Nummer 6. Donderdag 20 Januari 1887. 10e Jaargang. L Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. ANTOON TIELEN BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. Jitu, iimiiJMumj UITGEVER: Waalwijk. Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden f 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. gtcawAWWi Advertentiön 1regels J 0,60 daarbo eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen ioor het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Een voddenraper, die Donderdagnamiddag te Ixelies, een der voorsteden van Brussel, een hoop vuilnis omwoelde, vontl daarin een pakje oude lompen. Hij maakte het open en ontdekte het hoofdje van een kind, blijkbaar pas afgesne den en nog bloedende. Hij ging er onmiddelijk mede naar de politie, die een onderzoek instel de. Volgens een geneesheer was het hoofdje van een pasgeboren, voldragen kind, dat onmid delijk bij de geboorte was gedood. De dood kon hoogstens tieu uren voor de ontdekking zijn ingetreden. In het mondje vond men kool, de neus droeg litleekenen van nagels. De ont hoofding was waarschijnlijk geschied mei een scherp hakmes of een scheermes. Men deed een ouderzoek in alle putten, goten en waterbakken van de buurt om de overige deelen te vinden en door de politie werd eeu staat opgemaakt van alle vrouwen, die in de laatste dagen eeue bevalling wachtende waren. Vrijdagmorgen vond meu in een verloren hoek tusschen twee pakhuizen een afgedragen mans kous waarin het onderlijf en de beentjes van een pasgeboren kind. Bij vergelijking van het hoofdje en de andere stukken kwam men tot de overtuigingdat zij afkomstig waren van het zelfde lijkje. De politie zet het onderzoek voert. De moordenares van het kind dat te Brussel in stukken gesneden is gevonden is ontdekt. Zekere Marie Gerard, in dienst bij den heer M. W., Rue de Veniseheeft pogingen gedaan zich met een mes de keel af te snijden doch werd hierin intijds verhinderd. De geneesheer verklaarde dat deze dienstbode kort geleden moest bevallen zijn en Marie Gérard heeft dan ook bekend de moordenares te zijn van het kind. Uit vrees van ontdekt te zullen worden en berouw voelende over haar daad had zij getracht ook en instelling van gemengde raden van patroons en werklieden, om de bestaande geschillen scheids rechterlijk te beslechten. Alles liep in de grootste kalmte af. Aan eene nieuwe werkstaking in het bekken van Charleroi wordt tot dusver door 2000 per sonen deelgenomen. De Belgische socialisten hebben nu door het geheele land „vereenigingen voor aankomende recruten" gestichtom de aaustaande soldaten in de socialistische beginselen op te leiden. De jongste mail uit China bracht het uitvoe rig verslag der omstandigheden, onder welke de commissie voor de Chineesche grensregeling werd vermoord. De heer Haïtos lid der commissie, de land meter-luitenant Bolumde heeren Perrin en Ferlay bevonden zich met een 20tal soldaten in de vesting Mon-Kaï, toen deze omsingeld werd door een bende Chineezen en Annamicten, welke tot 15000 man aangroeide. Den 27en Dec, begon er gebrek aai levensmiddelen en ammu nitie te ontstaan. De belegerdeFran3chen zagen zich verplichteen uitval te doen. Langs den zuidkant der vesting trachtten zij de rivier over te zwemmen. De heer Ferlay kon den oever niet bereiken en verdronk. De anderen werden door een bende opstandelingen omsingeld. De heer Perrin werd gedood en zijn hoofd aan een lans gestoken. De heeren Haitos en Bolun werden mei 13 soldaten gedood. Onlangs werd zekere heer Bourdun te Parijs, eigenaar van een zeker aantal obligatiën van het grond-credietleening 1879, droevig teleurgesteld. Hij zag aangekondigd dat op eeD zijner obligatiën een prijs van 100,000 frs. ge vallen wasmaar toen hij uitbetaling kwam vragen vernam hij dat liij daarop geen recht meer had omdat hij in gebreke was gebleven de noodige stortingen te doen. Hij stelde een gerechtelijken eisch tot betaling verzuim vervallen verklaarde en het geld aan het grondcrediet toekende. Omtrent de laatste gruwelijke