DE NOTARIS MIDDELKOOP, ^fSBf Waalwijk, NotarïsITANT\ HL'ISRAAD. Notaris BINK, Een LOODS metVOORRAAD HOUT, Notaris Schmid, ADVERTENTIËN. BOIBBIHDBHi Burgerlijke Stand Handelsberichten. publiek verkoopen SLAGER Puik Rundyleesch 35 ct. Puik Kalfsvleesch 40 ct. per half kilo. publiek verkoopen LAATSTE BERICHTEN YSE£©©If 151 BERICHT VAN INZHR ONDERTBOUWD iï E. C. UNTIET, Arnoldus Franciscus Verhoeven, op Zaterdag den 1 Mei 1886, op Dinsdag 27 April 1886, 'S morgens 10 uur, om contant geld te Gilze, BERICHT: dat de Looierij met Huis, Erven en Tuin te Rijen, op 10 minuten afstand van het station Gilze-Riien is ingezet op slechts f 2100.-— 7 TOEWIJZING Donderdag 29 April MAADE blJ Wed' A' VAN Lichting 1884. 2e reg. vest.-art. Ie, 3e en 4e comp. van 8 Mei tot 12 Juni; 8e en 9e comp. van 8 Juni tot 13 Juli; 5e en 6e comp. van 13 Juli tot 17 Aug.10e comp. van 11 Aug. tot 15 Sept.; 2e comp van 2 Sept. tot 7 October; 7e comp. van 15 Sept. tot 20 Oct. Se reg. vest.-art. 3e en 7e comp. van 8 Mei tot 12 Juni; 4e en 10e comp. van 8 Juni tot 13 Juli; le en 2e comp. van 13 Juli tot 17 Aug.; 8e en 9e comp, van 11 Aug. tot 15 Sept.5e en 6e comp. van 15 September tot 20 October. 4e reg. vest.-art. 4e comp. van 8 Mei tot 12 Juni; 3e comp. van 22 Mei tot 26 Juni; 5e comp. van 8 Juni tot 13 Juli; le, 2e en 6e comp. van 5 Juli tot 9 Aug.; 7e en 8e comp. van 9 Aug. tot 13 Sept.; 9e en 10e comp. van 13 Sept. tot 18 Oct. Lichting 1883. Korps genietroepen van 17 Aug. tot 18 Sept. Lichting 1884. Korps genietroepen van 6 Juli tot 6 Aug, Lichting 1883. le, 2e en 3e comp. hospitaalsoldaten van 11 Aug. tot 14 Sept. Yan den loop der crisis is tot heden niets stelligs vernomen, dan dat de koning een hofdignitaris geraadpleegd heeft, en dat de heer Heemskerk een onderhoud met Z.M. heeft gehad. Yan zekere zijde is vervolgens gemeld, dat de koning zou weigeren het ont slag van het ministerie aan te nemen, waaruit reeds het besluit is getrokkendat het mi nisterie aan de zwakste zijden versterkt, aan het bewind zou blijven. Dat de koning wei gert het ontslag aan te nemen, is bij crisissen niets vreemds, en in het politieke leven van den heer Heemskerk is al meer dan eens deze weigering eene drangreden geweest, om de nedergelegde taak weder op te vatten. Nochtans onder andere omstandigheden. Dat zijn ministerie in dit stadium der crisis op de aanvraag om ontslag zou terugkomen, schijnt ondenkbaar. Het is niet onmogelijk, dat ten slotte de heer Heemskerk nog de man vau het oogeu- blik zal blijken te zijn; maar toch zeker niet vóórdat de rechterzijdevoor wie hij ge weken is, verklaard zal hebben, de taak niet te kunnen aanvaarden. Bleef het ministerie aan het bewind, zonder dat er ernstige pogingen waren gedaan om de crisis naar coDstitutioneelen eisch op te lossen, men zou moeten vragen, waartoe dan het ontslag nemen had gediend? Indien de rechterzijde zegt De Tijd - door den koning tot de regeering mocht geroepen wordendan gelooven wij dat zij zich aan de haar opgedragen taak niet zou behooren te onttrekken. Het programma van een dergelijk kabinet vier rechterzijde zou o. i. behooren te zijn kamerontbinding, sa menvallende met de periodieke verkiezingen in Juni; vervolgens onverwijlde indiening van wetsontwerpen tot aanvulling der kamer met negen leden; uitbreiding van het kiesrecht door verlaging van den census en nieuwe in deeling der districten. Zijn die wetten aan genomen dan voor de tweede maal ontbin ding. Daarna zien wij verder. Dit zelfde programma kiesrechtuitbrei ding binnen de bestaande grenzenbeval ook de N. R. Ct. aanniet uitsluitend voor een kabinet der rechterzijde. Dit schijnt het eenig mogelijk programma te zijn voor elk ministerie, dat thans aan het bewind wordt geroepen. Het Centrum evenals De Tijd een ka tholiek orgaanover 't zelfde onderwerp zijn gedachten latende gaannoemt het een on- noozelheid van de rechterzijde te verlangen dat zij het bewind zal aanvaardendaar een ministerie uit de rechterzijde zich volgens con- stitutioneele