K UITSLAG dei Verkiezingen LIKEUREN, Verbunt van Overbeek. Notaris RANT HOOILAND n PERCEELEN W. J. N. L ANDRE NOTARIS LANDRÉ, 1 GULDEN. Burgerlijke Stand Handelsberichten ADYERTENTIËN. 0 maakt bekend: VERPA CHT1NG publiek verpachten VLIJMEN. rhum, madera, port a port en verder alle EIJNE en ORDINAIRE alsmede frambozen- citroenlimonade. te Waalwijk, Voor de Gemeente VLIJMEN. te Vlijmen, zal Op Vrijdag 22 Juli 1887 NOTARIS TE VEILEN EN VERKOOPEN A. Onder OUD-HEUSDEN. B. Onder HEUSDEN. Inmiddels waren de ingewonnen informatiën niet van de beste, en de Rotterdamsche firma schreef, dat het touwwerk tegen inzending van het bedrag direct zou worden afgezonden. Deze brief is als onbestelbaaruit Amster dam teruggezonden. Brandjes Co. zijn uit de Haarlemmerstraat No. 30 verdwenen zonder adres achter te laten. De politie te Amsterdam heeft eenen goe den slag geslagen. Zij legde de hand op een gezelschap van elf inbrekers, ladelichters en dergelijken die sedert eenigen tijd kleine in braken en diefstallen pleegden. Reeds lang had de politie het oog op deze heeren gevestigd waarvan eenigen nog zeer jong andereu reeds recidivisten in het vak zijn, en v aarbij zich ook twee Duitschers bevinden waarvan een reeds over de grenzen gezet, doch weder teruggekeerd is. De heeren opereerden niet alleen in vereeniging, doch vier aan vier twee werkten voor gezamenlijke rekeningen een stal voor eigen risico. Ze werden ook niet allen te gelijk gevat doch op verschillende plaats en tijd, en zijn h eden ochtend door de politie naar he parket van den officier van justitie gebracht. (Hblad.) Twee 14 a 15jarige knapen geraakten te Dordrecht met hun roeibootje tusschen twee stoombooten vast gekneld. Tengevolge van het door de raderen in beroering gebrachte water kan telde de roeiboot en sloeg om een der jongens ge raakte er onderde ander sproDg er uit en wist zich aan het zoogenaamde berghout vast te klampen. Met veel moeite werden de jongens gered. Er heerscht tegenwoordig iu de Drentsche en omliggende venen allerwege brand. In het „Eekhoutsblok" te Smilde, eu te Hijker Smilde in het boekweitveen siijgen de vlammen hoog op en richten aanzienlijke schade aan. Bij Da len waar het vuur onlangs de Vossebelt be dreigdeheeft het nu de turf in het bovenveen aangetast. In het Annermoeras bij Zuidlaren heeft het vuur het vaste veen bereikt en reeds menige «tobbe baggerturf vernield. Door eene onbekende oorzaak brak een felle brand uit onder Mook bij de landbouwers S.T. en K. li. Hun woonhuis met meubels, land bouwgereedschappen, schuur en stallirg werden vernield. Al de kippen 3 koeien 7 varkens en 1 ezel kwamen daarbij om. Drie personen bekwamen brandwonden, v. aar- vaa twee vrij ernstig. Het verbrande was verzekerd. Donderdag namiddag woedde er een heiige boschbrand in het Mechelderbosch onder de ge meente Wittem. Ruim eene hectare dennen bosch werd eene prooi der vlammen. Aan de spoedige en flinke hulp der bewoners van de omliggende gehuchten is het te danken, dat het vuur zich niet verder uitbreidde. Een tweetal dierentemmers hebben weder op vreeseiijke wijze het leven verloren bij de uitoefening van hun