1 IJSKOUDE DRANKEN. DIENSTBODE Notaris RANT, MIDDELKOOP, Lederberichten. IJSKOUD Hötel VERWIEL. FOTOGRAFISCHE kunstiririchting <L C Burgerlijke Stand Handelsberichten. LA A TSTE BERICHTEN ADYERTENTIËN. Mevrouw Vaxi den Bex-gh, publiek te verkoopen publiek verkoopen 321de STAATSLOTERIJ. 's--Bosch aan de Parade, te Baardwijk VRAAGT tegen Augus tus eene te Waalwijk, is voornemens om op Vrijdag 28 Mei 1886, ter herberge van ADRIANUS MULDERS, en EINAAL op Vrijdag 11 Juni 1886, ter herberge van WOUTER PULLENS in 't Vosje, telkens des avonds ten 7 uro. 1. Een perceel best weiland, genaamd nliet Gold," liggende aan het dorp, oo. 114, groot 2 heet. 44 aren 10 cent. 2. Een perceel dito weiland, genaamd //12 kont," liggende achter het vorige perceel, no 113, groot 1 heet. 66 aren 4-0 centiaren. 3. Een perceel dito weiland, genaamd „12 kont", liggende naast het vorige perceel, no 118, groot 1 heet. 58 aren 70 centiaren. Te aanvaarden met het einde seizoen van dit jaar. Beide perceelen te aanvaarden 1 November 1887. De betaaldag der kooppenningen is 1 November 1886. meermalen is het dezerzijds bij verschillende adressen aan de regeering gezegd, dat het gemis van versnelde middelen van vervoer den handel en de nijverheid dezer streek drukt, welke druk king zich onder de tegenwoordig minder gun stige tijdsomstandigheden op allerlei gebied, maar vooral opdat van handel en industrie meer en meer doet gevoelen. Adressanten wenden zich mitsdien tot uwe excellentie, in het vertrouwen, dat tun hier boven gedaan verzoek in gunstige overweging zal worden genomen. WaalwijkMei 1886. Volgen de handteekeningen. Maandag namiddag is trein 5 van de Noord Br. stoomwegmaatschappij nabij Sprang, aan den ingang der Bezooische steeg, gederailleerd, üe locomotiet kwam in de sloot terecht een vee wagen werd buiten het spoor geworpen en alle koppelingen braken af. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet te betreuren. Natuurlijk was de communicatie op de lijn eenigen tijd gestremd. Trein 6 is niet gereden; trein 9 en 10 deden dienst tot en vanaf Spang, waar de postpakketten voor en van Waalwijk werden af gehaald en bezorgd. Trein XI kwam weer op tijd aan. Gisteren is de trein X bijna op dezelfde hoogte gederailleerdwaardoor weder een oponthoud van een paar uren is ontstaan trein XI kwam dientengevolge een uur te laat aan. Uit verschillende plaatsen van ons land komen berichten omtrent ongelukken door den bliksem Zaterdag veroorzaakt. Vooral in Zeeland was het weder zeer hevig, het ging gepaard met zware hagelbuien. Op verschillende plaatsen werd vee doodgeslagen.Te'sG ra venpolder sloeg het vuur in den toren e:i vernielde het uurwerk. Te Borssele moest de pastorie liet ontgelden Te Oudendijke op Schouwen sloeg de blik sem in een woningbewoond door twee zieke broeders de een was dadelijk dood de andere werd gewond. Onder de gemeente Tubbergen (Overijssel) sloeg de bliksem in een polderkeet man vrouw en kind werden ter plaatse gedood. Een boerenwoning onder Denekamp is door den bliksem in brand gezet en vernield.Te Ginnexen heeft de bliksem zelf geen schade aangericht doch de hagel des te meer. Men zag verscheidene hagelsteenen ter grootte van een biljartbal. Rui ten, pannen en broeikasten, alles is vernield. Het te veld staande en de boomen hebben zeer veel geleden. De schade is zeergroot. Te Herwen was het weer het vuur dat schade veroorzaakte. Het verwoestte een boerenwoning. Een inzender in de „Zutf, Ct." wijst er op dat van de 93 gebouwendie