■I ERFHUIS. CONCERTVLEUGEL, i. W. CORDES. W. Timmermans Zonen, NOTARIS A. J. RANT, Kleermakersknecht, TH! KOOP: FOTOGRAFISCHE kiinstiiirichtino: POSTERIJEN. LAATSTE BEKICHTEN ADVERTENTIËN. publiek verkoopen WORDT GEVRAAGD: Jos. Wanten, iian in liEiiiiiüij, DE HEEREN te Waalwijk, ad verteeren, dat zij zich belasten met de bezorging van het zegel en de stempeling van effecten, volgens de per 1 Juni a.s. in werking tredende wetsbepalingen van den 31 December 1885, tot heffing van het zegelrecht op effecten. Nadere inlichtingen worden ten hunnen kantore verstrekt. 2V2 u 8Vs. Uitslag der verkiezing van een 'd van den gemeenteraad van Waalwijk. Uitgebracht 261 stemmen. Van onwaarde 4 Volstrekte meerderheid 129 Hiervan bekwamen de heeren: F. M. Ingen-Housz 159 stemmen Aloys Verbunt 96 zoodat gekozen is de heer F. M. Ingen-Housz. De heeren P. Wijten en L. van der Kolk verkregen elk 1 stem. BAARDWIJK. Uitslag der verkiezing voor een lid van den gemeenteraad in plaats van den heer J. J. van Deursen, overleden. Uitgebracht 110 stemmen, In blanco 2 a Aantal geldige stemmen 108. Volstrekte meerderheid 55. Uitgebracht op Gerardus van Beijnen 69 stemm. Bartholomeus Schrijner 31 o Joseph Loeft, H. van Deursen en B. Baijens elk 2Cornelis van Helvoirt en Louis Schoenmakers elk 1 stem, zoodat is gekozen de heer Gerardus van Beijnen. Verkiezing voor de provinciale staten. KIESDISTRICT HEUSDEN. Uitgebracht 1240 stemmen. Onwaarde 29 Aftredenden herkozen Van Eeten 830, Middelkoop 834, Verhoeven 1028, Van Dijk 50, Godschalk 91, Verhagen 91, rest verdeeld. Cornelius Joannes Josephus, KIESDISTRICT TILBURG. Herkozen Van Dijk, Mutsaers, en Pollet. Herstemming tusschen de heeren: Van Spaendonck en Vranken. op Donderdag 20 Mei 1886 's voormiddags 10 uur, om contant geld Waalwijk. Een sterk gebouwde krachtig van toon. VIS 240 gram. De pilletjes waren zoogenaamde do- siometriek medicamenten uit de bekende fabriek van dr. Buijpaeres te Parij9; de gewoonlijk op de tube verrüelde naam vat. liet werkend bestanddeel was echter weggekrabd. Zooala bekend is, bestaan deze medicamenten gewoonlijk uit pillen van melksuiker met een of ander alcaloid. De feiten werd<*n door verscheidene geluigen bevestigd en door den beklaagde erkend. Deze beweerde echter dat hem bekend was, dat men hem in plaats van urine bier had gezonden, hij dacht aan eene vergissing en zond derhalve voor- loopig ecu onschadelijk middel, dat in sommige gevallen gunstig werkt. De president stelde hem de vraag, hoe deze verklaring te rijmen was met het slot van zijn brief ,/Eerst na 2/s verbruik van de medicamenten verwacht ik weer urine." De beklaagde meende dat juist uit die woor den aan den afzender moest blijken dat deze zich de eerste maai had vergist en nu geen bier maar urine moest zenden. Naar aanleiding van deze en andere aan bet licht gekomen dingen meest de terechtstaande van rechtbank en openbaar ministerie menige weinig vleiende opmerking hooriyi. Ten slotte requireerde de officier van justitie eene geldboete van f 300. De verdedigerMr. Weninakers, concludeerde tot vrijspraak, doch de rechtbank veroordeelde den dokter wegens de levering van geneeesmiddelen tot f200 boete of eene maand celstraf. Een gedeelte van de beeDderenmcelfabriek van de firma Coenen en Schoenmakers te Uden is door brand vernield. Eene massa zakken met verschillende mestspeciëa zijn verbrand. Een en ander was verzekerd. Oorzaak onbekend. Te Heusden kwam Maandag morgen vroeg een dolle hond de gemeente binnen en verliet haar weer door de Herptsche poort, niettegen staande de politie alle mogelijke moeite deed om het dier te dooden. Volgens latere berichten vertoonde hij