Nummer 53. Zondag 4 Juli 1886. 9e Jaargang. IG Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. rp„ UITGEVER: Waalwijk. STAAT VAN BRIEVEN Donderdag den 8 Juli aanstaande, Si De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden J 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels ƒ0,60 daarbo/en 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de 2e helft van April. Van het hulpkantoor Besoijen. Guillaume Wobeto Brussel. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. De burgemeester der gemeente Waalwijk, ge zien het besluit van heeren gedeputeerde staten van Noord-Brabant, dd. 10 Juni 1886, G. no. 112, le atdeeÜDg, waarbij aan de daartoe be noemde provinciale commissie, bestaande uit de Heeren Mr. L. A. N. Gerrits, voorzitter, Jhr. Jos. de la CourtJhr. M. A. Snoeck, penning meester en L. G. P. Max, secretaris, machtiging wordt verleend tot het houden eener collecte ten behoeve van de hulpbehoevenden wier veldvruch ten door den hagelslag op 1 Juni 1886 zijn vernield Brengt ter kennis van de ingezetenen dat de bedoelde collecte in deze gemeente zal plaats hebben op met beleefde uitnoodigiug om door het geven van milde bijdragen krachtdadig mede te werken tot voorziening in den nood waarin velen der bewoners van de geteisterde streek verkeeren. Waalwijk, 2 Juli 1886. De burgemeester voorn., AUG. VAN GROTENHUIS. De burgemeester van Waalwijk ter afkondiging ODtvangen hebbende de kohieren der personeeïe belasting no. 1, 2 en 3 over het dienstjaar 1886 en 1887 verwittigt de belanghebbenden dat gezegde kohieren op den 29 Juni 1886 zijn executoir verklaard en op heden aan den rijks ontvanger ter invordering zijn toegezonden. Waalwiik, den 2 Juli 1886. Burgemeester en wethouders voorn. A. VAN GROTENHUIS. De Belgische oud-minister Malou het hoofd der kerkelijke partij in Belgiëis zoo ernstig ziek, dat men het ergste vreest. Het gerechtelijk onderzoek omtrent de plundering en brandstichting in de fabriek van Baudoux, (bij het jongste oproer in den omtrek van Charleroi) is nu afgeloopen. De 20 be schuldigden zijn naar het hof van Brussel ver wezen, dat zal aanwijzen, waar zij zullen terecht staan. Uit Bergen wordt van 30 Juni geseind De werkstaking dreigt opnieuw algemeen te worden. Zij heeft zich heden ochtend uitgebreid over een aantal mijnen onder Paturages Qua- regnon en Wasmes. De werkstakers gedragen zich rustig. Eene huiveringwekkende verrassing is den bewoners van het huis no 67 der Rue Fonsny, in de voorstad St. GillesMaandag avond te beurt gevallen. Omstreeks half elf de beneden verdieping verlatendewaar de familiën Dubois en Detaye het avondeten gebruikt hadden be merkte mad. Dubois in den hoek van den gang, gevormd door een der deurvleugels en den muur, een vormlooze kiompdie bleek in een grauw linnen zak te zijn gehuld. Een vreeselijke gil ontsnapte haar echter toen zij, den zak betastend, cene levenlooze hand omknelde. Terwijl haar inmiddels toegeschoten echtgenoot bij deze akeligs vondst wacht hield, spoedden zich mad. Dubois benevens mej. Detaye naar de politie. Een agent haalde daarop den zak, die, op het bureau van politie geopend zes ledematen eener vrouw bleek te bevatten, nl. twee boven- en twee be- nedenarmen, en twee beenen, die door eene vrij geoefende hand, van een chirurgijn, of misschien ook van een slagergedeeltelijk afgezaagdge deeltelijk afgesneden waren. Zooals uit een on middellijk ingesteld geneeskundig onderzoek blijkt, waren deze lichaamsdeelen geheel uitgebloed en gewasschen; de leeftijd van het rampzalige slacht offer wordt geschat op 30 a 35 jaar; de handen getuigen niet van groven arbeid. De zak draagt du Pérou dissous daaronder 7 X 10, en iets lager „titre garanti. Onmiddellijk gedane nasporingen in de om streken brachten weldra enkele op verschillende plaatsen verstrooide kleedingstukken der ver moorde aan het licht; ook bloedvlekken, te