Nummer 20. Donderdag 10 Maart 1887. 10e Jaargang Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. BEKENDMAKING. ANTOON TIELEN BUITENLAND. Belgie. Frankrijk. Engeland. UITGEVER: Waalwijk. NATIONALE MILITIE, QfiS Dit blad verschijnt Woensdag- en Zaterdag avond. Abonnementsprijs per 3 maanden 1,00. Franco per post door het geheele rijk f 1,15. Brieven, ingezonden stukken, gelden enz., franco te zenden aan den Uitgever. 11» ■■■wii.ii» i ü'jjg'üi'.i1.1 'lü l1 Advertentiën 17 regels 0,60 daarboven 8 cent per regel, groote letters naar plaatsruimte. Advertentien 3 maal ter plaatsing opgegeven, worden 2maal berekend. Advertentiën voor Duitsch- land worden alleen aangnomen door het advertentiebureau van Adolf Steiner, Hamburg. Reclames 15 cent per regel. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk, gelet hebbende op Art. 150 der wet van 19 Augustus 1861(Staatsblad no. 72) bren gen ter kennis der belanghebbendenaat de lotelingen der nationale militie die verlangen zich vrijwillig voor de zeemilitie te verbinden zich tot dat einde voor den eersten April ter secreta rie dezer gemeente zullen kunnen doen inschrij ven. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk, 6 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, l)e burgemeester, AUG. VAN GROTENHUIS. De secretaris F. W. VAN LIEMPT. Burgemeester en Wethouders der gemeente Waalwijk, gelet hebbende op de artt. 86 en 87 der wet van 19 Augustus 1861(staatsblad no. 72) en op de circulaire van den heer militie-com missaris brengen ter kennis der belanghebbenden dat de militieraad tot onderzoek der militieplich- tigen dezer gemeente zal zitting houden te Tilburg op Maandag den 21 Maart dezes jaars des voor middags ten lO'/j. Dat deze eerste zitting van den militieraad be stemd tot onderzoek der zich als vrijwilliger voor de nationale militie aangeboden hebbende per sonen en der lotelingendie redenen van vrij stelling vermeenen te kunnen doen gelden. En zal deze worden afgekondigd en aangeplakt waar zulks gebruikelijk is. Waalwijk, 4 Maart 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, AUG. VAN GROTENHUIS De secretarts, F. W. VAN LIEMPT, Te Bergen (Henegouwen) heeft Zaterdag ochtend vroeg in eene mijn te Quaregnon eene vreeselijke ontploffing plaats gehad. Op het oogenblik der ontploffing waren er in de schacht 150 man aan h t werk, van welke 10 zich aanstonds hebben kunnen redden. De overigen zijn echter bedolven. De aangerichte verwoesting is zeer groot, waardoor het reddings werk zeer moeilijk is en slechts langzaam vor dert. Tegen 3 uren in den namiddag zijn in genieurs er in geslaagd door te dringen tot de mijnschabhten, waarin 144 werklieden bedolven waren. Zij werden allen in eenen toestand van schijndood gevonden. De minister van oorlog heeft aan de bevel hebbers der legerkorpsen een nota gericht, waarin fonctionarissen en officieren van het leger worden uitgenoodigdin hun dienst niet anders dan personen van Franschen oorsprong te nemen. Het was opgemerkt dat officieren van den éiat- major van het ministerie van oorlog bedienden van vreemden oorsprong haddenonlangs werd een brief van een gouvernante aan een Duitsch kapitein onderschept, welke aanwijzingen bevatte, die geen twijfel meer overlieten over den rol welke de schrijfster speelde. Aan zuster Maria Therisia (van de Vin- centius-orde), bijgenaamd „Soeur e'est pour rire", oud 63 jaar, die 40 jaren dienst deed als ver pleegster van de gewonden bij het Fransche leger en zelf tweemaal gewond werd, is voor het front van de troepen van Parijs het ridder kruis van het legioen van eer uitgereikt. Haar bijnaam verkreeg zij bij Magenta, toen zij door een bom werd gewond men dacht dat zij dood was, maar zij stelde cie soldaten gerust„Mais non mes enfants e'est pour rire." De nachttrein van Marseille naar