zich ook aan den Vlijmenschen dijk, waar men, door de telephoon gewaarschuwd hem onder schot trachtte te krijgen. Verscheidene honden te Heusden werden ge beten en zijn door de bevoegde macht afgemaakt. Te Kromvoort is een dolle hond die Maandag ochtend ook te 's Herlogenbosch rond liep, doodgeschoten. Den heer J. T. Hoysser, die bijdenjong- sten wedstrijd te Nijmegen een prijs heeft be haald heeft de reis van OverveenMaastricht per tweewieler afgelegd. Hij vertrok nl. Donderdag ochtend ten 4 uit Overveen eu kwam achtereenvolgens aan te Am sterdam om 5.25 u., te Amersfoort om 9.45 u. te Arnhem om 1.25 a., te Nijmegen om 3.10 u., ten Venleo om 8.50 u., te Roermond om 12 u. 's nachts en te Maastricht om 3.38 u. 's morgens. Zaterdagnamiddag omstreeks kwart voor vijven ontstond er door het in brand loopen van een zelfactor in de middenzaal van de spinnerij der firma Stroink Co te Euschedé een hevige brand. De vlammen grepen dadelijk zoo snel om zich heen, dat aan het behoud der spinnerij niet meer viel te denken en de arbeiders ge noodzaakt waren te ontvluchten, terwijl één der spinners zijn leven kon redden door van de 3e verdieping uit een der ramen te springen. Hij viel bewusteloos neder en werd naar eene na- bijzijnde woning gebracht. Dadelijk werd ge neeskundige hulp ontboden en verleend. Het bleek nu, dat hij eenige uitwendige kneuzingen had bekomen. Eenigen tijd later kwam hij wfeder tot bewustzijn. Zijn toestand scheen des avonds buiten gevaar. Onderscheiden kleding stukken der arbeiders zijn iu de fabriek verbrand. De brandspuit van Lonneker gaf het eerst water. Aan de vereenigde krachtige werking der brand spuiten mocht het gelukken de omliggende ge bouwen te vrijwaren en ook de nabijzijnde we- verij, die reeds vuur begon te vatten. De spinnerij is geheel en al uitgebrand. Een 50 a 60 tal arbeiders zijn ten gevolge dezer ramp vooreerst zonder werk. De spinnerij was ver zekerd bij de beurs te Amsterdam tot een bedrag van ongeveer f 170,000. Vrijdagavond woedde er een felle brand in de stalling van den paardenkoopman J. Gans, te Gulpen. Door de flinke hulp der brandweer bleven de naastbijgelegen gebouwen gespaard zoodat de brand zich bepaalde bij de stalling met inhoud waaronder 2 paarden en 1 geit welke in de vlammen omkwamen. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekend. In eene der grootste plattelandsgemeenten der provincie Zuid Holland heeft zich volgende geval voorgedaan Twee broeders, tweelingen, moesten loten. Om bijzondere redenen hoopten de naaste betrek kingen datzoo er één dienen moest, dit lot H. zou treffen. En werkelijk, men meende over den uitslag tevreden te kunnen zijn, immers de zonen kwamen thuis en deelden meedat H. wer in" en G. //Vrij" was. Geen van beiden verscheen op de keuringwant H. had geen gebreken en G., dacht men, had een vrij nommer getrokken. Doch zie, wat gebeurt er De op roepingsbiljetten worden bezorgd, en G. in plaats van H. blijkt voor den dienst aangewezen. Nu is Leiden in last. Men meent echter dat er eene vergissing heeft plaats gehad, en deze toch zou zeker wel te herstellen zijn. Het blijkt evenwel, dat ten rechte of ten onrechte het dienstplichtige nommer geplaatst is achter den naam van G. en het hooge nommer achter den naam van H. Wat nu te doen? De loting is publiek. Getuigen, meende men, zouden er genoeg zijn, maar om daartoe te geraken, moest men eerst requestreeren naar Den Haag. Zeker zou de zaak dan onder zocht worden en het recht zijn loop hebben. Edoch, afwijzend werd hierop beschikt, omdat.... als men aanmerkingen heeft, men binnen 5 dagen de bezwaren moet keubaar maken. Hoe nu konden de betrokken personen