Nummer 8. Donderdag 27 Januari 1887, 10e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING, ™bïïTtenlandT~ ANTOON TIELBN Belgie. Frankrijk. Portugal. Engeland. UITGEVER: Waalwijk. De Echo van het Zuiden, Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 1—7 regels ƒ0,60 daarbo en 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2inaal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aengnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk; Gelet op de art. 26 en 99 der wet van 19 Au gustus 1861(St.bl. no. 72) Brengen ter kennis der belanghebbendendat het inschrijvings-register en de alphabetische lijst der Nationale militie over het jaar 1887, ter se cretarie dezer gemeente ter lezing zal liggen van den 22en tot den 29en Januari a. s. van des voor middag? 9 tot des middags 12 ure, zullende een ieder die daartegen bezwaren mocht hebben in te brengendezelve gedurende het voormelde tijdstip bij een aan den heer commissaris des des konings gerichtop ongezegeld papier ge schreven verzoekschrift bij den burgemeester dezer gemeente kunnen indienen. Waalwijk, den 21 Jan. 1887. Burgemeester en wethouders voorn. AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris, F. W. VAN LIEMPT. Volgens eeD telegram uit Weenen aan l'Indépendance Beige, is aartshertogin Stephanie ernstig ziek. Te Antwerpen is een groate firma van scheikundige producten failliet verklaard. Het hoofd der firma is gearresteerd. Het passief be draagt l.,200,000 frs. Twee architecten te Brussel Hennebique en Nèvp hebben het voornemen opgevat om al daar een toren van Babel te bouwen. Deze zou evenals die van Eyffel te Parijs 300 meters hoog zijn, doch niet van ijzer, maar van hout ver vaardigd worden. Het plan vindt bij bevoegde zijde nogal ondersteuning en de ontwerpers ver zekeren dat de toren in een jaar gebouwd zou kunnen worden en hoogstens twee millioen francs zou kosten, welk geld zij gemakkelijk hopen te vinden door het uitgeven van aandeelen van 10 francsdie vrijen toegang tot de verschillende Flo liniilmflwn. zal 10,000 kub. meier en het gewicht 15,000 ton bedragen. Aan den voet zou hij 50 meters in het vierkant zijn, terwijl zeven hijschmachines naar de drie verschillende verdiepingea zouden voeren. Van de eerste afdeeling wil men een groot logement maken vau de tweede een pavil joen en belvedère en van de derde een sterrewacht. De Etoile Beige meldt, dat Zondagnamid dag ernstige ongeregeldheden zijn uitgebroken te Jette bij Brussel, bij gelegenheid vau een so cialistische manifestatie. Een gendarme werd ontwapend en gewond. Uit Brussel zijn heden 25 gendarmes naar Jette vertrekken, waar de orde volkomen is hersteld. Zondag kwam het te Gent tot ongeregeldhe den in den schouwburg, toen een Vlaamsch stuk werd opgevoerd, waarin de bezetting van België door de Fransche republikeinen onder een niet gunstig licht wordt voorgesteld. Op ecu vooraf bepaald oogenblik drongen een aantal werklieden en sociaal-democraten in de zaal er. begonnen de acteurs r.it te jouwen en uit te fluiten. Er ontstond een gevecht tusschen de toeschouwers en de indringers. Dc politie kwam tusschenbeide en nam vele personen in hechtenis. Bij den ingang van den schouwburg posteerde zich een groot aantal sociaal-democra ten, die de Marseillaise zongen. Uit Hanoi word getelegrafeerd In den nacht van 20 op 21 dezer heeft ko lonel Brissar.d de stelling van Mikal in de pro vincie Thanhoa veroverd. De opstandelingen werden verdreven met een verlies vau 500 doo- uen. De Franschen verloren niemand. Onder het garnizoen van Angoulème heerscht een typhus-epidemie. Kwaadwilligen hebben daar van terstond partij getrokken, om de overheden verdacht te maken, die, volgens hun praatjes, „de soldaten bij dozijnen doodeu". Beweerd wordt, dat de planken en balken, waarvan de Norddeuische in haar verbeelding barakken ziet maken, bestemd