Nummer 32. Donderdag 22 April 1886, 9e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. q iuiu umj ±j UITGEVER: Waalwijk. De Echo van 1 Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. mmmmmmimffm, ■■■JJBEPJ'ggLJ'ggU!» Advertentiën 17 regels f 0,60 daarboven 8 cent per rege J groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel Het Journal de Bruxelles ,zegt te knnnen verzekereD, dat de waardige vertegenwoordiger der hoofdstad van der Smissen zijn ontslag als lid der kamer heeft genomen. Niet dit bericht voorzeker wekt verwonderingmaar wel dat er langer dan eene week toe noodig was om tot dit besluit te komen. De toestand van het slachtoffer van den moordaanslag blijft geregeld vooruitgaan. De koorts is in de laatste dagen veel verminderd en de geneesheeren zijn verbaasd over het krachtig gestel der patiënte. Er heeft Zoudag eene gemeentelijke ver kiezing plaats gehad te Saint Gilleseene be langrijke voorstad van Brussel. Er waren twee candidaten Morichar advocaaten candidaat der Association libérale, en Van Oye, onafhankelijk candidaat, de man die de manifestatie van 7 September 1884 regelde. Mr. Morichar is gekozen met 1252 stemmen, tegen 610 op Van Oye. Bij de jongste onlusten in België moeten 1 onderofficier en 7 soldaten gedood en 1 2e luitenant7 onderofficieren en 26 soldaten ge wond zijn, terwijl van de oproerlingen 117 gedood en door de militairen begraven werden en nog een groot aantal door de burgerwac t vielen. Van de oproerlingen werden 257 gewond. De interpellatie betreffende het gebeurde te Lacombe is in den senaat besloten met de aan neming eener door de regeering aangenomen motie met 191 tegen 89 stemmen waarbij tot de eenvoudige orde van den dag werd overgegaan. De vijftiende lijst der inschrijvingen voor het Instituut Pasteur is bekend gemaakt. Er is thans eene som van ruim 577,000 fr. bijeen. Het stelsel van relegatie der recidivisten zal dit jaar in werking komen. Er zullen 1000 veroordeelden naar de Pijn-eilanden 40 mijlen van Nieuw Caledoniëworden gezonden, en 500 naar Cayenneindien de gele koortsdie er thans heerscht, heeft opgehouden. Men verwacht! dat 2000 veroordeelden het volgende jaar naar een der strafkoloniën zullen worden gezonden. Naar de Pijn-eilanden werden in 1872 3000 communards heengevoerd. Te Ajaccio op het eiland Corsica, is een huis van vijf verdiepiügen plotseling ingestort. Tot dusver heeft men reeds vijf dooden en een aantal gekwetsten onder de puinhopen gevonden. Een onderzoek naar de oorzaak der ramp is ingesteld. Volgens een later telegram bedraagt het aantal dooden 9. De rechtbank te Villefranche heeft uitspraak gedaan in de zaak van Duc-Quercy en Ernest Roche, beklaagd van aanranding der vrijheid van arbeid te Decazeville en van ophitsing tot gewelddadigheden door het verheerlijken van den moord des heeren Watrin. Zij zijn elk veroor deeld tot vijftien maanden gevangenisstraf. Uit Menton wordt gemelddat twee personen aldaar gebeten zijn door een dollen ezel. Ze zijn naar Parijs vertrokken om zich naar de methode van Pasteur te laten inenten. De werklieden afgevaardigden Michelin en Planteau hebben den minister president de voor waarden medegedeeldwaarop huns inziens de mijnwerkers te Decazeville den arbeid zouden hervatten. Van de twee eerste voorwaarden hebben wij reeds gewag gemaakt. De eerste is dat de hoofdingenieur Blazy niet in dienst der maatschappij te Decazeville blijft; de tweede dat het vroegere tarief der werkloonen wser in werking treedt. Als derde voorwaarde is daaraan toegevoegd dat eene algemeene amnestie voor de werkstakers aangenomen wordtdat wil zeggen, dat geen der arbeiders wegens het slaken van het werk uitgesloten zal worden van den arbeid. De minister heeft beloofd dat hij de aanneming dezer voorwaarden bij de maatschappij zal ondersteunen. Naar men verneemtheeft