flébu en in een deel der Bo- rinage het werk is gestaakt. Achthonderd mijn werkers zouden in vreeselijke opwindinghet huis van een mijn-opzichter door dynamiet ver nield hebben. Met de troepen zouden er veie botsingen zijn geweestwaarbij aan beide zijden een aautal gewonden zouden zijn. Het garnizoen van Bergen is naar de plaats van het onheil vertrokken. BRUSSEL, 29 Maart. Te Mariemont heeft eene bende zich van de mijn Le l'lacard willen meester maken en de arbeiders tot werkstaking dwingen. Maar er waren troepen bij de hand, en na voortgezet verzet werd er gevuurd, waar door eukelen gewond werden maar de troep uiteengedreven werd. BERGEN, 29 Maart. Als zeker kan worden gemeld, dat er noch eene botsing noch eene ont ploffing te Flénu heefi plaats gehad. Intusschen zal morgen de werkstaking aigemeen zijn. Overal in de Borinage patrouilleeren de troepen. (av. 7 ure.) Driehonderd werkstakers heb ben een aanval op de steenkolenmijn Mariemont gedaan. De troepen hebben vuur gegeven, met het gevolg dat er bij de aanvallers dooden en gekwetsten te zamen 14 zijn gevallen. CHARLEROI29 Maart. Splingard het hoofd der anarchisten alhieris gevangen ge nomen. Er hebben buitendien belangrijke ar restaties plaats gehad. De werklieden van de Allain-groeven te Antoingdie den arbeid gestaakt hebben zijn naar Doornik opgerukt. De garde civique is tegen hen op weg gegaan. Te Barges heeft er eene bloedige botsing plaats gehad tusschen de gendarmes en de werkstakers. De toestand is onrustwekkend. DOORNIK, 29 Maart. (5 ure 21 min.) Een aantal werkstakers zijn op weg naar Cre- vecoeur. Zij begaan geen plundering of andere gewelddadigheden. Zij zeggen, dat zij het alleen hebben voorzien cp de industrieelendie het loon hebben verminderd. Bij menigte zitten zij in de herbergen velen zijn dronken. Wegens den zwaren regen begint de vrees voor ongere geldheden te verminderen. stortte dezer dagen plotseling een verbouwd wordende bovenverdieping in waardoor allen die er waren bedienden en klanten ongeveer 20 personen, in den kelder terecht kwamen bedolven onder het puin. Slechts twee winkel juffrouwen waren nog juist in tijds naar buiten gesneld. - Uit Mesjed wordt aan de Times gemeld dat de Engelsch-Russische grensonderhandeljngen weder stilstaan, naar aanleiding van nieuwe pretentien welke plotseling door de Russische regeering vooropgesteld zijn. De commissien van beide partijen hebben hare regceringen instructies gevraagd. Alvorens tot de orde van den dag over te gaan stelde prins Schoeneich-Carolath Zaterdag in het Pruisische heerenhuis voorde amende menten van den bisschop van Fulda te verwijzen naar de bestaande commissie. Door den voor steller wordt, namens zijne staatkundige vrienden, de verklaring afgelegd dat zij met hun voorstel geene instemming willen te kennen geven met eventueele voorstellen tot wijziging, ofschoon zij bereid zijn, aan de wenscheu der katholieke kerk, met het doel den vrede tusschen staat en kerk te herstellen, op ruime wijze te gemoet te komen. Desniettemin zijn zij onder geene omstandig heden gezind de grenzen te overschrijden, welke in het belang der waardigheid van den staat getrokken behooren te worden. Vóór dat voorstel stemden alle leden van het huisook prins Bismarck en de minister van justitie. In den rijksdag is de beraadslaging over het monopolie op sterke dranken voortgezet. Een voorstel van Kardorff om het voorstel aan de commissie terug te zenden, werd bij hoofde lijke stemming verworpen met 181 tegen 66 stemmen. De beide eerste paragratenwaarin de kern van het voorstel lag, werden bij hoof delijke stemming verworpen met 181 tegen 3 steramen (terwijl 37 leden zich onthielden), en daarop werden de overige paragrafen zonder discussie afgestemd. Bij de