Nummer 12. Donderdag 10 Februari 1887. 10° Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING. U, ANTOON TIELEN BUITENLAND. Frankrijk. UITGEVER: Waalwijk. Loting der Nationale militie. De Echo van het Zuiden, S Dit blad verschijnt Woensdag en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden ƒ1,00. Franco per post door het geheele rijk 1' 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën 17 regels ƒ0,60 daarbo/en 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentieu 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2raaal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk Gelet hebbende op artt. 26 en 99 der wet van den 19 Augustus 1861(Staatsblad no. 72) en op het besluit van den heer commissaris des konings in de provincie Noordbrabant van den 7en Jan. 1887 A. no. 8 (Prov. bijblad no. 1). Brengen ter kennis der belanghebbendendat dat de loting voor de lichting der nationale mi litie van dit jaar zal plaats hebben te Waalwijk den 18 Februari aanstaande des voormiddags ten ten 11 ure, zullende de trekking voor de militie- plichtigenwelke niet opkomenof wier vader moeder of voogd mede niet tegenwoordig zijn, door den burgemeester of het lid van den raad dat bij de loting tegenwoordig is, geschieden. Dat op Woensdag den 23 Februari des voor middags van '1012 ure ten gemeentehuize zitting zal worden gehouden tot het opmaken van getuig schriften ter bckoming van vrijstelling wegens bi'oederdienstof op gi'ond van te zijn eenige wettige zoonbedoeld in de 2e en 3e zinsnede van art. 54 der wet. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk, 1 Februari 1887. Burgem. en weth. voornoemd AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. De bui'gemeester der gemeente Waalwijk, gelet op art. 7 der wet van 4 Juli '1850 (Staatsbi. no 37). noodigt bij deze de ingezetenen uit, onx, zoo zij elders in 's rijks belastingen zijn aangeslagen daarvan vóór of 15 Februari a. s. te doen blijken, door overlegging van het aanslagbiljet of een uittx*eksel xxit de kohieren der directe belastingen, ■y aalwijk, dei) 4 - De burgemeester der gexneente Waalwijk brengt ter algemeene kennis, dat overeenkomstig artikel 15 der wet op de grondbelasting van der 26 Mei 1870 'Staatsbi. no 82), ter secretarie der gemeente ge- durende dertig dagen ter inzage liggen, opgaven van de uitkomsten, bedoeld in de artt. 15, 23 en 43 der genoemde wet. Waalwijk, den 4 Febx*. 1887. De burgemeester voornoemd, AUG. VAN GROTENHUIS. De aTemps" behelst de volgende, blijkbaar officieuse, nota „Gisteren meldden wij dat de minister van buitenlandsche zaken, naar aanleiding der oor logsgeruchten, in een kabiuetsraad aan zijne ambtgenooten eene reeks mededeelir.gen heeft gedaan van ontwijfelbaar vredelievenden aard. „Volgens onze inlichtingen nu heeft de fransche gezant te Berlijn een onderhoud gehadgraet graaf Herbert von Bismarck, en hem inzonderheid ge sproken over de oproeping der reservisten in Duitschland. „Graaf Bismarck heeft opnieuw onzen gezant verzekerd, dat de 70,000 man reservisten enkel opgeroepen waren om zich te oefenen in het gebruik van het repeteer-geweerdat zij opge- roepeu waren niet alleen in de westelijke pro vinciën, maar over het geheele grondgebied van het Duitsche rijk dat zij op den bepaalden tijd weer naar huis zullen worden gezonden dat zij slechts door 20,000 andere mannen vervangen zullen worden voor denzelfden dienst en duur, en dat er verder geen oproeping zal gedaan worden. „Men ziet dat deze inlichtingen overeenkomen „De gesprekken, die onze gezant voorts gehad heeft met verscheidene zijner ambtgenooten van het corps diplomatique te Berlijn, komen, voor wat het z(cr vredelievend karakter betreft, met elkander overeen. „Onze gezant te Weenen en die te St. Peters burg hebben voor het overige inlichtingen om trent den toestand ingewonnen bij de regcering waarbij zij gevestigd zijn. Beide hebben gerust stellende verklaringen ontvangen. „Inzonderheid heeft de Russische regeering, die in don laatsten tijd dikwijls gelegenheid had van gedachten te wisselen mót de DuiLche regee ring, ouzen gezant verzekerd, dat Frankrijk op dit oogenblik volstrekt niet bedreigd werd met eer. aanval. „Wij meenen, eindelijk, te weten dat de graaf Mtinster, Duitscblands gezant te Parijs, bij de jongste diplomatieke receptie van onzen minister van buitenlandsche zaken, over de in den laatsten tijd ter sprake gekomen bijzonderheden monde ling inlichtingen heeft gegeven, die volkomen overeenstemmen met die uit Berlijn waren ont vangen. „In eene tweede bijeenkomst, die de Duitsche gezant had na do gebeurtenissen ter beurze, ver klaarde bij aau onzen minister, dat alle persoonlijk door hem ontvangen mededeelingen in strijd waren met de dien dag verspreide ongunstige tijdingen." In de gemeente Laurant-du-Pont, nabij het klooster der Grande Chartreuse, heeft een brand gewoed, waarbij een 76-jarige weduwe in de vlammen is omgekomen. Haar broeder, een 72-jarige man, die naar den stal ging om een der veulens te redden, kreeg van een der woedende beesten een slag tegen de borst, dat ,nl' aarrlp. atnrttp.. traden drie mannen plotseling de keuken van het hotel Believue te Ajaccio binnen. Zij haalden hunne revolvers te voorschijn en eischten, onder bedreiging van moord, van de hotelhoudster een som van 3000 francs. Op het hulpgeroep van den kok, die zich inmiddels met een geweer had gewapend, traden een paar der logé's binnen en de bandieten vluchtten. Een der logé's zond hen nog zes schoten uil een revolver na, doeh niemand schijnt gekwetst te zijn. In den trein, die tusschen Rijssel en Aubers loopt, is voor eenige dagen een zekere juffrouw Benoit, die een melkhuis gekocht had voor 30,000 frs. en dit geld bij den notaris ging be zorgen, van die som beroofd. De politie doet tot heden te vergeefs onderzoek. Van den kapitein van het bij Boulogne- sur-Mer gestrande Hollandsche stoomschip Merapi verhaalt de „Indépendance Beige" hetvolgeude: „Voor Boulogne voor goed te verlaten wilde de kapitein xxog eens het wrak van zijn schip zien en liet er zich in een vigelant heenrijden. De koetsier reed langs het strand tot vlak bij het schip. Kapitein en koetsier beklommen toen het wrak, doch nu het reeds duister werd be merkten zij niet dat de vloed was opgekomen. Plotseling riep de koetsier „Kapitein, laten wij ons naar het rijtuig haasten 1" Doch dit was gemakkelijker gezegd dan gedaan, Evenwel zij kwamen er de koetsier klom op den bok en greep de leidsels, maar het paard was door het koude water zoo verstijfd, dat het niet verder kon of wilde. Plotseling wierp een golf paard en rijtuig omver. De kapitein bekwam geen letsel, doch de koetsier geraakte met een been onder het rijtuig. Eindelijk met veel moeite en zwemmende bereikten beiden het droge en ternmrebrachl. Paard

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1