PINKHOF, HOOG LOON, VAST WIK. STIKSTERS, LOOIERSKNECHT W. J. N. LANDRÉ breukbanden; HEI FOTOGRAFISCH ATELIER Lrpp, Concurreerende prijzen. van alle sooiten UURWERKEN, P. J. van Gils. HENRI VAN ERP, WAALWIJK, IIIBIHI VAN UI; CHRwLAARHÖVÊN Duitschland. BINNENLAND. Handelsberichten. ADVERTENTIES. (Dentiste) BEKWAAM gevraagd VLIJMEN. Soja Olijfolie Wijn azijn Liebigs-Vleesehex- tract alsmede verschillen de Specerijen enz. PUBLIEK VERPACHTEN: ■MHTAAUIIHII. TABAKSPIJPEN, iiaAMSHFAFïBIl, zal WOENSDAG 3 Aug. in het Hotel nBROCX» te Tilburg en vanaf DONDERDAG eenige dagen te zijnen huize in de Kerkstraat te 's Bosch vertoeven. BEKWAME NOTARIS TE VEILEN EN VÊK OPEN: A. Onder OUD-HEUSDEN. B. Onder HEUSDEN. STEEDS tegen bilijkem Prijs voorhanden te Dussen, zal Dinsdag 2 Augustus 1887, 's namiddags 5 uur, in 't veerhuis te Dron- gelen 30 heet. om te weiden. 13 heet. om te hooien of te weiden. Artikelen voor Zieken yerplegine:, ORTHOPEDISCHE en CHIRURGISCHE INSTRUMENTEN. Hoofddepót voor Noordbrabant der Schafhauser verbandstoffen-fabriek. CHARLES MARSÉ, TE AMSTERDAM, is gedurende zijne rondreis voor eenige dagen gevestigd te bij nat weder in de Kolfbaan. ALSMEDE ONTVANGEN Grootestraat A. 44b, WAALWIJK. zij huD'*11 niet kregen, namen zij den boer al zijn g-* tot een bedrag van 12. De "Times" verneemt dat de porte naar aanl^hig van gewichtige dépêches uit Weenen oment den staat van zaken in Servieaan de jjQtmandanten van het Turksche grensleger ge- \f-, heeft zich op alle gebeurlijkheden voorbe- .id te houden. In Klein-Azië teisteren droogte en hon- gersuood de bevolking. Er is een buitengewone mioisteiraad bijeeugeroepen om over de treu- rigen toestand der landbouwende bevolking te beraadslagen. De Tursche staatsinkomsten wijzen thans reeds een tekort van twee millioen pond aan. Volgens de Débata wordt te St. Petersburg druk gesproken over pogingen door vorst Bis marck in het werk gesteld om een toenadering tusschen Duitschland en Rusland te bewerken. Men zegt dat keizer Wilhelm den keizer van Rusland zal schrijven ter gelegenheid van het feest der keizerin. De stap van den kanselier die niet gewoon is zich te buigen, schijnt gehetl berekend te zijn ais men ten minste geloof mag slaan aan het volgende bericht uit Ischl den 26sten dezer verzouden „Een prins van de keizerlijke familie van Rusland houdt hier sedert eenige dagvm verblijf en is door keizer Franz Josef begroetdie hem verscheidene malen in zijn villa heeft ontvangen. In zijn gesprekken met verscheidene hoogge plaatste personen uit het gevolg van den keizer, moet den prins gezegd hebbendat d« toon der Duitsche pers en de maatregelendoor de Duitsche rijksbank aangaande de Russische fond sen genomen den czaar hebben doen besluiten geen voet in Duitschlad te zetten op zijn reis nanr Kopenhagen, svaar hij den 19den Augus tus met de keizerin en zijne kinderen zal komen. Vorst Bismarck moet den wensch hebben uit gedrukt dat de vorst op de terugreis Konings bergen zou aandoen ten einde een ontmoeting met den keizer Wilhelm te doen plaats hebben. De czaar heeft geantwoord dat hij over zee naar Kroonstad zou terugkeeren. In den nacht vau Zondag op Maandag had te Breslau een geweldige ontploffing plaats in de Friedenshütteeene ijzer- en staalgieterij. De stoomketels van de hoogovens in het geheel 22 ketelsieder bestaande uit eenen boven- en twee benedenketelswaren gesprongen. Bijna op hetzelfde oogenblik stonden twee groote stal len een pakhuis en vier arbeiderswoningen tengevolge der neervallende vonken in lichter laaieen spoedig vloog ook het machinegebouw van de hoogovens in brand. Aan blusschen van het op zoovele plaatsen te gelijk woedende vuur viel niet te deukenmen moest zich bepalen tot het behoud van het geen nog niet in vlam men stond. Tot op grooten afstaud werden