VOOR Dl IIAIKTII mm m 101 JALOEZIËN Zuivere Bessensap, t Frambozen, Bessen en Vruchten-11 persoons, porcelein Eetservies 1 GULDEN. Handelsberichten. ADVERTENTIEN. im- B. G. Speekenbrink,j Katholieke Illustratie voor binnen en buiten, in alle kleuren, per vierkante meter 3. HavenAV aalwi; CORRESPONDENTIE. STAAT VAN BRIEVEN GERTROUWD: 4» Wa ia ¥41 Ï11S1Ï Ma Sa 4a PI BOOT, VERKRIJGBAAR: per flesch 25 cent. ip Pattisier, Waalwijk, 'bij TWINTIGSTEN JAARGANG Dr. H. J. A. M. SCHAEPMAN Mr. Timmerman f Aan het verslag van den secretarisden heer C. J. N. Van Etten, ontleenen wij het volgende: De bond telt thans 362 ledenverdeeld over 12 afdeelingen welke meest alle in bloeienden toestand verkeeren. Met ingenomenheid maakt het verslag melding van verschillende verbeteringen in de broobfa- bricatie hier te lande en van den gunstigen toe stand waarin de Nederlandsche bakkerij over 't algemeen verkeert. Volgens het versla? van den penningmeester, den heer Heuvelman, hadden de ontvangsten f478 en de uitgaven f352 be dragen, saldo f126, vereenigd met een saldo van f155, te zameu in kas f281. De heer S. W. Siemonsdie periodiek als voorzitter moest aftredenwerd bij acclama'ie herkozenondanks de heer Siemons er zelf op wees, dat het misschien geweoscht zou zijn, als een ander eens den voorzitterstoel bekleedde. Aan de orde was de verkiezing van twee leden van het hoofdbestuur, wegens het aftreden van de heeren J. Bakker Sz. te Sueek en R. Versluys te Rotterdam, die de plaats vorvaogen heeft van den heer F. G. J. Van Heimenberg, die in 1887 moet aftreden. Deze verkiezing gaf aanleiding tot eenige gedachten wisselingwaarvan het besluit wasdat alléén voorzien werd in de vacature Bakker, voor wien de heer H. J. Gantvoort van Deventerwerd gekozen. De heer Versluys kan volgens de wet nog tot Januari in functie blijven en is in Augustus 1887 wederom herkiesbaarzoodat men met zijne her kiezing zal wachten tot dien tijd Als plaats van de volgende algemeene vergadering werd Delft aangewezen. Een reusachtige peperkoek is op de bak kerij-tentoonstelling aangekomen van den heer A. Brees-Roelants te Antwerpen. Deze monster koek weegt 150 KG. en is 3 M. bij 1.5 meter groot. Eene compagnie infanterie op oorlogs sterkte kan van dezen koek tegelijk gevoed wor den. Door het „Nederlandsche hoofd-comité ter viering van het gouden priesterfeest van Z. H. paus Leo XIII» wordt nader aan de katholieken van Nederland meegedeeld, dat het uit geheel het vaderland blijken van instemming en beloften van meewerking mocht ontvangen. Twee van de vier werken welke het voorsteldeeischen een langdurige en zorgvuldige voorbereiding en daarom de eerste zorg. Zal het «Album van de Katholieke Ver- eenigingen» zoowel door volledigheid als uit voering beantwoorden aan het beoogde doel, dan moet reeds thans met de voorbereidende werkzaamheden worden begonnen. Het heeft daarom een hulpcomité voor het album be noemd waarin de volgende heeren bereid willig zitting hebben genomen Dr. P. J. H. Cuypers, architect, te Am sterdam G. W. van Heukelum, pastoorte Jutfaas; E. J. Margrij, architect, te Rotterdam; Jhr. Mr. Victor de Steursreferendaris bij het dept. van binnenlandsche zakente 's Gravenhage. Genoemde heeren hebben reeds plan en inrichting van het album besproken en vast gesteld en bereiden de uitvoering van het omvangrijke werk voor. Dringender nog wordt onmiddellijk zorg geeischt voor het welslagen van het andere hier