Bulgarije. Turkije. Griekenland. Egypte. BINNENLAND. Burgerlijke Stand Handelsberichten. UITVOERINGEN. AMSTERDAM, 4 Mei. Bericht van de makelaars BrouwerAncher Dordregter. Bericht van de makelaars M. C. W. BREUKELMAN. blijven hangen, bleef ongedeerd en kon inlichtingen geven omtrent hetgeen er gebeurd was. Het nevens den toren staande kerkjedat onlangs geheel vernieuwd werdis door het ongeluk eveneens zwaar beschadigd. Vorst Alexander van Bulgarije is tot dusverre op zijn reis door Oost-Rumelië overal met geest drift ontvangen. 's Prinsen voorkomen zijn vriendelijkheid en zijn bedrevenheid in de Bul- gaarsche taal waarvan vroegere gouverneurs niets wilden weten dat alles, gevoegd bij zijn kloek gedrag tijdens den oorlog, hebben het hart des voiks voor hem gewonnen. The Standard verneemtdat de vorst ook zal doorgaan naar Gonstantinopelom den sultan persoonlijk voor zijne benoeming tot gouverneur van Oost-Rumelië te danken. De Times verneemt, dat de Porte muiterij vreest onder de maandenlang onbetaald gebleven Aziatische troepen aan de Grieksche grens, zoodra zij mochten ontbonden worden. Op Engelands initiatief zijn de vertegenwoor digers der vijf mogendheden overeengekomen aan Delyannis stelliger verklaringen te vragen omtrent de termijnen der ontwapening, maar de openbare meening in Griekenland is tegen elke concessie vóór het vertrek van het internationaal eskader. De groote mogendheden hebben met uit zondering van Frankrijk ten opzichte van de vraagof Turkije door een militair optreden de ontwapening van Griekenland afdwingen moet dan wel, of dit doel door middel van eene Eu- ropeesche blokkade der Grieksche havens bereikt moet wordenzich voor den laatstgenoemden maatregel verklaard. Daarvoor zou eventueel ook Rusland's deelneming ie winnen zijn. Tn diplo matieke kringen werd reeds heden het leggen der blokkade verwacht. Er ontbreken echter tot op het oogenblik nog berichten uit Griekenland. ATHENE, 6 Mei. De vertegenwoordigers der mogendheden die van Frankrijk uitgezonderd hebben, na eene conferentie bij den Italiaanschen gezanteene nieuwe collectieve nota opgesteld welke heden morgen te half elf aan het gouverne ment werd overhandigd. In de nota wordt gezegd dat deze de nota van Delyannis dd. 29 April ontvangen hebben en nota van zijne vredelievende verzekeringen genomen hebben maar dat zij last hebben om te vragen of zij in dèn loop van den dag meer nauwkeurig omschrevene en definitieve verzeke ringen kunnen ontvangen. Het antwoord van Delyannis is heden avond gezonden aan de gedelegeerden. Deze achten het niet voldoendeen zullen morgen ochtend vertrekken. Een Turksch advies-jacht ie in den Piraeus aangekomen. De khedive heeft een telegram ontvangen uit Koroskomeldende-, dat de luitenant van den mahdi te Berber alle lieden, die aldaar uit Kart- hoem aankomen gelast met grooten spoed naar Dongola te gaan en dat de luitenant zich zelf naar deze plaats begeven met de laatste bezending manschappen. Men gelooft dat een machtige troep opstandelingen zich te Dongola samentrekt. Zekere Fielden bangziedaar slagen." Een woorden naar onder de politieagenten geworpen, met het gevolg dat er van dezen 21 gewond werden. Tegelij kertijd schoten verscheiden iadividuën met re volvers op de politiehetgeen door haar beant woord werd met een geweervuurdat twee mi nuten aanhield. De menigte sloeg in alle rich tingen op de vlucht, en liet de politie meesteres van de plaats. De verliezen der politie bestaan uit 3 dooden en 39 gekwetsten van wie vier doodelijk. Er werd een anarchist neergeschoten, een was er (bij het afzenden van het telegram) stervende, en men kent 25 gekwetsten. Vele anderen werden door hunne vrienden weggedragen De groote meerderheid der volksmenigte bestond uit anarchisten van beroep. Nadere bijzonderheden uit Chicago toonen aan dat het oproer veel ernstiger is geweest, dan men zich voorstelde. Dezer dagen verscheen in de socialistische Arbeiter Zeitung een zeer heftig hoofdartikel, waarin werd aangekondigd dat er dadelijk een krijg zal ontbranden tusschen