verleden jaar door den bliksem getroffen zijn 4 van bliksemafleiders waren voorzien. Daar bij nauwkeurig onderzoek is geblekendat die bliksemafleiders niet goed ingericht warentrekt de schrijver hieruit de 9lotsomdat men onder een goeden afleider veilig is. Hij wijst er op, dat het plichtmatig is althans elk schoolgebouw van een deugdelijlten bliksem afleider te voorzien. ;/In die gebouwen tochzegt hij, zijn onze kin deren bijeen en bij elke donderbui staan die daar doodsangsten uit. Ook de ouders zijn niet op hun gemak, en terecht, want hun kinderen zijn daar minder of meer in gevaar. „Stel u eens voor, dat een schoolgebouw, met zijn honderden kinderen gevuld wordt getroffen! En wilt ge dit uiterste niet, laat de angst en onrust der kleinen u dan genoeg zijn." Uit Roermond wordt gemeld van 23 Mei De personentrein van [Antwerpen die heden ochtend te 9'/2 uur alhier moest aankomen, kwam eerst te 11,30. Aan het station te Moll stootte de trein door het verkeerd staan van een wissel op een stilstaanden goederentreinwaardoor eene hevige botsing ontstond. Een passagier werd ge dood aan eene Duitsche dame werden de beide beenen afgesneden. Buitendien is nog een reiziger doodelijk gewonden bekwamen vijf anderen lichtere verwondingen. Een soldaat was zoodanig tusschen een verbrijzelden coupé ingeklemd, dat men hem er uit heeft moeten zagen. Hem was geen letsel ovex-komen. Ook het dienstper soneel is er met den schrik afgekomen. Er be vonden zich 600 personen op den trein, tengevolge der heden in Belgie plaats gehad hebbende ver kiezingen voor de provinciale staten. Uit Vucht wordt van 23 Mei gemeld: Heden kwamen hier twee menschen op eene treurige wijze om het leven. Een jongeliug van ongeveer 23 jaar verdronk bij het baden in eene der grachten van het fort Isabella, en een man van ongeveer 40 jaren viel in de nabijheid van Vucht van de stoomtram, met het gevolg dat hij met het hoofd onder een der wagens geraakte en onmiddellijk dood was. De lijken zijn naar hier vervoerd. Men verkeert nug in het onzekere, wie het zijn. Alleen weet mendat beide personen in den Bosch thuis be- hooren. Dezer dagen liet een der ingezetenen te Zwinderen de steenen bevloering in de keuken zijner behuizing door eene houten verwisselen. De timmerman, de steenen opbrekende, ontdekte juist vóór eene bedstede een hard voorwerpdat bij nader onderzoek een ijzeren pot met houten deksel bleek te zijngevuld met nog nieuwe en goed geconserveerde guldens en rijksdaaldersalle van omstreeks het jaar 1848. Naar men zegtmoet de hoeveelheid eene waarde van 4000 gulden ver tegenwoordigen. Waarschijnlijk was de schat daar door de moeder van den tegenwoordigen eigenaar van het huisom welke reden isniet te gissen verborgen. Uit Smilde men meldt men, dat de vermoe delijke dader van den aldaar gepleegden moord, zekere arbeider Roelof Gist, wonende in het Dieversche velddoor de politie streng wordt in het oog gehouden. Maandag ochtend verwacht men den officier van justitie nogmaals ter plaatse tot het instellen van een nieuw onderzoek. Van de ontvreemde voorwerpen heeft men nog niets gevonden. Slechts door een voetspoor te volgenheeft men zware vermoedens opgevat tegen bedoelden persoon, een zeer ongunstig bekend staand individu en die in het huiswaar de moord gepleegd werd, veel als vriend verkeerde. Tegen 2 boterhandelaars uit Aalburgdie op de max-kt te Tilburg reeds gedurende eenige weken natuurboter met kunstboter vermengd had den verkochtis procesverbaal opgemaakt. Uit het