Notaris li A NT, Laatste Berichten, TENTWAGEN. HEERENHUIS Zongn, de Sigarenhandel, l~GULDm Handelsberichten. AD VERTEN TIËN. H. W. TÈM SGHUHMU. Prachtvolle PIANINO, TE KOOP aangeboden Te HUUR of te KOOP publiek verkoop en de THEEHANDEL, Gebroeders FAN BEST, FRANS DE CORTIE. 323de STAATSLOTERIJ. TERSTOND op Maandag 7 Februari 1887, ter herberge van G. G. VAN HULTEN te Waalwijk, telkens om 7 uur des avonds, Vermoedelijk zal de tweede kamer reeds vroeg in Februari den parlementairen arbeid hervatten. Men noemt zelfs reeds den 811 dier maand, doch die datum is nog niet zeker. Op het verzoekschift van de firma A» Oerlemans Zonen te Vrij hoeven-Cappel aan den minister van waterstaat, om het station Kaatsheuvel-Kapelle, van den spoorweg Waal- wijk-Zwaluwe, ook tot los- en ladingsplaats in te richten, is afwijzend beschikt. De gemeenteraad te Uden heeft be sloten, de groote ve markten met twee te vermeerderen, namelijk een in Maart en een in April. Dc Nederlondsche vice-consul te Bir mingham heeft de aandacht gevestigd op eene zich noemende Conkling Wath Manu facturing Company aldaar. Ongeveer 200 a 300 brieven, laatstelijk van het vasteland aan dat adres verzonden, zijn aan het postkan toor te Birmingham teruggehouden, daar de zekerheid was verkregen, dat de zich hoe- mende „Company" door een zwendelaar wordt vertegenwoordigd. Ongeveer twintig dier brieven, hier te lande afgezonden en inhoudende kassiers- of orderbriefjes ten bedrage van ongeveer 30 p stzijn aan de afzenders teruggezon den. In de Banier van Woensdag 22 Decem ber jlno. 102, kondigt de Company onder het opschritt „Belangrijk voor iedereen en onderschrift Conkling Manufacturing Com pany, 55 Alinastreet, Birmingham (Engeland) zilveren en gouden remontoirs ten verkoop aan, met vermelding der prijzen en de bij voeging „Agenturen en depots worden op zeer gunstige voorwaarden opgericht/' De genoemde vice-consnl meent, naar aan leiding van hem gevraagde inlichtingen, tegen het zenden van geld of geldswaarde aan ge noemde „Company" te moeten waarschuwen. Een der belangrijkste uitvoerartikelen van Engeland, de steenkool, heeft in 1886 geen gunstig jaar beleefd, in tegenstelling met andere afdalingen der Eng, nijverheid, die verblijdende teekeuen van vooruitgang kon den aantoonen. Niet alleen dat door de vrees voor politieke verwikkelingen, de uitgevoerde waarde bijna 5 millioen guldens minder be droeg dau in 't vorig jaar, doch ook het binnenlandsch verbruik nam belangrijk af, bij lagere grondprijzen, een gevolg van over- vloedigen aanvoer. Te Londen werden per stoomboot 4y3 millioen ton steenkolen aan gevoerd, waaraan bijna de helft of 2 millioen ton bestemd waren voor de verschillende gas fabrieken en de rest voor huiselijk en in dustrieel gebruik. Ook is de Eng. uitvoer naar Nederland belangrijk afgenomen door den aanvoer van Dnitsche steenkolen, die goedkooper op hunne bestemming* kunnen worden gebracht. Men is er thans daarom in Engeland op bedacht om door verbetering der afvoer-kanaler. uit de mijn-districten en beperking der productie, te trachten de exploitatie-kosten te vermin deren en de prijzen op hunne vroegere hoog te op te voeren, daar het anders te voorzien is, dat talrijke mijnen hunne industrie tij delijk zullen moeten opgeven. Van 15 Mei tot 15 Oct. 1887 zal te Toulouse eene tentoonstelling gehouden worden van nijverheid, landbouw