WEI SCHAREN MEUBELS k MISRAAD. Notaris BINK, i, FABRIEK ESI Mm MEUBELEN. Notaris LANDRÉ, Een jong menseh, twee vrije kamers Notaris RANT, Notaris BINK YiBsoorair: Notaris Schmid, Mandubi Veevoeder Handelsberichten. LAATSTE BERICHTEN ADVERTENTIEN. VERPACHTING MET KOST. publiek verknopen VERPA CRT EN: BERICHT VAN INZET. INRICHTING G. G. VAN HULTEN, Staten-Generaal. Eerste Earner. Tweede Kamer. 321de STAATSLOTERIJ." E. C. UNTIET, TE VLIJMEN. te Vlijmen, zal op Woensdag den 21 April 1886, des namiddags 1 uur, ten huize van H. DAELMANS, te Vlijmen, PUBLIEK VERPACHTEN: WLEISCHAREN in hetVlijmensche veld. op Dinsdag 27 April 1886, 's morgens 10 uur, om contant geld op Dinsdag den 20 April 1886, Ruim 100 halve weischaren of 30 hectaren in het Vlijmensch Veld. te Waalwijk, zal op Dinsdag den 27 April 1886, des voorm. 9 ure, te Kaatsheuvel, te Gilze, BERICHT dat de Looierij met Huis, Erven en Tuin te Rijen, op 10 minuten afstand van het station Gilze-Rijen, is ingezet op slechts 2100. TOEWIJZING Donderdag 29 April a.s., te Rijen, bij de wed. A. VAN DER MAADE. is het voordeeligste voor de melk productie VERKRIJGBAAR te Waalwijk bij Leijtens-Schambergen. te Tilburg A. Leenaerts. te Kaatsheuvel Van Leeuwen, te Breda G. Haagh. voor het repareeren, ophalen en poli toeren van oude meubelen. Prompte bediening concurreerende prijzen. voor zijn fabrikaat verlangt en vraagt in hel nationaal belang, moet zelf het eerst zorgen, dat het nationaal arbeidsbelang bevorderd wordt. Men schrijft uit Den Haag Z. M. de koning moet reeds graaf Schimmel- pennincklid der iweede kamer, geraadpleegd hebben omtrent de ministerieelc crisis. Eene bepaalde opdracht tot vorming van een nieuw ministerie schijut echter nog niet gegeven. Aangaande een moordaanslagMaandag avond jl. te Stein (Limburg) op den winkelier Jansen gepleegd, wordt gemeld, dat twee neven van, J. van het misdrijf worden verdacht. Toen J. omstreeks 11 uur het huis dezer twee voorbij kwam, ging de poort open en een schot viel, hetwelk misteeen tweede echter trof J. die onder den uitroep „nu heb ik het mijne" ach teroverviel. De kogel in da rechterzijde bin nengedrongen, bevindt zich volgens de verklaring der geneeskundigen in de nabijheid der iinker- niereu. Hoewel J. nog niet is overleden, bestaat er weinig ot geen hoop dat hij er het leven zal afbrengen. De verdachte twee neven zijn voort vluchtig. Het treurig drama vindt zijn oorzaak in een familietwist over een erfenis van zeer ouden datum. Bij het houden van velddienst door een der bataljons infanterie te Arnhem, werd door een korporaal een milicien bij ongeluk gewond, doordien hij vlak voor diens borst een losse patroon afvuurde. Ü6 milicien werd licht in de zijde gewond en naar het hospitaal getranspor teerd, terwijl de korporaal terstond in arrest werd gesteld. Woensdagmiddag woedde tusschen Ame- rongen en Eist een hevige boschbrand. Eene belangrijke hoeveelheid hout, toebehoorende aari graaf Aldenourgh BeDtinck, werd eene prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft den boerenzoon A. V., uit Delwijnen, beschuldigd van poging tot moord op den veldwachter zijner woonplaatsschuldigd verklaard aan mondelinge bedreiging met moordonder bevel eene voor waarde te vervullen en hem veroordeeld tot 1 jaar celstraf en eene boete van f 12,50. Wegens loonsvermindering, hebben 30 glasblazers aan de fabriek van den heer Regout te Maastricht, het werk gestaakt. Men verwachtte dat dat voorbeeld door meer anderen zou gevolgd worden. Alles is rustig. De noodige maatregelen zijn genomen. Een persoon te Vlaardingen heeft zich terwijl zijne vrouw afwezig was, door een scheer mes in den hals gesneden. Toen de vrouw tehuis kwam vond zij haar echtgenoot in een bloedplas liggen. De doctoren constateerden eene gevaarlijke strotverwonding, die den dood on