bedoelde plan „een waardige vertegen woordiging op de Vaticaansche tentoonstel ling.» Dit werk gedoogt geen uitstel; aller samenwerking is daarvoor thans noodig. Op deze tentoonstellingwelke in Dec. van het volgende jaar te Rome in het Va ticaansche paleis zal worden geopend, gaan de katholieken van geheel de wereld de voortbrengselen van hun kunst en nijverheid vereenigen, welke voornamelijk zullen bestaan uit voorwerpen, bestemd voor den heiligen dienst. Het zoo verzamelde bieden zij op den feestdag aan Z. H. paus Leo XIII ten geschenke als een bewijs van hun kinderlijke liefde en van hun broederlijke liefde tevens, daar een groot deel dier feestgave zal ten goede komen aan behoeftige geloofsgenooten, arme kerken en missionarissen. Het hoofdcomité doet derhalve met ver trouwen een beroep op de offervaardigheid van allen en op de bijzondere medewerking van Hendie door werkkringkennis en bekwaamheid daartoe bijzonder geroepen zijn. En dezen zijn talrijk. Om al de beschikbare krachten voor dit doel op te wekken en te vereenigen, besloot het om een hulpcomité voor de Vaticaansche tentoonstelling te benoemen, hetwelk in al de bisdommen en aanzienlijke plaatsen van Nederland zijn vertegenwoordigers zal hebben. De eerwaarde heeren directeuren en dames presidenten van de tien hier-te-landen bestaan de afdeelingen van de „Vereeniging van het Allerheiligste Sacrament tot versiering van arme kerken» hebben reeds met de meeste bereidwilligheid het lidmaatschap van het hulpcomité aanvaard en de krachtige mede werking hunner vereenigingen toegezegd. De „dames-religieuzen van de Eeuwigdurende Aanbidding te Rotterdam» verstrekkenop aanvraag, gaarne alle gewenschte inlichtingen. Binnen weinige dagen zal dit hulpcomité in zijn geheel worden bekend gemaakt.- Even voorbij Delft ontmoette Donderdag morgen de 9neltrein welke 9 uur de Delftsche poort te Rotterdam verlLt, een spoelingkar met 2 paarden op een overweg. Door onmiddelijk te stoppen voorkwam de machinist een groot onheil; de VVestinghou9erera had weer uitstekend dienst gedaan. Een wachtmeester der veld-artillerie te Breda had Woensdag het ongeluk in de Gin- nekensstraat op de rails van den tram uit te glij den, op het oogenblik dat de tram aankwam. De koetsier remde terstondmaar tengevolge van den schok struikelde het paard en viel op het lichaam van den wachtmeesterdie daardoor zoodanige kneuzingen bekwam dat hij naar het militair hospitaal moest vervoerd worden. Woensdag in den vroegen morgen zijn te Hunselin Limburg, ongeregeldheden voorgevallen tusschen eenige ingezetenen dier gemeente. Door de maréchaussées zij.i drie per sonen aaugehouden en naar de celgevangenis te Roermond gbraclit. Een dezer, een oude man. die twee schoten bekomen had bloedde hevig aan de rechterhand en in het gezicht. Het schijnt echter dat hij de hoofdschuldige is. Een nader onderzoek is bevolen. Woensdagnacht brak te Amsterdam een hevige brand uit in het pakhuis „De Keulsche Ruiter, Haarlemmer Houttuinen 139, gevuld met meubelen, toebehoorende aan den heer Wijosouw. Het pakhuis heeft vier verdiepingen. De brand onstond op de derde verdieping en de vlammen baanden zich met groote snelheid een weg, zoodat bij de aankomst der brandweer de derde en vierde verdiepingen in laaie stonden. Deor de werking van drie handspuiten vier stoomspuiten en de „Jan van der Heijden", werd de brand beperkt tot de plaats waar hij was ontstaan. Het on derste gedeelte