zijn voor het fp^ionn «Belli n^sge bon w te Pa rijs. Te Champ-Laurent een dorpje in Savoye had het volgende feit plaats. Zekere Bouvier was met zijn ezel en hond naar dat dorpje op weg toen hij plotseling door een sneeuwval werd overvallen. De man werd met zijn beesten on der een drie meter dikke laag sneeuw bedolven. Na eenige moeite wist de hond zich uit de sneeuw te werken. Hij liep toen haastig naar het huis zijns meesters terug en begon voor de deur te janken. De buren begrijpende dat er iets moest gebeurd zijn, lieten zich door den hond leiden. Bij de plek gekomen waar zijn meester bedolven lag, begon het dier in de sneeuw te krabben en nog levende haalde men Bouvier van onder de sneeuw te voorschijn. De ezrl was evenwel reeds gestorven. De correspondent der Kola. Ztg. te Parijs bevestigt het bericht dat de generaal Boulanger den bouw van houten barakken aan de Frausch- Duitsche grenzen bevolen heeft. Iedere barak biedt ruimte voor 125 man en is uit hout, kurk, bepekt linnen, leder en vilt vervaardigd. De vermeerdering der troepen is zeer beduidend aan de Oostgrens. Verschillende afgevaardigden, in de cou- lours der kamer verontrust over het bericht in de Daily News, (zie onder Engeland) waarin aan de Duitsche regeering het voornemen wordt toegeschreven om langs diplomatieken weg het Franscbe ministerie opheldering te vragen over de beweerde samentrekking van troepen, richtten daaromtrent eeDe vraag tot den minister Goblet, die na een gesprek met den heer Flourens, minister vau buiten la ndsche zaken, de bewering van de Daily News ten eenenmale ongegrond verklaarde. Ia Portugal zijn niet veel roovers, lang niet zooreel als in Spanje, waar de plattelandsbewo ners, uit vrees of als medeplichtigen, de boos doeners in dc hand werker,. Er was echter voor eenigen tijd in de provincie Minho een Spaansch rooverhoofdman met een bende opgetreden. Maar voor hem. Onlangs werd de hoofdmaD, Manu el Nuzez, bij Monson gezien, en zonder den tijd te nemen, om de overheid tc waarschuwen, wa penden alle mannen zich met geweren, en gingen zij op de roovers los, die als wilde dieren ge jaagd werden. Dc hoofdman werd eindelijk doodgeschoten, en twee zijner manschappen werden gevat en aan de politie overgeleverd. Daily News zegt, dat de zich opeenhoopenae berichten bij het departement van buiteDlandsche zaken nopens de bewegingen en de plannen van Frankrijk en Duitschland ernstige bezorgdheid bij het Britsche kabin t hebben doen ontstaan. De suat van zaken (zegt het blad) nadert snel eene crisis. Duitschland zal waarschijnlijk Frank rijk omtrent de beteckenis der jongsie militaire beweging aan deszelfs grens interpelleeren. Door deze alaimeerende berichteu werd Maan dag ter beurze te Londen eene paniek in het leven geroepen. Alle fondsen vielen bij percen ten tegelijk inzonderheid de Russen, Hongaren en Egyptenareu. Over de kansen op oorlog of vrede doen de meest tegenstrijdige berichten do ronde. Een minister van het kabinet heeftin een onderhoud met een vertegenwoordiger der Pall Mall, verzekerd dat de mededcelingen der Daily News onbetrouwbaar zijn, omdat de toe stand van Europa dezer dagen geeu wijziging heeft ondergaan toch blijven verrassingen zeer zeker waarschijnlijk. De Maandag uit Parijs ontvangen telegram men melden dat de minister van oorlog aan alle vesticg-kommendanten bevolen heeft, vóór den 20sten Februari op hunne posten te zijn. Een communiqué van het ministerie van bui- tenlandsche zaken verklaart, dat geen enkel be richt ontvangen is in den geest van de oorlog zuchtige bewering der Daily News. Lord Lyons is van gevoelen, dat Frankrijk de meest vrede lievende bedoelingen koestert. De beurs sloot twijfelachtig ea zwak, ofschoon de oorlogsberichten van de Daily News met meer of minder nadruk door drie leden van het

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1