en schoone kun sten. Ten aanzien van de electriciteitvan het gas, van den wijnbouw en van de bak kerij in het algemeen, draagt deze tentoon stelling een internationaal karakter. Voor het verkrijgen van nadere inlichtin gen worden belanghebbenden verwezen naar de Nederlandsche Maatschappij ter bevorde ring van Nijverheid te Haarlem, aan welke het prospectus dier tentoonstelling is toe gezonden. In het bekende rechtsgeding tegen den uitgever-directeur der N. R. Ct. heeft de rechtbank uitspraak gedaan. Zij heeft den beklaagde in beide zaken vrijgesproken. Wat de eerste zaak betreft, overwoog de rechtbank in haar vonnis, dat zij de over tuiging niet heeft, dat de schrijver van het bewuste bericht het opzet heeft gehad, de eer en den goeden naam van den geneesheer B. aan te tasten; dat bovendien, waar ge sproken wordt van den dood van een kind door eene vergissing van dien geneesheer, geheel in het midden wordt gelaten of de boodschap om het geneesmiddel niet goed was overgebracht, dan wel niet goed was verstaan. Omtrent de tweede zaak overwoog de rechtbank, dat de ingezonden stuk niet in houdt ten laste legging van wien ook dat er zelfs met geen enkel woord in dat stuk van „maréchaussees" is gesproken, maar al leen van „paarden van maréchausseesdat daarenboven dit stuk niets anders heeft dan de kennelijke strekking om op te komen te gen de wijze, waarop verdachten worden vervoerd, zonder de perken van geoorloofde kritiek te buiten te gaan. Te Winterswijk is Maandagmorgen de personentrein van Duitschlaud op den tot ver trek gereedstaanden trein naar Amsterdam geloopen. Gelukkig kwamen de reizigers met den schrik, eenige schrammen en stoo- ten vrij; de post-conductenr van den Hol- laudschen trein werd echter ernstig aan hoofd en handen gekwetst, zoodat een ander zijn dienst moet waarnemen. Dinsdagmiddag te een uur is een felle brand uitgebroken in eene meubelmakers werkplaats iu de Drieharingsteeg te Utrecht. De werkplaats is geheel uitgebrand. Vier der bewoners bekwamen hevige brandwonden. Twee redden zich door uit de bovenwoning tc springen. Eenigen tijd geleden werd gemeld, dat het Z. M. den koning behaagd had gratie te vcrleenen voor den verderen straftijd aan den gewezen bankier H. Filbry te Bredadie destijds te Hoorn was opgesloten. Thans wordt medegedeeld, dat H. F. sedert een paar weken is ontslagen en reeds in het bui tenland van eene betrekking is voorzien. De hoop dat Z. M. de straf van zijn broeder B. Filbry zou veranderen in cellulaire opslui ting is echter tot heden niet verwezenlijkt. Uit Den Haag wordt gemeld Zondagavond tusschen 9 cn 10 uur ver zamelden zich 400 it 500 sociaal-democraten, waaronder vrouwen met kinderen op den arm voor de woning van Dotnela Nieuwenhuis in Malakkastraatten einde hunnen leider een afscheidsgroet te brengen. Van daar toog de menigte verder en gelijk later bleek naar het huis van bewaring met het doel om gelijke ovatie te brengen aan „vriend" Croll die daar eene subsidiaire gevangenis straf ondergaat. Toen zij in het Noord-Einde het paleis des konings passeerden wilde de troep zich op het voorplein begeven, wat haar echter belet werd door den inspecteur van politie Olivier. Door verschillende straten trok men al zingende naar de Prinsengracht, maar bereikte het gebouw der gebouw der gevangenis nietwant in de Assendelfstraat werd de menigte tot staan