heden in het huis van afgevaar digden gevoerde debatten over het Rhijn-Eems- kanaal verklaarden de beide voornaamste sprekers, de nationaal-liberale afgevaardigde Hammacher en de aanvoerder van het centrum Windthorst, zich voor het kanaalplan. Beiden voerden o. a. als motief aan, dat men zich daardoor onafhan kelijk zou maken van de Nederlandsche havens. De heer Hemmacher was van oordeel, uat door dit kanaal West-Duiischland onafhankelijk zou worden van den Nederlaudschen tusschenhandel, wat in het algemeen belang van Duitschland zou zijn. Het kanaal zou zulke afmetingen hebben, dat het bevaarbaar zou wezen voor schepen tot 16,000 centenaars inhoud. Windthorst liet zich in gelijken zin uit ten gunste van het voorstel, ofschoon dit niet in alle behoeften voorziet. De ontworpen vaarwaters waren intusschen voldoende voor den naasten tijd, en latere volmaking was niet buitengesloten. Nederland (beweerde hij) verkeerde reeds in de grootste bezorgdheid over deze kanaalplannen en men heeft daar evenzeer reeds plannen ge maakt voor nieuwen aanleg van kanalen. Dat is het beste bewijs dat de geprojecteerde rich tingen de juiste zijn. Het openen van nieuwe afvoerwegen is eene noodwendigheid, ook in het belang van de zekerheid des lands. Wij zouden, zonder die, toestanden tegemoet- gaan, als wij thans in Belgie zien in het leven treden. Zonder deze waterwegen zou hij niet In de Prati di Castello te Rome is de kroon lijst van een in aanbouw zijnd huis neergestort. Zij verbrijzelde in haar val een steigerwaarop zeven metselaars aan het werk waren. Twee dier mannen werden gedood, en de anderen werden meer of minder ernstig gewond. De aannemer, aan wien het ongeluk geweten wordt, heeft zich uit de voeten gemaakt. Een paar maanden geleden is een anderdoor hem gebouwd huis ingestort. Gedurende sen onweder vluchtten 36 vrou wen met hare kinderen in een grot bij Civiia Vecchia, waai zijom zich te verwarmen, vuur aanmaakten. Ongelukkigerwijze vatten eenige stroohalmen vuurwaarop een dikke rook de groote ruimte vulde. Eene onbeschrijfelijke verwarring ontstond; de vrouwen wilden vluchten, doch het gelukte niet allen den uitgang te vinden. Zeventien personen werden gedeeltelijk gestikt gedeeltelijk verbrand gevonden. Oosterschc quacstie. Uit Sofia verneemt de Standard dat Eu- geland, Frankrijk, Italië en Duitschland eene oplossing der Bulgaarsche quaestie begunstigen welke hierop neerkomtdat de duur van het gouverneurschap van prins Alexander over Oost- Rumilie onbepaald zou blijven en de Porte de bevoegdheid zou bekomen, de termijnen daarvan naar willekeur te verlengen. De Grieksche regeering heeft plotseling het besluit genomen om het parlement tegen 1 April bijeen te roepen. De Times meldt uit Konstantinopel dat prins Alexander bericht gezonden heeft aan de Portedat Bulgarije vasthoudt aan de eenmaal gemaakte voorwaarden tevens zijne betuigingen van getrouwheid herhalende. De Turksche re geering heeft eene kanonneerboot uitgezonden om tusschen de eilanden te kruisen, waar eenGrieksch schip wapenen ec amraunuiie tracht aan wal te brengen. In diplomatieke kringen" gelooft men, dat de conferentie zeer spoedig zal bijeenkomen en ter afdoening der quaestie aan de schikking tus schen Turkije en Bulgarije hare goedkeuring zal schenken. Men schrijft uit Tilburg Indien men de beweringen van den afgevaar digde uit Tilburgden heer Bahlmann moest aannemen zou het er in Tilburg al bijzonder ellendig uitzien en onze goede stad de armoede ten prooi worden indien de zoo hooggeprezen beschermende rechten niet werden ingevoerd. Voor hen die met den toestand hier niet zoo bekend zijn zal het niet van belang ontbloot zijn te vernemen dat er op dit oogenblik 57 firma's bestaan die wollen stoffen-fabrieken