de verschillende klassen der maatschappijen de anarchisten te wapen werden geroepen voor zelfverdediging tegen het moorddadige monster het van slavenbloed dronken kapitaal. Tien of vijftienduizend anarchisten vergaderden op het Haymarket plein.Verscheidene bekende socialisten hielden allerheftigste redevoeringen o. a. Spiessredacteur der Arbeiter Zeitung. zeide „de kapitalisten worden de kans der arbeiders om te politieagent rapporteerde deze een nabijzijnd politiebureau waarop vierhonderd met karabijnen gewapende konstables uitrukten. Juist toen zij Haymarket plein bereikten, wierp een onbekende een dynamiet bom onder de politieagenten. De konstabels begonnen daarop te schieten hetgeen door de anarchisten met revolverschoten werd beantwoord. Dooden en gewonden vielen overal neer. Het plein en de omliggende straten geleken een slagveld, Onder de gewonden was de redacteur van de Arbeiter Zeitung. De politie agenten konden eindelijk de menigte uiteendrijven en vervolgden de anarchisten, die de nabijzijnde perceelen openbraken om daarin te ontkomen. Er zijn ten minste vijftig socialisten gesneuveld 46 konstabels werden gedood en 38 gewond. De politie arresteerde vele gewonde anarchisten, onder welke Spies. De politie maakte tal van oproerige geschriften buit in het kantoor van Spiess en elders. Ook geweren en roode vlaggen werden in beslag genomen. Het stedelijk bestuur van Chicago verstrekte der politie extra wapens. Eo heeft ook eene bloedige botsing plaats gehad tusschen de militie van Milwaukee en de anarchisten aldaar. De laatsten uitgerukt om de Bayview fabrieken aan te vallen ontmoetten de militiewelke op hen losvuurde na vruch- telooze sommaties om terug te gaan. Ettelijke dooden vielen ook hier. WAALWIJK Zondag 9 Mei 1886, zal door de har monie FEspérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd Programma ad Libitum. Waalwijk, 8 Mei 1886. De avondzitting der eerste kamer wekte Woens dag een buitengewone [belangsteliing. Zij werd geopend ten 8^4 uur. Op de gereserveerde tribune merkte men den voorzitter en verschil lende leden der tweede kamer die nimmer hadden behooren te geschieden, en waarin ZEd. een blijk van wantrouwen meende te zien dat de raad koesterde, zoowel tegenover hem in privéals tegenover B. en W. als het college van dagelijksche bestuur. 't Spijt mij M. H. 1 dat om deze redenen uwe vergadering een man zal moeten missen, die om zijn zelfstandig oordeel en zijne belangstelling in alles wat deze gemeente aangaatvoorzeker ons aller achting verdient. Ik noem het ontslag van Hagoort zoowel voor den raad als het dag. bestuur een belangrijk veriiesomdat hij getoond heeft steeds met hart en ziel te willen meewerken tot het welzijn onzer gemeente. Hadden we het gaarne anders gezien toch betaamt het ons eerbied te hebben voor de in deze door den heerliagoort voorgestane zienswijze, overtuigd als we zijn dat hij niet in overijling, doch eerst nu rijp beraadtot dezen laatste stap zou overgaan. Ofschoon op 't oogenblik niet in ons midden aanwezigwil ik hem toch ook namens u, bij deze gelegenheid een woord van dank niet ont houden voor al het goede, dat hij in deze ge meente heeft mee helpen tot stand brengen. Moge hij ookzonder deel uit te maken van oo6 bestuur, nog vele jaren een nuttig en werk zaam ingezetene dezer gemeente blijven. En hiermee stel ik u voor het ontslag voor notificatie aan te nemen. De hooge raad, strafkamer, behandelde voor tal van rechtsgeleerden het cassatieberoep van mevr. Bulkley en Kloppers, veroordeeld wegens poging tot kinderontvoering. Raadsheer Feith rapporteerde. Advocaat van Stipriaan Luïsjjius trad voor requiranien op. Hoewel inmenging van groot ouders tusschen vader en kinderen afkeurende stelde hij zich in zijne pleitrede allereerst ten doel het licht te werpen op de edele drijfveeren en het goede doel van mevrouw Bulkleydat van te zijn tweede moeder voor de moederlooze kinderen. Tot staving schetste pleiter pet soon en karakter van deze vrouw die naar zijne overtuiging, de 18 maanden celstraf, die