Nummer 11. Zondag 6 Februari 1887, 10e Jaargang. Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING. ANTOON TIELEN, Het Geluk. "^BUITENLAND. Bekie. Loting der Nationale militie. UITGEVER: Waal wij k. ,/Pietwie komt ginder aan En de knaap met de bloote voetjes heeft nauw de vraag verstaan of als een pijl uit den boog snelt hij het voetpad opdat naar het veld leidtzijnen vader tegemoet. De Echo van het huiden, li*- is Isiiiii is tait, w™ linn h (in Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond Abonnementsprijs per 3 maanden 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1 15 aanrdeTuiiLgfve?!lden 8'Ukken' ge'den frmc0 te zenden i—P— Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk; Gelet hebbende op artt. 26 en 99 der wet van den 19 Augustus 1861, (Staatsblad no. 72) en op het besluit van den heer commissaris des konines in de provincie Noordbrabant van den 7en Jan. 1887 A. no. 8 (Prov. bijblad iio. 1). Brengen ter kennis der belanghebbendendat dat de loting voor de lichting der nationale mi litie van dit jaar zal plaats hebben te Waalwijk den 18 Februari aanstaande des voormiddag ten ten 11 ure, zullende de trekking voor de ïnilitie- piichtigen, welke niet opkomen, of wier vader moeder of voogd mede niet tegenwoordig zijn door den burgemeester of liet lid van den raad dat bij de loting tegenwoordig is, geschieden. Dat op Woensdag den 23 Februari des voor middags van 10—12 ure ten gemeentehuize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van getuig schriften ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienstof op grond van te zijn eenme wettige zoonbedoeld in de 2e en 3e' zinsnede van art. 54 der wet. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk, 1 Februari 1887. Burgem. en weth. voornoemd AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. De burgemeester der gemeente Waalwijk, gelet op art. 7 der wet van 4 Juli 1850 (Staatsbl. no 37). noodigt bij deze de ingezetenen uit, om, zoo zij elders in s i'ijks belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór of 15 Februari a. s. te doen blijken' door overlegging van het aanslagbiljet of een uittreksel uit de kohieren der directe belastingen Waalwijk, den 4 Februari 1887. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. De burgemeester der gemeente Waalwijk brengt ter algemeene kennis, dat overeenkomstig artikel /L Tet op de grondbelasting van 26 Mei 1870 (otaatsbl. no 82), ter secretarie der gemeente ge durende dertig dagen ter inzage liggen, opgaven van de uitkomsten, bedoeld in de artt. 15, 23 en 43 der genoemde wet. Waalwijk, den 4 Febr. 1887. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. .U! Advertentien 1—7 regels ƒ0,60 daarbo /eu 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentien voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Daar is hier beneden niemanddie de macht bezit het geluk te gebieden niemand, die zeggen kan dat het gehoorzaamt aan den wenk van zijnen vinger; niemand, die aanwijzen zal in welken staat, in welken toestand in welk verblijf het zijnen zetel heeft opgeslagen. Is het de onderdaan van den koning en zit het naast hem op den vorstentroon Schuilt het in de brandkast van den millionair of beweegt het zich in de weelderige salons der aanzienlijke wereld? Ligt het begraven in de folianten en boeken van den geleerde of staat liet ter beschik king van lu t genie Als het zoo ware odan was de wereld voor die enkelen, voor die zeldzame uitzonderingen een paradijs maar het leven voor de ontzagelijke menigte een vloek Gelukkighet is niet zoo! De geschiedenis en de ervaring leerden het altijd, leeren het voortdurend nogdat het ware geluk in geen verband staatnoch met aan zien, noch met rijkdom, geleerdheid en kunst, noch met alles, wat in ons oog onscheidelijk ervan schijnten daarom ons zoo begeerlijk toelacht. Neen 't is daar niet alleen