van het pakhuis heeft zeer veel waterschade. De belendende gebouwen hebben weinig schade bekomen. Te Zuilichem heeft Woensdag een hevige brand gewoedontstaan in de woning vau de wed. Den Oaden. Daar de moeder ziek te bed lag, zou het zoontje de kachel aansteken en gebruikte daarbij petroleum, echter te veel, zoodat de Ham uit de kachel sloeg en het knaapje, daardoor verschrok ken het olie-kannetje op den grond liet vallen, tengevolge waarvau de woniog zoo spoedig in vlammen stond, dat de zieke vrouw slechts met moeite kon gered worden. Ook het naastgebouwdc patid, bewoond door den veerman A. Van Horsen, werd een prooi der vlammen en toen sloeg de brand over naar de binnenzijde van den dijk waar het landbouwershuis van D. Duiscrs geheel afbrandde met uieuwgebouwde schuur en hooi berg, bevattende 180000 kilo uiterwaardsch hooi. Vervolgens tastte het vuur de protestantsche kerk aan en ook deze werd met haar toren geheel vernield. School en pastorie bleven glukkig be houden. De kerk met toren was verzekerd voor f5000; ook de eigendommen des heeren Duisers waren geassureerd, het hooi o.a. voor f20 p. 500 kilo. De woning van den veerman, toebehoorende aan den heer MijnliefF, steenbakker te Herwijnen was ook verzekerd doch zijn inboel niet zoo ook het huisje van de wed. Den Ouden. Zondag maakten eenige heeren te Amster dam een pleiziertochtje met de stoomboot De Zwaluw naar Weesp. Toer, zij daar aan wal stapten hadden zij veel bekijks. Spoedig hadden zij een hoopje lediggangers om zich heen dit hun toeriepen „Daar heb je nou de soosejalen uit Amsterdam weg met de soosejalen Met 8teenen gewapend kwamen zij op het bootje af en namen eene dreigende houding aan. Een der reizigers die dacht dat de zaak niet zoo'n vaart zou loopen had de onvoorzichtigheid uit te roe pen „Jullie hebben steenen wij hebben lood, past op 1" Dat was olie in het vuur. Men begon on middellijk met steenen te gooien waardoor ge lukkig niemand getroffen werd maar alleen de ruiten in de kajuit werden verbrijzeld. De plei— zierreizigers konden niet meer aan wal komen en het eenige wat er op zat was onder stoom tc gaan en naar huis terug te keeren. (A. C.) De rechter in het 2e kanton te Amsterdam had dezer dagen eene vrij belangrijke rechts- quaestie te beslissen. J. de G. winkelier te Amsterdam, was failliet verklaard. Zijn bedrijf werd echterkrachtens machtiging der rechtbank voortgezet. Op de vraag dor Amsterdamsche Pijp-Gas-compagnie of men met de levering van gas aan den fail'iet kon voortgaan werd door den curator Mr. C. bevestigend geantwoordzoodat in Mei jl. de gasfabriek voor een bedrag van f41,77 aau gas te vorderen had. Ondorlusscheu was eeR door den gefailleerde aangeboden en door de schuld eischers aangenomen accoord door de rechtbank bekrachtigd. Over de gasreker.ing ontstonden alsnu zwarigheden. De curator was bereid haar uit zijn privé-beurs te betalen doch knoopte aan die betaling een beding vasthetwelk de gasfabriek weigerde te aanvaarden. De curator, die geen rekening en verautwoordiug had afge legd werd daarom, in zijne hoedanigheid (q.q.) door de Pijp-Gas-Compagnie gedagvaard lol betaling. De verdediger wierp der eischeresse de exceptie van niet-outvankelijkheid voor, Z, i. toch had de Gas-Oie. niet hem, curator, maar den vroegeren gefailleerde de G. voor de 9chuld moeteu aanspreken z. i. was door. het accoord het faillissement beëindigd en had de vroegere gefailleerde al zijne