vergeefs op een der kleedingstukken gezocht werden niet ver van daar, op den hoek der Avenue du Roi en Rue de Mérode, en in de Rue des Chiens aangetroffen. Nadat de gevonden kleedingstukken en de treurige overblijfselen in een der kelders van het raadhuis te St. Gilles met het doel eener mogelijke herkenninggedurende den geheelen voormiddag tentoongesteld waren, zijn de lichaams deelen in met wijngeest gevulde flesschen geborgen. De hoofdcommissaris van politiede heer Crabbeis met den zak naar Antwerpen ver trokken, om de alleen in die 9tad bestaande handelshuizen in guano over het merk op het linnen te raadplegen. Tot dusverre heeft men nog geene aangifte eener vermiste vrouw ontvangen waaruit mag worden afgeleiddat het slachtoffer niet hier gewoond heeft. Het is intusschen te hopen, dat de dader (of daders) van dit afschuwelijk misdrijf nietevenals die van de daarmede eenigszin9 overeenstemmende treurige zaak YVal- schaert, ongestraft blijve. Welke ontroering de ontdekking teweeggebracht heeftlaat zich lich telijk begrijpen. De huiveringwekkende ontdekking te St. Gilles van de ledematen eener vrouw is gebleken eene walgelijke mystificatie te zijn. Dr. Wilmart van het St. Pieters hospitaal heeftaan den stempel op een der armen, de ledematen herkend als dezelfde, welke Zaterdag 11. door hem gebruikt zijn bij eene anatomische les. Volgens de Etoile blijkt uit een aan het hospitaal St. Pieter ingesteld onderzoek, dat het onmogelijk is dat de menschelijke overblijfsels uit dat hospitaal afkomstig zijn; de sedert meer dan 8 dagen in de snijkamer ontlede lijken zijn allen lijken van heel jonge kinderen of van grijsaards boven de 60 jaardie niet door hunne bloed verwanten waren opgeëisebt. 't Is onjuist dat het onderzoek op last van het parket zou zijn De Parijsche gemeenteraad heeft zich reeds in verscheidene zittingen bezig gehouden met het ontwerp betreffende den stadsspoorweg, omtrent welken eene voorloopige overeenkomst was tot stand gekomen. Nu heeft echter de raad bij amendement eene wijziging gebracht in het plan der lijnen. Hierop heeft de minister van open bare werken aan den voorzitter van den gemeen teraad een brief geschreven, waarin hij verklaart dat handhaving van het eenmaal met de spoor wegmaatschappij vastgestelde plan voor de re geering eene voorwaarde is voor hare mede werking gelijk in de overeenkomst is toegezegd. De raad is daarop, naar aanleiding van dezen briefopnieuw aan het beraadslagen gegaan. Verscheidene leden meenden dat de raad zijn amendement niet mocht prijsgeven. Anderen waren daarentegen van oordeel dat het vast houden aan het amendement het tot stand komen van den spoorweg in gevaar kon brengen. Ten slotte is een amendement van den heer Mesureur aangenomen, waarbij voor den raad de weg tot toegeven opengesteld wordt. Intusschen is nog niets voor goed beslist. Volgens l'Evènement zouden de Fransche troepen in Annambij de plundering van de keizerlijke paleizen (Juli 1885), voor een bedrag van niet minder dan 65 millioen francs gestolen hebben aan kostbaarheden van allerlei aard waarvan niemand weetwaar zij gebleven zijn. Het blad dringt, ter wille var. generaal Courcy's eerer op aandat alles hieromtrent worde opgehelderd. De minister van oorlog heeftovereen komstig art. 4 van de verbanningswet, de prinsen van Orleans die een rang in het leger hadden en die in 1883 op non-activiteit waren gesteld, van de kaders van het leger geschrapt. Die maatregel is insgelijks toegepast op prins Joachim Murat, die sedert 14 Juli 1870 brigade generaal was en op wachtgeld was gebracht en op zijn zoon luitenant bij de dragonders. De minister heeft ten opzichte dezer beiden zich beroepen op een keizerlijk besluit, waarbij prins Murat verklaard werd lid der keizerlijke familie te zijn en hem de titel van „hoogheid" werd

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1