de maire van Decazeville eene samenkomst gehouden met de ministers de FreyciuetSarrien en Baihanten zijn de onderhandelingen over het hervatteu van den arbeid op eenen goeden weg. De ministers zullen morgen beraadslagen. Er is bericht ontvangen omtrent eene socialistische agitatie te Roubaix, Armentières en en Tourcoing. Dientengevolge zijn er voor zorgsmaatregelen genomen; o. a. zijn de brigades gendarmerie, welke langs de grenzen aldaar liggen, verdubbeld en werden er te Rijssel^troepen in gereedheid gehouden om in geval van ongere geldheden terstond te vertrekken. De commissie der kamer voor de wereld tentoonstelling van 1889 is met haren arbeid gereed. Zij heeft zich met het ontwerp vereenigd. Het Champ de Mars zal de plaats der tentoon- telling zijn. De heer Jules Roche zal heden zijn rapport gereed hebben en aan de commissie voorlezen. De commissie is van meening dat de quaestie of de exposanten voor de hun ver leende ruimte al dan niet zullen betalen, in de wet onbeslist moet worden gelaten; maar zij geeft het verlangen te kennen, dat de ruimte hun niet kosteloos worde afgestaan. De commissie heeft nu nog één punteen amendement van den heer Laurte overwegen. Het bepaaltlo. dat de materialen voor de tentoonstellingsgebouwen uitsluitend in Frankrijk vervaardigd moeten worden; 2o. dat de arbeiders op de werkplaatsen voor de tentoonstellidg uit sluitend Franschen moeten zijn. Deze tweeledige bepaling zal niet van toepassing wezen op de voor de vreemdelingen bestemde afdeelingen der tentoonstelling. De commissie wil, alvorens eene beslissing te nemen over dit amendement, den minister van koophandel hooren. Het tweede voorstel betreffende Ierland, name lijk tot aankoop van grond is door den heer Gladstone in het lagerhuis toegelicht. Het hoofddoel der regeering met dit voorstel is het herstel van de maatschappelijke orde, en dien tengevolge het streven naar eene afdoende op lossing der landquaestie. De aanleiding tot de agrarische misdaden ligt in de verdrukking der pachters door de grondeigenaars. Engeland hoewel de macht hebbendebleef toeschouwer en ondersteunde zelfs de handelingen der,grond- eigpnaars. Het moet derhalve ook de landquaestie tot eene oplossing brengen. De heer Gladstone stelt voorom grond aan te koopen door middel van 3 pets. consols, welke tot den pari-koers zullen worden uitgegeven. Alle grondbezitters hebben het recht van optie bij den Verkoop van hun grond. De boer wordt onmiddellijk na den verkoop eigenaarmaar de pachter wordt niet gedwongen grondeigenaar te worden. In meer bevolkte streken is de staat niet slechts de tusschenpersoon bij den aankoop, maar wordt eigenaar. De vraagof in zulke streken de gedwongen onteigening moet ingevoerd wordenbiijft vourbehouden. De verkoopende grondeigenaar woidt vrijgesteld van hypotheken en staatslasten. Slechts den rechtstreekschen grondeigenaar komt het recht van optie bij verkoop toe. De netto pachtsom voor twintig jaren wordt tot grondslag van den koopprijs genomen. Het voornemen is om in 1887/88 10 millioen in 1888/89 20 millioen en in 1889/90, 20 millioen geconsolideerder. te zamen 50 mil lioen, uit te geven. De algemeene ontvanger der belastingen wordt onderEngelands gezag benoemd; alle pachten en inkomsten gaan door diens handen, en daarvan wordt niets voor Ierland aangewend, voordat de jaarlijksche renteten bedrage van 6,242,000 p. st. betaald zij. Het huis heeftbij eerste lezing, het ontwerp op den aankoop van grond in Ierland zonder stemming aangenomen. De tweede lezing is op 13 Mei bepaald. De bill tot het aankoopen van gronden in Ierland wordt door de ochtendbladen, uitgezon derd de Daily News, algemeen ongunstig beoor deeld en in haren tegenwoordigen vorm om financieele en politieke redenen onaanneembaar verklaard.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1