stukken ijzer en steen weggeslingerddie hier en daar belangrijke schade aanrichtten. Vier lijden zijn reeds gevonden nog twee werk lieden worden vermist. De hoogovens zijn voor geruiuien tijd tot sti'stand genoodzaakt in de staalgieterij kan de aibeid voortgezet wor den. Alles was tegen brandgevaaren de ke tels waren tegen ontploffing verzekerd. Te Klein-Heubach zijn drie broeders van 20, 18 en 14 jaar, zonen van een piano-fa brikant bij het baden iu den Main verdronken. Een werkman, die toegesneld was, wist den jongste nog te grijpertmaar alle drie klemden zich zoo krampachtig aan elkander vast, dat de redder genoodzaakt was hem los te laten. Waalwijk30 Juli 1887. Dr. Schaepman heeft in eene nota geantwoord op het eindverslag der eerste kamer over de verandering van ari. 194 der grondwet. De gedachtewisseling over hel voorstel was uitvoerig genoegom een nader bijzonder af- deelingeonderzoek onnoodig te maken. Hulde brengende aan den geest van vrijheid en recht, die art. 194 iu de bestaande grondwet deed verschijnen, ontkeut hij, dat die geest uit de 2e en 3e alinea spreekt. Hij begrijpt niet, hoe de godsdienstvrijheid zou aangetast worden door het wegvallen der bepaling omtrent eerbiediging van ieders godsdienstige overtuiging. Alleen als men de vrijheid van onderwijs uit de grondwet schraptezou er sprake kunnen zijn van schrap ping der godsdienstvrijheid. Door het eerste lid van het voorstel wordt geen verplichting gevestigd om het bijzonder onderwijs te bekostigen. De grondwet moei geen partij kiezen tusschen staatsonderwijs bij voorkeur of alleeu bij noodzaak. Indien ouder wijs voorbereiding is voor de kiezerstaakdan bestaat er geen reden om die voorbereiding bij voorkeur door neutraal staatsonderwijs te doen geschieden. Alleen als de onderwrjsregelir.g niet naar de eischen van recht en billijkheid is ge schied loopt men gevaar vjor omzetting van het stelsel van de onderwijs-regeling. van Dinsdag werd de eerste toost ingesteld door den president van den Bond majoor Mr. E. F. baron van Ryckevorsel van Kesselop den ko ning waarvan por telegraaf aan Z. M. werd kennis gegeven. Des avonds werden in de sociëteiten, „bet Casino'' cu de liedertafel „Oefening en Uitspan ning", in den Boschmuziekuitvoeringen en bals gegeven. Van de VVaalwijksche schutters die aan den wedstrijd deelnamen hebben prijzen behaald Personeele wedstrijd schutters 1ste klasse 10de prijs fourier Keraperman 28 punten. Idem 2de klasse9de prijs schutter J. Tim mermans 26 punten11de prijs schuttel A. Appels 25 punten. is waarlijk niet weinig, wat aan de hoede van één brugwachter wordt toevertrouwd. Het verbranden van de boerderij De Stol- tenberg te Wolsum, een paar dagen geleden ge meld, heeft politie en rechterlijke mocht aanlei- ding gegeven tot een gestreng onderzoek naar de oorzaak. Het huis was verzekerd voor f 5000 de scha de is geschat op f2700. De arme huurder ver loor zijn have en goed. In een bosch, nabij de gemeente Thorn, is de veldwachter dier gemeente, volgens zijne ver klaring, door twee vreemdelingen aangevallen, mishandeld en van eene som gelds beroofd, die hij voor de gemeente had geïnd. ft 1V I'UU gbiuu, 'a° f Jul',l heel'',|Z' ,lle.JPBAARDWIJK. Woensdag avond werd na- Koning aau allen, zonder onderscheid, die ter^'m„nq Hph .Indien qnpnnio„ j zake van het nalimronrner nnc de" „Soranus" door de harmonie 1 Ksperance van Waalwijkeene serenade ge bracht aan Mr. J. A. LoefF, eerelid van ge noemd handboogschuttersgezelschap, bij gelegen heid van zijne promotie tot doctor in de rechts- en staatswetenschap. zake van bet palingoproer nog gevangenisstraf ondergingen gratie verleend. Met de dame uit Bokstel dieeenige weken geleden de echtelijke woning in stilte verliet en zich met eeuen huisvriend naar Ame rika begafharen man