bezwaren inbrengen, zonder dat zij wieten of konden weten, dot altijd volgens hun zeggen de nommers verkeerd geboekt werden Zaterdag ochtend omstreeks 8 uurtoen men aan de overzijde van het Katerveer te Zwolle bezig was met het laden der pontholde on verwachts eene koe in vollen ren in hel vaartuig. Er waren in de pont twee wagens, een kar, vijf koeien en onderscheiden passagiers die natuur lijk li-.vig ontstelden. Er was geen denken aan het dier vóór de pont staande te houder.. In de pout bevond zich o. a. het gezin van Hen drik de Gunst uit Nunspeet, die met vrouw en drie kinderen een meisje van zeven jaren cn twee kleiueu die in een kruiwagen zaten, op weg was naar Hoogeveen, om daar met eikschil- len gedurende eeoigen tijd den kost te verdienen. De koe liep eerst De Gunst en zijn vrouw omver, toen tegen den kruiwagen aan eu eindelijk op het oudste meisje af, dat onder den voet raakte. Het meisjedat een belangrijke schedelverwon ding kreeg, werd zoo spoedig mogelijk genees kundige hulp verleend. Zooals men weet is het in Limburg de gewoonte, dat de candidaten, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling om de stemmen der kiezers vra gen. De heer L. Haffmans, die indertijd zijn vmag ik nog eens terug komen?" aan de kiezers der tweede kamer met een herkiezing beantwoord zagheeft zich nu weder voor de prov. staten tot de kiezers van Horst gewend met het be leefde verzoek hem te herkiezen. De heer Haftmans schrijft ,,De vraag is wel een weinig onbescheiden maar ik denk Zoolang de kiezers het goed vinden en mij de noodige kracht niet ontbreekt, blijf ik op mijn post. //Verzoeke mij dus aanstaanden Dinsdag niet te vergeten en te bedenken dat, ofschoon er zich drie nieuwe candidaten opdoen, er toch maar één plaats vacant is. Anders zou het best kunnen gebeuren dal de ondergeleekende er bij ongeluk uitviel. Dit zou nu wel op zich zelf zoo heel erg niet zijn maar de liberale pers zou het verkeerd uitleggen. //Kijk hij bezit het vertiouwcn der kiezers niet meer. Hij kan zich niet eens meer in de staten doenkiezen", zou het heeten. //Daarom, als het U blieft, bewaart een plaatsje voor L. Haffmans, aftredend lid." Dezer dagen deelde het orgaan van den Bond voor Algemeen Kies- en Stemrecht mede, dat de plannen, om een adresbeweging ten gunste van algemeen stemrecht in het leven te roepen, waren opgegeven. In //De Werkmansbode" wordt de geschiedenis der zaak verteld. Tegen 15 April was een vergadering belegd van de besturen van den Bond voor Alg. Stemrecht, het Alg. Ned. Werkl.- Verbocd en de Soc.-Dem. vereeniging. Het bestuur van het Alg. N. W. V. zond een paar vertegenwoordigers, zonder volmacht om aan beslissingen deel te nemen. Deze heeren werden teruggestuurd omdat men beslissen wilde. De beide andere besturen bleven bijeen, doch den 29n April schreef het bestuur van den bond voor Alg. Stemrecht, dat de plannen waren afgespron gen door verschil van gevoelen in den boezem van het hoofdbestuur, ontvangen brieven in af keurenden zin en gemis aan samenwerking met den Sol.-D. Bond. De Werkmansbode verklaart dit verongelukken der beweging door de omstandigheid dat men den heer Domela Nieuwenhuis verzuimd had te erkennen bij de samenstelling van het adres. Deze bracht het hoofdbeetuur van den bond van zijn reeds genomen en door het stellen van het adres tot een begin van uitvoering gekomen besluit terug, en het revolutionnair element in de soc. democratische beweging behaalde de overwinning. Terwijl door sprekers in het noor den kalmpjes propaganda werd gemaakt, wierp z/de baas den heelen boel in 't water." Zal dit nu eindelijk zoo vraagt De Werk mansbode" eens tot leering