[Aanbesteding PREMIËN Notaris RANT, HUIS, ERF EN TUIN, Notaris A.JMant Van af heden JERKBIJGBAflB vik I binnenland"""""" Lederberiehten. Laatste Berichten, j MJGioiiuis en woning, amifcuimnuii Publiek Verkoopen: op Donderdag 2 Sept. a.s., Handelsberichten. HEEFT BESLOTEN: uit te loven publiek verkoopen ter gelegenheid der NAJAARS- TE WAALWIJK, evenals het vorig jaar voor houders van de beste paarden stierenkalfdragende koeien en dito vaarzen. J. VAN DIJK, J. A. J. VAN HEIJST, op Donderdag 23 September 1886, Biefstuk met aardappelen 45 ct. Haantjes 85 Broodjes met vleesch 20 Haring met een broodje 12 Broodje met kaas 10 Enz. enz. digd door de toezegging van den Russischen militairen attaché bij het diplomatieke agentschap, dat al3 pries Alexander afstand van de regeering deed en de Russische officieren in het Bulgaar- sche leger terugkeerden, omgekeerd de Bulgaar- sche officieren in gelijkeu rang tot het Russische leger zouden kunnen toetreden. Dit vooruitzicht schijnt veleu de oogen verblind te hebben. Waalwijk 1 September 1886. Verleden Zaterdag slaagde voor liet tweede gedeelte van notariëel examen de heer Jos. Bink alhier. De heeren L. Bolk, alhier, en J. E. G. Lagerweij, te Sprang, legden deze week met gunstig gevolg het 1ste gedeelte af. Gisteren, bij gelegenheid van den verjaardag van prinses Wilhelmina, wapperde hier de natio nale driekleur vau het gemeentehuis en enkele particuliere woniLgen. Maandag werd alhier door den Konink lijken Oranje Doelen het gewone jaarlijksche prijs- en koningschieten gehouden Bij het prijsschieten op gelukspapier behaalden: A. van lilburg (pres.) den le prijs. Jos Groenen den 2n of rozenprijs. Jan van Mill den 3n prijs. C. A. de Cortie 4n Th. A. van Delft 5n A. H. van Schijndel 6n Victor Ackermans H 7n Joh. van Hilst 8n Bern. Hendriks 9n Zooals gewoonlijk werd om de eer van het ko ningschap met kracht gekampt, zoodat dan ook de heer van Delft met niet minder dan ruim 3 punten per schot zijn koningschap heeft kunnen behouden. Wij hebben ook het genoegen gehad de prij zen in oogenschouw te nemen aile waren keu rig gekozen en in hunne soort prachtig. Na de uitreiking der prijzeu werd, onder een passende toespraak, door den president het ko ninklijke eere-melaal aan genoemden heer van Delft overhandigd, waarna het geheele gezelschap met HH. honoraire leden nog geruiraen tijd in aangenamen kout doorbracht. Onze gemeente-veldwachter heeft C. Z., stoker op de gasfabriek alhierbetrapt op diefstal van steenkolen van de fabriek. Na tuurlijk is de ontrouwe bediende ontslagen en is tegen hem procesverbaal opgemaakt. Te Baardwijk is een trekhondver dacht van aan dolheid te lijdendoodge schoten. De districts-veearts heeft geen uit spraak gedaan of het dier al dan niet razend was. Het lijk is nu opgezonden aan de rijks veeartsenijschool. Aan het consulaat-generaal te Bucharest is ten behoeve der Nederlandsche handelaren en industrieeleu, die zich de tegenwoordige gunstige omstandigheden om in Ru menie zaken te ondernemen, ten nutte wenschen te maken, eene gelegenheid geopend om tot monsterkamer van Nederlandsche fabrikaten en handelsartikelen te dienen, onder toezicht van den heer A. E. Gaster, secretaris-tolk van het consulaat-generaal. Diegenen, welke daarvan gebruik willen maken, kunnen zich onder toezending van monsters, teekeniugeu, enz. met nauwkeurige opgave van prijzeu en voorwaarden, wenden tot het consulaat-generaal of tot den ge noemden heer Gaster. De kamer van koophandel en fabrieken te 's Hertogenbosch heeft bezwaren ingebracht: 1. bij de tweede kamer tegen het wetsontwerp tot regeling der gemeenschap door eleotiitche tele- phonen en wel tegen de bepalingen a. dat ten behoeve van het rijk een concessierecht zal worden geheven b. dat de concessionaris zal kunnen verplicht worden de bovengronds- door onder gronds-leidingen te vervangen c. dat na bet eindigen der concessie het