Nummer 99. Donderdag 16 December 1886. 9e Jaargang. i I Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN Frankrijk. JIIUJ nmujiuuu, xj UITGEVER: Waalwijk. STAAT VAN BRIEVEN NATIONALE MILITIE. Ir Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door liet geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Bersenbfugge geadresseerd aan onbekenden. Verzonden gedurende de le helft van Oct. Van Waalwijk. Amsterdam. van Baardwijk. Mej. P. G. Moerel Leiden. Kunnende de brieven door tussclienkomst van bet postkantoor terugbekomen worden. De directeur, BAGGERMAN. Oproeping tot inschrijving. Burg. en wethouders van Waalwijk gelet op art. 19 der wet van 19 Augustus 1861 (Staats blad no 72), betreffende de inschrijving voor de nationale militie, brengen ter kennis van de be langhebbenden dat alle mannelijke ingezetenen, die op den 1 Januari van het jaar 1887 hun 19e jaar zijn ingetreden namelijk die geboren zijn in het jaar 1868, onverschillig of zij redenen van vrijstelling hebben of niet, verplicht zijn zich in de maand Januari 1887 voor de militie te doen inschrijven dat voor ingezeten wordt gehouden 1°. hij, wiens vader, of, is deze overleden, wiens moeder, of, zijn beiden overleden, wiens ?nn ?Q Advertentiën 1—7 regels 0,60 daarbo /eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- and worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel dat voor de militie niet wordt ingeschreven: 1°. de in een vreemd rijk achtergebleven zoon van een ingezeten, die geen Nederlander is en 2°. de in een vreemd rijk verblijf houdende ouderlooze zoon van een vreemdeling, al is zijn voogd ingezeten dat de inschrijving geschiedt 1°. van een ongehuwde in de gemeente, waar de vader, ofis deze overleden, de moeder, of, zijn beiden overleden, (le voogd woont 2°. van een gehuwde ea van een weduwnaar in de gemeente waar hij woont 3°. van hemdie geen vadermoeder of voogd heeft, of door dezen is achtergelaten of wiens voogd buiten 's lands gevestigd is in de gemeente waar hij woont 4°. van den buiten 's lands wonenden zoon van een Nederlander, die ter zake van 's lands dienst in een vreemd land woont, in de gemeente, waar zijn vader of voogd het laatst in Nederland gewoond heeft. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis is de vader, of, is deze overleden de moeder of, zijn beiden overleden, de voogd tot het doen van die aangifte verplicht. Met waarschuwingdat diegenen, welke zich op den 31 Januari 1887 niet hebben aangegeven, overeenkomstig de wet zullen worden gestraft. Waalwijk, 11 December 1886. Burgem. en weth. van Waalwijk, toe hun leed te doen toch hoopt men eenof a nder wetsartikel zoo te kunnen verdraaien dat uit levering mogelijk wordt en zij te Brussel zullen worden gevonuisd. Het hof van Keurne heeft twee heeren van Boulogne die op Belgisch grondgebied duel leerden zonder elkander te verwonden elk tot 300 francs boete veroordeeld. Te Luik staat nu een militair student terechtdie moordaanslagen pleegdeals wetenschappelijke proefnemingen. Hij nam uit de laboratoria der hoogeschool vergiften weg en deed die ongemerkt in de glazen of koppen der mensoben, met wie hij in een koffiehuis zat, om de uitwerking daarvan op hen waar te nemen. Zoo heeft hij een ingenieur vermoord en een kapitein in levensgevaar gebracht. Men gelooft en niet zonder grond (lat de beschuldigde krankzinnig zal blijken te ziju. In de kamer zeide Goblet, dat het ministerie rekent op de eensgezindheid der republikeinen. Wat de buitenlandsche politiek betreftzal het de lijn volgen door het vorige ministerie ge trokken en door de kamer goedgekeurd. (Zeer goed Wat aaugaat de binnenlandsche politiek zegt hij de hervormingen toe welke de kamer verlangd heeft. l)e desbetreffende ontwerpen zekeren Aubry waar hij werkte. Toen men hem daar niet opendeschoot hij de ruiten stuk van de slaapkamer van den boerde vrouw en twee kinderen werden licht gewond. De moordenaar vluchtte toen naar een nabijzijnd bosch, waar hij gevat is. Te Lyon is in hechtenis genomen zekere Goguetoud 38 jarer, die onder niet minder dan 19 verschillende namen voor 300,000 francs had opgelicht 15 maal reed9 was te vergeefs bevel tot inhechtenisneming gegeven. Een toeval bracht de politie op het epoor. De fouragemagazijnen en de manege van de rijksschool te Saumur ziju door brand vrrnitld. De schade is aanzienlijk. Een kassiersbeambte werd opgedragen aan de bank te Parijs te ontvangen eene som van 370,000 frs. Hij ontving 200,000 frs ic bank biljetten 130,000 frs. in goud en 40.000 frs. in zilver. Hij uam met dit geld plaats in een rijtuig en nam bij het uitstappen alleen de zakken geld mede de portefeuille met bankpapier ver getende. Toen bij het bemerkte was het rijtuig reeds ver. Bij de politie is aangifte gedaan. Een komisch voorval had plaats bij een wijnhuishouder op de Boulevard de Oharonne te Parijs. Daar had een bruiloft plaats en de gasten amuseerden zich kostelijk. Alles ging opperbest en men zou 's avonds het prachtige banket ge-

Echo van het Zuiden | 1886 | | pagina 1