Hypotheekbank voor Nederland, te WAALWIJK, Vrijdag 7 Mei a. s. MEDEKIEZERS den heer ALOYS VERBÜNT. KIEZERS VOOR DEN GEMEENTERAAD VERSCHE LEVENDE IBOT A. J. RANT, Met zeer veel genoegen zagen wij voor het lidmaatschap van den gemeenteraad van Waalwijk de candidatuur gesteld van den Heer Gaarne sluiten wij ons daarbij aan. Wij zullen dezen candidaat met de meest mogelijke kracht steunen, en noodigen onze medekiezers met vertrouwen uit, hunne stemmen met ons te willen uitbren gen op den heer Waalwjjk, 5 Mei. m Ingezonden stukken. Handelsberichten. LAATSTE BERICHTEN ADVËRTENTIËN. BEKWAME 0AMESWERKERS ydag 7 Mei 1886, Lambert Savert, De Rottekdamsche Een groot aantal kiezers. STAAT VAN BRIEVEN van WIJK. TE ROTTRDAM, verstrekt gelden ter leenaflos baar in overeengekomen annuitei- ten onder l6te hypothecair verband en geeft pandbrieven uit van 50 100500 en 1000 gulden, tegen 4% rente. OP Als lid voor den gemeenteraad van Waalwijk, bij de verkiezing op Dinsdag 11 Mei a.s., stellen wij met het meeste vertrouwen voor Waalwijk 1 Mei 1886. VELE KIEZERS. afmetingen voortwoedde, en dan ook meer schade heeft aangericht. Waarschijnlijk worden deze dikwijls roorkomende heidebranden veroorzaakt door de baldadigheid van eenige kwajongens. De politie is ijverig werkzaam, opdat de schul digen de verdiende straf niet ontloopen. Men meldt uit Oosterhout van 1 Mei Heden nacht ongeveer twaalf uren brandde de boerenhofstede van W. van Dongen in de Hei straat met geheel den inboedel, uitgezonderd het vee, dat nog in tijds gered werd, tot den grond toe af. Ofschoon de brand driekwart uur en op eene afgelegen plaats van deze gemeente ontstond, was evenals altijd de burgemeester een der eersten op de plaats des onheils, en door diens beleid en de werking der brandspuit van het gehucht Oosteind heeft zich de brand tot dit gebouw gelukkig bepaald. Huis en inboedel waren verzekerd voor f1500 bij de brandw.- verzekering te 's Bosch. Bij de Woensdag door het garnizoen te Maastricht gehouden oefeningen in het schijf schieten is eene vrouw te Caberg door een kogel, welke over hei doel heenvloog, aan de borst getroffen. De wonde is gelukkig niet ge vaarlijk. Uil Roermond wordt van 3 Mei gemeld: Heden ochtend had aan het station alhier een voorval plaats, dat ten zeerste den lachlust op wekte. Een heiboertje te Maasbracht had eene briefkaart voor Echt, dat driekwart uur zuidwaarts ligt. Terwijl de trein MaastrichtVenloo zich reeds in beweging zette, sprong hij nog vlug op de loopplank van het postrijtuig, stopte d i kaart in de busen moest toen doorrijden tot Roermond, alwaar hij beboet werd. Van hier kon hij dus, ditmaal natuurlijk met een plaatskaartje, naar Maasbracht terugkeeren, met denzelfden trein van half elf, die ook zijne kaart mede terugnam. Het boertje raasde en vloektemaar ,/wer den Schaden hatbraucht für den Spott nicht zu sorgen hij werd op den koop toe deerlijk uitgelachen. Verscheidene socialisten ventten Zaturdag avond, omstreeks HD/s uur, op den Vijgendam en in de Damstraat te Amsterdam /Recht voor Allen" rond. Onder hen bevond zich ook de bekende Belderok; deze wist door zijn schreeuweu in de Warmoesstraat een volksoploop te ver oorzaken waarop de politie zich genoodzaakt zaghem te arresteeren. Dit ging met zooveel verzet van een aantal lieden uit de volksmenigte gepaard, dat de agenten van hunne stokken moesten gebruik maken om de menigte uiteen te drijven. In het verbindingskanaal te Maastricht is drijvende gevonden het lijk van zekeren R., uit de naburige Belgische gemeente Veltwezel. De ongelukkigeeen braaf en oppassend huisvader, werd sedert 8 dagen vermist. Maandag morgen half zes was te Ierseke een schipper uit Nieuwdorp (bij Gops) bezig met een 14jarig zoontje zijn vaartuig de haven uit te boomen toen hst door een ander werd aan gevaren. Daardoor ging de giek van het eerst bedoelde vaartuig over en deze trof den knaap zoo hevigdat hij overboord sloeg en spoedig daarna levenloos opgehaald werd. Afgaande op de teekens, die het lijk vertoondeneemt men aan, dat niet het water, maar de slag hem gedood heeft. In zulk nauw vaarwater ware ook anders redding licht mogelijk geweest. Meit schrijft uit Vlissingen Terwijl men bezig was de mailboot //Prins Hendrik", van de maatschappij Zeeland, in de "bui tenhaven te verhalen had een der opvarenden, de //winchman" H. de onvoorzichtigheid