beginselen al heel spoedig on— mogeijk zou hebben gemaakt. -De heer mr. De Savornin Lohman die de lezing van art. 194 der grondwet zooals die door de rechterzijde werd voor gesteld nog altijd noemt een minimum— eischschijnt hooge aspiraties te koesteren. Althans aan 't slot van een reeks artikelen in de Standaard stelt hij den eisch aan de kiezersom zich duidelijk uit te spreken of zij den schoolstrijd moede zijndan wel of ffde openbare school zoo spoedig mogelijk moet worden vernietigdzelfs daar waar niemand eene andere begeert. De min. van binnenl. zaken heeft aan den commissaris des konings in Noordbrabant medegedeeld, dat ingeval de door dolle honden gebeten personen uit eigen verlangen zich aan de behandeling van prof. Pasteur te Parijs willen onderwerpen, hij hunne introductie bij dien geleerde zal bevorderenen te Parijs een geneesheer zal aanwijzengenegen voor hen te ^zorgenen voortsdat wanneer de gebeten personen arm zijndes noods, waar de openbare liefdadigheid te kort schietop eenigen financieelen steun van rijksweg® kan Worden gerekend. Naar aanleiding van het vorenstaande heeft s konings commissaris voornoemd den bur gemeester der gemeente Made aangeschreven om den onlangs aldaar door een dollen hond gebeten persoon te vragenof hij genegen is, zich aan de behandeling van prof. Pasteur te onderwerpendeze heeft het aanbod eerst aangenomen, maar later bedankt. Te Yuchtis Woensdagmorgen door den gemeente-veldwachter Yan der Lee midden in het dorp een krankzinnige aangehouden, die uit het gesticht Voorburg ontsnapt was. Hij was voorzien van een spade en bleek te behooren tot de verpleegdendie onder toe zicht met werkzaamheden op 't veld belast zijn. Te Brummen is Dinsdag een driejarig kind bij het spelen in eene sloot geraakt en levenloos daaruit opgehaald. Een vijf-jarig knaapje in Opsterland ont snapte voor eenige oogenblikken aan het oog der moederen is nabij de woning in een sloot gevallen en verdronken. Te Slikgat (gem. Terheiden) is het twee jarig zoontje van den heer W. G. v. d. P. in den vijver achter de woning geraakt. De moeder sprong terstond haar kind nadoch het was te laathet kind had reeds opge houden te leven. t Te Schijndel viel Maandag het zesjarig knaapje van zekeren S. in een diepe sloot. Ofschoon het spoedig opgehaald werd, mocht men er niet in slagen de levensgeesten weder op te wekken. Te Moergestel is Dinsdag de boerderij van B. v. d. W. geheel afgebrand. Twaalf stuks veebenevens de geheele in- ïoedel, werden eene prooi der vlammen. Het ïuis was verzekerd, de inboedel echter niet. De schade is aanzienlijk. De brand schijnt in den schoorsteen ontstaan te zijn. Te Tilburg is in den vroegen morgen van den 23 dezer, omstreeks 4 uur, eene boerensteae van wijlen Mevr. A. Bogaers, bewoond door de wed. J. Wilborts, geheel door brand vernield het vee en een gedeele der meubelen zijn gered, de stede is bij de Bataafsche brandwaarborg maatschappij en de meubelen en landbouwge reedschappen zijn bij de Imperial tegen brand schade verzekerd; de oorzaak van den brand is onbekend. Men schrijft uit Londen Door een hoogst merkwaardig toeval kan het misschien der politie gelukken de dieven in han den te krijgen van den grooten diefstal van aan- geteekende brieven voor Berlijn en St. Peters burg bestemd, en II. Donderdagavond van Can- nonstreet station verzonden. Men vermoedde eerst dat de diefstal op het traject Berlijn-St. Petersburg plaats gevonden; doch het blijkt, dat hij op den weg van Londen naar Dover gepleegd werd, op het gebied der anders zoo hooggeroemde Lon- densche post administratie. De zak met aangeteekende brieven voor Berlijn bevatte op den bewusten avond 62 brieven waarvan er 42 ontvreemd zijn en die voor St.' burg 12, waarvan 10 zyn verdwenen en 2 open gebroken gevonden werden. Onder de gestolen brieven was een van de hier ter stede gevestigde Hollandsche bankiersfirma B. W. Blijdenstein Co., met Russische 100 roe- belbanknoten aan eene firma te St. Petersburg geadresseerd. Zaterdag