scheikundig onderzoek was geblekendat de boter met 60 procent m argarine of ander vreemd vet vermengd was. Zondag middag geraakte te Hoorn een kind van 6 jaar op eene eenzame plaats in eene vrij diepe sloot en zakte terstond tot de ooren in het water. Zijn broertje van 7 jaar was alleen tegen woordig, doch had den moed dadelijk het kind vast te houden en op den wal te trekken, terwijl het anders zeker verdronken zou zijn. Eerst toen de redding volbracht was, werd het ongeval door nabijwonende personen opgemerkt. Zondag is door eene onbekende oorzaak in de behuizing van II. Waalbakker en winkelier te Heteren, een brand ontstaan, die zoo schielijk aanwakkerde, dat de bewoners hoegenaamd niets hebben kunnen redden. Behalve de inboedel is het geheele huis verbrand. Alles was tegen brand schade verzekerd. Een hevig onweder heeft "gewoed in den nacht van Zaterdag op Zondag. Vooral te Breda werd het gevolgd door een geweldige hagelbui waarbij steenen van buitengewone grootte uit de lucht vielen. Nabij Vlissingea is Zondagnacht een paard in de weide door den bliksem gedood. Maandagnacht is het op dat oogenblik on bewoonde huis van J. v. Esch te Loonscliendijk (gemeente Loonopzand) afgebrand. Het werd eerst voor een paar dagen door den vorigen eigenaar ontruimd, en zou heden door den nieuwen eige naar worden betrokken. De oorzaak van den brand is tot nog toe onbekend. Een verver te Rollumerzwaag was weiger achtig het huisdoor hem niet weder ingehuurd, te verlaten. Alle middelen, om hem daartoe te bewegen waren vruchteloos. Eindelijk vond men een middelen wel ditde notabele ingezetenen eingen hem in persoon mededeelen, dat, wanneer hij het huis niet verliet, hij van hen nimmermeer eenig werk zou hebben. Deze bedreiging bleek voldoende, want hij verliet het huis. De dezer dagen overleden juffrouw aan den Overtoom te Amsterdam, na wier dood bleek, dat ze haar schatten een 60,000 gulden bedragende aan het oog harer familieleden had weten te onttrekken, door ze in een kelder te verbergen, schijnt behalve voor edele metalen, ook nog een bijzondere voorliefde voor delfstoffen van mindere waarde te hebben gekoesterd. In een kelder toch op de N. Z. Kolk bewaarde zij een verzameling kachels en andere voorwerpen, die heden, toen de kelder, voor de eerste maal na vele jaren misschien, geopend werd en de voorraad naar buiten was gebracht, den voorbijgangers gereede aanleiding gaf te vermoeden, dat een oudroest uitverkoop hield. Met karren vol werd de rom mel, door de zonderlinge juffrouw zoo zorgvuldig opgespaard, weggebracht. In de duinen bij Sclieveningen wax-en Zater dag eenige jongens bezig een kuil te graven, en daarover een, soort brug. Een der jongens ging in den kuil liggen, doch eensklaps stortte de brug inzoodat hij onder het zand bedolven lag. Goede raad was duur. De andere jongens begon nen het zand weg te wei-kendoch dit gaf niet veel. Zij riepen toen twee vrouwen uit de buurt te hulpmaar dezen konden geen genoegzamen bijstand verleenen. Men haalde daarop mannen, die met spaden aankwamen en nu mocht het gelukken, den jongen meer dood dan levend, er uit te halen. Na een half uur was hij weer bij gekomen. De keeren Looijmans, van Oosterhout, Aug. Wils, van Dordrecht, en Ant. Arts, van Tilburg, gewezen officieren der pauselijke zouaven, hebben een comité geconstitucei-ddat eene vergadering zal uitschrijven om een feest voor te bereiden hetwelk ter eere van generaal De Charette, waar schijnlijk te Tilburg, zal worden gegeven. Die stap is gedaan in overeenstemming met den voor zitter van den Bonifaciusbond der Ned. pauselijke zouaven, den heer J. Vx-ancken. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. Trekking van 24 Mei. No. 3243 5032 6690 en 7563 f1000 no 15384 f400: no 5067 en 11816 elk 200: no 2957 8725 11679 13513 17878 en 20088 elk f 100, Trekking van 2 5 Mei. No. 19224 f 1000 nos. 1346, 2784, 4134, 5578 en 14579 elk f400: nos. 1301, 14745 19011 elk f 200: nos. 4177 6933, 9434 en 19082 elk f 100. Melkkoeien Hokkeling ossen l'/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtex-e kalv. f 140 b. 180. f 000 000. f100 130. f000 A 0. f 40 a 80. f a 00. f 6 A 12. BAARDWIJK. GEHUWD: Karei van Leent 30 j. en Wilhel- mina van Eijk 29 jaar. BEVALLENJohanna Vissers geb. van Bom mel zoon. Huberdina Pieternella van Schijndel geb. de Bont, dochter. Johanna van Heeswijk geb. van Cromvoirt d. Johanna van de Gx-int geb. van der Mee d. Johanna van Gerwen geb. van Es d. Clasina Huberdina Cornelia Maas geb. Vermeer zoon. Johanna van Veldhoven geb. Pijnenburg z. Maria van Herwijnen geb. Treffers d. OVERLEDEN Theodorus van de Wiel 1 jaar. Elisabeth Maria van Heeswijk 3 weken. Hendrik Rijnen 31 jai-en. Theodorus Hendrikus van der Sanden 9 m. Jacoba Antonetta van Beijnen 8 maanden. Gerdina van Es echtgenoote van Leonardus Krol 30 jaar. Laurens van Helvoirt 24 jaar. Philomena Lamberta Maas lL maanden. GORINCHEM, 24 Mei. Men besteedde voorristarwe f 7,25 A 7,50 roode dito f6,80 A f6,90, witte dito f7,75 Af 7.90, inl. rogge f0,a 0,buitenl. dito f0,a 0. gerst f5,70 a 5,80, haver f3,75 A 4,00 beste kook- erwten f0,00 a 0,00, lijnzaad f 10.75 A 11. per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 302 koeieu en paarden. De prijzen waren als volgt Ie qual. Kalfkoeien f 170 A 300. Kalfvaarzen f100 170. Aangevoex-d 64 varkens van 18 a 20 c., voor dito A c. per half kilo, 420 biggen van 8 tot f14 per stuk. Boter 40 A 50 cent per half kilo. Eieren f 0.70 a f 0.80 per 26 stuks. ROTTERDAM, 24 Mei. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk en Overm. De beste f6.80 A f7.20 Mindere en geringe f6.00 6,70 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassclxe de beste f 5.60 A 5.80; dito mindere f 5.20 A 5.50 Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.50 a 4,40 mindere f 0,a 0,beste Zomer f3.50 u 4.40; mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.80 A 4.10. Mindere f3.00 a 3.70. Paardenboonen. De beste f6.30. A 6.50 Mindere f 6.00 a 6.25. Duivenboonen van f6.50 a 7.00. Mindere f0.A f.(0 Bruine boonen de beste f9,— a 10,50; Mindere f6,— A 8.50. Witte boonen. De beste f9.A 10.50. Blauwe ex-wtende beste partijtjes van f 7.50 A 8,25 mindere van f0.a 0. Voersoorten f7.00 A 7.25. Schokkers traag van f 0,00 A 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak- goed p.vl. tot 00.00 Zomerzaad f0,00 tot f 0.00 Xanariezaad f10.tot f 10.50 ROTTERDAM, 25 Mei. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 3, runde ren 1435, vette graskalv. 150, nuchtere kalveren 114, schapen of lammeren 15, varkens 000, biggen 251, bokken of geiten 6 De bestede prijzen liepen als volgt Runderenle kw. 70 a 00 ct. 2e kw. 60 a 00 ct. 3e kw. 50 a 00 ct. Kalverenle kw. 90 a 00 ct.2de kw. 70 ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. Gebr. Keunen. Gr. zuigers, kalfsvellen. Verhagen. Droge en gezouten Buenos Ayres 30/40 pd. P. Schellekens. Paardenleder 2y8 p., binnen zoolleder. Hub. Glaudemans. Gr. Kaap 2/6 p., zwart 0verleder 5/8 p., paardenleder Z1/t p., binnenzoolleder, kalfsleder. GESTEL. Gerrits. Droog zooileder 30/38 pd, P. v. d. Laak. 100 Java's in't smeer 4/7 p. J. Moonen. 