zijne rechterhand in aanraking te brengen met dera deren eener in werking zijnde stoomliermet het ongelukkig gevolg dat hem drie vingers van die hand werden losgescheurd. Aldus verminkt moest de man, die waarschijn lijk zal blijken verder ongeschikt te zijn tot het vervullen zijner tegenwoordige betrekkingper rijtuig worden vervoerd naar zijne woning in de stad waar hem geneeskundige hulp werd toe gediend. Maandag ochtend, omstreeks 9 uren, ont stond er een hevige brand in de woning van den klompenmaker v. B. aan den dijk te Dreumel. Aangewakkerd door den wind, sloegen de vlam men oogenblikkelijk over op het belendende perceelbewoond door den schoenmaker H., zoodat de beide huizen weldra in asch lagen. Gelukkig was er water in overvloed in de na bijheid aan de overzijde vaD den dijk, en konden de naburige woningen dientengevolge behouden worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Door cenen tot hiertoe onbekenden dief werd in den nacht van Zaterdag op Zondag in de Kapel te Leuken gem. Weert, ingebroken. Het offerblok was 's morgens geledigd. In het koffiehuis van de wed. v. Wijn gaarden in het voormalige Delftshaven kwam een marinieren iets later een burger, aan wien de marinier weldra te kennen gaf zijn geweer te willen verkoopen. De laalstaangekomene scheen wel genegen te zijn dit te koopendoch zeide geen geld genoeg bij zich te hebben. Hij kon dus den koop niet aangaan, tenzij de kasteleines mocht genegen zijn hem het bedrag zijnde f20, te willen leenen. Zij kon dan het geweer als pand in bewaring houden tot hij terugkwam. De kasteleines verklaarde zich daartoe bereid en gaf het geld doch de zoogenaamde kooper kwam niet terug, en het bleek alras dat men hier weder met eene nieuwe soort van oplichterij te doen had. Zondag middag trof de politie in de wacht kamer der 3e klasse van het spoorwegstation te Deventer een landbouwer uit Olst met diens 18 jarige dochter aan die beiden zóó beschonken warendat het noodzakelijk was hen per as naar hel bureau van politie over te brengen waar onmiddellijk geneeskundige hulp werd in geroepen om het meisje, dat geen teekenen van leven meer gaf, weder tol bewustzijn te brengen. BIL- il-iü viv--. li ii—wmm—* i i ii n ii Mijnheer de Redacteur Tengevolge van een in //de Nieuwe Rotterdam- sche courant" vau Zondag jl. voorkomend bericht dal ik mijn ontslag heb genomen als lid van den raad der gemeente Oapelle verzoek ik u beleefd voor 't onderstaande een plaatsje te willen in ruimen. Niet zoozeer ter wille van het bericht zelve dit toch behelst enkel en niets dan de waarheid, 'doch wel om de gevolgen, die hieruit zijn voort gevloeid. Van verschillende zijden is mij nl. ter oore gekomen, als zou ik mijn ontslag hebben geno men wegens onaangenaamheden die heerschten in den boezem van het dagelijksch bestuur. Wie de verspreider is van dit verzinselwant alleen dat is hetweet ik niet en kan mij persoonlijk ook zeer weinig schelen, maar toch heb ik het als mijn plicht gerekend tegenover het dagelijksch bestuurdeze geruchten openlijk als onwaar te verklaren, 'tgeen ik bij dezen doe; daar ik zoowel met den burgemeester als mijn mede wethouder steeds met genoegen tot het bevorderen der gemeentebelangen heb meegewerkt. Gaarne verklaar ik aan hen, die hierin belang mochten stellen, dat ik mijn ontslag als lid van den raad heb genomen, alleen tengevolge van de belangrijke en m.i. verkeerde wijzigingen, die de raad heeft aangebraeht in het door burgem. en weth. opgemaakte kohier ïan den hoofdelijken omslag dezer gemeente voor 1886. Ik meen hierin een blijk van wantrouwen te zien, van den raad tegenover het dagelijksch be stuur. Voor de plaatsing van deze regels welgemeen- den dank. Capelle, 4 Mei 1886. W. HAGOORT. geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft van Maart. Van Waalwijk. 1. Candelier Londen. 2, Candelier Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. TILBURG, 3 Mei. Op de alhier gehouden maandelijksche markt waren aangevoerd p. m. 200 runderen, prijs 67V2 90 c. per kilo en 6 a 700 biggen van f 2,50 a 11 per stuk. GORIRCHEM, 3 Mei. Men besteedde voor: ristarwe f7,20 k 7,35 roode dito f 6,85 k f6,95, witte dito f7,— k f7.20, inl. rogge f5,70 k 5,80 buitenl. dito f'0,a 0.