vak. Te Pirmaseus in Rijnbeieren werd de leeuweuteramer Emil Schlip- fer zwaar door de leeuwen gewond en onder de vreesélijkste pijnen is hij, op meer dan hon derd plaatsen gewond, gestorven. Te Kansas-City in Noord Amerika, liep een dierentemmer te dicht langs de tijgerkooi. Het dier greep hem aan en eer hulp kon aanwezig zijn, had de ongelukkige een arm en een oog verloren en spoedig daarna stierf hij tengevolge van de bekomen wonden onder hevige smarten. Het is met den hongerlijder Francesco Cetti te Londen Hecht afgeloopen. Hij had aan genomen aldaar 30 dagen te vasten en in de eerste dagen nam hij regelmatig in gewicht af en deden zich geen bijzonderheden voor. Even als in Berlijn rookte hij een 25-tal sigaretten dagelijks en ontving hij van vele dames, die een soort beid in hem zien, dagelijks prachtige bloemruikers. Zijn ontvangsten beliepen van tien tot twintig pd. si. dagelijks en de eutrées waren ten laatste verdrievoudigd. Den tienden dag echter bemerkten de doktoren dat Cetti plotseling een pond zwaarder geworden was en bij een nauwkeurig onderzoek bleek, dat hij bijna nog een half pond gedroogde gelei bij zich had. De plotselinge toename in gewicht was' hierdoor verklaard en de bedrogen dokters lie ten hem dadelijk op straat zetten. Van de kuur te Kopenhagen, dat na Londen aan de beurt lag, zal nu wel niets komen. Over den Atlantischen Oceaan in een luchtballon. Volgens de Figaro heeft een zekere kapitein Jovas het plan den Atlantischen Oceaan over te gaan met een ballon, die bijna gereed is en een inhoud heeft ran 8000 kubieke me ters gas. Hij zal van St. Nazaire vertrekken, in het benedeD-Loiredepartement, en heeft zich New-York als einddoel gesteld. In October aan staande hoopt hij zijn plan ten uivoer te bren gen. Een vreeselijk geval van zelfmoord wordt uit Low-Moor bij Bradford gemeld. Jozeph Normington, een stoker van een smeltoven, sprong boren op een muur en wierp zich in te genwoordigheid van een ander werkman in de gloeiende massa vloeibaar ijzer. Eerst na een uur zoekens werden de overblijfselen van den ongelukkige gevonden. B AARD WIJ k. Door den gemeenteraad is met algemeene stemmen goedkeuring ver leend aan het voorstel van H.H. gedeputeerde staten tot verhooging der jaarwedde van den burgemeester en den secretaris. RAAMSDONK, 18 Juli. Onze heele gemeente ïvas heden in feestdosch overal zijn versierin gen aangebracht en eerebogen opgericht, om onzen geachtcn burgervader bij zijDe terugkomst van zijn huwelijksreis feestelijk te ontvangen. De voor deze gelegenheid georganiseerde op tocht was samengesteld als volgt 1. Gidsen. 2. Eerewacht te paard. 3 Har monie „De Eendracht." 4. Eerewacht te paard. 5. Landoouwvvagen. 6. Hoepelmakerswagen. 7. Eerewacht te paard. 8. Hooipeiswagen. 9. Schipperswagen. 10. Eerewacht te paard. 11. Liedertafel „Vriendenkring". 12. Maagdekens wagen. 13. Gecostnmecrde eerewacht te paard. 14. Jubilaris. 15. Familie. 16. Gecostumeerde eerewacht te paard. 17. Feestcommissie. 18. Gild „St. Bavo." 19. Bierbrouwerswagen. 20. Eerewacht te paard. 21. Leerlooiers^ agen. 22. Schoenmaterswagen. 23. Harmonie „Vlijt en Volharding." 