Nummer 38. Donderdag 13 Mei 1886. 9e Jaargang. I Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. Gemeenteraad van Waalwijk, ANTOON TIELEN, Heeren Industriëelen! injiTENLT.m Belgie. Frankrijk. UITGEVER: Waalwijk. De kamer van koophandel en fabrieken alhier, bezig zijnde met het opmaken van haar verslag omtrent den toestand van handel, scheepvaart en nijverheid over 1885verzoekt uwe opgaven voorzoover dit nog niet is geschied, ten spoedigste in te zenden aan den voorzitter of den secretaris der kamer. van Maandag 10 Meinam. 8 ure. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 1—7 regels J 0,60 daarboven 8 cent per regel groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van A.dolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel WAALWIJK. 10 Mei 1886. OPENBARE VERGADERING Tegenwoordig alle leden en de voorzitter Jhr. van Grotenhuis. De notulen van de vorige zitting werden na lezing onveranderd gearresteerd. Aan de orde I. Nadere bespreking der conversie van de geldleening van 1878. De voorzitter geeft te kennen, dat met het oog op de billijkheid, en om de gemeente voor moeielijkheden te vrijwaren de aflossing tot conversie bij loting behoort te geschieden, welke niet opzichtens een gedeelte der geldleening zoo als aanvankelijk plan was, maar zich over al de aandeelen behoort uit te strekken, natuurlijk met reserve van een aandeel; het uit te loten bedrag zou dan zijn f29.000. De raad oordeelde echter, dat in de aflossing wel iets onbillijks voor de geldschieters dier leening gelegen is en, hoewel de conversie wen- schelijk achtende, wenschte men toch de houders der schuldbrieven bij de nieuwe inschrijving eenier voorrecht toe te kennen, bijvoorbeeld pri- Nadat hierover eenige gedachtenwisseling had plaats gehad weid besloten de zaak te stellen in handen van B. en W. om een nader voorstel in deze te doen. II. Gemeente reiniging. o o De voorzitter „ofschoon in de vorige zitting aangenomen is, dat B. en W. naar omstandig- heden kunnen handelen met het aanschaffen van de noodige hulpmiddelen enz., vinden B. en W. zich echter verplicht den raad mede te deelen, dat bij het ter hand nemen dezer zaak er meerdere kosten zullen moeten gemaakt worden dan men aanvankelijk vermoedde. Zoo zal er eene vuilniskar moeten worden aangekocht; eene gebruikte zal men voor f70 kunnen aankoopen, terwijl er in de verschillende steegjes 18 a 20 bakken zullen moeten geplaatst worden diemet inbegrip van slot en ketting ongeveer f 5 per stuk zullen kosten. B. en W. vragen machtiging om die kosten, te samen f 150 a f 160 bedragende, te mogen maken. Na eenige gedachtenwisseling de machtiging bij acc'amatie verleend. III. Verkoop van de brandspuit no 1 en oud materieel. De voorzitter„volgens het gevoelen van het bestuur der brandweer, zijn twee brandspuiten voldoende; de afstanden in onze gemeente zijn betrekkelijk kortbovendien krijgen we hulp van Baardwijk en Bezooien, zoodat in zeer korten tijd 4 brandspuiten kunnen aanwezig zijn. De spuit no 1 is oud en versleten, terwijl een aanzienlijk voordeel wordt verkregen door het ontslaan van het talrijk personeel dat bij die spuit behoort. B. en W. vragen machtigingom de spuit met den aankleve van dien onderhands te mogen verkoopen op de meest voordeelige wijze voor de gemeente." Na gedachtenwisseling werd de machtiging bij acclamatie verleend. IV. Plaatsing van 3 Northon putten ten behoeve van de brandweer. De voorzitter „volgens het bestuur der brand weer moeten er nog 3 Northonpulten geslagen den iiofik. die tevens voor een pomp tot algemeen gebruik kan dienst baar gemaakt worden, een