Italië. Rumenie. BINNENLAND. zich niet in dat geval bevindt, zoo blijfi deze luitenant bij de reserve var. het 36ste linie regiment. De minister van raariue heeft van zijn kant den prins van Joinville die vice-admiraal was en tot de reserve behoorde, van de lijst geschrapt. De hertog van Nemours heeft zijn ontslag genomen als voorzitter dor vereeniging tot het verleenen van hulp aan de gewonden (in den ooriog). Hij heeft verklaard dat, nu de ver- banningswet zijne familie getroffen heefthij voornemens is zijn gewoon verblijf in Frankrijk vaarwel te zeggeu en dus niet, als tot dusver, zich met de belangen der vereeniging kan bezig houden. De hertog van Aumale heeft zijnerzijds in de zitting der Fransclie Academie medegedeeld, dat hij nog vóór den nationalen feestdag, 14 Juli, naar Engeland, Belgic en Italië denkt te reizen. De anarchist Gallo die eenige maanden gele den op du Parijsche beurs eenige revolverscho ten lostezonder echter iemand te kwetsen stond Maandag te Parijs ter-cht. Hij gedroeg zich echter zoo onbehoorlijk dat zijn zaak tot een volgende zitting werd uitgesteld en hij dus nog geruiraen tijd in streng arrest zal moeten blijven. Te Fontainebleau is het magazijn van mi litaire fourrages en kleediogstukken in den nacht van Maandag op Dinsdag door brand vernield. Er waren onder anderea meer dan 50.000 paar schoenen in het magazijn. Daar sedert Zondag namiddag niemand langs rcgelmatigen weg in het magazijn hoeft kunnen komenzoo gelooft men zeker dat de brand door eene misdadige hand is gesticht. Generaal Saussier, commandant van Parijs vraagt zijn ontslag, omdat de chef van den hem toegevoegden staf, generaal Boussenard, zijn ont slag gekregen heeft. Na afloop van den ministerraad heeft de mi nister van oorlog generaal Boulangertot ge neraal Saussier schriftelijk het verzoek gericht het militair gouverneurschap van Parijs te willen behouden. Paul Bert geeft zich alle moeite om den toestand in Hué beter te maken. Hij doel dit met veel doorzicht, zoodat de uitslag bevredigend is. De reizen van den minister van oorlog Boulangerzijne feestreden schenkingen van ordelinten en revues der troepen worden veel be sproken, vooral in opportunistische kringen slaat men zijne optreden met wantrouwen gade. \an verschillende zijden wordt gehooptdat hij zijn ontslag zal nemen. Den 7den Juli zal te Passy het standbeeld onthuld - worden van Lamartine. De Fransche academie zal bij deze gelegenheid vertegenwoor digd worden door Sully-Prudhomme, Ferdinand de Lesseps en Ludovic Halévy. Een handelaar te Soissons Broissart ge naamd, die voor een paar dagen met den nacht trein uit Parijs vertrokken was en zich in het rijtuig te slapen had gelegd, ontwaakte door een hevigen slaghem met een hamer toegebracht door iemanddie te Créby in dezelfde afdeeling had plaats genomen. Broissart riep om hulp en ontving daarop opnieuw twee slagen terwijl de moordenaar hem trachtte te berooven. De han delaar echter was in staat weerstand te bieden, en de moordenaar, ziende dat hij zijn doel niet kon bereiken opende het portier en sprong uit het rijtuig. Aan het uaaste station werd Broissart bloedende op den bodem van- het rijtuig gevon den er. naar het ziekenhuis gebracht. Dc moordenaar had zijn hoofddekselden hamer en een briefje in het rijtuig achter gela ten. Men heeft hem den volgenden dag aan een boom in het bosch van Villers-Cotterets opge- toehoorders waaronder een groot aantal con servatieven in koortsachtige geestdrift en opge wondenheid wist te houder., of de verwonderlijke licht- en schaduwbeelden aan te geveu van Gladstones redenaarskunst of ook de warmte zijner taal en het verhevene der slotrede. Wij gelooven dan ook den berichtgever gaarne, wan neer hij zegtdat de premier zijn auditorium achterliet in dien zonderlingen toestand van stomme verbazing en zenuwachtigheid die iemand als schaamte hem niet weerhield zoo licht in een lachbui zou doen uitbarsten of hem een vloed van tranen kan doen storten. Het mag dus een onbegonnen werk heeten zich aan een ^enigszins den indruk wedergevend uittreksel te wagen van deze redevoering, die in de Engelsche bladen niet minder