gebracht door de politie, die de plannen om bij de gevange nis rumoer te maken doorziende met eene betrekkelijk geringe macht onder leiding van den hoofdcomissaris en den commissaris van politie Dietz daar post had gevat. De troep we;d aangemaand uiteen te gaan. Toen aan dat bevel geen gevolg werd gegevenheeft de politie zonder verdere waarschuwing de volksmenigte uiteengedreven. Velen geraak ten bij die charge onder den voet. Het is niet bekend of er bloedstorting heeft plaats gehad. Dit krachtdadig optreden van de politie werkte voortreffelijk, want na de kennisma- making met den stok maakte de tioep zoo gauw mogelijk beenen. Later vernam men, dat allen bij kleine groepjes of afzonderlijk naar het lokaal iu de Westerbaanstraat gevlucht waren waar zich ook Domcla Nieuwenhuis bij hen voegde. De militaire macht aan de gevangenis be hoefde niet handelend op te treden. De vermoedelijke dader van den kerkdief stal te Basxem (Limburg) jl. Zondag gepleegd, is door de rijkspolitie te Kessel aangehouden. Hij is een oude bekende der juetitie J. Ver hagen uit Heijthuizen. Hij is herkend door een meisje, dat hem zag tijdens hij den diefstal pleegde. Vrijdagavond is te Hoenza-Driel een hevige brand uitgebroken in het aanzienlijk pand be woond door den landbouwer Quiooij. Het pand en de daarbij behoorende schuren zijn geheel uitgebrand en twee koeien een kalf en een varken zijn in de vlammen omgekomen. Van den belangrijken voorraad hooi en koren is bijna niets gered kunnen worden. De oorzaak is onbekend. Ten huize van dsn koffiehuishouder Jan van Wezel Az. te Hengeloo, tegenover het station van den S. S.had Vrijdagnacht een brutale diefstal plaats. De dief of de dieven (waar schijnlijk zijn het twee geweest) hebben zich door opschuiving van een der aan de zuidzijde der woning aanwezige raraer. toegang tot de gelagkamer weten te verschaffen waar zij het licht schijnen ontstoken te hebben. Met behulp van valsclie sleutels hebben ze de geldlade van het buffet geplunderd en daaruit circa f 50 aan zilveren munt ontvreemdde nikkelmur.t tot zelfs de kleinste werd gestolen daarentegen de Ned. 21/z en 1 ct. stukken onaangeroerd gelaten. Ten slotte schijnen zij zich vergast te hebben aan koud vleesch, de overblijfselen althans lagen op de tafel in de gelagkamer. De secretaire en de liuneukasleu waren opgebroken, doch daarin schijnt niets van de gading der dieven te zijn gewet st. De politie was heden ochtend 5 uur reeds druk in de weer de daders op te sporen, doch tol dusver heeft dit niet mogen gelukken. (Z. C.) I)ocr middel van inbraak is in den nacht van Woensdag jl. in de woning van Verhooreu te H< erlerheide uit een kast 600 frank ontvreemd, welke hij dien dag voor een door hem verkochte koe cn varken had ontvangen. Te Oosterhoul blijven de mazelen bij velen gepaard met lievige keelziekte onder de kinderen op onrustbarende wijze heerschen. Dagelijks sterven kinderen aan die ziekte. In do omstreken van Moergestel houdt zich sedert eenige dagen een wild varken npdat daar veel schade aanricht. Het is nog niet gelukt het dier machtig te worden. Nabij Geblrop werden dezer dagen de twee broeders de W. die een flinke som gelds bij zich hadden door twee m innen aangerand, die hun om drinkgeld vroegen, Na een hevige worsteling behielden de broeders echter de over hand en namen de aanrand' rs de vlucht. De politie doet ijverig nnderzor-k. Getrokken prijzen naar de geschreven lijst. 