morgen kwam op het kantoor van de firma een Engelschman, om 100 roebelbank- noten te wisselen, en die banknoten bleken, toen hij ze vertoonde, dezelfde te zijn welke in den gestolen brief waren. De man, Andrews genaamd werd aan politie overgeleverd. Hij verscheen Dinsdag voor het Mansion House gerechtshof. De zaak werd tot nader uitgesteld zonder dat de rechter hem wilde toestaan onder borgstelling te worden vrijgelaten. Men vermoedt, dat de dieven in den spoortrein uit een waggon le klasse, achter den bagage wagen, zijn onvergeklommen in laatstgenoemden wagen, waarin de Berlijnsche en St. Petersburg- sche brievenzakken, welke eerst in Duitschland geopend en gesorteerd worden waren geplaatst, daar op hun gemak niemand bewaakte Nieuwe Schutting, nabij Roswinkel (Drente) tusschen de commiezen, gesteund door de politie en eene bende van dertig smokkelaars. De sluikers werden door de commiezen omringd, en niet minder dan twaalf schoten werden gelost die, naar het schijnt, hebben gediend om den slui kers schrik aan te jagen. Vier personen werden bekeurd en honderd dertig kroes spiritus werd hun ontnomenhetwelk per wagen naar het kantoor werd vervoerd. De overheid schijnt meer krachtdadig tegen den sluikhandel op te treden hetgeen zetr noodzakelijk is. ^an station van het Rhijospoor te s Hage is eer. der beambten bij het rangeeren van een trein, gestruikeld, met het treurig ge volg dat het onderdeel van een zijner beenen door de machine werd verbrijzeld. Hij is, nadat de noodigste hulp verleend was, per raderbaar naar het gasthuis vervoerd. Zondag zoo schrijft men uit het noorden van on« land woedde hier een hevig onwederdat van half 3 tot half 7 des namid dags duurde en vergezeld werd van regen en hagel. De hagelsteenen die in groote menigte neervielen hadden eene grootte als kleine aard appelen en deden schade aan de knoppen der vruchlboomen. Te Leens o. a. is eene boerderij door den bliksem in brand geraakt en in asch gelegd, en Oisterwijk', 23 APril 1886- Benige en algemeene kennisgeving tTot onze diepe droefheid leed heden te Kampenna een el kortstondige ziekteonze innig I geliefde dochter, mejuffrouw geboren De Greeff, J111 den ouderdom van 29 jaren. Waalwijk16 April 1886. C. H. DE GREEFE. A. J. DE GREEFF- De Leijer.i Vanaf 10 tot en met 23 April 1886. WAALWIJK. BEVALLEN Antonetta van Vuuren geboren Mayers d. Alida Verhoeven geb. Van Putten d. Mechtilda de Vaan, geb. Meijers d. Anna Adnana Sleenhoff, geb. Hamers z. Johanna Maria Trimbach, geb. Van Schijndel z. - Hui- berdina Berkelmans geb. Maas z. OVERLEDEN Pietronella Lukwelweduwe van Paul us Margaritus Losgert, vroeger van'Wil lem Allard, 67 jaar. Anna Maria van Oudheusden, echtgenoot van Laurens Josephus Schambergen 37 jaar. 5?" va£. Griendt> echtgenoot van Paulina van O ij en 78 jaren. Jacoba Maria Kipping 3 maanden. Aloysius Josephus Maria Marks 7 maanden. Cornelia Maria van den Breekel, echtgenooet van Cornells van der Pluijm, 32 jaren. Johannes van der Sanden 6 maanden. Josephina Maria van Oudheusden 7 m. Anna Catharina Maas 6 maanden. tHöden overleed te TilburgV na een laDgdurig, doch geduldig lijden, gesterkt door de troost- I middelen der H. Kerkmijn hoogge-1 achte zwager, de heer J in den onderdom van bijna 68 jaren. L. VAN GEMERT. Waalwijk20 April 1886. ec den wagen den diefstal gepleegd hebben. De zegels van de zakken waren niet verbroken, maar men had de naden opengesneden en die na den diefstal netjes weer dichtgenaaid. Uit het feit dat dit met Eugelsch garen was geschied en An drews reeds Zaterdag bij Blijdenstein op het kantoor kwam, volgt dat de diefstal in Engeland moet hebben plaats gehad. Dat juist de gestolen roebelnoten bij de firma Blijdenstein zelve werden aangeboden, was een bijzonder gelukkige omstandigheid. jMeu zou andere waarschijnlijk nooit de dieven op het spoor gekomen zijn. De voor zekere rechtsgevallen zoo ongelukkige Engelsche gewoonte dat een gevangene niet on dervraagd mag worden zal het echter niet zoo gemakkelijk