bevoegdheden welke, eersi op den curator waren overgegaan, terugbekomen en stond dus de curatorofschoon voor de re kening en verantwoording dien titel nog voerende, toch in gécnerlei relatie meer tot den failliet en kon hij na het accoord ni(-*°52 i(J3jds diens ver tegenwoordiger beschouw -«n voor het accoord verlegen" tot op zekere hoog resse bestreed der wel terecht de gedagvaard woi rekening en verantwoording was afgelegd. De kantonrechterbij breed gemotiveerd vonnis uitspraak doendevereenigde zich met het stelsel van den gedaagde en nam nog een stap verder gaande dan de verweerderaan, dat de curator, na de homologatie van het accoord, zijne qua- liteit als zoodanig heeft verloren. De bepaling van art. 849 koophandelinhoudende dat de //Curator,, aan den „gefailleerde,/ rekening en verantwoording moet afleggen stond z. i. aan die opvatting uiei in den weg, dewijl dat art. wel gewaagt van eene rekeningen verantwoording door de curators af te leggen na de homologatie van het accoord en dus desongeacht de qualiteit van curator schijnt te laten voortbestaan doch in het oog dient gehouden te worden dat hier alleen sprake is van rekening en verantwoording aan den gefailleerdedie door de homologatie zijn recht op alle goederen gelden effecten boeken en papieren herkrijgt. De gasfabriek werd mitsdien in hare vordering niet-ontvankelijk ver klaard en in de kosten veroordeeld. Voor de eischerésss werd gepleit door Mr. Th. Stuart voor den gedaagde door Mr. G. B. Noothoven van Goorbeiden advocaten te Amsterdam. G. F. te Hasselteen man van om streeks 80 jaren, was volgens zijne gewoonte naar het land gegaan om daar nog een en ander te doen. Korten tijd daarna miste zijne schoondochter, die daar in de nabijheid werktehem. Na eenig zoeken vond zij hem levenloos in een sloot bij een vonder, waar hij afgestort schijnt te zijn. De officier van justitie te Zutfen verzoekt opsporingaanhouding en opzending van A. Heymans25 jaren, koopman te Groenloo, tegen wien door de rechtbank te Zutfen ter zake van verkrachting bevel tot gevangenne ming is verleend. De officier van justitie te Breda ver zoekt opsporingaanhouding en bericht van Harm Mennegageboren te Assen 26 jaren, vroeger klerk bij den ontvanger der belas tingen te Bladelin 1885 door de arrond.- rechtbank te 's Hertogenbosch ter zake van oplichting veroordeeld tot eene celstraf van 6 maanden. Thans wordt hij verdacht zich door oplichting te hebben meester gemaakt van vier gouden horlogekettingen ten nadeele van den juwelier de Haan te Breda. Stukken waarvan de inzenders zich niet aan ons bekend maken worden niet geplaatst. Een artikel, betreffende de houding andere courant, hoort in dat blad te huis, niet in het onze. REDACTIE. geadresseerd aan on bekenden. Verzonden gedurende de le helft van Juni. Van Waalwijk. Mej. Hendrika van Tiel Tiel. Verzonden naar Belgie van het hulpkantoor DruDen. Wilhelmina Verhagen Antwerpen. Kunnende de brieven door tusschenkomst van het postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. UITVOERINGEN. WAALWIJK Zondag 25 dezer, 's inidd. 12 ure, door de liedertafel „Oefening en Vermaak/7 van Waalwijk en Bezooien, in de zaal Musis Sacrum 1. De stem der Zee Coenen. 2. Hymne de Vliegh. 3. 