24. Broodbakkerswagen. 25. Eere wacht te paard. 26. Timmermanswagen. 27. Smidswagen. 28. Eerewacht te paaid. 29. Scheepsbouwwagen. 30. Vereenigde ambachts wagen. 31. Eerewacht te paard. De dag werd besloten met een prachtig luurwerk. H li H WAALWIJK. Behalve de bovengenoemde heeren werden nog uitgebracht op {Wit briefje.) P. van Loon Gz. 61 stemmen. G. van Loon 2 H. Janssen 39 H P. H. C. Wijten 17 H. Witlox 3 ff J. B. Nieuwenliuizen 2 Al. Verbunt 38 J. van Dooren 18 A. van Grotenhuis 2 C. H. de Greeff 4 H. van Lier 3 L. van der Kolk 2 B. Hendriks 2 D. Stoopendaal 3 J. van Calker 2 en op nog 21 personen elk 1 stem. {Geel briefje.) C. G. v. d. Heijden 4 J. van Dooren 5 en op 6 verschillende personen elk 1 stem. BEZOOIEN. Periodieke aftreding. Uitgebracht 71 stemmen. Gekozen J. Verwiel met 44 stemmen. Herstemming tusschen J. Schalken 34 stemmen. W. Brokken 33 n A. van Delft 26 P. van der Geld 21 n Buitengewone Vacature. Uitgebracht 71 stemm. Van onwaarde 1. Herstemming tusschen C. A. Kievits 28 stemmen. J. Schalken 10 DRUNEN. Herbenoemd Peter Smits 112. Adrianus Van den Bosch 97. BAARDWIJK. Gekozen de Aftredende Leden: J. A. J. van Heijst met 90 stemmen. J. van Ilelvoirt Gz. 86 A. de Kort 78 CORRESPONDENTIE. Van verschillende abonné's ontvangen wij aanvragen om het nummer van 17 Juli j.l. Wij verwijzen die heeren naar ons nummer van 10 Juli, waarin duidelijk te lezen staat dat de courant die week slechts EENMAAL en wel Dinsdags zoude verschijnen. De Uitgever. DE UIL IN HET VOLKSGELOOF. Geen vogel, wiens onverwachte verschijning op den mensch zulk een onaangenamen in druk maakt, als de uil. Daartoe dragen niet weinig bij de zonderlinge eigenschappen, die hem van andere vogels onderscheidenzijn groot rond hoofd zijn log, zwaar lichaam, zijn gevederte, zoo zacht en donzig, dat zijne vlucht volstrekt geen gerucht maakt; zijne lichtschuwheid, zijne gewoonte om ruïnen van oude kasteelen, torens, holle boomen, en kerkhoven te bewonenvan waar hij alleen 's nachts op roof uitgaat maar bovenal de vreemdsoortige geluiden die de meeste uilen doen hooren. Van den Uche of groote oor uil (Strix bubo) is het geschreeuw een hol gedemptmaar een hoorbaar Pahn en Pahne. «Het klinkt geweldig" zegt W. Vrolik in zijn Leven en Maaksel der Dieren „bij nachtelijke stilte en in eenzame oordenvoor al zoo velen te zamen het uiten. Met een schelklinkend Hu vermengd, doet het in zij ne verschillende modulation zich voornu eens als een schel, honend gelach, dan we der als het geblaf en het gehuil van honden, ook wel eens als de menschelijke stem met een sterk geprononceerd neusgeluid. Geen wonder dat deze vogel bijgeloovige menschen reeds oudtijds vrees inboezem de en hen deed geloovendat de uil met bovenaardsche machten in betrekking staat. De uil zoo heet het bewaakt schatten in duistere spelonkenhij vliegt met den wilden jager in het woedende heir; met zij ne groote oogen verlicht bij de heksenverga- deringendes duivels grootmoeder waar van nog sprake is onder het volk ver toont zich onder de gedaante van een uil. De bijnaam „uil", of „hibou" aan een per soon gegeven, slaat meestal op zijn dom ha telijk