ontlastende van de zorg voor een der drie kinderen en tevens van de bewaring eener som van f 60,000 aan effecten is het daar ginds niet gunstig afgeloopen. De Nederlandsche justitie gaf terstond per telegram am die ie Amerika vjc het feit keD- nis. Toeu nu mijnheer en mevrouw aan wal stapteD stond dc Amerikaansche politie gereed hen te ontvangen. Dadelijk werd beslag gelegd op alle gelden en goederen die zij bij zich had den en werden zij beiden in afwachting van den uitslag van een nader onderzoekonder toezicht der politie gesteld. Inmidddels was de wettige man vergezeld van den advokaat Buit 's Boschde vluch telingen nagereisd. Zoodra zij in Amerika aan kwamen, werd op vertoon van de vereischte stuk- het kind aan den vader teruggegeven, benevens de effecten die door de vrouw wederrechte lijk aan de huwelijksgemeenschap waren onttiok- keu. De man heeftvergezeld van zijn kind OJ de terugreis naar Nedarland reeds weder aan genomen. (N> Ct Terwijl een aanvallig meisje van twee jaar van A. Klootwijk, te Sprang, dezer dagen den hoek van een huis omliep, geraakte het onder het wiel van eene kar, met het droevig gevolg, dat het oogenblikkelijk een lijk was. De radelooze ouders hadden kort geleden ook een jongen door den dood verloren. Gisteren morgen heeft te Breda een ge trouwde man vader van 6 kinderen met een eene getrouwde vrouw, die eveneens kinderen heeftde wijk genomen naar elders. De vrouw nam haar^ dochtertje van 7 jaar mede en had vooraf bij een bakker eenige gelden geleend waarmede zij de rei3 zou aanvaarden. De echtgenoot van de ontrouwe moeder heeft van het gebeurde kennis gegeven aan de rijks- P0,itie- (N. B. Cl.) Het opgehaalde lijk uit de rivier de Dom mel bij Stratum, was van zekeren v. S., uit 's Hir- togenbosch 23 jaar oud die sedert eenige dagen vermist werd. Onder Kuilenburg aan den Lekdijk is Dins dagavond iu de hofstedebewoond door A. van Everdingen een felle brand uitgebroken welke in korten tijd deze kapitale bouwhoeve met om liggende hooibergen in de ascb legde. Slechts weinig kou gered worden. De oorzaak wordt aan hooibroeien toegeschreven. De burgemeester en de brandspuiten waren spoedig op de plaats des onheils aanwezig, doch toen reeds was bijaa ailes tot den grond afge brand. Bij het rangeeren te Venlo had een der wisselwachters een der wissels te snel omgelegd, waardoor een der overgebrachte treieen zoo hevig met eeu andere locomotief in botsing kwam, dat de bagagewagen zeer zwaar beschadigd werd en de tender der eene locomotief ontspoorde. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. Te Kessei is in den nacht van Zondag op Maandag in de R. K. kerk ingebroken, waarbij deofferblokken geledigd en verbrijzeld, en een beeld geheel vernield werd. De politie zoekt naar de tot nog toe onbekende daders. WAALWIJK, 29 Juli. De aanvoer van hoornvee was ruimer dan vorige marktdagen doch de handel traag. Het aanbod was grooter dan de kooplust, dit tenge volge van het voortdurend ongunstige weder op het grasgewas. Kalfkoeien f105,— h 207.50 Dito vaarzen f77,50 a 155 Jonge Biggen f 5,75 a 8,50. Ter botermarkt aangevoerd 751 KG.van 1.27 1.53 per KG. verkocht. Eieren f3,25 a 4.— per 100 stuks Voor zoolleder blijft de markt gunstig gestemd; er is genoegzame vraag maar toch blijven de prijzen gedruktde voorraad wordt in kuipen gering en het seizoen is zeer ongunstig om nieu we aan de markt te brengen. V oor schors is de opinie goed, de handel is vlug en nogal belang- rijk. Huiden en vellen zonder afdoeningen van eenige beteekenis Er is veel aanbod tegen lage prijzen. De gehouden 14e provinciale schietwed strijd van den „Boud van officieren van schutte rijen in Noordbrabant" op den 25en en 26en dezer op de Vuchtsche heide nabij den Bosch, kan in alle opzichten als goed geslaagd be schouwd worden. Bij