4. Nur nicht iingstlich Kuntze. WAALWIJK, 6 Aug. De jaarmarkt werd goed bezocht. Bij flinken aanvoer ter veemarkt was de handel tamelijk geanimeerd. Kalfbeesten en vel vee werden tegen ferme prijzen vlug verkocht. Kalfkoeien golden f 120 h 230. Dito vaarzen f100 a 175. Biggen f6.50 a f 12.25; Ter botermarkt aangevoerd 619 KG.van 1.06 a 1.17 per KG. verkocht. Eieren f3.25 a 3.75 per 100 stuks In huiden was de handel nog al levendig, de prijzen zijn laag en het seizoen om in werken begint te naderen. Voor leder was de vraag ook iets beter, dit geldt op de eerste plaats voor licht zoolleder ten behoeve der schoenmakerijen in deze streek, die volop werk hebben, terwijl er in prima zwaar zoolleder voor nnjaarsbehoefte ook kooplust bestaat. In schors is de handel iets stiller, daar de prijzen nog al hoog gehouden worden. DORDRECH T 5 Aug De puike nieuwe Zeeuwsche, Vlaarasche en Over maassche f7,40, f 7.70, de goede dito f7-7,20 mindere en blauwe f0,00, f 0.00 verkocht. Canada naar deugd van f 6,50 tot f6,80 gedaan. Rogge. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche van f5.80 a 6.00., dito Overmaassche f5,60, 5.80. Gerst. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Winter zakmaat f4,20 a 4,40, dito Overmaasche f4,—, f4.20, dito gestort f0,0,00. De nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Zomer zak maat f4,20, f4,40, Overmaasche en Flakkeesche zakmaat f 4,a 4,20. TT--"pr Dc nieuwe inlandsche voede' .aar deugd t.ot 4.10, dito dikke f 4,00, jfi(j, onen f6,00 k 6,50, \U f0.00 0.00 :ne boonen. De nieuwe Zeeuwsche f 0.00, dito bruine f 8.00,10. Erwten. De goedkokende blauwe naar deugd f0,— tot fO—Mesting f7,20 tot f7,50. Zomerzaad bij gerij ven f9.50 it 10.50. Kanariezaad het beste 10.h minder f 00 k 0,00. Raapkoeken. Harde f77.f81, Lijnkoeken. Harde f92,50, f100. AMSTERDAM6 Augustus. Bericht van de makelaars BrouwerAncker Dordregter. Huiden. De inschrijving op 5 Augustus liep vrij coulant af. Opgehouden werden No. 545 546 547 556 558 559 573, 580 602 603, 604, waarvan later zijn afgedaan No. 546 547 602 603 en 604. Inlandsche artikelen in een doen. en die, tevens namens wederzijdsche famïlïën oprechten dank betuigen voor de vele bewijze-ft van deelneming bij gelegenheid van hun huwelij.en ondervonden. V" al- Raamsdonk., 3 Augustus 1886. ;tst per een liter-flesch 50 cent; igv er- ~;jn n hv 1, d per een liter-flesch 20 cent; et 'T UI MET DA 11'. BIJ BEHOORCNDE Lepels, Vork Messen. lepels etc., is de prijs, verbonden aan den eersten REBUS van den •u. in i sn DER WAARVAN de abbor.ncraentsprijs bedraagt (lrie gulden i tig cents per jaar of een cent per dag. Degee die zich op dezen Twintigsten Jaargang abon neert, ontvangt als gratis-premie het fraai en welgelijkend Portret van den hooggevierden S e li i' ij v e r en R c d c n a a r. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talei? verschijnende. 4 DE BAZARGeillustreerd Tijdschrift voor M ode- enHand werken. Maan- dalijks t.wee nummers Prijs per k waartaai fl. Jaar lijks verschijnen: 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken cn linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderen benevens het linnengoed voor heerenhet bed- cn tafel goed handwerken enz. 21 supplementen bevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naanic'ijfei'$ en Abonnementen worden aangenomen Lij alle B handelaren en bij de Uitgevers Geer. Bj paste, den Haagna ontvangst van een wissel van fl voor 6 Nos, van ƒ1.50 vo< Nos met 6 gekleurde modeplatan of met knipte patronen of van /2 voor 6 Nos n gekleurde modeplaten en met 3 geknipt tronen.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3