doen zijn de medeplichtigen te vatten, tenzij Andrews Queen's Evidence (verklikker) wordt. De herbergier J. D., te Hoensbroek (Limb.) geraakte Maandagnamiddag in twist met zekeren W., ingelijks herbergier aldaar. De twist liep ten slotte zoo hoogdat D. door middel van mestvork een diepe wonde aan het hoofd WAALWIJK, 23 April. By™1 aanvoer was de veemarkt geanimeerd. Kalfkoeien golden f 120 235 Dito vaarzen f88 a 165. v varkens, golden bij veel aanvoer, f7,— a f 13,50 per stuk. Weilammeren werden van f2.75 tot f 4 75 ere- tig gekocht. e v Ter botermarkt aangevoerd 547 KG.van 1.19 a 1.33 per KG. verkocht. Eieren f2.75 a 3.50 per 100 stuks In huiden is de markt iets beter; aan de verlaagde prijzen wordt veel verkocht. Voor leder is de stemming ook wel zoo vast, voor consumptie ruimen verschillende partijtjes vlug op. Yoor schors is de markt prijs houdend, de voorraad is niet groot. Bij gunstig weder komt de volgende maand wellicht reeds nieuwe Fransche schors aan de markt. Granen met geregelde vraag wel zoo ferm. fll0°fC1 2023 April' De pri^S der boter wasvan Oosterwijk, 21 April. Aangevoerd 1690 K.G boter; de prijs was f 1.15 fl,40. Eieren 3 ets. per stuk. Udenhout, 21 April. Aangevoerd 987 K G boter; de prijs was fl.14, f 1.29. Waspik 21 April. Aangevoerd 300 K. G. boter de prijs was f 1,10 fl.29. Dussen, 22 April. Aangevoerd 226 K.G., boter: de prijs was fl,00, f 1.42. DORDRECHT, 22 April. De puike nieuwe Zeeuwsche, Vlaamsche en Over maassche f7,00, f7.20, de goede dito f6.50, 6,80 mindere en blauwe f 0,00f 0.00 verkocht. Canada naar deugd van f 0,00 tot f 0,00 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f5.40 5.70., dito Overmaassche f5,20, 5.40. Gerst. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche 5^Qnerr Znï111^ f4,1° ^,4'40' dito 0vermaasche f 3,80, f 4.00, dito gestort f 0,0,00. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer zak- maat f4,20, f4,50, Overmaasche en Flakkeesche zakmaat f 4,00 a 4,20. Haver De nieuwe inlandsche voeder naar deue-d van f 3.20 tot 3.90, dito dikke f 4,00, 4.50 Paardenboonen f6,00 h 6,70, Duivenboonen f6.40 a 6.90 Witte en bruine boonen. De nieuwe Zeeuwsche naar deugd f 8,50, f 10.00, dito bruine f8.00 10 00 Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd f7.50 tot f8,00. Mesting f6,80 tot f7,00. Koolzaad. Puik Vlaamsch tot 45 pd. vl. te kooD Mindere dito fO.OO a f 00.00. Zomerzaad bij gerij ven f9.50 a 0.—. Kanariezaad het beste f 8.50 9.50; minder f00 0,00. Raapkoeken. Harde f83.—, f87, Lijnkoeken. Harde f100, fllO, zachte f130, 140* te Capelle, zal, des voormiddags 10 uur, te Capelle, aan de zagerij, a contant, Eene groote partijSchalenribben schroten, achterdeelenvlotdeelen, latten, driekwartduimsdeelen (300) en hetgeen verder ten verkoop zal worden aangeboden. Jf ff f. heeft de prijzen ge- C4jfesteld als volgt te Waalwijk, zal ten verzoeke en ten huize van den heer VAN OLMEN te Besoijen een kreeg en inwendig ernstig gekneusd werd, zoodat zijn leven in gevaar verkeert. De oorzaak dezer mishandeling wordt gezocht in misbruik van sterken drank. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. heeft er eene ernstige botsing plaats gebad te GENT23 April. Ia de kleine stad Gee- raerdsbergen hebben werkstakers dezen morgen overal het we rk doen stilstaan en daarna de bruggen opengedraaid. Hierdoor was de stad in tweeën gesneden met de werkstakers in de hooge stad en de gewapende macht in de Jage. Na wettelijke sommatie hebben de werkstakers zich teruggetrokken en de gendarmen hebben hen aangegrepen. Een der werkstakers is zwaar gekwetst. De bruggon zijn dezen middag weder toegedraaid. Troepen uit Gent en Audenaerde zijn ter plaatse aangekomen. Na de sommatie is de kalmte eenigszins hersteld. te Waalwijk, zal op Dinsdag den 27 April 1886, des voorm. 9 ure, te Kaatsheuvel, Ten huize van A. VERREIJSEN en H. DE WIT: timmergereedschappen, meubelen en huisraad, eene partij tin en oud porcelein.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3