gunstig weder en opge wekte stemming verhoogd door matinée's gege ven door het muziekkorps der Bossche schutterij, was de strijd levendig. Na afloop van den wedstrijd hadden dagelijks gemeenschappelijke maaltijden plaatsop die Uil Roermond wordt gemeld In gezdschap eener meid, die bij den brou wer eenige tonnen bier moest gaan betalen, zijn 14 dagen geleden een paar artil.eristen uit het garnizoen alhier gedeseiteerd. Uit eigen bewe ging teruggekomen, nadat het geld voor den brouwer bestemd, en de uitrusting verteerd wa ren, zijn zij Donderdag naar 'sBosch over gebracht om voor den krijgsraad terecht te slaan. Mot de trein, die Zondagochtend on geveer half zes van Nieuwe Schans naar gene zijde der grenzen vertrok, had naar de N. Gr. Ct. meldt op Duitsch gebied een voor val plaats, dat Velen deed huiveren. De wacntet aau den spoorweg over de rivier de Leda tus schen Ihrhove en Leer had zich verslapen. Be zig zijnde om het beweegbare van de vrij lange brug zoo mogelijk te sluiten, nadert de trein, ondanks dat het veiligheidssi-naal ontbrak. De locomotief moet met een gedeelte der brug in aanraking zijn gekomen en is daarop ten deele blijven hangen, doch de tender kwam in de rivier terecht. Door den schok schijnen de koppelver bindingen te zijn gebroken, want de persouen wagens bleven op het vaste gedeelte der brug; machinist en stoker hebben door in de rivier°te springen en vervolgens met zwemmen hun leven gered. De volgende treinen ondervonden aan merkelijke vertraging. Zondag werd de gemeen schap voor de reizigers onderhouden door roti- booten, sedert is een poutdienst ingesteld. Het Heden overleed ons eenig kindje in den ouderdom van twee maanden. J. BOLK. G. J. BOLK-Rant. "Waalwijk, 27 Juli 1887. worden gevraagd in eene onzer grooto Hollandse he steden. Men adresseere zich, onder overlegging van getuigschriften wegens bekwaamheid en zedelijkheid, aan het bureau van de „Echo van het Zuiden", onder letters U. O. P. om direot in dienst te treden, vooral goed op de hoogte der moderne looiwijze. Onnoodig zich aan te melden zonder voldoende getuigschriften. Adres met franco brieven onder letters M. N. aan het bureau dezer courant. zal op Woensdag 3 Augustus 1887, bij inzet en op Woensdag 17 Augustus 1887, bij toeslag, telkens des avonds te 6 uren, in het koffiehuis De Koornbeurs" te Heus- aen, krachtens art. 1223 B.W. 1°. Een Herberg met Vergunning, Schuur en tuin waarin twee koepelsalles voor uitspanning zeer gunstig gelegen nabij Hensden aan den straatweg van Ileusdsn naar Drunen, kadastraal sectie A. n°. 845, groot 25 aren 40 centiaren. 2. Een schuur geschikt voor stalling, sectie A. nommer 814, groot 59 centiaren. 3. Een schuur geschikt voor stalling, A. nommer 672 groot 1 are 70 centiaren. 4. De massa der beide vorige perceelen. op de Elanden, enz. onder HRONGELEN, WAALWIJK en BESOIJEN Heuvelstraat 1043, Tilburg. SLIJPERIJ van messen, scharen en instrumenten. schilder en kamerbehangeraan de Groote Kerk te Waalwijk, beveelt zich aan tot het leveren van alle soorten van glas, glazen dakpannen, borstelwerk, zeemleer, sponzen, zeildoek, loopersmatjes en tafel- kleeden. Tevens in voorraad eene schoone collectie echte meerschuimen oliekoppencalcine doorrookers en sigaren— pijpen, tabaksdoozen, portemonnaies, sigaren kokers enz. EENE RUIME SORTEERING waarvan stalen op aanvraag verkrijgbaar zijn klokken, pendules, regulateurs, barometers thermometers, wekkers, muziekdoozen, halve kastklokken, meest geschikt voor den boeren stand, gouden-, zilveren- en nickel- dag en datum remontoir-horlogiën, gouden- en nic kel vestkettingen, alles van de minst tot de hoogst mogelijke prijzen. Mij minzaam aanbevelende voor alle repa- ratiën en abonnementen tot het op winden van pendules.

Echo van het Zuiden | 1887 | | pagina 3