— gerst f5,00 a 5,25, haver f3,75 4,00 beste kook- erwten f0,00 a 0,00, koolzaad fO.OO 0.00 per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 389 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f200 280. Kalfvaarzen f100 a 180. Melkkoeien f 130 k 200. Hokkeling ossen f 000 000. U/a jarige ossen f 100 k 130. Guiste vaarzen f 90 150. Pinken f 30 a 80. Graskalveren f a 00. Nuchtere kalv. f 6 12. Aangevoerd 8 varkens van 19 a 21 c., voor dito c. per half kilo, 664 biggen van 8 tot f12 per stuk. Boter 40 h 50 cent per half kilo. Eieren f 0.80 a f 0.90 per 26 stuks. ROrTERDAM, 3 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.80 k f7.20 Mindere en geringe f 6.10 6,70 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.50 h 5.70; dito mindere f5.00 5.40 Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f 3.80 a 4,60mindere f 0,a 0,beste Zomer f 3.70 a 4.50 mindere f 0,a 0. Haver. De beste f3.80 4.30. Mindere f3.00 a 3.70. Paardenboonen. De beste f6.30. k 6.50 Mindere f 6.00 a 6.25. Duivenboonen van f6.80 a 7.10. Mindere f6.50 k f6.70. Bruine boonen de beste f9,a 10,25; Mindere f6,h 8.50. Witte boonen. De beste f9.25 k 10.00. Blauwe erwtende beste partijtjes van f 8.k 8,25 mindere van f7.65 a 8.90. Voersoorten f6.75 k 7.25. Schokkers traag van f 0,00 k 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed p.vl. tot 00.00 Zomerzaad f 0,00 tot f 0.00 Xanariezaad f 10.25 tot f 10.75 Vlas. Gedurende de week was de handel op het land zeer levendig, en vonden belangrijke hoeveelheden koopers tot goed vorige prijzen. Heden ter markt werden ongeveer 25,800 steen aangevoerd, die slechts langzaam opruimden, doordien houders te hooge prijzen eisenten. ROTTERDAM, 4 Mei. Beestenmarkt. Aangevoerdpaard 6, runde ren 2355, vette graskalv. 339, nuchtere kalveren 115, schapen ol lammeren 319, varkens 425, biggen 241, bokken of geiten 5. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 70 a 00 ct. 2o kw. 60 a 00 ct. 3e kw. 50 00 ct. Kalverenle kw. 95 a 00 ct.2de kw. 80 ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct. LONDEN4 Mei. Uit New York wordt gemeldJat de werkstakingen zich uilbreiden en thans 150,000 ambachtslieden in verschillende steden der Unie omvatten. De berichten luiden zeer ontmoedigend. De directiën der New Yorksche trunk spoorweglijnen weigeren het vervoer van aan bederf onderhevige artikelen naar Chicago. Het geheeie goederenverkeer staat op de Chicago spoorweglijnen stiluitgezonderd een gedeelte van de Illinois- Central- en Milwaukeespoorwegen. Te Chicago staakten de werklieden in ver schillende ambachten den arbeid. Wanordelijk heden worden tot dusver niet gepleegd, maar de overheid heeft de militie opgeroepen om zoo noodig de politie bijstand te verleenen. De plechtige opening der koloniale en Indische tentoonstelling heeft heden in tegen woordigheid der koninklijke familie en van eene menigte toeschouwers plaats gehad. In antwoord op eene aanspraak van den prins van Wales, drukte de koningin de hoop uit, dat de tentoon stelling zal medewerken om de bestaande banden tusschen de verschillende deelen van het Britsche rijk te versterken. 4 Mei. In het het lagerhuis verklaarde Gladstone dat de termijn voor Griekenland's ant woord gisteren namiddag te 5 uur verstreken was. Sedert was er geen definitief antwoord uit Athene ontvangen. De gezamenlijke mogendhe den beschouwen het vroegere antwoord van Grie kenland als niet voldoende of bevredigend. CHICAGO 4 Mei. Bij de werkstaking aan de MilwaukeeChicago spoorweglijn zijn onge regeldheden voorgevallen. Daarbij werden vier agenten vau politie gekwetst en twee werkstakers doodelijk gewond. Het meerendeel van hen, die aan de wanordelijkheden deel namen, zijn socia listen uit het buitenland. t Heden overleed tot onze diepe droefheid onze dierbare zuster en behuwd-zuster Mejuffrouw GOVERDINA TIJSMANS den ouderdom van ruim 68 jaren meermalen gesterkt te zijn door de H. Sacramenten. xA. DE JONG, lurgem. J. B. COOLS. M. COOLS-Tijsmans. WED. E. TIJSMANS- Van Heesbeen. Drunen2 Mei 1886. kunnen direct werk bekomen bij A. H. VAN SCHIJNDELte Waalwijk. en vervolgens eiken Vrijdag, zal onderge- teekende weder met een mooie partij aan de vischmarkt te Waalwijk zijn. onder directie van H. H. Mr, B. MEES B. VAN KOSSEM en E. C. W. HOIJER, Aanvragen te richten aan- en inlichtingen te bekomen bij haren Agent voor de Langstraat en omstreken, Notaris te Waalwijk. jaarmarkt Aloys Verbunt. Aloys Verlat.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3