5eklasse. Trekking van 17 Jan. No. 197D7 f 1000no. 3146 5943 15220 18244 f 400; no. 25 9374 15609 f200; no. 1679 5883 9822 14063 15100 15816 15863 16608 20153 20306 en 20527 elk f 100. Irekking van 18 Jan. Nos. 1951, 2574 19388, 20334 f1000. Nos. 1485, 3192, 0107, 10044, 20401, f400. No. 1293') f200. i\os. 3322. 6750, 7100, 8966, 11957, 17o3i, 18246, en 2062, elk f 100 GORINCHEM, 17 Januari. Men besteedde voor: ristarwe f7,75 a 8. roode dito f7,f7,25, witte dito f 7,90 1 8.10, inl. rogge 1'6,— a 6,20 bnitenl. dito f0,— a 0,— gerst 14,90 a 5,15, liaver i'2,80 it 3,10 beste kook- erwten f0,00 a 0,00, lijnzaad f—per hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 29 koeie.i en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kall'koeicn f220 a 280 Kalfvaarzen f 120 a 180. Melkkoeien f 160 h 200. Hok keling ossen f 0 a 0. l!/j jarige ossen f 80 it 110. Guiste vaarzen f 100 it 120- Pinken f 40 a 80. Graskalveren f 20 a 50- Nuchtere kalv. f 8 a 16. Aangevoerd 10 varkens van 18 a 19 c., voor dito a c. per half kilo, 24 biggen van 4 tot f7 per stuk. Boter 55 it 60 cent per half kilo. Eieren l' 1.35 a 1.65 per 26 stuks. ROTTERDAM, 17 Januari. Binnenl. Granen. Bij vaste stemming was de markt, door het besloten water, van geen be- teekenis. Beestenmarkt. Aangevoerd: paard runde ren 195, vette graskalv. 7, nuchtere kalveren 5, .'•chapen ol lammeren 255, varkens 450, biggen 0, bokken of geiten 0. De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 70 a 00 ct. 2e kw. 65 a 00 ct. 3e kw. 60 it 00 ct. Kalverenle kw. 100 a 00 ct.2de kw. 90 ct.3de 00 kw. a 00 ct. Schapen: le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct. Vlas. Op het land, gedurende de week bestond er eene vrij levendige vraig voor de goede soor ten, en verschillende partijen vonden kooperstot prijzen van af 40 tot 50 stuivers. Heden werden ongeveer 18,000 steen aangevoerd, daar vele beurt schippers door de vorst verhinderd waren. Ofschoon de qualiteit van het aangebodene Vlas nog al wat te wenschen overliet, vond liet grootste ge deelte tot onveranderde prijzen koopers. Lijnzaad. De strenge vorst was ook hier oorzaak van eenen kleinen aanvoer; prijzen bleven echter onveranderd BRUSSEL, 18 Jan. Na de opening van de zit ting der kamers diende de minister van justitie in: een wetsontwerp, strekkende tot het regle menteeren der betaling van loonen; een wetsont werp, ten doel hebbende de dronkenschap in het openbaar tegen te gaan; een wetsontwerp, hou dende dat op het loon van werklieden geen beslag kan worden gelegd. De minister van landbouw heeft ingediend een ontwerp van wet tegen vervalsching van meststof. LONDEN., iS Januari. Uit Dublin verneemt de Standaard, dat er in de kabinetszitting van ver leden Zaterdag besloten is, een wetsontwerp in te dier.en tot onderdrukking der agrarische sa menspanning in Ierland. Daarbij zou aan de Kroon het recht worden toegekend om in zekere gevallen bijzondere iuryleden tc beëedigen, de plaats, waar het geding zal gevoerd worden, el ders aan te wijzen, en den politie-rechter te mach tigen, om aansporing tot samenzwering, intimi datie en boycotten met gevangenis tot drie maan den te straffen. Deze wet zou voor alle drie de koninkrijken van kracht zijn. Heden werd mij een ZOON geboren. L N. VANEETEN. M. VAN EETEN, geboren