rijk zonder eeuige vergoeding eigenaar wordt van de aangelegde lijnen 2o. bij den minister van waterstaat tegen het plan om bij verplaatsing van het spoor wegstation te 's Bosch den overweg te leggen nabij de uchterpoortwaar, tengevolge van het samenloopen van drie spoorlijnen voort durend veel stuiting en groot oponthoud te wachten is. De kamer zou dien overweg in noordelijke richting gelegd en in verbinding gebracht willen zien met de ontworpen viaduct bij de nieuwe spoorweghaven. De krijgsraad te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in zake de vier kadetten der koninklijke militaire Akademie te Bredadie met den schildwacht in het kamp op de Tete- ringsche heide in twist geraakten, toen een van hen tegen het verbod in het kamp wilde ver laten. Blom werd tot 6, De Koek van Leeuwen tot 3 Reedijk tot 4 Dooren de Jong tot 7 maanden militaire detentie veroordeeld, de drie eersten tevens teruggebracht, van korporaal tot soldaat. Vanwege het hoog militair gerechtshof werd appèl aaugeteekend. In de laatste zitting van den gemeenteraad van Bredakwamen o. m. iü behandeling de plannen tot aanleg van een park, Het Valkenberg. De raad hechtte zijne goedkeuring aan plan co. 1 van den heer Roseels te Leuven, met opdracht aan burg. en wetii.om te bewerken dat het tegenwoordig geboomte van Het Valkenberg zooveel mogelijk worde behouden althans wan- Deer dit de uitvoering van bedoeld plan niet in den weg slaat. Nair men meldt, is de justitie gemengd in de klacht van een paar inzuuders over de wijze waarop twee voorloop'g aangehouden personen de gebroeders Th. uit St. Oedcarode vervoerd werden. Dientengevolge is reeds voorden rechtercom missaris te s-Bosch gedagvaard eu verschenen de heer jbr. v. d. S.oud O.-I. ambtenaar die betrekkelijk deze zaak in de N, Rett. Ct. van 18 Aug. 11. een ingezonden stuk schreef, tegelijk met dat van een „ooggetuige" geplaatst, dezelfde zaak betreffende. D.ze vervolging is ingesteld r.a een ampel en streng onderzoek door boogere autoriteiten, dat tot de uitkomst heeft geleid dat het verhaal allen grond mist eu tot het volgend relaas is terug te brengen: De brigade-coramar.dant van de marechaussee te Vechel ging op onderzoek naar eene zware verwonding. Bespeurend, dat de ver.voudingen aan het hoofd ernstig waren, en de geneeskun dige er niet voor kon instaan, dat er geen le vensgevaar zou intreden, hield hij, door genoeg zame bewijzen gedektde gebroeders Th. voor- loopig aan. Het transport der aangehoudenen geschiedde zeer regelmatig en lang niet op onmeedoogende wijze. Na ze geboeid te hebben (met de lijn aan den zadel) zooals dat altijd geschiedt, mar cheerden de aangehoudenen lachende St. Oeden- rode uit. Voorbij de ouderlijke woning komende, vroeg de vader om hun nog eene boterham te mögen geven. Het geleide stond dit toe en liet zelfs onderweg naar Vechelomdat het warm weer was de getransporteerden ten glas hier nemen. Van racdesleepen en wat dies meer zij is geen sprake geweest. Integendeel heeft het ingesteld onderzoek ooomstootelijk gestaafd, dat het escorte, uithoofde van het warme weerzelfs zoo lang- heeft gemarcheerd dat de brigade-commandant, die het voorbij reed om onderweg nog een getuige te gaan halen geruimen tijd vóór het geleide op de brigade terug was niettegenstaande hij nog al een grooten omweg had moeten maken. Maandagmiddag omstreeks 1 uur brandden te Strijp in den Hurk bij Eindhoven twee woningen af. Niets werd gered. Oorzaak on bekend. Niets was verzekerd. Tengevolge van het overmatig gebruik van pruimepitten kreeg dezer dagen een meisje te Zwaag Westeinde hevige brakingen, die de dui delijke kenteekecen droegen van vergiftiging. Men wetedat de pitten het vergiftige blauwzuur bevallen. Haar toestand is thans gelukkig bevredigend. Maandagmorgen ongeveer te half twaalf, werd ontdekt, dat in de stoom meelfabriek „De Weichsel" op den hoek van de Gieterslraat en