dan vijl kolom men van den bekenden fijnen druk inneemt. In hoofdzaak verklaarde hij met vertrouwen de be slissing des lands tegemoet te zijn en bestreed uitvoerig de bedenkingen zijner tegenstanders. Zijn wet tot afkoop der landheeren verklaarde hij te handhaven, maar niet in verband met de Home Rule wet en onder toelating van wijzigingen. Een ware storm van toejuichingt-n verhief zich na het welsprekende slot dat we onzen lezers toch niet kunnen onthouden. „Laat het niet langer gezegd worden dat Ierland het Polen van Engeland is. Laat ons niet langer een Polen hebben. Wij hebben liet lang genoeg gehad. Luistert naar voorzichtigheid, luistert naar moed, luistert naar eer. ZiDgt den dichter na „Ring out the old „Ring in the new D ja luidt de tonen van tweespalt uiten luidt de gezegende heerschappij en den tijd van den vrede in r 'i (N. v. d. D.) Gisteren, Vrijdag hebben de eerste ver kiezingen plaats gehad; den 16den kan de uitslag bekend. Nabij het station Woodheadop de Lin colnshire Railway is een droevig ongeluk voor gevallen. Een vrouw, Elliot genaamd vergezeld van haar twee jonge kinderen, moest de spoorbaan oversteken om naar Dunfort te gaan. Daar er juist een goederentrein voorbijreed wachtte de vrouw tot deze weg was en zette daarna haar weg voort. De ongelukkige had echter den per sonentrein niet opgemerktdie op hel tweede spoor der baan in tegenovergestelde richting kwam aangestooml. Toen de trein voorbij was, vond men slechts de vreeselijk verminkte lijken der vrouw en van hare twee jonge kin deren. Een wijnoffer ter waarde var. 600 (f7200) is dezer dagen door den heer Green, voorzitter van het LondeDSche matigheids-genootschap in „Highgate-gospel, aan zijne afschaffersbeginselen gebracht. Hij heeft namelijk Zaterdagochtend met behulp van een aantal leden van het ge noemde genootschap, zijn geheelen wijr.voorraad, bestaande uit 2500 flesscheninde gooi laten wegvloeien. In eene voorafgaande toespraak ver klaarde de heer Green na rijpe overweging en vurige gebeden tot de overtuiging gekomen te zijn dat hel Gods wil was dat hij zijn wijn zou wegdoen. LONDEN 1 Juli. Chamberlain en Bright zijn te Birmingham zonder verzet herkozen. Tot beden middag 4 uur waren zonder oppossitie herkozen de volgende parlementsleden 15 conservatieven 8 liberale uniouisten (voor standers van de haudhaving der Unie met Ier land) 8 ministerieelen en 2 Iersche nationalisten. Bij de verkiezing te Colchester werd de conservatief Trotter met eene meerderheid van 295 stemmen gekozen tegen den Gladstouiaan- schen candidaat Cawston. De nieuwe Italiaansche kamer heeft ter ge legenheid van de aanvrage der regeeringom eene voorloopige begrooting vast te stellen, met 220 stemmen tegen 153 haar volledig vertrou wen in het kabinet te kennen gegeven. -s- De Italiaansche cholera-berichtcn van Maandag luiden te Brindisi 19 ziekte- en 8 sterfgevallen te Latiar.o 50 ziekte- en 9 sterf gevallen; te Francaville 8 ziekte- en 4 steifgeval- len te San Vita 11 ziekte- en 3 sterfgevallen en te Erchie 4 ziektegevallen en 1 sterfgeval. Het goederenstation van Bologna is ver brand. De schade bedraagt minstens een millioen francs. Te Bukarest is ten huize van een Russischen fabrikant van beelden een verschrikkelijke moord gepleegd, De knecht van het huis heeft den fabrikant, diens vrouw cn zijne vijf kinderen vermoord daarna alles gestolen wat hem onder de hand viel en is vervolgens met zijne buit naar Bulgarije gevlucht. UITVOERIN G E N. WAALWIJK Zondag 4 Juli 1886, zal door de har- mouie FEspérance op de harmoniezaal worden uitgevoerd 1 Marche militaire. v. Hemert. 2 Lucretia Borgia. Donizetti. 3 FOpéra comique. Kessels. 4 Admiral, pas rédoublé. Curth. Zondag 4 Julinam. 