50 gezouten zoolleder B.-Ayres 34 pd., 50 droge B.-Ayres 35 p. WOENSEL J. Maas. Gezouten B.-Ayres 25 p., droge Kaap 24 p., Calcutta's in 't smeer 4/5 p., gr. Kaap 4/5 p., binnenzoolleder. Ed. Vosters. Droge Buenos Ayres 22/24 p., Kaap zoolleder 20/24 p., gez. paarden leder 4 p., inl. pinken 14/16 p. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer VERHEIJEN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. LONDEN, 25 Mei. Blijkens alhier ontvangen berichten heeft de politie in St. Louis verscheidene aanvoerders der anarchisten in hechtenis geno men. De Standard heeft uit Sofia nadere berichten omtrent de onlusten in Yenisagra, waaruit blijkt, dat die zeer ernstig zijn geweest en er vele op roermakers door het geweervuur der troepen zijn gedood en gewond. Men beschouwt die woe-r lingen bij de verkiezingsbeweging als gericht tegen prins Alexander en gedeeltelijk door Rusland aan gestookt om een militaire bezetting van Bul garije te doen rechtvaardigen. BERLIJN 25 Mei. Het ontwerp tot aanleg van een kanaal van Dortmund naar de Eems en een van de Midden-Oder naar de BoveD Spree, waarvan de kosten te zamec op 71 miUioen zijn begrootis door het huis van afgevaardigden aangenomen in hoofdzaak zooals het door de regeering was voorgesteld. Uitslag der herstemming voor een lid der provinciale staten in het district Tilburg. Uitgebracht 1614 stem., van onwaarde 11, Hiervan bekwamen SPAENDONCK 901 stemmen. VRANCKEN 702 zoodat gekozen is de heer SPAENDONCK. TToor de vele bewijzen vau deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze moeder en behuwdmoeder, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. LOSGERT. J. J. BOOGAARD-Losgert. A. BOOGAARD. Waalwijk, 25 Mei 1886. van Specialiteit in Vergrootingen naar klei ne Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Fotografie), Crayonteekening, Aquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten Aan bet atelier bestaat dagelijks gelegen heid tot poseeren. Opname met het instan tané procédé. NB. Tweemaal bekroond met zilveren medailles voor vergrootingen en andere Eotografiën. Des Zondags wordt het atelier om half een gesloten. goed kunnende koken en werken. Loon naar bekwaamheid. Onder Baardwijk, Koop 1. Een huiserf en tuin sectie E. no. 737 groot 9 aren 60 centiaren. Bewoond door den eigenaar JOHANNES HUBERTUS DE KORT, schoenmaker te Baardwijk. Koop 2. Een huiserftuin en bouwlandsectie E nos. 455 en 456 groot te zamen 20 aren 60 centiaren. Bewoond door Adi. Wolvers te Baardwijk. Een en ander toebehooreude aan JOHAN NES HUBERTUS DE KORT, te Baardwijk, en kinderen. Deze verkooping zal plaats hebben te Baardwijk, PROVISIONEEL DE NOTARIS te Capelle, zal op Vrijdagen 28 Mei en 11 Juni 1886telkens 's avonds 7 uur, ter herberge van M. BOESER te Capelle Onder Meeuwen, in den W esthengmengpoldersectie C. Onder Waspik, in sectie B. 4. Een perceel uitmuntend hooiland, strekkende van de Gantel tot Dussen nos 7274, groot 3 heet., 81 aren 95 centiaren. Voor de verlegging van den Maasmond zal hiervan ongeveer de helft noorden onteigend, en 5. Een perceel dito hooiland, strek kende van de Maas tot de Gantel, nos 473, 353 en 354, groot 1 hectare 88 aren 60 centiaren. Breedvoeriger bij biljetten omschreven en nader onderricht te bekomen ten kantore van den notaris MIDDELKOOP voornoemd.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3