Lijubaansgrachtwelke op dat oogenblik niet werkte, een brand was ontalaau die voor het ergste vreczen deed. De snel aangerukte brandweer iiep dc gesloten deur open en spoedde zich naar boven om het vuurdat zich het felst vertoonde in den stof- koker tusschen het grootste fabrieksgebouw en het ketelbuiste blusscheu. Dit gelukte door een krachtig optreder. met zeven stoom- vier handspuiten en de „Jan van der Heijden", en reeds te kwart voor eenen was het ongeval afgeloop n. Grooten <lie»-.st deed bij de blussching het steigerwerk dat om den nieuwen graan elevator was opgeslagen. De brandschade is' betrekkelijk niet groot maar de stroomen waterdie tot dooving van den gloed noodig waren, hebben een aanzienlijke hoeveelheid meel bedorven. Eene vrouw welke met hare nog jonge kinderen veeltijds aan dcD openbaren weg bedelt, vonrl men dezer dagen smoordronken aan de Prins Hendrikkade te Arasterdam in eene handkar liggen. De ledige jenevjrflesch hield de onge lukkige in de hand vastgeklemd en om de kar speelden hare slechts met lompen gedekte kin deren. Door tusschenKomst van eenige voor bijgangers werd die treurige stoet naar het naast- bijzijnde politiebureau overgebracht. Bij den herbergier P. te Breda werden achtereenvolgens dezer dagen vermist eene gouden broche eu een zilveren horloge met gouden ketting. De vermoedelijke dievegge, de lSjarige dienstbode van P. werd door de rijkspolitc naar de cellulaire gevangenis overgebracht. De kippendief A. d. I;. die met nog vier anderen de bouwhoeven in Tilburg onveilig maakte is in hooger beroep gekomen van het vonnis van de arrond. rechtbank te Breda, die hem tot 3 maal drie maanden gevangenisslraf veroordeelde. ROTTERDAM, 30 Augustus. Tarwe Vlaamsche, Zceuwsche. Flakk en Overm De beste f7.10 A f7.50 Mindere en geringe f6.50 7,00. Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsohe en Overmaassche de beste f 5.30 A 5.70; dito mindere f4.50 a 5.20 Gerst. Zeeuwsch, Flakk. en Overm. Winter f3.50 a 4,25; mindere f0,— a 0,— beste Zomer f3.50 a 4.10; mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.80 A 4.20. Mindere f3.00 a 3.70. Paardenboonen. De beste f6.30. A 6.50 Mindere f 6.00 a 6.25. Duivenboonen van f0.a 0.—. Mindere f 0.A f. 0 Bruine boonen de beste f0,00 a 00,00; Mindere f0,A 0. Witte boonen. De beste f0.— A Blauwe erwtende beste partijtjes van 1 8.50 A 8,90 mindere van f 7-75 a 8.40. Voersoorten f7.00 A 7.25. Schokkers traag van f 0,00 A 0.00. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed p.vl. tot 7.60 a 8 00 Zomerzaad f 0,00 tot f 000 Xanariezaad flO.— tot f 10.50 Minder f 9.— a 9.75. EINDHOVEN. Voorraad der oude looiersbeurs. P. Schellekens. Tnlandsch paardenleder, B.-A paardenleder. Aut. Kerssemakers-Simonis. B.-Ayres zooi leder 38 pd. G. Schellekens. Chittagong zwartronden nerf en grauw 4 pd., Java's ronden nerf en grauw 8 pd. Verhagen. Buenos Ayres zooileder 38 pd., eenige partijtjes geschonden zoolleder van 25 pd. Hub. Glaudemans. Grauw en zwart overleder, binnenzooileder, contrefoorleder. GESTEL. J. Gerrits. 15 droge Buenos Ayres 38/40 p., Calcutta's in 't smeer en getouwd 5/7 pd. P. v. d. Laak. Calcutta's in 't smeer 6/8 p., zwart ronden nerf 6/8 pd., gr. Kaap 3 4 pa., dito zwart 3/4 pd,, inlandsch paardenleder. WOENSEL M. v. Coll. Gezouten Urug. zoolleder 34 p. Ed. Vosters. Gezouten paardenleder in het smeer eu getouwdkaap overleder 4/5 p. Looiersbeurs den eersten Dinsdag van elke maand bij den heer VERHEIJEN, nabij het station, alwaar ook het voorraadboek ter inzage ligt. van het bouwen van een met bijlevering der benoodigde materialen, voor Mejuff. de Wed. G. VAN LOON, te Waalwijk, 's namiddags 7 ure, in 't hotel „De Twee Kolom-menalwaar bestek en teekening ter inzage liggen. Aanwijzing 2 uren bevorens. Inlichtingen te bekomen bij den bouwkun dige JOS. VAN REE, te Waalwijk. GORINCHEM, 30 Augustus. Men besteedde voor: ristarwe f7,70 A 7.90 erwten