voorkomen en geldt volstrekt niet als een compliment. Wellicht is de scheldnaam uit het oude volksgeloof, dat de uil een ver- wenscht wezen, een bij nacht vliegende heks zou zijn. De kleine uilen worden ook wel eens „doodenvogels" of „lijkhoenders" genoemd. Zij verkondigen door hun nachtelijk ge schreeuw waarin men het kom mede, kom mede op het kerkhof hof hof meent te herkennen en door het slaan met hunne vleugels tegen het venster van ziekenkamers waartegen zij door het licht aangetrokken, aanvliegen den spoedigen dood van den kranke. Ook is het een slecht voorteeken, als een uil op het huis zit te schreeuwen en daarna er overheen vliegt, dan moet er iemand in dat huis sterven. Schreeuwt een uil over dag, dan breekt er brand uit. De heksen begaan met de voeten en de harten der uilen heel wat onbetame lijkheden. Ook tooien zij het haar met de vederen dezer vogels, die bij haar boden- dienst verrichten. In de dierenfabel speelt de uil de rol eener valsche kat. Staat de uil bij de meeste volkeren als ongeluksvogel slecht aangeschreven, bij de Grieken daarentegen werd hij als voorspel lende vogel voor heilig gehouden en was hij Athene's (Minerva's) vogel, die meestal met een uil wordt afgebeeld. Op het platteland bestaat nog hier en daar de vreemde gewoonte om een levenden kat uil of kerkuil aan de post van de staldeur te spijkerenop die wijze meent de domme landman zich over geleden schade te wreken of voor ongeluk te vrijwaren, terwijl hij in tegendeel den gemartelden vogel dankbaar moest zijn voor het wegvangen van muizen en ander ongedierte, dat door de ten on rechte verwenschte uilen geschiedt. SPRANG GEBOREN. Huibert Bastiaan Z, van Bastiaan Verschuren, en A. Wrgaers, Lucia Antonia D. van W. van der Schans en Pieternella Wilhelmina van Uithoven, Johannes Z. van Marijnus Rijken en Hendrika van Pelt, Willemina Helena D. van Leendert Jo hannes van Strien en Johanna Maria van E.sch, Elisabeth Pieternella D. van Adri -an Lambertus de Jong en Maria van DieraenHendrika Martij- na D. van Teunis Blom en Johanna van der Schans. OVERLEDEN. Jacobus Johannes Vos 9 maanden, Jenneke Geenen echtgenoot van Adriaan van der Hoeven 77 jaar, Adriaan de Bruin echtgenoot van Geer trui Hendrina Quirijns 48 jaren. GORINCHEM, 18 Juli. Men besteedde voor: ristarwe f8,10 a 8.25 roode dito f 7,90 k f 8,25witte dito f6,90& 17.15 inl. rogge f5,85 a 6,buitenl. dito f0,a 0, gerst f4,90 a 5,10, haver f2,80 k 3,20 beste kook- erwten f0,k 0,lijnzaad fper hectoliter. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 119 koeien en paarden. De prijzen waren als volgt le qual. Kalfkoeien f160 k 220 Kalfvaarzen f 120 a 180 Melkkoeien f 120 k 190 Hokkeling ossen U/a jarige ossen Guiste vaarzen Pinken Graskalveren Nuchtere kalv. 0 k 0 80 k 120 90 130 40 a 80 20 i» 40 6 a i2 Aangevoerd 3 varkens van 16 19 c.voor dito k c. per half kilo, 245 biggen van 5 tot f 10 per stuk. Boter 50 a 70 cent per half kilo. Eieren f0.90 a 1.per 26 stuks. ROlTERDAM, 18 Juli. Tarwe Vlaamsche, Zeeuwsche, Flakk enOverm. De beste f 8.20 a f 8.60 Mindere en geringe f7.70 8,10 Rogge. Vlaamsche, Zeeuwsche en Overmaassche de beste f5.50 a 5.70; dito mindere f5.a 5.40. Gerst. ZeeuwschFlakk. en Overm. Winter f 3.70 a 4,70mindere f 0,— a 0,—beste Zomer f3.50 a 4.50 mindere f0,a 0. Haver. De beste f3.a 3.40. Mindere f2.a 2.90. Paardenboonen. De beste f5.a 5.60. Duivenboonen van f7.a 7.75. Brqine boonen de beste f9,75 a 11,50; Mindere f0,a 0. Witte boonen. De beste fö.50 a 7-75. Blauwe erwtende beste partijtjes van 1 6.75 a 7.75 mindere van fü.a 0.