Nummer 63. Donderdag 12 Augustus 1886, 9e Jaargang. 1 lil, 1 Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN, BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. 99 UITGEVER: Waalwijk. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Door het openbaar ministerie is te Brussel een plakkaat in beslag genomen, waarin de com mune en regeeringloosheid gepredikt worden. De aangekondigde werklieden-manifestatie is Zondag te Brussel gehouden; 1600 personen, voorzien van een tiental roode vlaggen namen er aan deel en trokkenonder het zingen der Marseillaise, de stad door. Geen enkel incident is te vermelden en de orde werd volkomen be waard. De rechtbank van Charleroi heeft van de plun deraars der abdij van Soleilmont (tijdens de jongste onlusten) 65 van de 80 schuldig bevonden en hen veroordeeld tot gevangenisstraffen van vijf jaren tot vijf dagen. Hartverscheurend moet voor en bij de uitspraak het geween en genade-geschrei van de arme vrouwen en kinderen der bende geweest zijn. Men zegt, dat het ministerie van marine zich bezig houdt met plannen tot de uitrusting van een vliegend eskader, dat een reis om de wereld moet maken. Het zou bestaan uit een pantser- schip twee kruisers en een adviesjacht. Verleden Zondagavond (zijn 150 Italiaansche soldaten in uniform de Fransche grenzen over getrokken, niettegenstaande het verbod der Fran sche grenswachters. De regeering doet stappen bij het Italiaansche gouvernement om dergelijke voorvallen te voorkomen. Zaterdagochtend trokken een 100ta huisbedienden kokser^ii delaara_dAflH|^^^^MMi Advertentiën 17 regels J 0,60 daarbo/en 8 cent per regeJ, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitscli- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel de vlaggen afnam, welke zij met zich voerden, en verscheidenen hunner in verzekerde bewaring nam. Des avonds te 51/2 uur verzamelden zich de ontevredenen opnieuw voor de bureaux der ge noemde bladen om aan dezen een blijk van hulde te'brengen. Zij werden echter spoedig door de politie van daar verdreven en naar alle hemel streken heen verstrooid. Een afgrijselijke gruweldaad heeft de ge meente Selles-St. Déni3 in het departement Loir et Cher in beroering gebracht; een oude vrouw, de weduwe Lebion woont daar ten huize van hare dochter, die met zekeren Firmin getrouwd is. Deze hadden vruchtelooze pogingen gedaan om hunne oude moeder, die kindsch was, in een gekkenhuis te krijgen. Daar alles te vergeefs was, besloten de twee ellendelingen de oude vrouw tc doen verdwijnen en zochten zij met de twee andere zonen der weduwe, naar een middeltje, om van dien last ontslagen te zijn. Eindelijk was men overeengekomen. Voor de oogen zijner vrouw en zijner schoonbroers, verworgde Firmin ae oude. Daarna haalden de vièr monsters hout, legden hunne moeder daar boven op en staken daarna den stapel brand. Kalm bleven zij dit afschuwelijk schouwspel aanschouwen, 's Anderen daags gingeu de kinderen het overlijden hunner moeder aangeven zeggende dat zij bij ongeluk in 't vuur gevallen was. Hun voorkomen deed echter vermoedens ontstaan bij den maire. Deze verwittigde de gendarmerie, een onderzoek werd ingesteld en zoo kwam eindelijk de zaak aan het licht. De vier monsters zijn aangehouden. De ontroering door dit drama in de omliggende ge meenten veroorzaakt is onbeschrijfelijk. Per circulairebejiftfej^ dat I Tot zelfs de zaal-decoratie en hel menu waren in den stijl van 't vak schering en inslag van leeuwen en tijgers. De markies van Londonderry is nadat hij zijn eed als onderkoning te Dublin heeft afge legd, te Londen teruggekomen. Deze week heeft zijn plechtige intocht plaats. Het lagerhuis houdt zich nog steeds bezig met het onderzoek van de geloofsbrieven der leden. De heer Bradlaugh vrijdenker, die aan vankelijk den eed niet wiide afleggeu, is nu toch daartoe overgegaan. De heeren Hartington en Chamberlain hebben zich gezet op de eerste bank der oppositie. Zij wisselden handdrukken met den heer Gladstone. Van de parnellisten en de liberale dissi denten hebben voor de opening der kamerzittin gen vergaderingen plaats gehad waarbij beide partijen huu programma vaststelden. De eersten bleven de home-rule eischen terwijl de laatsten verklaarden nooit aan eenen dergelijken maatregel hun stem te zullen verleenen. Te Belfast hebben Zaterdag opnieuw on geregeldheden plaats gehad. De opstandelingen vielen de politie met steenen aan, waardoor ver scheidene agenten gewond werden. De menigte werd ten BELFAST8 Augustus. De toestand blijft zeer ernstig. Er hebben tusschen de politie en de protestantsche ontevredenen voortdurend bot singen plaats waarbij daar de politie herhaal delijk vuur geven moest, vele personen gekwetst werden. Er zijn troepen aangevraagd. BELFAST, 9 Augustus. Van de op Zater dagavond bij het oproer gekwetste individuen zijn er ze3 gestorven. Er zijp. 500 man voetvolk en een escadron ruiterij hierheen gezonden. Het oproer is te 6 uur 's ochtends opnieuw uitgebroken. De politie, welke aangevallen werd, moest vuur geven waardoor één persoon gedood en verscheidene gewond werden. Van de gewonden van Zaterdag zijn er elf ge storven. (des namiddags.) Het oproer duurt voort. Een groote politiemacht is ter plaatse. Er is op de oproermakers geschoten van welke er velen gekwetst zijn. Er heerscht eeoe groote opgewondenheid. Het aantal gekwetsten sedert Zaterdag moet 130 bedragen. 10 Augustus, 's morgens. De politie en de troepen hebben gisteravond alle ongeregeld heden onderdrukt. De nacht is rustig voorbij gegaan. De opgewondenheid schijnt te bedaren. Er zijn maatregelen genomen om den staat van beleg af te kondigen, indien de rustverstoringen I welyke ontsna

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1