vermijdelijk tengevolge zal hebben. Een onderzoek te Arnhem heeft geleerd dat de bakkers aldaar hun brood niet verval- schen maar tegen denzelfden broodprijs als dien der fabriekenbelangrijk meer water aan den man brengen. Deze week zijn de voorloopige verslagen ver schenen over eenige bij de kamer aanhangige financieele wetten als lo. Heffing van een statistiekrecht bij den in- en uitvoer van goederen. Bij dit en de ta- riefsvoorstellen stond op den voorgrond de vraag wat de regeering met de voorgenomen versterking der middelen bedoelde, als door de conversie en de vermeerdering van inkomsten voor 1885 het tekort zou verdwenen zijn. Dan meende men moest veeleer verbetering van den financieelen toestand in krachtige maatregelen dan in kleine middelen als deze gezocht worden. Tegen de heffing van het statistiekrecht hadden een aantal leden overwegende bezwaren. Door deze heffing zou de statistiek niet worden verbeterd en voor handel en nijverheid zou zij weinig practïsch belang hebben. Ook werd het recht nadeelig geacht voor grensgemeenten. Voorts zag men er in een inbreuk op het stelsel van den vrijen handel, vreesde men belemmering van den handel ïd het algemeen en van den door voerhandel in het bijzonderwas men beducht voor belangrijk oponthoud en meende men dat het voordeel zol behaald worden ten koste van den kleinhandel of van de mingegoeden. Andere leden beriepen zich op de neiging der kamer om de regeeriDg op den weg van inkom sten-versterking met kleine middelen te volgen, en wenschten een nieuw en weinig drukkend in direct middel van 5 ton niet te veismaden. Zij weerlegden de bezwaren hierboven vermeld maar meenden toch dat het recht niet te hoog kon worden opgevoeid. 2o. Wijziging van het tarief van invoerrech ten. Voor- en tegenstanders vroegen eene dui delijke verklaring der regeering hoe zij denkt over een invoerrecht op granen. Een aantal leden zagen in deze voordracht eene reactie tegen de begingselen van rijen handel, zoo bevorderlijk aan onze welvaart, ongetwijfeld geen geneesmiddel tegen de bestaande malaise in handel nijverheid en landbouw. Anderen schilderden de voorgestelde maatregelen als zuiver fiscaal, passende in het bestaande tarief, en betwistten dat verhooging van invoerrechten het verbruik verminderdemet een beroep op de adressen der kamers van koophandel te Am sterdam en Rotterdamdie met betrekking tot onzen fruithandel elkaar vernietigen. Eene derde categorie van leden had zelfs op enkele artikelen nieuwe of verhoogde rechten ge- wenscht, en achtte de werking van het vrijhan delstelsel vernietigend voor handel en nijverheid, in het bijzonder voor den kleinhandel. Zij ondersteunen den aandrang tot herstel der graanrechten. Beschermende rechten leiden tot ontwikkeling van eigen nijverheid, betoogden sommigen. De aandrang op wederinvoering van bescher- mende rechter, en van eene graanmarkt werd op de bekende gronden tegengesproken. In eene nota van den heer Bahlmaun, onder steund door leden zijner afdeelingwordt de weuschelijichfcid betoogd van eene meer stelsel matige tariefsherzieningna voorafgaande op- zeggh)g van de bestaande handelstracten, vooral dat met Frankrijk. De voorgestelde belasting op gedaagd hout vond van verschillende zijden tegenstand, hoewel andere leden tegen een matig recht geen bezwaar hadden. Vele leden waren tegen verhooging van het pe- troleumrecht wegens den druk voor de minge goeden doch anderen noemden dien van gering bedrag. Over den druk voor de mingegoeden van eene verhoogde theebelasting liepen de gevoelens meer uiteen. Daarentegen waren zeer vele leden tegen ver hooging van het recht op de Sinaasappelen weelde-artikelqn die volgens anderen eene kleine verhooging van recht veilig konden dragen. De rapporteurs vragen of met deze verhooging verband kan houden de onderwerping