—. Schokkers van f0,a 0. Koolzaad. Puik Zeeuwsch en Overmaasch zak goed tot f8.90 a f 9.25 Zomerzaad f0,tot f0. Xanariezaad f9.tot f9.50 ROTTERDAM, 19 Juli Beestenmarkt. Aangevoerd: paard 3, runde ren 520, vette graskalv 164, nuchtere kalveren. 43 chapen of lammeren 7, varkens 89, biggen bokken of geiten De bestede prijzen liepen als volgt Runderen le kw. 65 a ct. 2e kw. 60 a ct. 3e kw. 50 a ct. Kalveren le kw. 90 a ct.2de kw. 70 a ct.3de kw. a ct. Schapen: le kw. 58 ct., 2e kw. 50 ct. ONDERGETEEKENDE beveelt zich min zaam aan tot het leveren van dat het vaste goed te Baardwijk, be- hoorende aan C. KROL aldaar, is ingezet ais volgt KOOP I. Huis met Vergunning Erf en Tuin op f1875.— KOOP II. Tuinachter het huis van O. DONKERS op f300— KOOP III. Massa van koopen I en II op f2200— Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden tot den dag van afslag: Zijnde DINSDAG 26 JULI a. s. 's avonds 8 uur, ter herberge van C. KROL Ez. te Baardwijk. van des namiddags te 3 uren, ter herberge van de wed. J. C. VAN DE VEN, te Vlijmen, voor de Gemeente Vlijmen in de Nieuwe Kampen Achter het Hecke en in de Nieuwe Perceelen. zal op Woensdag 3 Augustus 1887bij inzet eu op Woensdag 17 Augustus 1887, bij toeslag, telkens des avonds te 6 uren, in het koffiehuis De Koornbeurs" te Heus- aen, krachtens art. 1223 B.W. 1°. Een Herberg met Vergunning, Schuur en tuin waarin twee koepels, alles voor uitspanning zeer gunstig gelegen nabij Heusden aan den straatweg van Heusdan naar Drunen, kadastraal sectie A. n°. 845, groot 25 aren 40 centiaren. 2. Een schuur geschikt voor stalling, sectie A. nommer 814, groot 59 centiaren. 3. Een schuur geschikt voor stalling, A. nommer 672 groot 1 are 70 centiaren. 4. De massa der beide vorige perceelen. Oplaag 315,000het meest verspreide van alle Modetijdschriften iu veertien talen verschijnende. DE BAZAR. Geillustreeerd Tijdschrift voor Mode- en Handwerken Maan delijks twee nummers Prijs per kwaartaal fl. Jaarlijks verschijnen: 24 Nos met toilet en hand werken, 2000 gravures met beschrijving van kleeding- stukken en linnengoed voor dame?, meisjes, knaper en jonge kinderen benevens het linnengoed voor heerenhet bed- en tafel goed handwerken enz. 21 supplementenbevattende ongeveer 200 snij- patronen van allerlei kleedingstukken en 400 borduur- en tapisserie patronen,npamcijlfers enz. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boek handelaren en bij de uitgevers Gebr. Belin- fante den Haag, na ontvangst van een post wissel van f 1 voo 6 Nos, van /1,50 voor 6 Nos met 6 gekleurde modelplaten of met 3 ge knipte patronen; of van /2 voor 6 Nos met 6 gekleurde modeplaten en met 3 geknipte pa tronen.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3