bezitten door stoom gedreven en dat in den hoofdelijken omslag der gemeente Tilburg de 87 deelgenooten in die firma's zijn aangeslagen voor een inkomen van zeven honderd tachtig duizend drie honderd gulden en wel: 1 voor f39,000 33,000 30,000 1 1 2 3 1 4 3 1 4 2 2 4 26,000 25,000 H 20,000 18,000 16,000 15,000 U 13,000 u 12,000 11,000 10,000 3 voor f9,000 b ,8,000 6 7,000 4 a 6,000 6 5,000 2 4,500 5 ,4,000 3 n 3,500 5 3,000 2 „2,500 4 ,2,000 1 „1,800 9 „1,500 die te Capelle bij De gouverneurs van Kansas, Texas en Arkansas hebben proclamatien uitgevaardigd, waarin de werkstakers gewaarschuwd worden tegen belem mering van het spoorwegverkeer. De aanvoerders der werkstakers hebben daarentegen hunne vol gelingen aangespoord in hun verzet te volharden, zonder op de bedreigingen met strafvervolging te letten. Desniettemin gelooft men dat het einde der werkstaking nabij is. Berichten uit New-York spreken van eene gedeeltelijke werkstaking op den Wabashspoor- weg. NEW-YORK, 29 Maart. De Heer Gould heeft zijn toestemming gegeven tot het beuoemen van een commissie van scheidsrechters, om uit spraak te doen in het 'verschil tusschen zijn spoorwegmaatschappij en de werkstakers. Die commissie wordt heden benoemd. De werksta kers 10.000 in getal zullen tot er uitspraak is gedaan het werk hervatten met uitzondering van degenendie zich aan het vernielen van eigendom der maatschappij schuldig maakten. BUENOS-AYRES 29 Maart. Volgens be richt uit Montevideo is er in Uruguay een op stand uitgebroken. Duizend man onder bevel van bezwaren tegen het plan tot verlegging van den Maasmond is ingebrachtbetreft de voor genomen plaatsing van het overzetveer over de nieuwe rivier op 1500 meter afstands van de plaats i waar tegenwoordig van Capelle uit in verschillende richting eene onmiddellijke gemeen schap bestaat met het land van Altena, namelijk over het Capelsche veer noordwaarts op over den grintweg der gemeente Capelle. Daardoor zou natuurlijk een omweg ontstaan van 3000 meterwaarvan de last vooral zou neerkomen op de landbouwers en veehouders in deze'gemeente, en die der gemeenten Vrijhoeren-Cappel, Sprang en Loonopzand die een druk verkeer met het land van Altena hebben. Vandaar dan ook dat een aantal grondeigenaren die daarin een land bezit van ruim 500 hectaren vertegenwoordigen, hunne bezwaren sehriftelijk hebben ingediend. Ook de gemeentebesturen van Capelle, Vrijhoeven- Cappel, Sprang en Loonopzand zijn tegen die voorgenomen plaatsing van het overzetveer opgekomen. Men vraagt zich onwillekeurig af, waartoe de moeielijkheden die reeds ten gevolge der nieuwe rivierwerken zullen ontstaan op zulk eene wijze te vermeerderen te eerder omdat tusschen de gemeenten Dussen en Waspik geen gemeenschaps- weg bestaat; doch men hoopt nog, dat de minister van waterstaat gesteund door het uit te brengen advies der commi66ie gehoor zal geven aan het dezerzijds geuite billijke verlangen tot plaatsing van het veerwaar dit bij de bezwaarschriften is aangeduid. Onlangs deed de hooge raad eene uitspraak van zoo groot algemeen practisch belang, dat men zich verwondereu magdat daarop de aandacht nog niet werd gevestigd. Artikel 1917 Burg, Wetboek zegt, dat onder- handsche acten ten aanzien harer dagteekening tegen derden geer. kracht hebben dan van den dag dat zij zijn geregistreerd. Wie zijn nu derden Moeten als zoodanig worden beschouwd zij, die den onJerteekenaar der acte vervangen Alsdan is het niet mogelijk meer eenige han delingen van geldelijken aard te verrichten vooral niet als men met zaken vaD anderen be last wordt omdat het geval zich telkens kan voordoen, dat de personen, met wie men han delde door een curator tengevolge faillissement,

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2