Vester. Haarlem, 13 Januari 1887. GETROUWD; en Rotterdam, in t loor, Waalwijk 19 Jauuarl 1887" Iliermede betuigen zij hm oprechten dank voor de vele bewijzen van belangstellingbij hun huwelijk ondervonden. nooit bespeeld, bekend, beroemd fabrikaat van Parijs, kolossale toon, fijn, zeer rijk afgewerkt, instrument le rang, TE KOOP zooveel doenelijk a tout prix. Te bezichtigen Kerkstraat 83 b/d. Leidsche- straat, AMSTERDAM. Een zeer elegante, soliede en goed onder houden, met laken bekleede Tentwagen. Te bevragen bij den koetsier, huize „Wijkezickt" te Wijhe, Overijsel. Een goed onderhouden welingericht bevattendebeneden 3 groote behangen en gt-plafoneerde kamers, met keuken wel- en regenwaterpompgrooten watervrijen kelder en verdere gemakken boven een achttal groote en kleine kamers. Het buis is omgeven door een grooten prachtigen tuinen gelegen op het beste gedeelte der gemeente Drunenaan den provincialen klinkerweg. Te bevragen bij ADR. ELSHOUT, te Drunen. te Waalwijk, zal voor de GEBRs. KEM- PERMAN, te Waalwijk, bij veiling op Maandag 24 Januari 1887 ter kerbeige van VAN LOON, in de koorn beurs te Waalwijk, bij toeslag Onder Waalwijk. Koop I. Een noordelijk BOUWTERREIN, breed ongeveer 121/2 meter en diep ongeveer 15 meter. Koop II. Een zuidelijk BOUWTERREIN, breed ongeveer 12y2 meter en diep ongeveer 15 meter. Koop III. Zijnde de beide vorige koopen in massa, gelegen langs de Stati onsstraat, onmiddellijk ten zuiden van de spoorlij u. te Gorinchem, hebben de eer hunne geachte clientèle te melden dat tet heden door den heer W. J. BAIJENS gedrevendoor den heer FRANS DE C O R T I E marchand-tailleurin het zelfde huis en op denzelfden voet zal worden voortgezet, en bevelen hem minzaamst in ieders gunst. Sigarenfabrikanten tc Valkenswaard, berichten, dat tot dusverre door den heer VV. J. BAIJENS uitgeoefendin hetzelfde huis zal worden voortgezet, door den heer FRANS DE C O R T I E marchand-tailleurdie naar zij hopen, dezelfde begunstiging zal blijven genieten, waartoe zij hem minzaamst aan bevelen. Wij refereerende aan bovenstaande nd- vertentie's neem ik de vrijheid mijne NIEUWE ZAAK in de algemeene belang stelling aan te bevelen ik hoop daarin het zelfde vertrouwen te mogen genieten, waarin mijn voorganger zich zoo ruimschoots mocht verheugen, en dat ook tnij in mijne andere affaire steeds ten deel viel. Van eene prompte en nette bediening kan men zich verzekerd houden. WAALWIJK, Januari 1887. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften in veertien talen ersehijnende. ,.®a2AR. Geillustreerd Tijdschrift voor Mode- en H a n d we r k en Maan- dalijks twee nummers Prijs per k waar taal fl. Jaar lijks verschijnen 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dames, meisjes, knapen en jonge kinderenbenevens het linnengoed voor heerenhet bed- cn tafel goed handwerken enz. 21 supplementen bevattende ongeveer 200 snii patronen van allerlei kledingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen, naamcijfers enz Abonnementen worden aangenomen Lij alle Boek handelaren en bij de Uitgevers Gebr Beiin" fan-te, den Ilaag, na ontvangst van een post wissel van ƒ1 voor 6 Nos t van ƒ1.50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten of met 3 ge knipte patronen; of van 2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen. v

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3