van Neder - landsche artikelen bij invoer in Spaüje aan het generaal tarief. Men gaf in overweging verhooging van invoer rechten op artikelen van weelde b.v. sigaren modeartikelengoud- ea zilverwerk, meubelen, alsook een recht op gist. 3o. Uitbreiding der vrijstelling van patent recht. Vele leden konden zich hiermede vereenigen, als kunnende leiden tot verlichting van den am- bachts- en handwerksman tegen een gering gel delijk offer. Men had deze gelegenheid willen benuttigd zien om in bet patentrecht nog enkele verbete ringen aan te brengen door het tarief iü over eenstemming te brengen met den bestaanden toe stand. 4o. Nadere bepalingen omtrent den accijns op het gedistilleerd. Tegen dit ontwerp werden geene overwegende bezwaren aangevoerd, in zoover het tegemoet wil komen aan de bezwaren eener met tal van moei lijkheden worstelende industrie. (Zitting van Woeusdag.) De wijziging der Indische tarieven is heden aangenomen met 20 tegen 8 stemmen. »/Het voorstel tot uitstel der Conversiewet tot de volgende bijeenkomst der kamer met het oog op de ministerieele crisis is aangenomen met 22 tegen 12 stemmen. (Zitting van Vrijdag.) De eerste kamer heeft heden aangenomen aile aanhangige ontwerpen waaronder wijziging der invoeringswet van het strafwetboek ontei gening ten behoeve van de Drentsche Hoofd vaart en onteigening ter behoeve van het Merwede kanaal (gedeelte Nigtevecht-Utrecht). De kamer is op reces gescheiden. (Zitting van Woensdag.) De kamer heeft den wensch uitgesproken om in afwachting eener toegezegde nadere regeling van den telegraafdienst iu kleine gemeenten de beslissing over de bestaande kantoren aan te houden. De regeerings inlichtingen op de klacht van Dorae'a Nieuwenhuis over het Walhalla-gebouw zijn, zonder debat, voor kennisgeving aangenomen. Een fout in de invoeringswet van het straf wetboek werd heden bij spoedeischende wet her steld. De bevordering der marken verdeeÜDg is in discussie. (Zitting van Donderdag.) Bij de voortgezette discussie over het het ont werp ter bevordering der verdeeling van mark- grondefi is met 33 tegen 34 stemmen, verworpen het amend. Mackay de Ranitz, om niet aan ieder marktgenoot recht te geven verdeeling te vorderen. Hei amendement Van der Sleijden om dat recht te geven aan een of meer markgenooten te za- men voor minstens 1/6 medegerechtigd werd ver worpen met 40 tegen 30 stemmen. Het regee- ringsartikel is daarop aangenomen met 40 tegen 30 stemmen. (Zitting van Vrijdag.) Met 44 tegen 24 stemmen is aangenomen het ontwerp tot bevordering der verdeeling van markgronden. De conclusie over het rapport betreffende de Linge-uitwatering is verdaagd. De kamer is daarna op reces gegaan. WAALWIJK15 April. Dc jaarmarkt werd druk bezocht. De aanvoer van paarden was niet belangrijk en de handel was eveneens slap, dewijl er geen bui- tenlandsche koopers aanwezig waren. In hoornvee goede aanvoer. Kalfkoeien golden f 115 k 245. Dito vaarzen f90 a 175. In weivee ferme handel, doch de prijzen waren niet hooger. Jonge varkens golden, bij veel aanvoer, f6,— a f 16,50 per stuk. Weilammeren werden van f 8.tot f5,50 gre tig gekocht. Ter botermarkt aangevoerd 593 KG.van 1.09 a 1.18 per KG. verkocht. Eieren f3.00 a 3.50 per 100 stuks In huiden en leder is de markt stil. Voor schors bestaat veel vraag. In granen is de handel wel zoo vast. DORDRECHT, 15 April. Tarwe. De jarige Zeeuwsehe, Vlaamsche en Overmaassche 1' 0,00 f 0.00. De puike nieuwe Zeeuwsehe, Vlaamsche en Over maassche f7,00, f7.20, de goede dito f6.50, 6,80, mindere en blauwe f0,00, f 0.00 verkocht. Canada naar deugd van f 6,00 tot f 6,30 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche van f5.40 k 5.70., dito Overmaassche f5,20, 5.40. Gerst. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche Winter zakmaat f4,10 a 4,40, dito Ovex-maasche f3,80, f4.00, dito gestort f 0,0,00. De nieuwe Zeeuwsehe en Vlaamsche Zomer zak maat f4,10, f4,30, Overmaasche en Flakkeesche zakmaat f 4,00 a 4,10. Haver De nieuwe inlandsche voeder naar deugd van f3.20 tot 3.90, dito dikke f4,00, 4.50, Paarden boonen f6,20 k 6,90, Duivenboonen niet ter markt. Witte en bruine boonen. De jarige Zeeuwsehe naar deugd f 9,00, f 10.00, dito bruine f8.00,10.00 Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd f7.50 tot f8,00. Mesting f6,80 tot f7,00. Koolzaad. Puik Vlaamsch tot 45 pd. vl. te koop. Mindere dito fO.OO a f 00.00. Zomerzaad bij gerij ven f9.50 a 0. Kanariezaad het beste f 8.50 k 9.50; minder f 00 k 0,00. Raapkoeken. Harde f83.f87, Lijnkoeken. Harde f100, f110, zachte f130, 140. AMSTERDAM, 16 April. Bericht van de makelaars Brouwer Ancher Dordregter. Huiden. De op 10 April jl. op zeilende conditiën per „Johanna Maria/' aangebodene 2300 stuks Oost-Ind. buffelhuiden, zijn voor het buitenland afgedaan. Uit de hand werden verkochtaanvoer per diverse schepen1266 stuks O.-Ind. runderhuiden. Op 4 Mei e.k, worden aan zienlijke partijen Oost-lnd. runder en buf felhuiden bij inschrijving aan de markt ver wacht. Inlandsche gezouten huiden en vellen ruim aangeboden en weinig kooplust. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. Trekking van 14 April. No 19140 f2000, nos 6018 17786 f1500, no 6353 f400, no 12275 f200, nos 5742, 10499, 13027, 20225 f 100. Trekking van 15 April. No 13138 f400, no 13567 f200, no 8073 f 100. CHARLEROI, 16 April. De werkstaking in de kolenmijnen dreigt weder algemeen te worden, maar de werkstakenden zijn rustig. De bur gemeesters vormen de tusschenpersonen tusschen hen en de werkgevers, maar hunne pogingen hebben nog lot geen resuliaat geleid. Te Jument, te Lodelinsait, te Marchiennes en te Gosselies is het werk gestaakt. BRUSSEL16 April. De minister van justitie heeft bij den aanvang der kamerzitting op heden het rapport van de rechterlijke overheid overgelegd over de gevangenneming van den Brusselschen afgevaardigde Van der Smissen vervolgd wegens poging tot moord op zijne echtgenoote. De minister heeft tevens een aantal wetsontwerpen ingediend naar aanleiding der laatste onlusten, zooals betreffende het ophitsen tot misdaden en vergrijpen het reglementeeren van het gebruik van ontplofbare stoffen en be treffende het wijzigen der wet op het dragen van wapenen. Ook is eene credietaanvrage van een millioen van de regeering ingekomen ten einde de onlangs vernielde fabrieken te hulp te komen. ATHENE16 April. Het antwoord der Grieksche regeering op de nota der mogendheden is in een tartenden toon gesteld. Het vraagt de uitvoering van het tractaat van Berlijn. Dit alleen kan Griekenland bevredigen, en zal den vrede in het Oosten verzekeren. De minister van oorlog heeft zijn ontslag ge vraagd. BRINDISI16 April. De cholera-epidemie maakt vorderingen. Men verzekert, dat zij hier aangebracht is door een schip, komende uit Indie. Het getal aangetasten alhier bedraagt tot heden 76, dat der overledenen 16. tTot onze diepe droefheid over-l leed heden te Kampenna eene" kortstondige ziekteonze innig geliefde dochter, mejuffrouw geboren De Greeff, in den ouderdom van 29 jaren. Waalwijk, 16 April 1886. C. H. DE GREEFF. A. J. DE GREEEF- De Leijer.i van zijne bezigheden buiten huis hebbende, zoekt, tegen zeer hooge vergoedingbij nette lieden Brieven franco onder letters LMN, aan het bureau van dit blad. te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van den heer VAN OLMEN te Besoijen te Waalwijk, zal voormiddags 10 ure, ter herberge van H. DAELMANS, le Vlijmen: Ten huize van A. VERREIJSEN en H. DE WIT: timmergereedschappen, meubelen en huisraad, eene partij tin en oud porcelein. van alle soorten Tram-station, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3