strekken, en zal men den Bond voor Alg. Stemrecht gaan herzien? Zoo nietdan kan niet meer ontkend worden, dat de bond een soc. dem. beweging is, en nog wel een met een sterk anarchistische tint. Het eenige middel tot verbetering acht //De Werk mansbode, dat de afdeelingen, welker doel uit sluitend is algemeen stemrecht, zich afscheiden en een nieuwe vereeniging vormen. BOKSTEL. Een drietal onzer geachtste in gezetenen ondernamen heden de bedevaart naar Rome. Een onzer eerw. heeren kapelaans, een lid van het gemeentebestuur en eene jonge dame. Bokstel is alzoo bij de pelgrims naar de eeuwige stad behoorlijk vertegenwoordigd, 's Hemels ze gen vergezelle hen op hunnen tocht en voere hen behouden in ons midden terug. Gisteren had alhier in de nabijheid van het spoor een boschbrand plaatsdie zich in den beginne vrij ernstig liet aanzien doch ge lukkig nog al spoedig gebluscht werd, zoodat de aangerichte schade niet zeer groot is. De directeur van het post- en telegraaf kantoor te Waalwijk maakt bekenddat het post- en telegraafkantoor van af 16 Mei a. s. op de Zon- en algemeen erkende christelijke feestdagen zal geopend zijn. Van 9 tot 10 ure voorm. 12 1 nam. De directeur voornoemd. BAGGERMAN. Waalwijk, den 12 Mei 1886. m na H. Heden overleed tot onze diepe i droefheid onze dierbare zuster i en behuwd-zuster Mejuffrouw GOVERDINA TIJSMANS den ouderdom van ruim 68 jaren meermalen gesterkt te zijn door de H. Sacramenten. A. DE JONG, bur gem, J. B. COOLS. M. COOLS-Tijsmans. WED. E. TIJSMANS- Van Heesbeen. Drunen, 2 Mei 1886. tin den jeugdigen leeftijd vanffl ruim 19 jaren overleed heden™ zacht en kalm ten onzen huize, tot onze diepe droefheid, na eene kort stondige ziekte van eenige dagen ge sterkt door de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde zoon en broeder student in de klasse der Rhetorica in het bisschoppelijk seminarie van 's-Bosch te St. Michiels-Gestel. Waalwijk, 8 Mei 1886. A. YAN IERSEL. E. J. H, YAN IERSEL- VAN NDENEN. W. A. J. YAN IERSEL. A. W. J. YAN IERSEL. J. H. J. VAN IERSEL. A. H. M. VAN IERSEL. A. J. J. VaN IERSEL. g i i BRUSSEL, 11 Mei. Van de 21000 inge schreven kiezers hebben er 17300 aan de stem ming deelgenomen. De uitslag isJacmart (clericaal) 6931 Buis 6397 Janson 3798 stemmen. Herstemming tusschen de heeren Jacmart en Buis. De heer Janson heeft in eene rede in de Association libérale de kiezers aan gespoord om op den heer Buis te stemmen, ter bestrijding der clericalen. ATHENE, 11 Mei. Zes Engelsche oorlogs schepen zijn dezen morgen voor het eiland Zea (een der Cycladen eilanden) aangekomen. Papamichalopoulos, gewezen minister van binnenl. zaken onder Delyannisheeft zich belast met het vormen van een kabinet, en zal nog heden avond den koning eene lijst der ministers aanbieden. te Waalwijkzal ten huize van Mej. de Wed. P. YAN ES, te Waalwijk, om dadelijk in dienst te treden, een tegen hoog loon. Inlichtingen te bekomen bij de bestuur leden der liedertafel //Souvenir des Montag- nards" te Tilburg. GETROUWD met van W aaliojlc, die bij deze hunnen hartelijken dank betuigen voor de vele beioijzen van deelnemingbij ge legenheid van hun huwelijk ondervonden. Oistekwijk, 11 Mei 1886. van 's-Bosch aan de Parade Specialiteit in Vergrootingen naar kléi ne Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Fotografie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten Aan het atelier bestaat dagelijks gelegen heid tot poseeren. Opname met het instan tané procédé. NB. Tweemaal bekroond met zilveren medailles voor vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het atelier om half een gesloten.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3