niet bij voorkeur misschien wel het allerminst! TT Het is zomer en de gloeiende zonneschijf duikt laugzaain weg onder de westerkim; als laatsteu groet werpt ze nog een gouden straal op het haantje van den kerktoren dat on beweeglijk en strak uitkijkt naar het^uiden en deu koelen avondwind verbeidt. Voorde deur eener schamele boerenwoningwaarvan het neteu dak laag afhangt, zit op een ruwe, houten bauk een moeder met een kindje op deu schoot. Een kleine jongen, blootshoofds en barrevoets zoekt onder een reusachtigen kastanjeboom de afgevallen vruchten op, ont doet ze handig van den stekeligen bolster waarin ze geborgen zijn en stort op den schoot der moeder telkens zijn gevonden schat uit vuor zusjedie dan de poezelige armpjes uitsteektmaar vruchteloos beproeft te gelijk twee vruchten te omvatten. De aanblik dier gezonde moeder, uit wier oogen u moederliefde en moederweelde te- genstraaltvan het mollige kind, dat bijwijlen kraait van pret en gedurig zijn aangezichje verbergt aau de borst der moeder als de an dere kleuter eventjes plagen wilstemt u tot reine gedachten en er daalt vrede en kalmte in uw gemoed bij het aanschouwen van zooveel onschuld en liefde. Het is drukkend warm geweest over dag, en menige zweetdroppel is van zijn aange zicht neergedrupt in de voretoen hij den ganschen namiddag door met gekromden rug het land omspitte en den grond gereed maak te, opdat hij opnieuw den zaadkorrel zou kunnen ontvangen en dien honderdvoudig teruggeven. Nu de avond gevallen is, droogt hij het zweet met den groven mouw van zijn gebruind aangezichtoverzietsteunende op de spadede lange rijen glimmende klonten, zoo regelmatig naast elkander geworpen het werk van heden en richt de schreden naar zijne woning. Ziet, daar heeft, hijgende van vermoeidheid, de knaap met beide armpjes de beenen van zijn vader omknelddeze tilt hem op den stoeren schouder en vroolijk keuvelend gaat het huiswaarts. Het jongste kind wordt hen eindelijk ge waar het slaakt een kreet van vreugde danst op den schoot zijner moedersteekt ligt het in vaders armen die het overlaadt met liefkozingenen het vlijt het hoofdje zoo vertrouwelijk aan zijn breede borst, als voelde het zich daar onbewust beschermd tegen alle leed. Weldra slaapt het den slaap der onschuldigen. Het is middernacht; alles is stil in en om de boerenwoning. Weer flikkert het haantje van den toren, nu in het helle schijnsel der maan en kijkt uitmaar de zefyr uit het zuiden is gekomen en ruischt zachtkens door de takken van den kastanjeboom en 't is of er een engel zweeft boven de nederige woning, die fluistert: //vrede, vrede Volgens een in de couloirs der kamer veel geloof vindend gerucht za! de minister van finauciën binnenkort bij de kamer ecu wetsont werp iodienen tot aanvrage van een krediet van 50 millioen voor de wapening en voor de forti ficatiën rondom Antwerpen en in de vallei van de Sambre en Maas. Zondagavond had in een herberg te Tour- coing (Belgie) een wreed en afschuwelijk drama plaats. Twee mannen waren daar met een meid, Nathalie Beckart toen een oude vrouw, de Ruij- ter genaamd binnentrad om drank te koopen. Zij kreeg twist met Nathalie en de twee mannen kwamen hun vriendin te hulp. Zij wierpen de vrouw op den grond en schopten haar herhaalde raaien tegen het onderlijf, waarop zij de vlucht namen, \rouw de Ruijter is kort daarna onder hevige pijneu overleden. Nathalie en een harer vrienden zijn gearresteerd. In dc Kloosterstraat te Antwerpen is een 30-jarige vrouw, die daar met hare twee kinde ren bij hare moeder woonde, moorddadig aan gevallen door haar vroegeren minnaar Anton Jacobs die haar, met een broodmes en een bijl, niet min- ~r mjuw rnv/Kuw oucctt.1/ uiuuuui, mui ccu ur-juuuies en een diji, nie; min- beide armpjes uiten-een nncr<?oMik kater I der dan viiftien wonden toebracht. De buren

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1