zij bij eind veroordeeling wil ondergaan niet zou uithouden maar in de gevangenis haar leven eindigeneen te zware straf voor haar overdreven plichtbesef. Pleiter ontwikkelde drie cassatiemiddelen: het eerste is gericht tegen het weigeren van vragen aan de getuigen op verzoek der verdediging, het tweede betreft de verzwijging van de toegepaste strafbepaling in de veroordeelende uitspraak, en in het derde hoofdmiddelwordt betoogd, dat de handelingen niet opleverden begin van uit voering der misdaad en de handelingen van politie en justitie niet ten laste van beklaagden zijn te brengen. Pleiter stelde daarbij vooral in het licht, dat de daad, door het achttal gepleegd, juist bedoelde niet uit te voeren den gegeven last van requiranten en de politie geen oogen blik dacht aan serieuse uitvoering van het mis drijf vervat in art. 354. Moge dit comediespel niet geschikt zijn het prestige der politie te verhoogen de requiranten kunnen daarvan niet de slachtoffers zijn. De Adv. Gen. Mr. Gregory zal Maandag 17 Mei conclusie nemen. Onlangs werd uit Amsterdam een adres gezonden aan den minister van waterstaat om een later vertrek van den mailtrein naar Ylissingen te verzoeken aangezien de kantoren na beurstijd geen tijd genoeg overhielden om hunne brieven voor de Engelsche post gereed te maken. Aan dat verzoek zal met den a. s. zomerdienst worden voldaan. De trein zal dan een halfuur later uit op het Wolfshoek een paar vreemdelingen ge vestigd die zaken in het groot zouden doen op Zuid-Amerika. De ,/heeren" wenschten een ver tegenwoordigeren W. bood zich daarvoor «an. Hij moest echter 20,000 fr. storten, als waar borg. Het geld liep geen gevaar het zou bij eene bekende bank gedeponeerd worden. W. schreef zelf den brief, deed zelf het bankpapier met den brief in een couvertschreef zelf het adresdeed zelf het lak er op alles op het kantoor zijner toekomstige patroons. Het adres was nateen der toekomstige patroons stelde voor dit te drogen in een boek met vloeipapier, dat op de talef lag. Alzoo geschieddeen W. bracht zelf den brief op de post. Den volgenden morgen kreeg hij een schrijven van de bank waaraan de brief was gezonden, met bericht dat het couvert ontvangen wasmaar niets dan papiersnippers bevatte. W. stormde naar het kantoor de vogels waren gevlogen 1 Vanaf 24 April tot en met 7 Mei 1886. WAALWIJK. GETROUWD: Hendrikus Godefridus Louwers met Pieternella van Daalen. ONDERTROUWD: Tieleman Verbeekwedu wenaar van Maria van Bragt met Catharina Johanna Maria van Dijck. Petrus Adrianus Bergmans met Maria Pieternella Korehout. Thedorus Pulles met Anna Maria van Es. BEVALLEN Jenneke Nelis geb. Genet d. Johanna Maria van Oudheusden geb. Vingerhoets z. Maria Antonia Adams geb. Vissers z. Goverdina Maria van Iersel, geb. van der Sterren d. Maria Neijssen geb. van Huiten z. Alida Verhoofstad, geb. Kooijmans z. OVERLEDENMaria Cecilia van de Pas17 maanden. Henricus Johannes de Graaf 19 maanden. Levenloos geboren kind van het vrouwelijk geslacht van Jan Baptist Vermeulen en Johanna Sinx. Cornells Pennings 5 maanden WAALWIJK, 7 Mei. De aanvoer zoowel als de handel in hoornvee was heden onbeteekend. Kalfkoeien golden f 115 235. Dito vaarzen f100 a 165. Weilammeren werden van f 2.50 tot f6,— gre tig gekocht. Biggen golden f5,75 4 f 13,75. Ter botermarkt aangevoerd 778 KG.van 0.91 a 1.01 per KG. verkocht. Eieren f3.00 a 3.50 per 100 stuks In huiden en leder is de markt stil, hoewel er wat meer vraag bestaat in goed zooileder. in schors wordt de handel eerst drukker als het nieuwe product aan de markt komt; tengevolge van het schrale weder zal de oogst dit jaar niet vroeg afgeloopen aijn. Huiden. Yan de op heden bij inschrijving aangebodene partijen Oost-Ind. runder- en buffelhuiden werden opgehouden No 340, 342, 343, 344, 345, 347, 370, 373, 374, 375, 376, 377, 378, 379, 384, 385, 389, 392, 394, 395, 396, 397, 398, 401, 402, 403, 405, 406, 410, 413, 414, 415, 419, 421, 422, 426, 440, 441, 442, 44-5 en 446. ROTTERDAM, 5 Mei 1886.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2