uitzettingen in Ierland wordt het "olgende gemeld In Ierland gebeuren tegenwoordig gruwelen die de wet niet alleen niet belet, maar in de hand werkt. Wij die onze woning hebben waar wij ons warm kunnen houden en oos behoorlijk voe den, hebben geen begrip vaa wat eene uitzetting uit het huis isvooral in dezen tijd van het jaar. Maar er is een goed middel om het ons voor te stellen. Wij hebben ons slechts zonder overjas en ook verder dun gekleed, zonder hoofd deksel zonder behoorlijke schoenen, na een dag te voren gevast te hebben, op den vroegen kou den morgen op het winderigste plekje te begeven dat de stad oplevert en daar een piar uren te blijven staan. Zulk een lot ondergaan tal van Ieren thansniet voor een paar uren maar voor veel langer. Te Glenbeigh een onherbergzaam oord waar niets groeit wat der moeite waard is en waar de pachters zelfs niet het noodige voedsel kunnen vinden de grond is er af wisselend veen en rots is reeds iü geen drie jaren eenige pacht betaald. De bezitting kwam in handen van Londcnsche geldschieters, eu dezen besloten als Shylock hun pond vleesch zonder genade te vorderen in dö hoop natuurlijk dat een familielid ecu vriend een buurop het laatste oogenblik de noodige gelden zoude op- brengeu. Doch er was niemand om hulp te bieden, en met onuoodige ruwheid werden onder de vervloekingen der samengestroomde boeren der omgeving de daken van de woningen afge brand en de hutten omver gehaald. In dat barre oord 15 mijlen van Kil lam ay en 10 mijlen van Tralee (geen dorpen zijn er dichterbij) werden mannen vrouwen en kinderen gezet uit de wo ning die meestal door henzelven gebouwd was. Meu zou denken dat de pachtsom belangrijk was? In een geval was die 10 shillings in een ander 15 shillings per jaar enz. of f6 a, f9, deze drie jaren achterstallig gemaakt f 18 ii f27, en voor zelf een inzameling voor de arme lieden hielden. Doch dat zal de zaak niet veel beter maken. Zoolang de onverbiddelijken tot den laatsten stuiver uit hun eigendom halen en van geen toe geven willeu hooren zoolang zulke gruwelen door de wet moeten gesteund worden, zoolang behoeft men aan verzoening lusschen Engeland en Ierland niette dei.ken. De nationalisten slaan natuurlijk munt uit zulke voorvallen. De Pall Mall Gazette houdt eene inzameling voor de uit hunne woning gezette bewoners vaa Glenbeigh. De bladen beginnen ernstig aan te dringen op betere regeling van zaken in Ierland en uitvoe ring te vorderen van de beloften, waarmede de regeering aan het bewind kwam daarmede de moeilijkheden nog vergrootende. LordSalisbury is thans eerste minister eu minister van buitenl. zaken tegelijk, ambten die hij vroeger, na er de proef mede ie hebben genomen onvereecigbaar verklaarde. Dit, gevoegd bij zijn door de jongste gebeurtenissen niet weinig geschokte gezondheid, maakt de positie van 'tkabinet verre van benijdens waardig. Bij gebrek aan koel nadenken is het mogelijk dat het zich weder tot liet voorstellen van een dwangwet voor Ierland zal laten over halen en daarmede zal zijn lot wel beslist zijn. Aan de Times wordt uit Weenen gemeld, dat het zeker is dnt de betrekkingen tusschen Rus land en Oostenrijk verbeterd zijn. De Russische regeering heeft dezer dagen opnieuw verklaard dat zij niet voornemens isBulgarije te doen bezetten zonder nochthans hare andere eischen ten opzichte van het vorstendom te laten varen. De Standard verneemt uit Weenen, dat de minister van oorlog veertigduizend paarden voor de kavaleriede artillerie en de genie besteld heeft. Men verwacht dat de uitvoer van paarden verboden zal worden. Den len Maart zullen een half millioen Mannlicher-geweren gereed komen, voor welke twintig millioen patronen in het tuig huis te Weenen gereed liggen. Uit Durban wordt in de Time9 het bericht tegengesproken dat de Zoeloehoofdeu de be scherming van Natal ingeroepen zouden hebben. De daar aanwezige dr. Clark geeft den raad dat de Swasies onder de Transvaal moeten komen. uitgebreide

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1