Parijs, die in den nacht van 2 op 3 dezer het station Dat de gezworenen in Frankrijk, vooral in het departement der Seine, gehuwde mannen en vrouwen vrijspreken ,*die zich willende wreken wegens plaats gehad hebbende echtbreuk naar de revolver grijpen is bekend. Bekend ook is het dat er vrijspraak volgt, als een ongetrouwde minnaar zijn liefje van ontrouw beschuldigt en baar daarom tracht te dooden, of als het liefje, om dezelfde reden een kogel afzendt op haren minnaar. Doch thans heeft zich nog wat anders voorgedaan. De gezworenen te Parijs hebben een getrouwd man vrijgesproken die, zich be drogen wanende wel te verstaan, niet door zijne vrouw, maar door zijne maitresse eenige revolverschoten op haar loste. De gezworenen, zegt het Journal des Débats spottend zijn ongetwijfeld van oordeel geweest, dat men hier te doen had met een belangwekkend en nieuw ziektegeval, dat al hunne toegevendheid vtrdiende. De instelling van de rechtspraak der gezworenen moet wel stevig zijn, om wederstand te kunnen bieden aan het discrediet, waarin der gelijke uitspraken haar brengen. Maar wij zouden niet durven zeggenwat er van die instelling worden zou indien men haar dikwijls aan der gelijke beproevingen blootstelde. Een gele mist heeft Donderdag te Londen ge hangen, welke zoo dik was dat men hem om zoo te zeggen wel met een mes kon snijden. Tot zelfs in de zalen van het Parlementsgebouw drong hij in die mate doordat in het lagerhuis de leden der rechterzijde die der linkerzijde niet konden zien zegt men. Te Ballyhannis (Ierland) zijn nieuwe on lusten voorgevallen. De politie werd bij hare komst met steenen en stokslagen ontvangen zoodat de arrestaties meestal met de bevrijding van de gearresteerden door het volk afliepen. Tien po- litie-agenten ziju zwaar gewond. Ook een pachter Keefe genaamd, die weigerde In het lagerhuis verklaarde Fergusson, dat de opstanden in Bulgarije geheel zijn onderdrukt. Zij beperkten zich tot een klein gedeelte der troepen in Silistria en Rutschukdienaar het schijnt, door handlangers der gevluchte officieren waren opgeruid. De beweging werd spoedig onderdrukt. Te Rutschuk werden de trouw ge bleven troepen wakker door de bevolking onder steund. Elders had geene rustverstoring plaats. Eene uitgestrekte werkstaking is aangevan gen onder de visschersbevolking te Great "Yarmouth wegens de voorgestelde afschaffing van het vaste loon. Vele honderden visschers weigeren op de vangst uit te gaan. Aan de „Standaid" wordt uit Konstacti- nopel gemeld dat in Russische kringen groot misnoegen is gewekt door het toenemen van den invloed der Engelschen, waardoor de poging van Rusland om Riza-pacha's zending te Sofia te verhinderen schipbreuk heeft geleden. De Rus sische gezant Nelidoff heeft aan de Porte eene forsche nota ingezondenwaarin aangedrongen wordt op spoedige betaling van de achterstallige oorlogsschatting. Uit Sofia wordt aan de Times gemeld, dat alle kanonniers te Silisria die op bevel van den gesneuvelden kolonel Kristeff de stad beschoten hebben doodgeschoten zijn. De politie heeft ZankoffKaraveloff en 22 anderen gevangen ge nomen zij worden allen verdacht het oproer te Silistria aangestookt te hebben. Te Sofia is van wege de overheid de staat van beleg afgekon digd. De gearresteerde Bendereff, doorwiende geheele beweging op touw gezet is, zal zich voor eene Rumenische rechtbank te verantwoorden hebben. Het aantal dooden en gewonden is grooter daD geraamd werd, zoowel te Routschouck als te Silistria. In eerstgenoemde stad hebben de regeeringstroepen de straten schoongeveegd waarbij ten minste 200 personen gedood of ge wond werden. Zoo lang de versterkingen nog niet waren aangekomen was de toestand der re- gflftrjnOfgtmgntn AgaheJiiV 7<ii. wnron on hot mint

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 1