in de nabijheid van de woning van den lieer Zijlmans, en eene bij den heer Timmermans van Turenhout. Volgens de brandweer zou er aisdan voldoende in gelegenheden ter verkrijging van water zijn voorzien." De heer Baijens vindt het voorstel goed, maar hij acht het hoog noodig dat er in de Station straat ook een Northonput worde geslagen; aldaar is de behoefte zeker zoo groot als in de Groote Straat, en als het water goed blijkt te zijn zou bij op de Northonput ook een pomp daarstellen, die daar almede zeer gewenscht zou zijn. Na eenige gedachtenwisseling, waarbij de heer Timmermans van Turenhout er op wees of de finantiën der gemeente die uitgaven, waarin bij de oegrooting niet is voorzien, wel zullen toelaten, wordt besloten 5 Northonputten te slaan, dit jaar een aan den Hoek tevens met daarstelling »an een pomp voor algemeen gebruik, een bij den heer Zijlmans en een in de Stationstraat mede met daarstelling van een pomp als het water geschikt voor de consumptie blijkt te zijn, en het volgend jaar een bij den heer Timmer mans van Turenhout en nog een in de Station straat. V. De voorzitter vraagt machtiging tot ver pachting van het hooiland der gemeente over 1886. Rij acclamatie verleend. VI. Vaststelling van het kohier der belasting op de honden. Er zijn 245 aanslagen, terwijl het totaal van het kohier bedraagt f281,50. Het kohier onveranderd vastgesteld. VII. Vaststelling van het kohier van den hoofdelijken omslag over 1886. De voorzitter «het is gewoonte het kohier met gesloten deuren te behandelen; alvorens echter de de deuren te sluiten deel ik den raad mededat het mij voorkomt, dat de noodige stappen behooren te worden gedaan om den spoorweg Zwaluwe's Bosch waarvan het ge deelte BaardwijkZwaluwe zijn voltooiing nadert, in zoover in exploitatie te krijgen. he^dqze zaak reeds besproken met den voorzitter der kamer van koophandel alhier en ik stel mij voor binoen zeer kort, in overleg met de kamer en de verschillende belanhebbende gemeentebesturen, een adres in dien zin aan den betrokken minister samen te stellen en verder het noodige te doen tot verkrijging vau het beoogde doel. De vergadering nam met belangstelling kennis van deze mededeeling. Daarna werden de deuren gesloten en over gegaan lot behandeling van hot kohier van den hoofdelijken omslag. ^Dit verslag is niet vart den gewonen verslaggever.) De minister De Moreau heeft een wetsontwerp ingediendstrekkende tot het houden eener enquête naar den toestand van het iudustrieel en vakonderwijs in Belgie. De krijgsraad te Bergen (Belgie) heeft twee soldaten veroordeeld een korporaal en een mindere, die, toen zij onlangs naar de oproerige districten vertrokken, in den wagon riepen Leve de republiek Toen de opzichter van den trein hieiop aanmerkingen maakte, hebben zij dezen mishandeld. Beiden werden tot 6 maanden gevangenisstraf en 300 fr. boete veroordeeld wegens beleeging van den koning; tot 8 dagen en 26 fr. wegens de beleedigingen den opzichter aangedaan en tot een maand ge»angenisstraf en 50 frank boete voor toegebrachte slagen. Dé bijeenkomsten van de werkstakers te Deca- zeville kenmerken zich nog steeds door groote oustuimigheid. Donderdagavond werden Carrié en Soubriégedelegeerden der werkstakers die zich in verbinding hadden gesteld met Remcs om tot een vergelijk te komen beschuldigd aan de maatschappij verkocht te zijn. De gedele geerde Bouyssi verweet Carrié geld verduisterd te hebben, dat voor de werkstakers bestemd was. Toen Carrié wilde antwoorden, ontstond een Ljrroot tumult en hoorde men de kreten Dakt

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1