f0,00 a 0,00, lijnzaad f—oei" hectoliter. K Op de veemarkt waren heden aangevoerd 340 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f 180 A 250. Kalfyaarzen f 12o ISO. Me kkoeien 160 2(JÜ Hokkeling ossen f 000 A 000. P/s jarige ossen f 110 A 140. Bij kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Drongeleu ca. en Heesbeen c.a. M. A. Bollsecretaris dier gemeenten. De luchtreiziger E. Lhoste, hedenmid dag te 5 uur in den tuin der N. K. Harmo nie te Tilburg met zij ballon „Le Métóore" opgestegen, is te 7 ure tusschen Gdenhout en Hel voort nedergedaald. Van de postduiven, die hij op eene hoogte van 400 M. losliet, kwamen het eerst aan die van J. v. d. Pas te 5.1.30 die van C. v. d. Blerk te 5.1.30 en die van Er. Schoenmakers te 5.1.45 welke respectievelijk eene goudeneene zilveren en een bronzen medaille behaalden. T1RNOVA, 30 Aug. Prins Alexander is heden avond te zes uur alhier aangekomen. Het gebeurde op 21 dezer heeft den prins ontwijfelbaar ontzaglijk veel aan populariteit doen winnen. Langs den geheelen weg van Sistova af snelde de bevolking, met priesters aan het hoofd en met heiligenbeelden in de handen, om hem te begroeten en toe te jui chen. De volksmenigte vergezelde hem tot op 5 kilometer van ïirnova. Je manifestatien ten gunste van prins Alexander werden hoe langer hoe enthonsi- astisclier. De prins antwoordende op een welkomst groet, wenschte de stad Tirnova geluk, dat zij het uitgangspunt was van de contra-re volutie. Guiste vaarzen Pinken Graskaiveren Nuchtere kalv. Aangevoerd 6 f120 A 150. f 40 a 90. f 20 a 50. f 8 A 16. - varkens van 19 a 20 c., voor k c- Per half kilo, 302 biggen van 6 tot f 10 per stuk. Boter 70 A 75 cent per half kilo. Eieren fl.00 a f 1.10 per 26 stuks. Uit de hier ontvangen berichten mag men opmaken dat 's prinsen verdere reis zich door dezelfde geestdrift der bevolking zal ken merken. Er heerscht volmaakte rust. De prins zal waarschijnlijk morgen naar Philip- popel vertrekken. YOKOHAMA, 31 Aug. Op grond van het gerucht, dat het plan bestond oin op Korea een Russisch protectoraat te vestigen werd er aan boord van 9 oorlogsschepen eene Chi- neesche troepenmacht naar dat schiereiland gezouden. De soldaten werden ontscheept en trokken, als kooplieden vermomd, Seoul binnen. Dit verwekte groote opschudding eene op roerige bende viel de troepen aan. Het BESTUUR der XlVde afdeeling der Noord-Brabantsche maatschappij van Land bouw Voorzitter. Secretaris, te Waalwijk, zal te Kaatsheuvel, BIJ VEILING op Donderdag 9 September 1886, ter herberge van den heer JOIIAN VAN LEEUWEN, BIJ AFSLAG, ter herberge van de heeren Kinderen II. COUWENBERG, te Kaatsheuvel, sectie B. nos 2712 en 2713, samen groot 14 aren 20 centiaren, behoo- rende aan LAMBERTUS SNOEREN, schoen- maker, te Kaatsheuvel, en dochter. te Waalwijk, zal voor de erven Adriaan van der Sanden en voor de kinderen Erancis Van Helvoirt, BIJ VEILING op Dinsdag 7 September 1886, ter herberge van Jan v. Schijndel, te Baard wijk, BIJ TOESLAG op Dinsdag 21 September 1886, ter herberge van Jacobus Van Woensel, te Baardwijk, telkens des avonds om 8 uur, Onder BAARDWIJK. Koop 1. Hooiland ov^r de 2e brug, sectie B, no 152, groot 77 aren 40 cent. Koop 2. Bouwland, sectie C, no 116, groot 13 aren. Koop 3. Weiland, sectie E, no 410, groot 9 aren. Koop 4. Hooiland over de 3e brug, sectie B, nos 73 en 74, groot 73 aren 18 centiaren. Onder DR UN DN. Koop 5. Wei- en Bouwland (Nouland), sectie A, nos 98, 1054 en 1452, samen groot 75 aren 20 centiaren. Koop 6. Bouwland (Brake) sectie A, no 678, groot 27 aren. Koop 7. De onverdeelde helft in Heide, (Drunensche heide) sectie D, no 244, geheel groot 1 nectare 87 aren 50 centiaren. Inlormatiën te bekomen bij genoemden notaris, zoomede ten kantore van den Weled. heer P. C. A. KUIJPERS, notaris te Drunen. cu «era «BOL Zomerstraat TILBURG.

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 3