6 ureCONCERT op de markt door de harmonie St. Chrispijn. Waalwijk, 3 Juli 1886. Tot hoofd der openbare school te Geldrop is benoemd de heer F. Tijssen vroeger onderwijzer alhier, thans te Leiden. Uitslag clcr herstemmingeu voor de tweede kamer der staten-geneiaal. Haarlemmermeer. Aftredend lid: mr. F. J. M. A. Reekers K. Herstemming tus- schen mr. F. J. M, A. Reekers E. en H. F. Bultman L. Aantal kiezers 1649, uitge brachte stemmen 1531waarvan op mr. F. J. M. A. Reekers 845 en op H. F. Bultman 685. Herkozen Mr. F. J. M. A. REEKERS K. Zuidhorn. Aftredend lid: mr. E. J. J. B. Cremers L. Herstemming tusschen mr. E; J. J. B. Cremers L. en mr. U. H. Huber A. Aantal kiezers 1497 uitgebrachte stem men 1075, waarvan op mr. E. J. J. Cremers 675 en mr. U. H. Huber 400. Herkozen mr. E. J. J. B. CREMERS L. Leiden. Aftredende leden: O. baron Van Wassenaer Catwijck A. en J. H. DonnerA. Herstemming tusschen O. baron Van Was senaer Catwijck A.mr.J. P. Smeele E., mr. H. graaf Van Limburg Stirum L. enJ. Rink es Borger L. Aantal kiezers 3158 uitgebrachte s temmen waarvan op O. baron Van Wassenaer Catwijck 1898, mr. J. P. Smeele 1515, mr. H. graaf Van Lim burg Stirum 1338 en J. Riiik.es Borger 1068 stemmen. Gekozen mr, J. P. SMEELE E. en her kozen O. baron VAN WASSENAER CAT- WIJ Geer van Jutphaas de benoeming tot lid der tweede kamer voor Gorincbem aangenomen. Naar wij vernemen is de beer A. D. van Seters lid van de firma Van Ilattum Van Seters enÉCo., aannemers van een gedeel te van bet Panama kanaalin het vaderland teruggekomen. De gezondsheidstoestand aldaar moet nog al iets te wenscben overlaten. Domela Nieuwenbuis en Croll hebben appèl aangeteekend tegen bet vonnis der Haagsche Rechtbank. Het gerechtshof te 's ITertogenbosch beeft bij vonnissen van 30 Juni a. W. v. B.oud 40 jarenwonende te Helenaveen, veroordeeld tot 7 dagen celstrafwegens bet begraven van een lijk zonder verlof van den ambtenaar van den burgerlijken standen l. J. M. L.oud 54 jarenlaatstelijk onbe zoldigd rijksveldwachter te Linnetot 15 jaren tuchthuisstrafwegens moedwilligen doodslag. De Staatsct. bevat -hst kon. besl. van den 29en Juni 1886, Stbl. no. 114 houdende goedkeuring van een reglement voor den dien9t der rijkstelegraaf en intrekking van vijf daarmede in verband staande besluiten. Het besluit luidt, in hoofdzaak, als volgt: In aanmerking nemende de wenschelijkheid dat de bepalingen van het telegrafisch verkeer binnen Nederland zooveel mogelijk overeenstem men met die, welke te rekenen van 1 Juli 1886 voor het internationaal verkeer zullen geldenden voorts gelet op de noodzakelijkheid tot herziening zoo van het binnenlandsch lelegraaftarief als van eeuige andere bepalingen van het rijkstelegraaf- reglement Hebben goedgevonden en verstaan lo, het reglement voor den dienst der rijks telegraaf goed te keuren zooals het aan het tegenwoordig besluit is gehecht 2o. Onze besluiten van 16 Maart 1880 (Stbl. no. 32)van 27 Januari 1881 (Stbl. no. 22) en van 5 April 1884 (Stbl. no. 46) alsmede die van 7 October 1879 (Slbl. no. 156) en van 5 December 1885 (Stbl. no. 222) in te trekken; 3o. te bepalen dat het bij dit besluit voor den dienst der rijkstelegraaf goedgekeurde regle ment op een nader door onzen minister van waterstaat, handel en nijverheid te bepalen tijdstip zal worden ten uitvoer gebrachtmet welk tijdstip tevens (le reglementen bij onze sub. 2o. geuoemde besluiten goedgekeurd, buiten werking worden gesteld. Krachtens de hem verleende machtiging, heeft de minister van waterstaat enz. bepaald, dat het bovenvermelde reglement zal in werking treden den 7en Juli a. s. Met betrekking tot de in het reglement ver vatte bepalingen wordt de aaudacht van be langhebbenden inzonderheid op het volgende gevestigd 1. De seinkosten *oor telegrammen tusschen twee Nederlandsche kantoren in verschillende plaatsen zullen bedragen voor tien of minder woorden 25 cents en voorts 3 cent voor elke twee woorden daarenboven met dien verstande, dal als het gezamenlijk getal woorden niet door twee deelbaar i9 voor de toepassing van het tarief een der woorden voor twee zal worden berekend. 2. Stadstelegrammen d. z. telegrammen tus schen een rijkstelegraafkantoor en de in dezelfde gemeente, bestaande hulpkantoren, zullen worden overgeseind tegen den prijs van 15 cent voor de eerste tien woorden en van 1 cent voor elk woord daarenboven. 3 Voor de overseining van dringende telegram men zal in het binnenlandsch verkeer het duubel en in dat met het buitenland het drievoud van

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 2